"پرتره یک خانم در آتش" است که بیش از یک "مانیفست در زن زل زل نگاه کردن"

بدون نشان دادن مردان روی "پرتره یک خانم در آتش" به تصویر می کشد راه های بی شمار است که در آن مردسالاری ميميرد

توسط NEWS-SINGLE در 14 اسفند 1398
A still from Portrait of a Lady on Fire.
بدون نشان دادن مردان روی "پرتره یک خانم در آتش" به تصویر می کشد راه های بی شمار است که در آن مردسالاری ميميرد زندگی خود نقش اول زن.عکس حسن نیت ارائه میدهد نئون

سال گذشته بریتانیا ناشر Fitzcarraldo دوباره صادر شده "L'événement" ("اتفاق می افتد"), خاطرات توسط نویسنده فرانسوی آنی Ernaux. Ernaux که هفتاد و نه سال است که به خوبی شناخته شده در خارج از فرانسه اما در کشور مادری او در نظر گرفته شده است چیزی از ادبی lioness برای او stouthearted تمایل به معدن مواد از زندگی خود را. او نوشته است و کتاب در مورد ازدواج, مرگ مادر و یک قلم مو با سرطان پستان. اما "L'événement" که در آن او می گوید داستان از یک سقط جنین غیر قانونی او در سال 1963 در سن بیست و سه, ممکن است او بیشتر درد کار می کنند. در آن او سوگوار فقدان بزرگ آثار هنری که تأیید و یا حتی تصویر کشیدن تجربه خود را. "من باور نمی وجود دارد 'کارگاه آموزشی از الان Abortionist' در هر موزه در جهان," او می نویسد.

این خط ساخته شده تصور بر این فیلمساز فرانسوی Céline Sciamma که ذکر آن به تازگی به عنوان الهام بخش برای یکی از قابل توجه ترین صحنه در فیلم جدید او "پرتره یک خانم در آتش است." فیلم های زیبا, داستان عشق, مجموعه ای در یک دور از ساحل در بریتنی در قرن هجدهم; premièred ماه مه گذشته در جشنواره کن, که در آن برنده بهترین فیلمنامه و عجیب و غریب نخل و منتشر شد گسترده ای در ایالات متحده در ماه فوریه است. سهام آن یک توزیع کننده با "انگل" و جذب سطوح مشابه buzz; با توجه به مهلت ایالات متحده خود را début یکی از قوی ترین از هر فرانسوی فیلم پس از "آملی.". در فوق صحنه سه سالن با هم در یک تخت در داخل یک drafty املاک کشور چهره خود را گرم توسط یک آمیزش شومینه. یکی از آنها Héloïse (Adèle Haenel) است پناه اما عمدی دختر از خانه نامزد به یک ثروتمند ایتالیایی درباری که او هیچ تمایلی به ازدواج. یکی دیگر از ماریان (Noémie Merlant) در پاریس هنرمند استخدام به رنگ Héloïse پرتره, که همچنین تبدیل شدن به معشوق خود است. سوم سوفی (Luàna Bajrami) است که در خانه خدمتکار جوان که recuperating از سقط جنین که او دریافت, در خانه محلی گیاه شناس پیش از آن که آن روز صبح. ناگهان Héloïse یک ایده. آیا سوفی احساس خوبی به اندازه کافی برای خارج شدن از تخت ؟ Héloïse میکشد تشک زنان بوده است در حال استراحت بر روی زمین می گوید سوفی به دراز کشیدن بر آن و سپس مواضع خودش را در همان موضع که سوفی abortionist را بر عهده داشتند و یک ساعت قبل از reënacting روش. "ما در حال رفتن به, رنگ," او می گوید ماریان که در منازعه او روغن و بریدن از فراغت بوم.

Sciamma—که به کارگردانی پنج فیلم در فرانسه از سال 2008—به نام "پرتره یک خانم در آتش" یک "مانیفست در مورد زن زل زل نگاه کردن" و این درست است که در هر نوبت فیلم او دگرگون مرد چشم انداز به نفع زنانه, راه های به دنبال. وجود دارد به سختی هر مرد در این فیلم در همه, و هنگامی که آنها ظاهر می شود آنها اغلب باید پشت خود را تبدیل و یا چهره خود را خارج از فوکوس; هنگامی که ما در نهایت فراموش دیدن چهره یک مرد به وضوح آن را احساس می کند مانند یک نفوذ. این فیلم باعث می شود غیر منتظره ای رسا استفاده از لباس های بدون glamorizing آن ستاره: هر شخصیت به نظر می رسد در یک لباس ساده برای اکثر فیلم است. Sciamma ایجاد داستان خود را از نگاهها و خیره از زنان چهره نورانی و شمع و یا سخت سفید خورشید در ساحل از سطوح آینه که دعوت مراقب باشید به دنبال; باز کردن عکس closeups از چهره از دختران جوان به عنوان آنها نگاه ماریان خود استاد در یک کلاس نقشه کشی چند سال پس از عشق وعاشقی می گیرد. (داستان است گفت: به عنوان یک فلاش بک.) اما "مانیفست" به نظر می رسد بیش از حد آموزشی یک اصطلاح برای "Portrait of a Lady در آتش" 's finespun عاشقانه و ظریف transfixing تابلو و "زن زل زل نگاه کردن"—یک اصطلاح علمی فرسوده از استفاده بیش از حد—ناکافی است مختصر برای آن کامل اکتشاف از درگیری بین آفرینش های هنری و رو به رشد عشق بین حافظه و جاه طلبی و آزادی است. این فیلم در مورد وابسته به عشق شهوانی, اتصال الکتریکی بین زنان زمانی که آنها پیدا کردن تمایل خود را برای تجربه خلاق و انجام هر یک از دیگر, اما آن است که به همان اندازه در مورد قدرت هنر به اعتبار حفظ و کنسول پس از یک رمان است.

حتی بدون نشان دادن مردان روی صفحه Sciamma به تصویر می کشد راه های بی شمار است که در آن مردسالاری ميميرد زندگی او نقش اول زن. Héloïse تنظیم شده است به ازدواج با غنی, ایتالیایی, مرد چون خواهر بزرگتر او فرار همان سرنوشت—سقوط و یا به احتمال زیاد جهش خاموش ناهموار صخره در نزدیکی خانه خود را. Héloïse در حال صرف زمان زندگی با نوعی کنیاک مقوی راهبه ("برابری یک احساس خوشایند" او می گوید:); در حال حاضر او و مادرش, Comtesse (Valeria Golino) آورده او را به خانه و قفل شده است و در درون او به مطمئن شوید که او را دنبال نمی کند خواهر او سرب و تباهی خانواده و اقبال. عاشق موسیقی و ادبیات Héloïse هرگز دیده می شود یک ارکستر بازی. ماریان که می رسد در خانه تنها پس از یک قایق سواری و سنگی صعود از ساحل شناخته شده آزادی بیشتری در زندگی او: او قرار است به ارث پدرش استودیو پرتره; او صحبت می کند مسلط به زبان ایتالیایی است و به صرف زمان در خارج از کشور مادری خود. اما, ما به یاد بگیرند که او اغلب تسلیم او بهترین قطعه به سالن نمایشگاه تحت نام پدر به منظور کار او نشان داده شده است. او در امن و امان گیگ به رنگ Héloïse پرتره—هدیه ای برای ایتالیایی به مهر و موم خود را نامزدی—تنها پس از یک مرد نقاش می آید برای اولین بار و Héloïse حاضر به مطرح برای او.

وجود دارد این است که از ابتدا یک ورزشی تنش به رابطه بین دو زن. برای برنده شدن در Héloïse را coöperation در پرتره-ساخت Comtesse می گوید ماریان به دروغ می گویند که او در خانه به عنوان Héloïse راه رفتن همراه است. ماریان باید کار بر روی پرتره در شب و سپس سرقت تنها چند دزدکی نگاه او منبع مطالب: Héloïse صورت هنگامی که آن را در پشت پنهان زیادی شنل باشلق دار (پوشاک چپ بیش از صومعه); دست او خورده در دامان او در ساحل. هنگامی که ماریان اعتراف واقعی پروژه Héloïse خواسته برای دیدن نقاشی. او مطالعات شباهت, چگونه آن را روان تیز امکانات و باعث می شود آنها را ساده و تلفظ آن را عمیقا وجود ندارد. (Haenel آن باید گفت: یکی از قانع کننده ترین چهره ها را در زمان سینما لبخند او خطوط و شیار بین ابرو اچ اثری از احساسات به حتی منفعل عبارات.) گفت و گو بین دو زنان تحریک آمیز مختصر و مفید, laced با درک متقابل متقابل و چالش است. "من نمی دانم که شما یک منتقد هنری" ماریان می گوید زخمی توسط Héloïse قضاوت. "من نمی دانم که شما یک نقاش" Héloïse شاخه های عقب. Héloïse می خواهد ماریان به می دانم که او نه مانند دیگر افراد از او نقاشی کرده است; او را مطیع و قطعا نه اهلی. زمانی که Héloïse موافق به نشستن برای یک پرتره دوم او به یاد ماریان که هر چند او از این موضوع و ماریان نقاش ماریان است که نه تنها انجام مورد نقد. او حاضر است به درازي اما او همچنین در نظر دارد برای انجام ارزیابی.

که در آن بسیاری از کارگردانان دیگر و از یک دوره لزبین عاشقانه ممکن است بر تابوهای از عشق Sciamma است که کمتر علاقه مند به شرم و یا شوک به عنوان او در نیروی واقعی اوراق قرضه است که به صورت. او فیلمبرداری از سکس و برهنگی استادانه sidesteps نوجوانی, سکس با زن سینمایی کنوانسیون: تنها مقاربت نشان داده شده است شامل انگشتان در زیر بغل و تنها زمان ما دیدن Héloïse کامل, برهنه, فرم او کشیده روی تخت یک آینه کوچک مسدود کردن او پوبیس به عنوان ماریان نگاه در خود انعکاس طراحی یک نقاشی از چهره خود. فیلم نسبی عفت احساس می کند در بخشی مانند ملامت به یکی دیگر از تحسین شده فرانسوی لزبین عاشقانه 2013 "آبی گرمترین رنگ" که مرد مدیر شامل شش دقیقه صحنه های جنسی که زن ستاره بعد گفت آنها توهین آمیز به فیلم. (در یک offscreen اعتراض به فیلم-صنعت پدرسالاری Sciamma و Haenel به تازگی راه می رفت از César Awards, فرانسه نسخه از مراسم اسکار, وقتی که رومن پولانسکی, یک جنایتکار متجاوز اعلام شد به عنوان یک برنده است.)

Sciamma تصاویر دفع احساسات حتی زمانی که آنها به نظر می رسد در معرض خطر از آن است. سوفی abortionist زندگی در یک اتاق کلبه با فرزندان خود; او انجام روش در اتاق تنها, تخت, که در آن او کوچکترین نوزاد نیز اتفاق می افتد به دروغ گفتن. به عنوان abortionist درج یک ضماد به سوفی مهبل (واژن) و سوفی gasps درد نوزاد به آرامی کاغذ برداشته انگشتان او و swats در چهره او. تصویر برای تلفن های موبایل maudlin در صفحه و یا ناشیانه سیاسی—یک زندگی جدید در خدمت به عنوان یک doula برای جلوگیری از دیگری است. اما در Sciamma دست آن اجتناب ناپذیر می شود عملی: دیگری را که در آن یک کودک در یک خانه شلوغ به جز دروغ گفتن در خواب ، که در آن دیگری می روش گیرد ؟

"پرتره یک خانم در آتش" است که در میان چیزهای دیگر, یک داستان عمیق زن همبستگی اما تقریبا هرگز احساس می کند مانند آن را کلاه اوج به مدرن روز جنسیتی سیاست و یا ریخته گری فمینیستی صحبت کردن امتیاز در تن قهوه ای. به جای Sciamma اجازه می دهد تا خواهری به شکوفه ارگانیک از تنظیمات را تلخ سنت. زمانی که Comtesse برگ و مستغلات برای چندین روز سه جوان حل و فصل را به یک بی سر و صدا تخیلی معمول است. در یک صحنه Héloïse و ماریان بی سر و صدا طبخ و ریختن شراب برای سوفی سوفی در حالی که نشسته اتمام needlepoint گرفتن یک مکث از وظایف داخلی بدون نظر و یا هیاهو. (برای یک عشق داستان این فیلم صرف مقدار قابل توجهی از زمان با سه نفر.) تاثیر این لحظات است که همه بیشتر برای deliberateness که با Sciamma فیلم آنها بی شتاب روزمره ریتم. در یکی دیگر از صحنه های سه بخوانید Ovid را "ارفیوس موسیقی دادن و شاعر و آورد" با صدای بلند گوش دادن raptly به عنوان شاعر توصیف ارفیوس موسیقی دادن و شاعر به دنبال عقب مانده در راه خود را از هادس نتیجه dooming آورد معشوق خود را به باقی می ماند در عالم اموات. شاید Héloïse می گوید: آورد گفت ارفیوس موسیقی دادن و شاعر به نوبه خود به او نگاه کنید. ماریان تفسیر متفاوت است: "او را ندارد عاشق اما انتخاب شاعر," او می گوید: در یک خط است که در شکل با تم های فیلم. "او را انتخاب حافظه او."

Sciamma در مصاحبه ای گفت که او می خواست که عاشقانه در "پرتره یک خانم در آتش" را به احساس می کنم مثل همه چیزهای صحنه بین جک و رز در فیلم "تایتانیک" که او در نظر گرفته می شود یکی از سینما را "کاملا عجیب و غریب" داستان عشق. "لئوناردو دی کاپریو کاملا جنسيت در زمان," او گفت:. "دی کاپریو و کیت وینسلت هر دو شناخته شده نیست—نه ستاره—بنابراین وجود دارد هیچ قدرت پویا بین آنها است. . . . من فکر می کنم آن را یک موفقیت بزرگ بود چرا که آن را یک داستان عاشقانه با برابری و آزادی." قول او رفت و ویروسی—تا حدی به دلیل آن موجب مضحک بحث در مورد دقیقا همان زمانی که دی کاپریو مشهور شد و تا حدی به دلیل Sciamma بود که عمدا تحریک آمیز نه فقط در مورد یک نیروی عظیم منهدم کننده آمریکایی محبوب سینما اما در مورد قدرت خود او فیلمسازی است. "پرتره یک خانم در آتش" است که بیشتر محدود در هر راه از یک فیلم مانند "تایتانیک" هیچ "من هرگز اجازه رفتن به" اعلامیه اینجا هیچ افزایش Celine Dion ballads. فقط در مورد تنها موسیقی در "پرتره یک خانم در آتش" است که جلال وحشت زده یک-cappella سرود اجرا شده توسط شرکت کنندگان از یک witchy اتش جمع آوری در جنگل و transportive کشش از ویوالدی. تنها وداع بین دوستداران این است که یک سکوت, با عجله در آغوش بگیرید. و در عین حال Sciamma ایجاد کرده است یک داستان غم انگیز عشق به عنوان enthralling به عنوان گونه در سینمای مدرن است.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب