هیچ کس به دوره دیگر

علم قاعدگی دردناک و گران قیمت و ... غیر ضروری ؟ اقیانوس اطلس در پس از مرگ محاکمه مجدد of Joan of A

توسط NEWS-SINGLE در 27 تیر 1399
اقیانوس اطلس

در پس از مرگ محاکمه مجدد of Joan of Arc در سال 1455 دو دهه پس از او سوخته در معرض خطر به عنوان یک جادوگر و یک مرتد او اعلام بی گناه شهید. در طول محاکمه یک نوکر شخصی ارائه شواهد Joan of Arc s تقوا و خلوص در طول 19 سال بر روی زمین: "او هرگز رنج می برد از راز بیماری زنان است." تا آنجا که نزدیکترین افراد به او می دانستم که او ادعا کرد او هرگز او را دوره.

مقدس مدارک کنار آمنوره—غیر طبیعی عدم وجود دوره—در طول تاریخ شده است مرتبط با بدبختی. در 400 سال قبل از میلاد, بقراط نوشت که "وقتی که قاعدگی متوقف بیماری از رحم گیرد." در 1652 پزشک Nicolas Fontanus شناسایی آمنوره "به عنوان جهانی ترین و معمول ترین علت" برای فلج, سودا, سوزش تب و تهوع و سردرد و بی گوشت. برخی از 18 قرن پزشکان بر این باور بودند که سرکوب قاعدگی می تواند باعث به مارپیچ به هیستری و حتی در 1961 اپیدمیولوژی فرانسیس به خود جلب کرد پیشنهاد کرد که یک زن جوان ممکن است آشکار روانی غم و اندوه از دست دادن او را دوره.

اما برخی از پزشکان امروز ارائه آمنوره به بیماران به عنوان جوان به عنوان سن 14 یا 15: قاعدگی در حال حاضر تبدیل به یک انتخابی بدن روند. "پس از دوره خود را در حال تاسیس ما می توانید آنها را خاموش," سوفیا ین یک اطفال استاد دانشگاه استنفورد دانشکده پزشکی به من گفت. "ما در حال حاضر این فن آوری به ایجاد دوره های اختیاری."

چند به عنوان پرشور به عنوان ین مورد امکان یک جهان با کمتر دوره ای از خونریزی. "من آن را جنگ صلیبی" گفت: ین که همچنین تاسیس و اجرا می شود Pandia بهداشت تولد-کنترل تحویل شرکت. "این است که من moonshot." افرادی که در دوره صرف به طور متوسط از 2300 سال از زندگی خود عادت ماهانه. اگر بیشتر مردم تصمیم به سکوت خود, دوره—, و یا حتی فقط شماره گیری حجم—که به معنی کاهش فقر آهن (که زنان تجربه در حد نرخ بالاتر از مردان) و حتی کمتر پلاستیکی تامپون اعمال littering محل های دفن زباله.

ین پیش بینی دوره از دوره ها به زودی به پایان برسد. اما حتی اگر قاعدگی است که در اغلب کثیف دردناک و گران قیمت آن را به یک معنی ثابت بزرگسالی برای برخی از, و یکی که می تواند سخت به اجازه رفتن.


گابریل 24 ساله زندگی می کند که در سنت پترزبورگ فلوریدا کردم اولین دوره کلاس چهارم. (اقیانوس اطلس اجازه او و دیگران در این داستان به استفاده از نام خود را تنها برای محافظت از حریم خصوصی خود را.)

"این احساس فوق العاده, فوق العاده ناعادلانه" او به من گفت به شده است برای اولین بار در میان دوستان خود به عادت ماهانه. "وجود دارد و تمام این لحظات کمی از آن را شرم آور و بد و دردناک و عجیب و غریب"—رخنه کردن به حمام با حجیم پد پر در باد شنا در حالی که در دوره آموزش نحوه استفاده از تامپون. سپس در 20, گابریل کردم هورمونی IUD (دستگاه داخل رحمی) برای کنترل تولد و به عنوان یک اثر جانبی متوقف شدن دوره های منظم. "واقعا احساس خوبی به نگرانی" در مورد نگه داشتن حمام به خوبی مواجه نگردند و یا از دست رفته یک روز کار را به او گفت. "من را حفظ خواهد کرد گرفتن یک يو تا زمانی که من آماده هستم برای باردار شدن است."

امروز هر دکتر به شما بگویم وجود دارد این است که بدون ضرورت پزشکی برای دوره مگر اینکه شما در حال تلاش برای باردار شدن. بدن preps برای بارداری با ضخیم شدن رحم را پوشش مانند یک پرنده ساخت یک لانه برای تخم مرغ های هورمونی کنترل بارداری جلوگیری از بارداری, در بخش, توسط نگه داشتن رحم از همیشه ساخت. بسیاری از حدود 19 میلیون آمریکایی که تکیه قرص شات آیودی ایمپلنت تکه یا حلقه دیدن یک تغییر در خود, دوره—اغلب آن را سبک تر اما همچنین می تواند ناپدید می شوند در دسترس نباشد. در آزمایش های بالینی بیش از 40 درصد از Liletta يو کاربران دیگر menstruated در پایان این محصول شش سال زندگی. بیش از نیمی از افرادی که دریافت Depo-Provera شات هر سه ماه تبدیل خواهد شد amenorrhoeic ظرف یک سال و تقریبا 70 درصد در سال دوم. و هر کسی که با استفاده از قرص پچ یا حلقه با خیال راحت می توانید جست و خیز در برنامه ریزی خروج خونریزی.

