عربستان سعودی نه تنها افزایش مالیات

Coronavirus: COVID-19 برای رژیمهای مستبد افزایش مالیات می تواند بقای خود را در خطر است. اقیانوس اطلس

توسط NEWS-SINGLE در 23 خرداد 1399
اقیانوس اطلس

تصاویر نمادین از 1970s نشان دادن صف های طولانی در ایستگاه های گاز در سراسر ایالات متحده آمریکا—یک گروه از کشورهای عربی تا به حال تحمیل یک تحریم نفتی ایالات متحده برای حمایت از اسرائیل در سال 1973 اعراب و اسرائیل جنگ. قیمت نفت نزدیک به چهار برابر شده و باعث کمبود گاز است که آمار آمریکایی های بد در حالی که خروج کشورهایی مانند عربستان سعودی آنقدر غنی است که آنها برچیده مالیاتی خود را بوروکراسی. در دهه های بعد عربستان شهروندان پرداخت می شود و عملا هیچ گونه مالیات.

که تا دو سال پیش زمانی که ریاض—همراه با دیگر همسایه نفت autocracies—تحمیل جدید مالیات بر ارزش افزوده از 5 درصد در اکثر کالاها و خدمات است. هیچ کس واقعا دوست دارد پرداخت مالیات چه رسد به افرادی که هرگز آنها پرداخت می شود و بسیاری از این کشورها شهروندان شکایت کرده است که این اعمال غیر ضروری بار مالی. اما کسانی که در دولت بودند در یک اتصال: تقاضای جهانی برای نفت در حال کاهش بوده است و آنها نیاز به تنوع بخشیدن به اقتصاد خود را فراتر از بخش انرژی است.

از آن به بعد به لطف بحران اقتصادی در آورده با کروناویروس شیوع تقاضای نفت کاهش یافته است هنوز هم بیشتر و قیمت ها در یک نقطه حتی رفتن به قلمرو منفی با یک اندازه گیری است. رو به بدتر شدن کسری بودجه دولت عربستان سعودی تصمیم گرفته است به منظور کاهش هزینه و سه گانه مالیات آن را برای اولین بار اعمال شده در سال 2018 است. (کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی که تا کنون ساخته شده هیچ برنامه ای برای افزایش خود را مالیات.) اما عربستان سعودی نمی, به تنهایی در تکاپوی پیدا کردن یک راه حل به عواقب ناشی از این بیماری همه گیر. در سراسر جهان در کشورهای در حال پیشنهاد مالیات های جدید و یا گسترش امنیت اجتماعی شبکه به تلاش برای کاهش بدترین فشار مالی بر شهروندان است. این در حالی است که مقامات امیدواریم که بسیاری از این اقدامات به طور موقت—و به نظر می رسد که تنها در کوتاه مدت بهبودی در ذهن آنها می تواند در دراز مدت اساسا تبدیل انتظارات مردم از دولت خود را به طور بالقوه رها کردن استغاثه ژئوپلیتیک در دهه های آینده.

در عربستان سعودی در مورد نرخ مالیات و ریاضت اقدامات به ظاهر پاسخ مناسب برای یک کشور است که تقریبا به طور انحصاری متکی در بخش تک به صندوق دولت است. پادشاهی را عملا حاکم ولیعهد و محمد بن سلمان برای سال ها صحبت از باز شدن کشور خود را به بیشتر های بین المللی و سرمایه گذاری های خصوصی و تنوع بخشی به اقتصاد خود و همچنین ترویج بیشتر سکولار تصویر به جهان خارج است. (کسانی که تلاش داشتند مانع از زمانی که سرمایه گذاران خارجی را بیرون کشیده و پس از کشتن ایالات متحده مبتنی بر عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi.)

اما دولت عربستان—بسیار استبدادی رژیم در طول تاریخ در برابر مالیات شهروندان خود را به یک دلیل: مالیات توانمند سازی مردم به تقاضا بیشتر از دولت خود را, و آنها اغلب می تواند ماشه برای دموکراسی. "مالیات نقش عمیقی نقش در ظهور دموکراسی" سون Steinmo سیاسی-استاد علوم در دانشگاه کلرادو در بولدر به من گفت.

مالیات باید به طور موثر وجود داشته است پس دولت سابق که لازم به صندوق دومی. در عین حال رژیم های مالیاتی مانند عربستان سعودی نسبتا جدید و غیر معمول می گوید: Wolfgang Schön یک مدیر در موسسه ماکس پلانک برای قانون مالیات و امور مالی است. با سود حاصل از منابع طبیعی عربستان سعودی و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس شده اند قادر به ساخت بزرگ دولت ها با ملاحظه اجتماعی-رفاه بودجه تا حد زیادی بدون درخواست شهروندان خود را به پرداخت. اما زمانی که "وضع مالیات ها بدون هیچ گونه سود مستقیم برای شهروند" Schön به من گفت: "مردم را درخواست برابر بار های به اشتراک گذاری و نظم و انضباط بودجه حتی در nondemocratic کشور است."

در واقع تاریخ جهان آشغال با نمونه هایی از منفور رژیم های مالیاتی منجر به تحول سیاسی. انقلاب آمریکا قبل بود معروف rallying cry "هیچ مالیات بدون نمایندگی." انقلاب فرانسه بود که در بخشی رانده شده توسط یک عقب سیستم مالیاتی است که همراه با گسترش نابرابری اقتصادی موجب خشم شدید از اشراف. حتی Magna Carta—شالوده سند در توسعه دموکراسی غربی—موافقت شد به انگلستان پادشاه جان مردم پس از شورش بر علیه جنگ و مالیات.

گاهی اوقات آن چیزی نیست که ما به طور معمول فکر می کنم به عنوان مالیات که باعث شورش. زمانی که به مدت طولانی یارانه ها—به طور موثر منفی مالیات—حذف شده قیمت ها را افزایش دهد. که خود را در آن است به اندازه کافی برای تحریک قدرتمند شورش. زمانی که میانمار (همچنین به عنوان شناخته شده برمه) متوقف شد پرداخت یارانه سوخت در سال 2007 به عنوان مثال آن را موجب زعفران انقلاب است. سودان پیشتر یارانه گندم و سوخت در سال 2018 که فرستاده قیمت نان و کمک به ماشه یک جنبش اعتراضی که در نهایت مقامش را از دست بدهد آن دیکتاتور Omar al-Bashir.

از دوره مالیاتی مربوط به شورش همیشه نمی تواند به دموکراسی: اگر چه فعالان در میانمار احتمالا کمک به آن کشور باز تا سال بعد آنها به طور کامل انجام نمی دموکراتیزه دولت است. حتی اندونزی دیدم که مشابه اما موفق تر نتیجه زمانی که دولت افزایش قیمت گاز در سال 1998 همچنان به مبارزه دموکراتیک در رتبه بندی در وجود در حال حاضر برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه.

مالیات مستقیم ممکن است یک اثر متفاوت: در حالی که بلند کردن یارانه ها ممکن است تنظیم کردن داد و بیداد, مثبت, مالیات, به ویژه هنگامی که آنها دائم در حال تبدیل شدن به یک محیط یادآوری برای شهروندان است که آنها باید بگویم در چگونه آنها اداره می شود. و در حالی که عربستان سعودی در جدید مالیاتی طرح احتمالا باعث زنجیره ای از حوادث که منجر به دموکراسی در شبه جزیره عربستان می تواند هنوز هم عمده سیاسی تاثیر است. زمانی که شهروندان پرداخت مالیات جیم Krane متخصص در جغرافیای سیاسی انرژی در دانشگاه رایس بیکر موسسه به من گفت که آنها تمایل دارند که علاقه زیادی موثر—و یا حتی تعیین—چگونه است که پول صرف شده است. "آن مشارکت تشویق می کند" او گفت:, "و پس از آن محدودیت های استقلال از دولت است."

چرا که مالیات را یک دولت پاسخگو به کسانی که به آنها پرداخت. دموکراسی است که اغلب به عنوان مستقیم ترین راه را برای شهروندان به اجازه نمایندگان آنها می دانم که آیا یا نه آنها را تایید کرد. اما دموکراسی تنها شکل حکومت پاسخگو. "یک رژیم می تواند تلاش برای پاسخ دادن به منافع و خواسته های شهروندان خود را حتی اگر آن را ندارد رسمی نهادهای دموکراتیک زیرا آنها آگاه است که اگر آنها بیش از حد دور از تماس با آنچه شهروندان می خواهید آنها مشکل داریم در دست خود گفت:" Steinmo است که نویسنده از مالیات و دموکراسی. "بنابراین بهتر است برای [آن دولت] به کوچک سازش است." چین ارائه می دهد یک مورد در نقطه: هر چند عمیقا استبدادی پکن هنوز هم باید در نظر احساسات عمومی به حدی ارائه آن به مردم افزایش تحرک اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی. "چین کمی متفاوت قرارداد اجتماعی که در آن دولت باقی می ماند, در قدرت بر اساس آن مدیریت اقتصاد" Krane گفت.

قرارداد اجتماعی در عربستان سعودی شامل یک جریان یک طرفه از پول از دولت به مردم تا دو سال پیش. از آنجا که تغییر در یک دوره نسبتا کوتاه از زمان آن معلوم نیست چگونه مالیات های جدید را تحت تاثیر رابطه میان شهروندان سعودی و دولت خود را. امتیازات می تواند در قالب گسترش آزادی های اجتماعی به عنوان پادشاهی در حال حاضر انجام شده است در یک خزنده سرعت از جمله با اجازه دادن به زنان برای رانندگی و اجرای کرسی در شوراهای محلی.

در نهایت به عربستان سعودی و کشورهای دیگر معامله نیست فقط با یک جهانی-بحران بهداشت و همراه با فروپاشی اقتصادی بلکه با محدودیت های خود را در اقتصاد بسیاری از اقدامات خود را—مانند افزایش مالیات و سیاست های ریاضتی—باید انشعابات عمدی و در غیر این صورت در دهه های آینده. زمانی که یک دولت tinkers با آن قرارداد اجتماعی بدون شهروند ورودی و می پرسد برای پول بیشتر از مردم آن وجود دارد به خوبی می تواند rumblings مقاومت یا شورش.

در غرب نگرانی کرده است با تمرکز بر یک شیرجه رفتن به پوپولیستی استبداد. اما افزایش دموکراسی یا حداقل در دفاع از حقوق اجتماعی ممکن است رخ می دهد در جای دیگر—به خصوص در مناطق که در آن مردم احساس توانمند سازی املا از پرداخت مالیات.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن