اخبار از هند

کسانی از شما که خوانده ام در سال 2017 پست مهمان در این وبلاگ توسط مترجم Prabha Sridevan (عکس را ببینید) و به

توسط NEWS-SINGLE در 23 دی 1398

کسانی از شما که خوانده ام در سال 2017 پست مهمان در این وبلاگ توسط مترجم Prabha Sridevan (عکس را ببینید) و به خصوص چند تن از شما که ارسال کرده اید سپاسگزار نظرات خواهد بود خوشحال به یاد بگیرند که او فقط موفق به کسب یک جایزه ادبی معتبر. (برای بازیابی پست وارد Prabha در کادر جستجو در سمت راست.)

"در valedictory از 3rd edition از سه روز جشنواره ادبی 'دره عبارت' برگزار شد در دهرادون [در کوهپایه های هیمالیا] در نوامبر. 17, Prabha Sridevan بازنشسته قاضی مدرس بالا دادگاه برنده جایزه تحت دسته 'ترجمه از زبان های منطقه ای [تامیل] به زبان انگلیسی' به صورت او کتاب "پژواک Veena'.
"Prabha که بازنشسته شد در سال 2010 شده است به طور فعال به ترجمه کتاب از سال 2012.
"اولین کتاب او" دیدن در تاریکی " یک ترجمه از اواخر نویسنده Choodamani کوتاه داستان های منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد در سال 2015.
"دومین کتاب " پژواک Veena' که یک ترجمه از 18 داستان های نوشته شده توسط همین نویسنده منتشر شد توسط Ratna ساغر P. Ltd در جولای 2018.
"او همچنین ترجمه داستان کوتاه از Seeta Ravi Vaasanthi و Kavitha Swarnavalli. داستان از او ترجمه آثار شده اند تبدیل به نمایشنامه توسط مدرس بازیکنان [در چنای]. کتاب سوم که ترجمه Thoppil محمد Meeran داستانهای کوتاه خواهد آمد در سال آینده."

این حساسیت از داستان در دیدن در تاریکی که برای اولین بار مرا به در تماس گرفتن با او.

این پست درج شده است نه تنها به عنوان یک ادای احترام به Prabha بلکه برای جلب توجه دوباره به پرتکاپو فعالیت ترجمه در هند, تغذیه توسط آن بسیاری از زبان ها از جمله فارسی. غربی دانشگاهیان به نظر می رسد بیشتر علاقه مند در سر ویلیام جونز (1746-1794) از حال و روز, هندی, مترجمان.

منابع
Mylapore بار درنوامبر 22, 2019.

R. Chudamani. دیدن در تاریکی. ترجمه از تامیل توسط Prabha Sridevan. دهلی نو: Oxford University Press India, 2015. در دسترس از آمازون و دیگر کتابفروشان. مجموعه ای از داستان های کوتاه با مترجم در مقدمه آن اقتباس شده برای این مرحله و انجام شده توسط مدرس بازیکن در سال 2016.

R. Chudamani. پژواک Veena و داستان های دیگر. ترجمه از تامیل توسط Prabha Sridevan.
دهلی نو: Ratna, 2018. 229 p. در دسترس از آمازون و دیگر کتابفروشان. مجموعه ای از داستان های کوتاه با مترجم معرفی می کند


ترجمه مقاله

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htplinku.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im