اما گرفتن یک فندک جریان به عنوان یک اثر جانبی از کنترل تولد متفاوت است از انتخاب یک روش پیشگیری از بارداری در امید خاموش کردن یک دوره به طور کامل وجود دارد تمام انواع دلایل کسی که می خواهم به انجام این کار. هزینه به اصطلاح زنانه محصولات می توانید به اضافه کردن هزاران دلار بیش از یک فرد در طول عمر: یک مطالعه اخیر نشان داد که نزدیک به دو سوم از کم درآمد زنان مورد مطالعه در سنت لوئیس نمی تواند استطاعت قاعدگی-محصولات بهداشتی در طول سال گذشته است. (این مطالعه و دیگران ذکر شده در این داستان مشخص نیست که آیا شرکت کنندگان شامل ترانس مردان یا nonbinary افرادی که دوره). آمنوره می تواند یک ضرورت پزشکی برای افراد مبتلا به برخی بیماری ها—از جمله کسانی که متولد بدون دست نخورده رحم و مهبل (واژن). آن را نیز یک گزینه درمانی برای خونریزی سنگین و یا در غیر این صورت قاعدگی دردناک که پریشان حدود یک در پنج است و می تواند کمک به تسکین علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که بر 6 به 12 درصد از زنان آمریکا در سن باروری است. یا یک دوره به سادگی ممکن است یک بار بیش از حد بسیاری به خصوص در طول یک بیماری همه گیر: یک صدای جیر جیر در مارس اعلام کرد که "چرخه های قاعدگی نیز باید به حالت تعلیق تا زمانی که این مصیبت است که بیش از" من بیش از یک چهارم از یک میلیون نفر را دوست دارد.

برای کسانی که در آن دوره نه فقط ماهانه مزاحمت اما در پزشکی عوارض خود آمنوره می تواند یک وحی است. والنتینا 20 ساله در مدلین, کلمبیا شد مبتلا به PCOS در 14 بعد از او دوره شد و عملا غیر قابل تحمل. "گرفتگی شد و پس قوی; من نمی تواند راه برود. من از طریق یکی از تامپون در یک ساعت. من نمی توانستم خواب در شب" او به من گفت. "این آسیب زا است." در سال 2017 والنتینا کردم IUD هورمونی است و پس از متوقف قاعدگی. "پس از از دست دادن آن شما ببینید که چگونه در زندگی بسیار آسان تر است," او گفت:. "من مطمئن هستم که من می خواهم به یک دوره دوباره." برای Nik, a 20-year-old تغییر جنسیت مرد به زندگی در شیکاگو گرفتن IUD به سرکوب خود را در دوره های ارائه شده هر دو ذهنی و جسمی را تسکین می دهد. "شما نمی خواهید فیزیکی یادآوری هر ماه که شما نمی به دنیا آمد و در سمت راست بدن" او به من گفت. او رفت و از دو برابر کردن بر روی پد و تامپون به, در حال حاضر, گاه به گاه لکه بینی.

برای بیش از یک دهه, انجمن متخصصان زنان و زایمان باید مطمئن باشید که پزشکان آن را بی خطر است برای بیماران مبتلا به تلاش برای کاهش یا از بین بردن خونریزی قاعدگی—به صورت شخصی و یا دلایل پزشکی—با هورمونی پیشگیری از بارداری. وجود دارد به مراتب کمتر یقین در مورد چگونه اغلب آن را در واقع اتفاق می افتد.

2013, بررسی خواسته 4,039 زنان در سن باروری در شمال و جنوب امریکا و اروپا در مورد پیشگیری از بارداری هورمونی و دوره; یک سوم گفت: آنها می دانستند که ممکن بود به طور منظم کاهش خونریزی قاعدگی با کنترل تولد و حدود 10 درصد از پاسخ دهندگان تا به حال انجام شده است. دیگر بسیار کوچکتر مطالعات همچنین مستند با استفاده از کنترل تولد برای سرکوب دوره. در سال 2016 محققان قاعدگی سرکوب در میان 400 ایران و مسلمانان که تا به حال ساخته شده زیارت به مکه; آنها یافت می شود که همه به جز چند گزارش در نظر گرفتن تولد-قرص های کنترل برای آرام خود را در دوره و سه چهارم از آنها را با موفقیت. 2011 پرسشنامه از 500 متحده جانبازان یافت که دو سوم از آنها تا به حال می خواستم به سرکوب خود را در طول چرخه خود استقرار و تقریبا تمام افراد ابراز تمایل برای اجباری آموزش و پرورش در مورد چگونه آنها می تواند با استفاده از کنترل تولد برای جلوگیری از قاعدگی در مناطق جنگی.

ین می بیند آینده ای که در آن بسیاری از مردم می دانند که آنها می توانید انتخاب کردن و انجام است که در آن هیچ کس menstruates مگر اینکه آنها در ظرف دو سال از اولین دوره و یا در حال تلاش برای باردار شدن است. "در دنیای ایده آل آن خواهد بود حدود 28 دوره بیش از دوره عمر" او گفت:. در حال حاضر این رقم در صدها. برای ین, یک مادر دو دختر—10-سال-که بعد فورا رفت واز او دوره و یک دختر 13 ساله است که—که ایجاد توازن خواهد جای فرزندان خود را در یک سطح میدان بازی با پسران است. بدون دوره او می گوید: آنها را از دست ندهید دو روز از مدرسه یا محل کار در هر ماه و یا گرفتگی در طول نشسته و یا شنا در دیدار یا برخورد با هر یک از دیگر مربوط به تنش. "من می خواهم آنها را به رقابت در برابر کسانی که uteruses," ین گفت. "سال آنقدر آشفته و وحشتناک است. من نمی خواهم آنها را به رنج می برند بی ارزش—و من می تواند به کاهش این برای فرزند من."


اما یک دوره رایگان آینده همچنان رادیکال ایده. "قاعدگی می تواند به محدود کردن برخی از افراد, اما من رد که درست است برای همه می گوید:" کالین Krajewski خانواده-متخصص برنامه ریزی برای دانشگاه پیتسبورگ مرکز برای پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده. بسیاری از مردم برای مثال تکیه بر دوره به دانستن آنها نیست ، کسانی که دوره نقاهت بعد از اختلالات خوردن ممکن است آنها را به عنوان یک نشانه آن است که آنها شروع دوره نقاهت بعد از malnourishment. و برخی فقط لذت بردن از احساس بودن در چرخه ماهانه.

یکی از دلایل کلیدی مردم ادامه خواهد داد به انتخاب کردن در است مداوم و عمیق مجموعه ای از ناراحتی در مورد نه داشتن خود را در دوره. در ماه اکتبر گذشته یک گروه از محققان در ایندیانا و کارولینای جنوبی گزارش داد که در سراسر ترکیبی از گروه های تمرکز فرد مصاحبه و نظرسنجی آنلاین "بسیاری یافت می شود این ایده از عادت ماهانه عجیب و غریب ناسالم و نگران کننده است." در یک سال 2016 آزمایش محققان کانادایی کشف کردند که اکثریت شرکت کنندگان بودند مشکوک از تبلیغات ارائه شده است که دارویی سرکوب چرخه به عنوان یک انتخاب شیوه زندگی بسیاری از به طور خاص ذکر نگرانی های بهداشتی. "من می دانم که من بدن سالم است که این خونریزی هر ماه" یکی از شرکت کنندگان گفته محققان "و من خواهد بود بسیار نگران اگر این اتفاق نمی افتد."

بیماران تمایل به مقدار زیادی از سوالات در مورد آنچه نمی قاعدگی به معنی برای بهداشت باروری می گوید: مارگارت Nachtigall, یک غدد تولید مثل در دانشگاه نیویورک Langone سلامت. آیا من در معرض خطر ناباروری? من از دست دادن تراکم استخوان? من گرفتگی تا با به دام افتاده قاعدگی خون ؟ برخی از مردم هاربر نگران کننده تصور غلط است که بدون یک دوره سمی خون را ساخت داخل آنها چلسی پلیس از Guttmacher موسسه پیدا کرده است در تحقیقات است. "است که بسیار ترسناک برای کسی که به نگرانی در مورد که" پلیس به من گفت.

و این سردرگمی باعث می شود حس چون آمنوره می تواند نشانه ای از شرایط پزشکی مانند اختلالات هیپوفیز یا بیماری تیروئید و هپاتیت. "گرفتن یک دوره است که به طور معمول چیزی است که ارزش بررسی" Nachtigall می گوید. او و دیگر زنان به من گفت بسیاری از بیماران خود را در تلاش برای احساس طبیعی بدون یک دوره است. من قطعا انجام داد. من تا به حال به طور منظم و دوره پس از سال 2017 وقتی که من IUD هورمونی. پس از سالها افول و جریان من احساس بی اثر به عنوان اگر من بدن نمی تواند بگوید وقت یک بار unmoored از آن چرخه ماهانه. آن را ناراحت کننده بود تحقق: من نفرت داشتن از من دوره و من هم متنفر از دست دادن آن.

ین زمینه نگرانی های مشابه از بیماران خود را. "من به آنها 'it's okay, به خونریزی کمتر,'," او گفت:. "دلیل مردم احساس مانند آن را نقل قول, 'طبیعی' است که بسیاری از ما تا به حال یک هر ماه برای مدت طولانی است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.



tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن