زنان یهودی ارتدوکس هستند رو انتخاب غیر ممکن است در حال حاضر

سیاست زنانی که رعایت قوانین یهودی از خلوص باید غوطه ور در یک مراسم, استخر, پس از دوره خود را. انجام این کا

توسط NEWS-SINGLE در 2 اردیبهشت 1399
دامون زمستان / نیویورک تایمز / Redux

در سراسر کشور, جوامع یهودی اما تعطیل شدن کنیسه لغو عید فصح seders انجام مجالس ترحیم با زوم. در عین حال یک نوع یهودی فضای عمومی باقی مانده است بیشتر باز: mikvahs یا استخر استفاده می شود برای مراسم immersions.

هر ماه هنگامی که دوره های خود را در برخی از زنان یهودی رعایت زمان niddahیا ع. به عنوان طولانی به عنوان آنها در حال خونریزی و اغلب برای حداقل یک هفته پس از آن آنها می توانند رابطه جنسی با شریک زندگی خود را. بسیاری از زوج ها نمی آغوش یا بوسه در همان بستر و یا حتی اشیاء به یکدیگر است. تحت هیچ شرایطی این چالش می تواند به حفظ. تصور کنید آنچه در آن مانند تحت قرنطینه.

به منظور خروج از این وضعیت niddahزنان باید دیدار mikvah معمولا کوچک و مرطوب پنجره اتاق که در آن یک زن دیگر به تماشای آنها را شیب عریان به یک استخر آب است که شاید یک دوجین دیگر زنان در حال حاضر استفاده می شود. برای بسیاری از کسانی که رعایت قوانین niddahچشم انداز غرق در طول COVID-19 شیوع وحشتناک: بسیاری از mikvahs بسیار قاچاق که شامل فضاهای گسترده بدن قرار گرفتن در معرض. اما جایگزین ممکن است به نظر می رسد به همان اندازه قابل دفاع: باقی مانده جدا از شریک زندگی خود را به طور نامحدود و یا نقض مرکزی فرمان تورات. برای این زنان قرنطینه مجموعه غیر ممکن است انتخاب بین حفاظت از سلامت خود و حفظ ایمان خود.

[بخوانید: ما همه گیر تابستان]

از چند روز قبل از عید فصح Aimee بارون یک مادر از پنج پولادین او اعصاب و تصمیم به بازدید از mikvah در محله برانکس. خانواده اش شده است و خروج از آپارتمان تنها یک بار در هفته پس از وقوع به خود کودکان و نوجوانان از جمله او 6 ساله, دوقلو, از طریق راهروها و لابی بدون دست زدن به هر چیزی می تواند یک وظیفه دلهره آور است. به طور معمول mikvah را فراهم می کند همه چیز او نیاز به آماده شدن برای غوطه وری—یک حمام که در آن او می تواند خیس قبل از نخ دندان برای تمیز کردن دندان های او شانه به حل کردن مو خود را. در این زمان هر چند او به ارمغان آورد او را کیسه و حوله. او غوطه وری خواهد بود, سریع, اما حتی است که تولید اضطراب.

"هر زمان هر یک از ما بیرون بروید ما همه فقط سنگشده در مورد دست زدن به سنگ شده در مورد تنفس" او به من گفت. در mikvah, "هزار و سطوح است که من باید برای قرار دادن همه چیز من در پایین است که می تواند آلوده شده است." مانند بسیاری دیگر از mikvahs تسهیلات در ریوردیل شده است غربالگری زنان علائم مطابق با اصول بهداشتی اتاق های آن بین استفاده می کند و به شدت محدود کردن تعداد زیادی از مردم که می تواند در ساختمان در همان زمان. اما زمانی که mikvah یک فضای عمومی دارای بازدید در چند هفته آن را سخت به احتیاط. مانند دیگر جوامع یهودی زیادی جمعیت در ریوردیل شده است ضربه سخت شیوع: برخی از موارد برای اولین بار این ویروس در نیویورک درگیر SAR آکادمی ارتدوکس روز مدرسه در این منطقه است. "ما می دانیم که بسیاری از, بسیاری از, بسیاری از, بسیاری از, بسیاری از مردم که بیمار شده اند که در پنکه" بارون به من گفت. "و ما برای آنها دعا."

با توجه به 2013 مرکز تحقیقات پیو مطالعه حدود 10 درصد از آمریکایی یهودیان ارتدوکس—حدود نیم میلیون نفر است. اگر چه زنان ارتدوکس هستند تا حد زیادی شایع ترین mikvah کاربران استخر نیز استفاده می شود برای یهودی تبدیل چرخه زندگی و حوادث مانند مراسم ازدواج و مردان immersions قبل از نماز. این استفاده های دیگر قرار داده شده است نامحدود نگه دارید. "هستند بسیاری از وسایل زندگی یهودیان است که مسیحیان در واقع می تواند بدون زندگی" Rivkah سلنیم یک Hasidic که نوشته شده و سخنرانی گسترده در مورد mikvah استفاده, به من گفت. "ما می تواند بدون کنیسه. ما می تواند بدون کتاب تورات. ما نمی توانیم در قانون یهودی حرکت رو به جلو به عنوان یک جامعه ... بدون mikvah." غوطه ور شدن در یک فرمان که می آید به طور مستقیم از تورات و مجازات نقض آن در حال قطع از خدا شدید است. به همین دلیل بسیاری از جوامع خود را حفظ mikvahs باز حتی زمانی که همه چیز بسته است.

بسیاری از رهبران یهودی بر این باورند mikvah غوطه وری امن است. لیلا Kagedan یک خاخام که با این نسخهها کار به عنوان یک bioethicist در چندین بیمارستان و دانشگاه در نیویورک و بوستون سپری کرده است در هفته های اخیر مشاوره خاخام و mikvah مدیران سراسر کشور در مورد نحوه رسیدگی به coronavirus بحران است. او به طور مداوم نظارت و آخرین دستورالعمل از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و دولت های محلی. Mikvahs نیست پيشينه فضاهای مخاطره آمیز او به من گفت. او با اشاره به این که بسیاری از مردم رفتن را از طریق یک فروشگاه مواد غذایی در یک روز معمولی از طریق یک mikvah که در آن زنان در حال فاصله خود را immersions و mikvah مسئولین به شدت پاک کردن سطوح و درمان مطابق با اصول بهداشتی آب با مواد شیمیایی. حتی دانشمندان هنوز تعیین چگونه coronavirus سفر از طریق هوا و چه مقدار از خطر درگیر در فعالیت های مختلف. و افرادی که به نظر می رسد سالم می تواند دیگران را آلوده به گفته CDC. "من نمی توانم بگویم که هیچ خطر وجود دارد" Kagedan گفت. "خطر وجود دارد که ما برای پیاده روی در اطراف بلوک." آریل Sadwin منطقه ای دولت در امور رابط برای Agudath اسرائیل از امریکا یک چتر بزرگ سازمان ارتدوکس یهودی جوامع است شنیده نمی شود از دولت و تهدید به تعطیل mikvahs او به من گفت اما بسیاری از خاخام ها در حال ترس است که این می تواند اتفاق می افتد.

برخی از mikvahs پیدا کرده اند خطرات ناشی از غوطه ور شدن به غیر قابل تحمل بود. Mayyim Hayyim یک کثرت گرا برابری طلب mikvah در بوستون تصمیم گرفت در اواخر ماه مارس به طول مدت بیماری همه گیر. "هیئت مدیره به پایان رسید تا بودن واقعا تقسیم بیش از آنچه به انجام" کری Nbsp اجرایی, مدیر به من گفت. "فقط یک وجود دارد واقعا احساس قوی در نهایت: اگر حتی یک نفر می تواند خطر قرار گرفتن در معرض به دلیل آمدن به Mayyim Hayyim ما فقط نمی خواهید به نگاهی که خطر است." چون Mayyim Hayyim خدمت بیشتر لیبرال جمعیت یهودیان نسبت به معمولی mikvah نه همه کاربران آن رعایت همان قوانین محدود کردن زندگی جنسی خود به عنوان زنانی که رعایت niddah. اما برای همه آنها بسته است یک بار. آینده نگر یهودی تبدیل نا ممکن به تاخیر مدتها در انتظار تبدیل مراسم; عروس ممکن است سوگواری خود را با دقت برنامه ریزی شده قبل از عروسی غوطه وری. و عجیب و غریب, دو فاک, استفاده می شود که Mayyim Hayyim را mikvah به رعایت قوانین niddah در حال حاضر با یک چالش خود را: پیدا کردن یک مرکز در بیشتر ارتدوکس-اجرای شبکه mikvahs که در آنها احساس راحتی فرو بردن.

[بخوانید: چرا یهودیت ارتدوکس جذاب است به طوری که بسیاری از Millennials]

این mikvah معضل به خصوص مشقت بار برای زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن است. اگر آنها نمی, تجربه پس از دوره خود را, آنها نمی توانند رابطه جنسی داشته به این معنی است که آنها ممکن است برای به تاخیر انداختن حاملگی. برای بسیاری از زنانی که رعایت niddahپرش غوطه ور شدن و داشتن رابطه جنسی در هر صورت به احتمال زیاد از سوال: "آن خواهد بود مانند خوردن خوک" خفاش شوا مارکوس یک یهودی ارتدوکس جنسیت درمانگر به من گفت. پس از همه گیر آغاز شده رسانه های اجتماعی شده است, آب گرفتگی با زنان بحث چه باید بکنید در مورد غوطه وری. "این دردناک" مارکوس گفت. "آیا چیزی است که شما احساس می کنید شرعا درست نیست و یا چیزی است که باعث می شود شما احساس می کنید نا امن ؟ نه از کسانی که گزینه های خوبی هستند. آنها وحشتناک گزینه است." این بیماری همه گیر در حال حاضر ایجاد چالش های بسیار زیاد برای زنان مبارزه با ناباروری: در اواسط ماه مارس آمریکا جامعه برای باروری و صدور دستورالعمل جدید مشاوره پزشکان به حالت تعلیق جدید IVF چرخه و لغو اعمال جراحی الکتیو و جنین نقل و انتقالات. برای زنانی که می خواهند باردار mikvah می تواند یکی دیگر از یادآوری آنها نیست. "جامعه من است در یک مقدار زیادی از درد گفت:" بارون های ریوردیل که منجر به یک جامعه آنلاین برای زنان در برخورد با مسائل باروری است.

سکولار رسانه های خبری به طور گسترده ای محکوم نفر در نیویورک و نیوجرسی ارتدوکس یهودی محله که حاضر به پیروی از اقامت در خانه دستور جمع آوری شده توسط صدها نفر برای مجالس ترحیم و عروسی در برابر دولت قوی مشاوره. Simcha Eichenstein جدید وزارت امور خارجه, مجلس که نشان دهنده پر جمعیت ارتدوکس یهودی محله قصبه پارک و Midwood در بروکلین به من گفت که اکثریت ساکنان پیوستن به نیویورک سیتی دستورالعمل و بسیاری از خانواده های بزرگ در حال منزوی در آپارتمان های کوچک برای ایمن ماندن. زنانی که در غیر این صورت نمی رویم و در همه حال هنوز جسارت به mikvahs ، تاج ارتفاعات Mikvah در بروکلین است که از دیدن 20 تا 25 هر شب است که زمانی که زنان به طور معمول تجربه گفت: Leah Yechielov یک اپراتور وجود دارد. این است که کاهش قابل توجهی در ترافیک به طور متوسط به سه استخر, اما هنوز هم به این معنی است که تقریبا 150 زنان در حال رفتن در داخل و خارج از مرکز در هر هفته.

[بخوانید: این ذخایر مواد غذایی در گاراژ من]

Channie راپاپورت که اجرا می شود یک mikvah همراه با جماعت Zichron Rabbeinu موشه فاینستاین در حومه شهر-محله بروکلین از آسیاب حوضه گفت که او کوچک تسهیلات به طور معمول باز می شود تنها در شبات و تعطیلات یهودی و جماعت را خاخام رفتار و تغییرات آب خود را. اما همه گیر آورده آنها را به کسب و کار بیشتر از حد معمول: آنها باز کرده ایم تا به صورت روزانه immersions به طوری که زنان محلی نیست و باید به درایو به بزرگتر mikvahs 15 یا 20 دقیقه دور. "وجود دارد مقدار زیادی از اضطراب," او گفت:. او را بدست پاچه تماس از زنان که کودکان باید مسائل مربوط به سلامت زنان که مبتلا به آسم و زنان مراقبت از اعضای خانواده که به سرطان. اگر چه افراد خارج از جامعه ارتدوکس ممکن است می گویند که این زنان فقط باید در خانه بمانند رفتن به mikvah است نه اختیاری در راه است که دعا با هم در کنیسه و یا حضور در جمع های خانوادگی است با توجه به اموزش Balinsky فریدمن یک clergywoman در Ohev شالوم یک کنیسه ارتدوکس در واشنگتن "من خیلی درک ضربه به دیدن دین به عنوان نمادین—چیزی است که ما هنگامی که ما قادر به اما در زمان بحران ما کنار" او به من گفت. اما "شما نمی توانید لغو" فرمان حاکم جنسیت, او گفت:. "که کلام خدا."

اینها زمان های عجیب و غریب برای بسیاری از خانواده ها است. همسران مجبور شده اند به خواب در اتاق خواب جدا هنگامی که یکی از آنها بیمار می افتد. افراد حساس به هر لمس و آگاه از هر شی که ممکن است به کار گرفته شده توسط شخص دیگری. در سراسر امریکا قرنطینه از خانواده ها تجربه صمیمیت فاصله پیدا کردن راه هایی برای انتقال عشق حتی زمانی که آنها را لمس کنید و یا به اشتراک گذاشتن فضا با یکدیگر است. در حال حاضر همه از جمله زنان که رعایت niddahباقی می ماند, معلق در این میان فضا با هیچ پاسخ روشنی در مورد چگونه برای فرار از انزوا.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب