انتخاب کنید تا لعنت تلفن و افکار دیگر در رستوران سفارش تحویل

سفارش غذا در طول coronavirus همه گیر است نفیس و لوکس. آن هم اخلاقی و عملی میدان مین.عکس های استفان لام / ایسنا

توسط NEWS-SINGLE در 15 فروردین 1399
Bags of takeout food orders
سفارش غذا در طول coronavirus همه گیر است نفیس و لوکس. آن هم اخلاقی و عملی میدان مین.عکس های استفان لام / ایسنا

"جنوب امریکا" قسمت سی سریال "هفت جهان, یکی از سیاره" باز می شود با یک دنباله از دلخراش شدت. به عنوان سر دیوید مستند روایت و موسیقی دراماتیک مانت یک پوما در شیلی ارتفاعات ساقه یک گله لاما-مانند گوانکس تماشای برازنده موجودات با تخت دلسردکننده درنده زل زل نگاه کردن. او می بیند لحظه ای او را می دهد و به تعقیب یکی از حیوانات راه اندازی شده خودش به هوا و بر روی مخلوق وحشت زده برگشت. این guanaco سه بار گربه را اندازه دیگران و ضربات شدید آن خز پاره دور در gauzy تکه های تحت گربه پنجه. در نهایت آن موفق به پرتاب پوما کردن بدن خود را; این گربه انتقاد شدید به زمین در حال حاضر با یک جای زخم خونین در چارپایان. مایکروسافت کردن آسیب او راه اندازی یک دوم تلاش ناموفق در گله. بار سوم او به ارمغان می آورد یک guanaco اما او طولانی تعقیب او به ارمغان آورده است خطرناکی به یکی دیگر از گربه خاک. پوما مدتها افتاده guanaco گردن با سنگین دندان و شروع به کشیدن آن عظیم شل جسد و بیش دشت بالا جنوبی آند به سمت نقطه ای که در آن او گرسنه توله در انتظار است. در این نقطه من زنگ زد و من راه می رفت دور از تلویزیون. این بود که من بدون درز راننده تحویل بیش از یک ساعت گذشته این برنامه را برآورد زمان ورود تحمل تاکو بل Crunchwrap عالی.

چگونه خوش شانس ما برای زندگی در عصر نزدیک گردیده و در نزدیکی-فوری روزی! آن شب من تا به حال رشد گرسنه به طور خلاصه مورد بازجویی قرار گرسنگی من تا زمانی که من تشخیص داده و تمایل برای stoner tacos و پس از آن دامنگیر باز کردن آیفون من شنود گذاشته به یک برنامه انتخاب شده دقیقا چه مواد غذایی که من می خواستم و flicked من انگشت اشاره را در یک مختصر rat-a-تات از microgestures برای تکمیل سفارش. سپس نشستم روی مبل زود گذر گاهی اوقات از تلویزیون به تلفن برای بررسی با رشد بی حوصلگی آیا غذایی در مسیر. در ضمن در یک تاکو بل یک و نیم مایل دور یک تیپ از کارگران آماده, پخته, پیچیده, بسته بندی و تحویل غذا من به تحویل فرد که حمل و نقل آن به طور مستقیم به درب جلو. روزها و هفته ها و ماه ها قبل از آن که دیگران تا به حال کشت و برداشت گندم و کاهو مطرح حیوانات و شیر و یا آنها را قتل عام و روشن در ماشین آلات است که فشرده چیپس و پنیر خرد شده.

من کمی به این وعده غذایی و به من پرداخت می شود بسیار کمی برای آن است. در کل برای مواد غذایی $بود 12.97 (در علاوه بر این به Crunchwrap عالی, من و همسرم یک نرم تاکو دسته کوچک موسیقی جاز و باقلا و پنیر burrito); وجود دارد $3.99 تحویل هزینه تعیین شده توسط رستوران و یک $1.62 مسئول تحویل پلت فرم ("این 12.5% هزینه کمک می کند تا بدون درز پوشش هزینه های عملیاتی") به علاوه شهر نیویورک مالیات بر فروش از 8.875%. با یک نکته را به راننده کل هزینه برای $12.97 وعده غذایی به علاوه امتیاز از داشتن برای رفتن توانید آن را خودم به 26 دلار و حتی که نوع زیادی برای تاکو بل. آن را به ارزش آن ؟ این Crunchwrap عالی بود وحشتناک, لنگی و دمای اتاق; نیمه عمر deliciousness برای تاکو بل غذایی است که پس از بینهایت کوچک که آن مسلما هیچ کسب و کار ارائه و تحویل در محل. اما در مقایسه با گفتن شکار برای یک وعده غذایی در آند استپ برای دفع گرسنگی از بچه ها ؟ من واقعا نمی تواند شکایت.

Coronavirus بیماری همه گیر در حال حاضر مواج در سراسر ایالات متحده به ارمغان آورده است به تمرکز شدید بسیاری از فوق العاده حقایق در مورد جامعه ما: بی کفایتی آمریکا خالص ایمنی این شکست فاجعه بار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای حفاظت از شهروندان خود را از قابل پیش بینی تهدید سهولت و سرعت است که با بدن انسان می تواند موسس. آن را نیز بیشتر بی سر و صدا باعث توجه به بیداری به بی امان کار و زندگی داخلی از جمله کار های تغذیه خودمان. در جهان قبل از جرم خود قرنطینه اجازه دادن به یک رستوران پخت و پز انجام شد چنین آسان و لذت بخش بهره وری است که آن را به سختی ثبت نام به عنوان یک بهره وری در همه. برای کسانی که به اندازه کافی خوش شانس به آن را ندارند و در زندگی فراوان رسیدن به آن رستوران غذا بود فقط وجودیک گرفته شده برای اعطا بخشی از زندگی که آیا یک نود و نه درصد تکه از پیتزا یا دو صد دلار اغذیه فروشی و مشروب فروشی شام.

در حال حاضر به طور ناگهانی سفارش در کاملأ پیچیده به نظر می رسد لوکس. رستوران ها و کافه ها در سراسر کشور دستور داده شده است به اتاق ناهار خوری به عنوان دولت و دولت های محلی تقلا برای مهار coronavirus را گسترش. این اقدامات ثابت کرده اند که لازم است در نیویورک به عنوان مثال به طور فزاینده با وجود تماس های فوری, اجتماعی فاصله و با وجود زودتر قانون محدود کردن رستوران ها به پنجاه درصد ظرفیت موسسات بسیاری باقی مانده بسته بندی مناسب تا شهردار, بیل د Blasio را بسته سفارش اثر صورت گرفت. برای رستوران ها و کارگران خود را هر چند مقررات شده اند و زمین شناسی. بسیاری از صاحبان مجبور به اخراج تمام کارکنان; تعداد بیکاران مواد غذایی-خدمات کارگران است به احتمال زیاد به خوبی به میلیون ها نفر. کسانی که در رستوران ها شده اند که قادر به انطباق با takeout-فقط مدل هستند عامل با اسکلت خدمه—هیچ سرور هیچ bartenders کمتر آشپز هر دو به منظور کاهش هزینه های سربار و برای محافظت از کارگران خود را از ازدحام با هم در آشپزخانه.

در این مخاطره آمیز پادشاهی جدید, تحویل, برنامه های در حال حسادت شاهزادگان مبارزه برای تاج و تخت است. خدمات مانند Postmates حال بارگذاری می خورد DoorDash (که دارای خاویار) و Grubhub (که با هم ادغام بدون درز) کنترل سهم شیر را از برنامه های مبتنی بر تحویل بازار است. رستوران ها که می خواهید برای زنده ماندن در طول این رادیکال recalibration چاره ای اما برای بازی با قوانین خود را. در هفته های اخیر, رستوران ها که تا به حال هرگز قبل از ارائه takeout را امضا کرده اند تا با ارائه خدمات برای اولین بار. اما برای بسیاری از صاحبان درآمد از بایگانی اطلاعات است که به سختی به اندازه کافی برای نگه داشتن چراغ. ("ما مدل اقتصادی نیاز مردم در کرسی" یک گروه از بالا مشخصات رستوران نوشت: در یک بار Op-Ed در هفته گذشته.) حتی در زمان عادی هزینه های تحویل نرم افزار شارژ—تا سی درصد از هر معامله—می تواند فلج کننده. برای رستوران ها در حال حاضر رو تیز کاهش در درآمد این درصد را در حال حاضر ناپایدار ترازنامه و حتی بیشتر به مخاطره انداخته است.

کاربران که مشتاق به حمایت از مکان های مورد علاقه خود را در حال پیدا کردن راه های خلاق برای انجام این کار: خرید تی شرت های حمل و نقل کردن کیف و سایر کالا و همچنین بطری شراب و مشروب از رستوران فروش موجودی خود را; با خرید کارت های هدیه (و امیدوار کننده نیست به گرو در اوردن آنها را حق دور به رستوران زمان به عقب بر گردیم روی پای خود بایستند); اهدا به crowdfunding تلاش برای حمایت از گذاشته شدن کارکنان. برای تحویل برنامه های این روح coöperation ارائه یکی دیگر از فرصت برای رشد است. "حمایت رستوران محله: اولین سفارش $0 تحویل هزینه" یک بنر در DoorDash وب سایت می خواند تبلیغات به نفع diners اما نه رستوران. این شرکت ارائه شده است رستوران جدید به سیستم عامل خود را سی روز بدون کارمزد است و از بین بردن هزینه های کمیسیون در وانت سفارشات برای رستوران ها که در حال حاضر در هیئت مدیره. Grubhub ساخته شده است که این اخبار در سال گذشته به صورت تهاجمی آن هزینه و استخدام تاکتیک اعلام کرد در اوایل ماه مارس که آن را به ارائه یک صد میلیون دلار هزینه-امداد برنامه برای رستوران ها درد و رنج در همه گیر زده اقتصاد است. اما پس از قابل توجه سردرگمی عمومی این شرکت توضیح داد که آن را تنها می تواند تسکین بخشی از آن هزینه و که آن را نمی خواهد بود مسترد و یا حذف شود اما به طور موقت به تعویق افتاده.

Grubhub های اخیر coronavirus مربوط به ارتقاء "شام برای پشتیبانی" است sneakier هنوز. پاپ آپ و بنر در صفحه اصلی سایت خواستار مشتریان به "صرفه جویی در حالی که حمایت از رستوران شما را دوست دارم" ارائه ده دلار تخفیف در تحویل سفارشات از سی دلار یا بیشتر. اما یک کپی از توافق رستوران ثبت شرکت که منتشر شده در توییتر در اوایل این هفته نشان می دهد که رستوران است که انتخاب کردن در این ارتقاء در حال خوردن هزینه تخفیف خود را در حالی که Grubhub همچنان به شارژ استاندارد آن کمیسیون در رستوران' قبل از تخفیف سفارشات. روز سه شنبه یک Grubhub سخنگوی به من گفت: "رستوران های محلی است که تصمیم به شرکت در آن اختیاری ابتکار عمل را به طور متوسط دیده می شود بیش از بیست درصد افزایش در تعداد سفارشات آنها را دریافت کرده اند و همچنین بیش از همه فروش. ما مفتخریم که ادامه خواهد داد به تلاش برای اتصال آنها را با گرسنه شام و رشد کسب و کار خود." چند روز بعد پس از Grubhub اب و هوای قابل انتقاد هرزه رسیده به اجازه دهید من می دانم که این شرکت آغاز خواهد شد تا به دو صد و پنجاه دلار برای هر رستوران های شرکت کننده در ارتقاء.

سفارش در همه حال حاضر اخلاقی و عملی میدان مین. با توجه به C. D. C. F. D. A. مواد غذایی خود را بعید است که به یک حامل coronavirus; ظروف غذا در می آید اما امکان پذیر می شود. (جدی می خورد, J. کنجی لوپز-Alt توضیح می دهد که ما می توانیم به حداقل رساندن خطر آلودگی با اجتناب از تماس مستقیم با ظروف و بلافاصله پس از انتقال مواد غذایی به تمیز کردن بشقاب و کاسه.) پس از آن وجود دارد این سوال که چه کسانی از ما در پایان دریافت از سمبوسه زنجیره تامین مدیون به مردم گذر گاه آنها را به درب ما. همه از عمده تحویل برنامه های ایجاد شده پزشکی-کمک های بودجه خود را برای تحویل هر چند تنها بارگذاری می خورد گفت: آن را فراهم خواهد کرد رانندگان با ماسک های ضد عفونی کننده و اساسی دیگر تجهیزات ایمنی. در هر صورت این عادلانه است برای مصرف کنندگان به درخواست تحویل کارگران—معمولا ضعیف پرداخت می شود و تقریبا همیشه بدون کارفرما مراقبت های بهداشتی—را در خطر قابل توجهی در حال حاضر ذاتی بودن و در مورد متقاطع شهر با دوچرخه و روروک مخصوص بچه ها, بازدید از ده ها تن از خانه ها هر روز ؟ از سوی دیگر آیا این عادلانه برای جلوگیری از تحویل از نگرانی برای ایمنی مردم آماده سازی و حمل و نقل آن را دانستن است که آن را به معنی محروم کردن آنها از مقدار مورد نیاز درآمد ؟

اگر شما در حال سفارش و تحویل در حالی که در قرنطینه (با وجود مداوم کشتی با همه این سوالات من تا کنون هنوز هم هستم) ساده ترین راه برای مطمئن شویم که در رستوران در حال گرفتن پول تا آنجا که آنها می توانند در یک زمان زمانی که آنها به شدت نیاز به همه آنها می توانند برای از بین بردن واسطه ها در کامپیوتر است. استفاده نمی DoorDash یا خاویار یا Postmates یا بارگذاری می خورد یا Grubhub یا بدون درز و یا Delivery.com یا Waitr: فقط انتخاب کنید تا به تلفن و تماس رستوران به طور مستقیم. (N. B.: مطمئن شوید که برای استفاده از شماره های ذکر شده در رستوران خود را در وب سایت. سال گذشته Yelp از شروع جایگزینی رستوران' اطلاعات تماس مستقیم با تغییر مسیر شماره تلفن های ارائه شده توسط Grubhub, امکان ارائه خدمات به لایحه رستوران "ارجاع" برای تماس های ساخته شده از طریق این خطوط حتی در برخی از تماس ها که نمی کنند در نتیجه در یک سفارش.)

قرار دادن یک غذا سفارش با تلفن احساس می کند هر دو آشنا و عجیب و زحمت کشیده مثل نوشتن یک نامه در longhand یا به صورت دستی کلاف رول 35-mm. فیلم. مانند بسیاری از افرادی که صرف دهه گذشته اجتناب از همه inessential تلفن تماس من در بر داشت که سدوف زمانی جهت یادگیری مهارت های صوتی-تنها ارتباطی می تواند ناراحت کننده باشد. و این درست است که فراخوانی است به ناچار کمتر اصطکاک از طریق کلیک کردن برنامه ها: قرائت یک سفارش به یک میزبان و یا یک مدیر است که به وضوح تنها نیمی از گوش دادن شاید به این دلیل او مشغول بسته بندی plasticware یا چرخی را جزئی گریس آتش است خاطر نشان کرد چرا آنلاین و تحویل در آغوش گرفت با چنین تعصب و غیرت در وهله اول. اما نسبت قابل توجهی از دیگر چالش های پیش روی بشریت در حال حاضر این متوسطی از موانع به راحتی غلبه بر. (اگر شما نیاز به کمک به یاد چه می گویند, شما می توانید به دنبال این ساده فلوچارت.)

در بسیاری از موارد هر چند ممکن است خیلی دیر به تماس. تحویل برنامه های خورده اند راه خود را به پایه و اساس خیلی از چگونگی انجام کسب و کار رستوران. برخی از موسسات پردازش سفارشات فقط از طریق تحویل-شرکت نرم افزار; آنها ممکن است حتی جواب تلفن و یا ممکن است انتخاب کنید تا فقط به شما دستور به قطع و آتش تا یک برنامه. دیگران خوشحال هستند به زمینه تلفن سفارشات برای وانت اما تکیه بر برنامه های ارائه فرفره کارگران برای تحویل واقعی. (آن را آسان به اندازه کافی برای زنده ماندن در وانت سفارشات در یک ماشین پسند جایی مثل لس آنجلس که در آن هر کس درایو در اطراف تلفن همراه خود را قرنطینه غلاف; آن را کمتر ساده در شهر نیویورک است.) در ضمن بسیاری از رستوران ها که تلاش کرده اند باز ماندن برای بایگانی اطلاعات و تحویل در هفته های اخیر در حال تصمیم گیری برای بستن در دسترس نباشد آیا به دلایل مالی و یا خارج از نگرانی برای ایمنی کارگران.

دیگر شب من سعی کردم تماس چند تن از نقاط محلی بدون شانس قبل از من از طریق به Mi Tierra یک رستوران چند بلوک از خانه من که chorizo tacos زندگی من را نجات داد بیش از یک بار. قرار دادن در شام سفارش با تلفن بود و البته کمی پر از دست انداز: زن گرفتن آن را misheard من شماره کارت اعتباری و برای چند لحظه ما تضعیف به vaudevillian روال تکرار "صفر" و "چهار" و عقب و به طور همزمان قبل از اینکه ما هر دو خندید و شروع به بیش از. پس از ما آویزان من قرار دادن یک بیست دلاری را در یک کیسه پلاستیکی و ضبط آن را به جلوی درب آپارتمان من همراه با یک درخواست به ترک مواد غذایی در خارج—یک تماس نکته برای یک خطرناک در زمان. Tacos, زمان من آنها را خوردند شد نزدیک به دمای اتاق, اما آنها مناسب بود به هر حال—نرم چیپس ذرت چاق-slicked گوشت خوک روشن پیاز و گشنیز. مثل همیشه من بسیار کمی برای دریافت این مواد غذایی, اما من سعی کردم به انجام یک کمی بیشتر است.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?
  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.
  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.
  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.
  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب