بیماری های همه گیر رفتن دست در دست با تئوری های توطئه

برای بیش از یک قرن آمریکا نمی دانند که تب زرد شد منتقله توسط پشه. بسیار ناشناخته باقی مانده در پزشکی ایجاد زمی

توسط NEWS-SINGLE در 25 اردیبهشت 1399
Man letting mosquitos land on his arm which is stretched through a screen.
برای بیش از یک قرن آمریکا نمی دانند که تب زرد شد منتقله توسط پشه. بسیار ناشناخته باقی مانده در پزشکی ایجاد زمینه مناسبی برای ترس.عکس توسط Hansel Mieth / زندگی مجموعه عکس / گتی

در سال 1793 تب زرد فرود بر فیلادلفیا و رئیس جمهور جورج واشنگتن گریخت بیماری زده سرمایه با بقیه جدید دولت ملی در دو. حدود ده درصد از جمعیت این شهر درگذشت. سال بعد از شیوع همان طاعون آمار New Haven, به دنبال گزارش چند صد تب مرگ و میر در بالتیمور. شهر نیویورک مقامات بندر محاصره کشتی های مظنون به مبدا و شهروند گشت به دنبال ریشه کن کردن پناهندگان اما در پاییز سال 1798 که بی تردید امضا از این بیماری به نظر می رسد بر بدن مرده dockworkers. سی و پنج هزار نفر از این شهر بیش از شصت هزار نفر از ساکنان فرار به حومه شهر. از کسانی که باقی مانده تقریبا پنج درصد می میرند از تب. کامل بیماری همه گیر در حال ضربه زدن به جمهوری جوان و نیویورک شد کانون.

مانند رمان coronavirus تب زرد شد زئونوز: این ویروس در سرچشمه بود پستانداران در غرب آفریقا RNA که در بر داشت یک بردار به میزبان انسان از طریق گزش از راه های aedes aegyptiیک آفریقایی پشه. این معضل به احتمال زیاد وارد قاره آمریکا با استفاده از تجارت برده. پزشکان در Federalist دوره تا به حال هیچ اطلاع از الگوها و عوامل که نوشتن علم اپيدميولوژی. پیشرو پزشک از روز بنجامین راش حدس زده است که این بیماری محقق از miasmatic بخار از برخی سبزیجات فاسد. روزنامه ناشر و معنوى نوح وبستر averred که طاعون ناشى از خاکستر آتشفشانی فوران در سیسیل. Venesection محبوب بالینی روش برای انتشار "هیجانات" از خون کار نمی کند. نه تاول sudorifics و نه dousing بیماران با سطل آب سرد که شد در آن زمان استاندارد عمل.

یک جوان در نیویورک, دکتر, نام Elihu اسمیت نگهداری خاطرات بین 1795 و 1798. زمانی که تب زرد زده اسمیت بود که بیست و هفت سال یک فارغ التحصیل دانشگاه ییل و همکاری سردبیر اولین آمریکایی مجله پزشکی. او رفت و مستقیما به خطوط مقدم جبهه بازدید از بیمار در خانه های خود و ساخت دور در این شهر به تازگی تاسیس تب بیمارستان بلوو. اولین علامت این تب یک تقسیم سردرد. بعدی بیمار روشن, زرد, شروع خونریزی از بینی و لثه و "تا به حال سیاه و سفید-vomit"—که از هر روزنه از بدن است. مبتلا اغلب از دست داده و ذهن خود را و فریاد زد و raved راه خود را به یک مرگ زودرس است. هنگامی که او کشف کرد که یک همکار-دکتر یوسف Scandella حال گرفتار این بیماری اسمیت او را به خانه خود در خیابان کاج در پایین منهتن که در آن Scandella به زودی درگذشت.

مانند کسانی که از نمرات از پزشکان دیگر که در مبارزه با این بیماری همه گیر به نام Scandella و اسمیت قطعا از دست داده اند به آیندگان—به جز که اسمیت بود بهترین دوست یک جوان نویسنده مجله به نام چارلز Brockden براون. اسمیت ادبی مخاطبین در فیلادلفیا کمک کرده بود چوپان براون این کتاب را چاپ و منتشر شده بود "شاعرانه مکاتبات" که در آن زمان محبوب, مجله, روزنامه از ایالات متحده. هنگامی که زرد-بیماری واگیردار تب ضربه نیویورک قهوه ای که به دیدار بیماران و بیمارستان ها در کنار اسمیت نیز گرفتار این بیماری است. او جان سالم به در برد اما او از خواب بیدار شد از روز هذیان به کشف کنند که اسمیت پس از مراقبت از Scandella حال نیز درگذشت. زده با غم و اندوه قهوه ای کاهش یافت و به یک writerly دیوانگی و از سال 1798 به 1800, یک میلیون کلمه ریخت و از قلم او و در نتیجه هفت کامل رمان و تولد یک نوع شناخته شده به عنوان گوتیک آمریکایی—dark tales of terror است که در آن هیولا و غیر منطقی نگه نوسان. اول آمد "Wieland" این طرح که از مراکز اطراف مخرب "biloquist" نام Carwin که می توانید صدای خود را در سراسر فواصل وسیع. با استفاده از خود منتزع صدای Carwin باعث متعصب واعظ—eponymous Wieland—برای تبدیل شدن به یک raving دیوانه وار که قتل کودکان خود. نیازی به گفتن نیست, رمان عمیقا نگران کننده است.

کار رمان نویس چارلز Brockden براون ایجاد این نوع در حال حاضر شناخته شده به عنوان گوتیک آمریکایی.عکس از هولتن بایگانی / گتی

به زودی پس از "Wieland" براون منتشر شده "Ormond; یا, راز شاهد." شخصی تاریخچه عنوان شخصیت شامل جزئیات زیر: "که او را اعدام کرده بود راز و دیپلماتیک توابع در قسطنطنیه و برلین; که در دومی شهر او را ملاقات کرده بود با schemers و reasoners که با هدف نو سازی جهان و براندازی از همه که تا کنون شده است تصور ابتدایی و اساسی است." این بود که فورا قابل تشخیص کد به Federalist خوانندگان. Ormond مرموز و ثروتمند مرد جوان بی حد و حصر عقل به وضوح یک عضو از روشن فکران یک جامعه مخفی که شیفته شهری بورژوازی از این جمهوری جوان وحشت زده محافظه کار واعظان و گله و مطرح دو صد سال بعد با فراوانی Facebook pages TikToks فیلم های یوتیوب, Instagram hashtags و superclass عضویت که نه تنها شامل طبقه بندی معمول از راکفلرها و روتشیلدها اما همچنین تام هنکس و ریتا ویلسون, ریحانا, مدونا, Beyoncé و ملکه الیزابت دوم است.

بر خلاف بزرگان صهیون یا گریس از زتا تور مشخص کرده (از بیگانه تهاجم شهرت) واقعی گروهی که به نام خود روشن فکران تاسیس شد و در ایالت بایرن در مارس 1, 1776. آنها اختصاص داده شده به سلطه جهانی تا آنجا که به بحث در مورد آنچه که در زمان خطرناکی ایده های رادیکال مانند سکولاریسم و حقوق زنان. بنیانگذار این جنبش بود یک استاد حقوق در دانشگاه اینگولشتات به نام آدام وایسهائوپت اما اعضای دیگر سخت به شناسایی زیرا آنها حجاب خود را با نام مستعار. کارل تئودور دوک باواریا ممنوع گروه در تابستان سال 1784 و سه سال بعد جامعه بیشتر بود. که باید در پایان آن است.

اما در میان زرد و تب بیماری همه گیر از سال 1798 به قهوه ای و با شتاب دیوانه وار در مورد مخفی صداهای جوامع مخفی و روانی قاتلان ترس از روشن فکران منفجر شد چه از طریق اینترنت بود و از آن زمان: اخر چاپ فرهنگ در اواخر قرن هجدهم امریکا است. کتاب در مورد دوز و کلک شامل جان Robison را "اثبات یک توطئه" از سال 1798 و ویلیام Cobbett را "تشخیص یک توطئه" از سال 1798. در خطبه در روز استقلال 1799 به هارتفورد وکیل ویلیام براون توصیف روشن فکران را به عنوان اعضای یک تلفیق جهانی élites و "خشمگین آفریقایی" پر "دیوانه وار lust و بربریت." رئیس دانشگاه ییل تیموتی دوایت, تأکید تاریک ترین ترس در تمام زمانی که او خواسته خود را کانکتیکات جماعت "باید . . . دختران ما [تبدیل به] این رفیقه از روشن فکران؟"

هنگامی که سیستم های پزشکی, شکست, پس از انجام منطق و دلیل پاکسازی یک مسیر برای contagions از ترس و سرزنش. روشن فکران وحشت انفجار در یک کشور توفان پنهان دشمن که کارشناسان می تواند نه توضیح نه حاوی آورده به جلو یک موضوع است که مورخان بعدها نام "پارانوئید سبک" از سیاست آمریکا است. آن را ماندگار از Pizzagate به وزارت امور خارجه به خبر جعلی و در حال حاضر شکوفا در میان هرج و مرج در آورده با COVID-19. در ماه مارس Facebook امتیاز به عنوان غلط بیش از چهل میلیون پست در مورد همه گیر وحی بود که به دنبال اتهامات توسط نیویورک پست هیئت تحریریه که Facebook واقعیت چکرز بودند خود را "جعلی news." یک نظریه است که این ویروس پدید آمده از یک آزمایشگاه مخفی در خارج ووهان, چین به نقل از یک حاشیه توطئه به یک موضوع قابل بررسی توسط مجلس سنای ایالات متحده. Coronavirus واکسن اگر چه آن وجود ندارد همچنین باید یک طرح از آنجا که بیل گیتس قطعا به از بین بردن بشریت و گیاه یک تراشه در مغز هر کس را به سمت چپ. یکی در ده آمریکایی ها در حال حاضر معتقد است که دولت ایالات متحده ایجاد شده ویروس است. "COVID-19," نشانه های اخیر معترضان در هانتینگتون بیچ می گویند: "دروغ است"; در سنت پل و بوستون آن را "جعل"; در جای دیگر در مینه سوتا آن را یک "بحران جعلی."

از کار از انواع و مسلح با چیزی جز رسانه های دیجیتال در مبارزه با دریاها از عدم قطعیت انفرادی متفکران زمان را به تصور کنید که تمام انواع حالات. بی اعتمادی تعلق در قرنطینه شاید دلیل خوب: ما صمیمی ترین خانه ما سوخت و ساز بدن—تبدیل به یک پتانسیل خرابکارانه. بدن خود ما می تواند به ما خیانت ندانسته شدن منابع سرایت. امریکا تا به حال صبر کنید تا 1901 برای ارتش پزشک به نام والتر رید به نشان می دهد که تب زرد در آمد از یک پشه نیش می زنند و یک واکسن به نظر نمی رسد تا سال 1937. پزشکی باقی مانده است یک نبرد در برابر ناشناخته ها و زمین های حاصلخیز برای نویسندگان از همه راه راه برای آلوده کردن خوانندگان با ترس. اما موضوع دیگری است که اجرا می شود از طریق گوتیک آمریکایی—خط آغاز شد که با قهوه ای و پیشرفت از طریق Poe Hawthorne, Faulkner, H. P. Lovecraft, Cormac McCarthy, Anne Rice و استفان کینگ.

مانند Wieland محور مرگبار دیوانگی توسط منتزع صدای شخصیت های قهوه ای را با داستان های ترسناک روانی—بسیار شبیه به خواندن در Federalist دوره شدند مستعد ابتلا به بسیاری sensationalist روایت از یک بدخواه جهان است. اما حساسيت سمت تلنگر است: همدردی. تنها چهار ماه پس از ظهور "Ormond" براون منتشر شده "آرتور مروین" یک رمان در مورد زرد-تب بیماری همه گیر است که در آن قهرمان eponymous پیاده روی ترس طریق متروک خیابان های فیلادلفیا. مانند قهوه ای دوست از دست رفته Elihu Smith, Mervyn مراقبت برای مرگ, دانستن کامل خوب چه عواقب وحشتناک خواهد بود. از جمله اقدامات قهرمانانه بلکه بی پروا. که در ذهن راست خود را فراموش نموده ؟ این منطقی نیست. اما نه امریکا. آن را از شروع.


راهنمای Coronavirus

  • بیست و چهار ساعت در مرکز همه گیر: نزدیک به پنجاه نیویورکر نویسندگان و عکاسان دامن زد به سند زندگی در شهر نیویورک در آوریل 15.
  • سیاتل رهبران اجازه دانشمندان را با سرب در پاسخ به کوروناویروس. نیویورک رهبران نیست.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • چه coronavirus نشان داده است در مورد آمریکا پزشکی است.
  • می تواند ما را در ردیابی گسترش COVID-19 و محافظت از حریم خصوصی در همان زمان ؟
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdu.nuulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب