Seamus Heaney سفر به تاریکی

کتاب در عمیق ترین می رسد از تاریخ این شاعر در بر داشت یک صدا برای این مشکل در حال حاضر. .c-book-in-r

توسط NEWS-SINGLE در 31 خرداد 1399
در Seamus Heaney توسط R. F. پرورش انتشارات دانشگاه پرینستون
photo illustration of Seamus Heaney
تصویر توسط Oliver Munday; Eamonn McCabe / Popperfoto / گتی

منازت یک سخنرانی به نام "مرزهای نوشتن" Seamus Heaney به یاد یک شب او به عنوان مهمان آکسفورد کالج در مارس 1981. یک "اصل آکسفورد رویداد," او گفت: او با حضور در نمازخانه کنار سابق پروردگار صدراعظم انگلستان رفت و به شام خواب در یک اتاق متعلق به یک محافظه کار کابینه وزیر. هینی می شود که بیمار در سهولت در این اطراف. درست است او یک راه طولانی از خانه رعیتی در دری در شمال ایرلند که در آن او تا به حال متولد شده است در سال 1939 اما در آن زمان او معروف بود (برای یک شاعر) و حتی جهان وطنی. جوایز و تحسین شده بود ثابت پس از انتشار اولین کتاب مرگ از طبیعتدر سال 1966; یک مشتاق پست-کشاورزی حساسیت در ترکیب و یا برخورد با یک خرد دقت از زبان ساخته شده و شعر او غیر قابل مقاومت.

آن شب در آکسفورد اما افکار خود را به جاهای دیگر. پیش از آن روز در پیچ و خم زندان در ایرلند شمالی فرانسیس هیوز فوت کرده است. هیوز پس از Bobby Sands دوم ایرا گرسنگی مهاجم به گرسنگی خود را برای مرگ در اعتراض انگلیسی ها امتناع دولت برای طبقه بندی جمهوریخواه internees به عنوان زندانیان سیاسی. هینی یک کاتولیک می دانستند هیوز در خانواده است. "من ذهن نگه داشته و تبدیل به سوی که جسد در خانه ای در شرکت. دری," او نوشت. "حتی به عنوان من گردش با لیوان شری من می توانم تصور کنید که فشار بسیار متفاوت جمعیت داخل و خارج از خانه در اواسط اولستر جنبش مردم از یک اتاق به بعد پروتکل همدردی با سکوت به عنوان اعضای سوگوار خانواده تصویب و به همین ترتیب."

شهرستان دری, لیوان شری. در هینی شعر که در این لحظه به نوعی تبدیل نمی کند که می شده اند یک, کامل, کاملا تحت فشار و قافيه. و نورس صدایی جسد خانه شده اند که در آن وجود دارد بیش از حد یکی از kennings یا bardic نكن. شاعر اگر چه یک افتخار مهمان عمیق در خاک دشمن; تخیل خود را و زبان خود را به نام بازگشت به خانه, پیر و فوری در محل با عزاداران و مرده است.

این طولانی رو به پایین و عقب بکشید یکی از احساس هینی شعر. آن را سمت راست وجود دارد پیامبرانه در عنوان شعر از مرگ از طبیعتهنوز هم یکی از بهترین و شناخته شده قطعات: بیولوژیکی تاریکی با آن خزنده الحمایه قورباغه ها که نشستن با مسدود شدن آب با "خود بلانت سر farting." و شاعر حلق آویز برگشت: "بزرگ لجن پادشاهان / جمع آوری شد وجود دارد برای انتقام و من می دانستم / که اگر من غوطه ور دست من تخم ریزی خواهد کلاچ آن است." من تا به حال نمی دانستند اما تا زمانی که من خواندن R. F. فاستر عالی مطالعه جدید در Seamus Heaneyمیزان خود در مذاکره با کشش تاریخچه و رستگاری قدرت خلاقیت خود را.

هینی می نویسد فاستر "بزرگ شده در میان گره شکلک و سرکوب از یک عمیقا تقسیم جامعه و دیدم کسانی که نیمه پنهان شکاف شکستن باز به خشونت است." این خونین شکستن-باز شروع مشکلات اتفاقی با پیاده روی برای کاتولیک حقوق مدنی در سال 1968 و 1969. زندگی متفاوت بود پس از آن; شعر متفاوت بود. هینی را "مرثیه ای برای Croppies" برای مثال یک مبارز اگر کمرنگ orotund ادای احترام به شورشیان 1798 افزایش روستایی Irishmen مصرف در انگلیسی ارتش: "تراس هزاران درگذشت, تکان دادن گلابتون در توپ. / دامنه سردرپیش آغشته ما شکسته موج." در حال حاضر شعر خطرناک شد. "پس از سال 1969" پرورش می نویسد: "با ارتش بریتانیا در خیابان های بلفاست و تولد موقت Irish Republican Army, این می تواند مانند یک نیایش از خون قربانی ... هینی بود بشدت آگاهانه از این—به طوری که او را متوقف خواندن آن در اجراهای عمومی."

"Yo soy yo y mi circunstanciaگفت:" اسپانیایی فیلسوف José Ortega y Gasset. من خودم و شرایطی است. ویلفرد اوون جنگ بود, شاعر, چرا که او یک شاعر در یک جنگ. هینی شاعر در بلفاست. چگونه به آدرس واقعیت? چگونه به نوشتن در مورد شغل های فرقه ای قتل به سرایت از ترس ؟ هینی مسیر بود به عقب و رو به پایین است. او در توصیف این نوشتن از "Bogland" از سال 1969 را درب به تاریکیبه عنوان "مانند باز کردن دروازه." شعر enacts غرق شدن مکیدن, مرکز-of-the-Earth قرعه کشی به chthonic مالچ: آبا و اجدادی و ستم ناخودآگاه خود, ریشه کلمات, هر آنچه را وجود دارد. آن را به پایان می رسد مانند یک فیلم ترسناک: "مرطوب مرکز ته."

"این Tollund مرد" پیش بینی گریم پزشکی قانونی از هینی افسانه ای مجموعه شمال. قبل از مسیحی قتل یک باتلاق دفن یک که حفظ جسد: Tollund که بدن حفر شده بود از embalming ذغال سنگ یوت شبه جزیره در دانمارک. فرض توسط باستان شناسان به قربانی, قربانی برای هینی او می شود یک ارائه به باتلاق الهه به همان سبک ترسناک-روح "Bogland." "او محکم او torc در او / و باز او مرداب." و در این عمق که در آن قربانیان پنهان شاعر خود را می یابد, لینک, متصل به جنایات از زمان خود: "این پراکنده کمین / گوشت labourers / سر اجساد / گذاشته در farmyards." هینی احساس خود را به "عبور از خط واقعا" با این شعر: "کل من که درگیر شد."

هینی چپ بلفاست در سال 1972 با احتیاط decamping جنوبی به یک کلبه در بیش از حد آرام شهرستان ویکلو. "چگونه من به پایان رسید تا مثل این ؟" او در "قرار گرفتن در معرض." "فرار از قتل عام / مصرف محافظ رنگ / از خاک رس و پوست احساس / هر باد که می وزد." چهار سال پس از شمال آمد و کار میدانیاست که در آن—به عنوان اگر فعال توسط غوطه وری پایین باتلاق-چانه زنی از دوره قبلی—او به دست یک سری از فوق العاده با لينک مستقيم شاعرانه برخورد با این وضعیت در شمال: انگلیسی خودروهای زرهی مواجه می شوند در "Toome جاده" "warbling همراه قدرتمند لاستیک"; ربودن و قتل او پسر عموی دوم Colum مک کارتنی در "رشته در Lough التماس." "چه تبحر جلوتر از شما ؟ جعلی جاده بلوک ؟ / چراغ قرمز چرخش های ناگهانی ترمز و به تاخیر انداختن / موتور صدای سر ابلق و سرد-بینی تفنگ؟" (مک کارتنی شبح خواهد بازگشت در عنوان شعر بعدی خود مجموعه ایستگاه جزیرهبه سرزنش هینی برای بودن بیش از حد شاعرانه: "پروتستان که شات من از طریق سر / من متهم به طور مستقیم بلکه به طور غیر مستقیم شما / ... برای راه شما whitewashed زشتی.")

میره و خشونت و چماقی هجا که یکی هینی. وجود دارد دیگر. او گنجانیده شده در درون خود را—آن را بخشی از عظمت او شاید چندین درخشان جزئی اپراتورها هر کدام با خود تخصص و سبکی زاویه. وجود دارد این شاعر و روزنامه نگار-در-آیه و تغزلی وقایع سیب زمینی-پوست کندن و یا شخم یا اتو یا فقط رانندگی در غرب ایرلند که در آن "بزرگ نرم buffetings آمده در ماشین وری / و گرفتن قلب خاموش نگهبان و ضربه آن را باز کنید." و پس از آن وجود دارد مورد علاقه من بود که هینی از Beowulf ترجمه و خود را ثبت و خواندن آن. من گوش به ضبط این شب پس از شب زمانی که من مشغول به کار بود به عنوان یک بیکر, thumping در فر مو به کار گرفته جارو کشیدن بیرون آرد-دوده در حالی که هینی گرم و معوج و به نوعی مادرانه صدای رفت: "وجود دارد سپر Sheafson معضل بسیاری از قبایل / اوراقچی مید نیمکت وحشی در میان دشمنان."

اما او دوباره تودرتو در این عمل بسته بندی شده قلب Beowulf: the bog الهه. Beowulf آهنگ هیولا Grendel را به لبه تارن, سیاه برکه چه هینی تماس در مقدمه خود یک "آلوده در زیر آب جاری است." پایین وجود دارد او نگهبانان جسد پسرش. شنیدن هینی صدای: "او شیرجه به تاب / اعماق دریاچه. آن را به بهترین بخشی از یک بعد / قبل از اینکه او می تواند جامد پایین." Beowulf جنگ در تیره, قتل مادر و سر بریدن پسر و در نهایت شکستن سطح قبل از خود را شگفت زده مى گرداند تحمل Grendel ، می تواند وجود داشته باشد starker, مطمئن تر استعاره برای هینی شاعرانه تلاش برای حرکت در آن خود را بعد از موفقیت در گرو? شما باید به شیرجه رفتن شما باید برای پیدا کردن آنچه در آن پایین وجود دارد, می شود آن را همیشه تا هیولا; شما باید برای بازیابی آن و آن را به نور روز است.


این مقاله به نظر می رسد در ماه جولای/آگوست سال 2020 نسخه قابل چاپ با تیتر "'چگونه من در نهایت مثل این؟'"

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب