Padma Lakshmi جدید نشان می دهد مواد غذایی است که Trojan Horse

فرهنگ طعم ملت است شادی بخش در تن است, اما آن را در معرض خیانت در قلب "آمریکا" آشپزی. دومینیک ولنت / H

توسط NEWS-SINGLE در 18 تیر 1399
دومینیک ولنت / Hulu

مواد غذایی در ذات خود است و روزى است که بسیار ساده است. که در آن همه چیز پیچیده است در همه منیفولد راه آن ما را حفظ. در نظر burrito. در اولین قسمت از Padma Lakshmi جدید Hulu نشان می دهد طعم ملتهای مواد غذایی نویسنده و دیرین بالا آشپز میزبان سفر به, El Paso, تگزاس, که در آن او تلاش برای منزوی کردن تمام مواد تشکیل دهنده متفاوت در امریکا یکی از غذاهای مورد علاقه. در Jalisco, کافه, یک آشپز griddling oozy تخم مرغ با لوبیا در stovetop او می گوید که کامل burrito پایین می آید به توجه به جزئیات. ظرف یکی دیگر از مصاحبه شونده می گوید لاکشمی خالص است عملی راحتی: آن را سریع به جمع آوری و خوردن در راه به کار. آن را نیز می تواند نشان دهنده یک عشق مادر یک وعده غذایی کامل swaddled در یک شورتی, نان ذرت مکزیکی و جمع را به یک کودک جیب قبل از روز آغاز می شود. و در یک شهر که در آن همهمه از هلیکوپتر بررسی مرز می افزاید: محیط پیشامد به هر تعامل burritos نیز نشان دهنده ماهیت آمریکایی غذا: غذاهای از یک فرهنگ پردهی در اعمال مواد تشکیل دهنده دیگر (در این مورد آرد گندم). "یک burrito" لاکشمی مشاهده "است سنت پیچیده در استعمار است."

لاکشمی شده است برازنده gamine حضور در تلویزیون آمریکا صفحه نمایش برای تقریبا 15 سال در حال حاضر, بنابراین آشنا از بالا آشپز وظایف که اهمیت طعم ملت احساس می کند تقریبا underplayed. در دوربین او را فرامیخواند فحاش توصیف یک تیغ صورت تراشی صدف به عنوان "آلت مردانه, پیلی" و خوب naturedly scarfing ورزشگاه غذایی در یک نقاشی سه قابی از عکس که تابش پوچ نفس اماره. لاکشمی را مخ زن شیوه او سیری ناپذیر زرق و برق اجازه می دهد او را به Trojan-horse طعم ملت's نیت واقعی برای بینندگان که ممکن است انتظار مبهم میهنی سفرنامه از طریق امریکا نمادین ترین وعده های غذایی. آنچه او ارائه به جای یکی از جذاب ترین مواد غذایی سری به ظهور در سال های اخیر: یک ظالم کیفرخواست چگونه یک میراث فرهنگی کشور احداث شده است از مردم و سنت است که آن را به طور مداوم و به طرز وحشیانه ای را رد کرد.

در ابتدا طعم ملت نبود حتی قرار بود در مورد مواد غذایی است. پس از سال 2016 انتخابات گفت: خوار, لاکشمی مشغول به کار بود با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا بود و تصمیم به تحقیق پروژه در مورد مهاجرت به عنوان یک مهاجر که جرم شعارهای بیرون آمدن از کاخ سفید است. او فرود آمد و در مواد غذایی به عنوان یک راه برای تبدیل شدن به بیشتر از نزدیک آشنا با برخی از جوامع که او می خواست به بررسی. اما آنچه که روشن می شود از طریق این مجموعه 10 قسمت است چگونه مجزا غذاهای آمریکایی کپسوله یک پارادوکس است که در آن ظروف ساخته شده توسط مهاجران به سرعت اختصاص ملی به عنوان کالاهای اساسی در حالی که افرادی که آنها را رد بیش از نسل. شاید به این دلیل که یک کشور تاسیس در خشونت جابه جایی بومی آمریکایی ها همیشه انتظار خشونت های پی در پی از تازه واردان موج پس از موج از مهاجران سعی شده با استفاده از مواد غذایی به عنوان یک ترمیم و خنثی سازی نیروی. "این همه" آیا نمی شود ترس از ما,'" این است چگونه کمدین Ali Wong مشخصه آمریکایی مواد غذایی چینی به لاکشمی به عنوان جفت خوردن راه خود را از طریق سان فرانسیسکو چینی. در پایان از ال پاسو قسمت لاکشمی بیکار محدودیتهای چرا به اشتراک گذاشته سلیقه نمی تواند مردم را با هم در یک مطلب قابل توجهی در راه است. "که" او کرد "آیا عشق یک تاکو?"

این چاقو لبه رقص بین تصویب و رد می آید به تعریف طعم ملتبه عنوان لاکشمی نظر چه یک ظرف خاص و یا نشان می دهد در مورد مهاجرت و جذب و گرسنگی برای صفحه اصلی. در میلواکی او به بررسی چگونگی ظاهر گردیده جذب هات داگ و ابجو کم الکل به عنوان آمریکایی کالاهای اساسی belies مضطرب تاریخچه آلمان مهاجرت به ایالات متحده است. در یک قسمت اختصاص داده شده به ریز ریز کردن suey یک ظرف تقریبا کاملا حذف از معتبر چینی, پخت و پز او به بررسی آن مشتاق آمریکا تصویب در قرن 19 و حتی به عنوان کنگره با تصویب قانون خروج چینی ها که منع مهاجران از چین برای چند دهه. "چگونه می توانم به شما انتقال که شما واقعا در یک محل که در آن هیچ کس می داند شما؟" لاکشمی می پرسد در یک قسمت. طعم ملت نیز انتقال چگونه اغلب اصالت و منحصر به فرد باید قربانی در تلاش برای پذیرفته شود.

در خانه, در, نیویورک, لاکشمی سهام را داستان از آمدن به این کشور در جستجوی یک زندگی بهتر و آشپز, گشنیز, مرغ با یک پیشگام در نقش غذای هندی, Madhur Jaffrey. لاکشمی است به خصوص هماهنگ به زنان او مصاحبه و به درک خود را از مواد غذایی به عنوان یک توتم از عشق و امنیت و رفاه. "مادر شما بود مثل من" پرو مهاجر به نام آیدا می گوید لاکشمی در یک صحنه بالا بردن نان تست به شجاعت زن دیگری ساخته شده است که یک جهش به ناشناخته. Saipin Rubiyanti که تبدیل به doyenne از بالا پایان غذاهای تایلندی در لاس وگاس توضیح می دهد که زمانی که آمریکا diners در ابتدا رد پخت و پز خود را به خاطر آنها استفاده می شود به چرب, ارزان, تایلندی کرایه "من نمی ترسم چون من باید 10 انگشتان من می تواند هر چیزی را انجام دهید."

در این مجموعه قابل توجه ترین قسمت لاکشمی به نظر می رسد در جوامعی که سنت و تاریخچه تمایل به شامل در kitschy جشن آشپزی Americana. یکی از ویژگی های Gullah Geechee مردم از سواحل جنوبی توصیف لاکشمی به عنوان میان "زیبا ترین فرهنگ ها ممکن است شما هرگز از شنیده می شود" که اجداد برده بودند و حمل و نقل به امریکا به نوبه خود مرداب به مزارع برنج. با آشپزی مورخ مایکل Twitty لاکشمی باعث قرمز برنج یک وعده غذایی که اجزای مختلف به طور سنتی از آمد هر اتفاقی افتاد به در دسترس خواهد بود. در این نقطه در تاریخچه این غذا شده است تا به طور گسترده گنجانیده شده و به جنوب پخت و پز است که حتی مارتا استوارت یک دستور برای آن است. اما به عنوان لاکشمی و Twitty آماده سازی آن زمینه به آنها ارائه می افزاید مملو نماد: ثروت از اوایل اقتصاد آمریکا ساخته شده بر روی خون و بیگاری بردگی مردم است. این کیفیت خاص "دوگانگی از شکوه و جلال و رنج" لاکشمی استدلال می کند که واقعا تعریف غذاهای آمریکایی به عنوان یک کل.

Diners, Drive-Ins and Dives نشان می دهد نیست. هنوز برای مقایسه آن را به دست آورد تا به adventuristic سفرنامه مانند قطعات ناشناخته, لیس ملت نگه داشته به یاد من Guy Fieri طولانی در حال اجرا در شبکه غذایی سریال یک unabashedly پوپولیستی جشن "واقعی" آمریکا مواد غذایی است. Fieri با گیلاس قرمز میله های داغ و منحصر به فرد, بازی بولینگ, شرت, شیک, آنتی تز های یک مواد غذایی افاده که شیفته یک سرخ کن که او از یک مزرعه به جدول مشترک است. مفهوم خود را از غذاهای آمریکایی بوده است را به یکی. بوسنی پناهندگان جامائیکا matriarchs انگلیسی purveyors از میخانه کرایه—همه خوش Flavortown. اما در حالی که Fieri باعث می شود پذیرش به نظر می رسد آسان, لاکشمی در معرض نادیده گرفته شده در جنگ که در تعریف ساخت آمریکا دیگ ذوب. او اسناد و مدارک چه بومی و سنت های مواد غذایی از دست داده بودند زمانی که آمریکایی های بومی بودند زور از سرزمین خود و با توجه به دولت-عرضه کالا و مواد غذایی ساخته شده است که آنها بیمار است. او معتقد پرسش از مواد غذایی حاکمیت استعمار و تروما است. او این همه را با یک نوع از تحصیل breeziness و گفتار فلفلی با colloquial "دیدن" و "انسان" که در برابر سنگینی اما احترام به بینندگان توانایی برای کشف چیزهایی برای خود.

در پایان از ال پاسو قسمت لاکشمی مصاحبه مینارد حداد دوم-نسل سوریه کارآفرین آمریکایی که صاحب H&H در خودرو و کافی شاپ a Tex-Mex رستوران. حداد استخدام تعدادی مکزیکی آشپز که عبور از مرز هر روز برای رسیدن به محل کار. او همچنین رای دادند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2016 و بیان بدون رزرو در مورد انجام این کار اگر چه او irked توسط چقدر سخت تر خود را سرآشپزها' رفت و آمد تبدیل شده اند. لاکشمی نمی مطبوعاتی او در قطع. او می خواست او گفته خواربه سند خود از نقطه نظر نیست سعی کنید به آن را دستکاری کنند. او شده است برای انتقاد از این عدم تمایل به نگه داشتن به حساب کسی که با نمایش است که به طور مستقیم تهدید کارکنان خود را به زندگی و معیشت و برای او کمرنگ platitudinous نتیجه رسیدند که مواد غذایی ممکن است قادر به متحد کردن مردم تقسیم بسیار بیشتر از مرزهای فیزیکی. اما این قسمت در حال حاضر در معرض جنگ در قلب آمریکا, پخت و پز, این بی عدالتی از یک فرهنگ می شود که به صورت انتخابی و جذب هر چه می خواهد بدون نیاز به ارائه هر چیزی قابل توجهی در بازگشت. حداد می توانید سود از مواد غذایی مکزیکی و کار از کارگران مهاجر در حالی که به طور مستقیم خیانت به کسانی که همان کارکنان چرا که دقیقا چه غذاهای آمریکایی همواره انجام می شود.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب