لرزش زیستن است نه مشکل

ایده های Shake Shack, کریس روت خانه استیک و دیگر شرکت های بزرگ در حال گرفتن میلیون ها نفر در دولت وام در پ

توسط NEWS-SINGLE در 4 اردیبهشت 1399
Givaga / Shira Raz / Shutterstock / اطلس

در ماه مارس در کنگره تصویب یک کسب و کار کوچک نجات شناخته شده به عنوان چک حفاظت از برنامه و یا PPP. هدف اصیل از $350 میلیارد برنامه بود به من قرض بدهید فقط در مورد هر خطر انقراض کوچک و متوسط اندازه شرکت به اندازه کافی پول برای پوشش دو ماه از حقوق و دستمزد و عملیات. حتی بهتر است که وام خواهد بود ببخشند اگر این شرکت ها نمی اخراج کارگران خود را.

اما در عرض دو هفته PPP وجوه خشک زد. در گرسنگی-بازی نوعی بازی فوتبال راگبی برای پول وام شرکت های بزرگ با سرمایه گذاری تیم های بخش های حقوقی و روابط موجود با بانک ها—ظهور با بزرگترین hauls.

اکثر infamously, رستوران های زنجیره ای مانند استیک روت کریس, خانه, Potbelly فروشگاه ساندویچ و لرزش زیستن در زمان میلیون ها دلار در وام. این "کوچک" کسب و کار با هر منطقی تعریف. Shake Shack is a publicly traded company با از 8000 کارمند و درآمد سالانه نزدیک به 600 میلیون دلار. اموزش نوازی, گروه 59 مکان و $87 میلیون دلار پول نقد در دست.

گسترده در محکومیت این وام عادل است و قابل فهم و کاملا نابجا. برای اولین بار این شرکت از نظر قانونی واجد شرایط برای PPP داده شده دولت از صنعت خود—کاملا محو رستوران بخش—و به حق-بر اساس ماهیت کسب و کار خود را. دوم آنها استخدام یک بسیاری از مردم است. کسی نمی تواند به طور همزمان سوگواری از دست دادن میلیون ها شغل در حالی که tsk-tsking شرکت های که با استفاده از هر وسیله در دسترس برای دفع ورشکستگی که به پایان خواهد رسید با اخراج های دسته جمعی.

PPP را گناه اصلی بود که آن را در دسترس به فرانچایز اما آن است که راه بیش از حد کوچک برای خدمت به همه واجد شرایط کسب و کار است. کنگره در نتیجه تبدیل به یک ادعا, برنامه هایش را به یک نبرد رویال بیش از بودجه ای که بدان معنی است که هر دلار Shake Shack امن به فراغت کارکنان خود بود دلار را تکذیب کرد به کوچک حومه رستوران را waitstaff. (کم مقدار دلار نبود PPP تنها مشکل: با ساخت وام بخشش مشروط در حقوق و دستمزد تعمیر و نگهداری آن را به سمت چپ قابل ملاحظه پوشش شکاف برای بدترین آمار شرکت هایی که در حال حاضر گذاشته کارگران است.)

صنعت تیتان در حال پیوستن به شرکت های بزرگ بازی سرزنش. "من فکر می کنم شما را دیده ام برخی از اعمال شرم آور توسط برخی از شرکت های بزرگ را به استفاده از این سیستم گفت:" هوارد شولتز رئیس و مدیر عامل شرکت استارباکس. در CNBC علامت کوبا chimed در و گفت که شرکت های دولتی که وام های فدرال تحت PPP را "کشتن برند."

این منتقدان که در یکی از مهم احترام بگذارند. این عادلانه نیست که شرکت های بزرگ جشن در حالی که شرکت های کوچک گرسنه. اما دوباره گسل نهفته است با برنامه معماران نه خود بازیکن. و انتخاب مواجهه با ماهی های بزرگتر نیست دقیقا آسان: یا خطر محکومیت عمومی با در نظر گرفتن پول و یا خطر آینده شرکت شما با استفاده از هر موجود تامین مالی کانال. سابق می تواند کشتن با نام تجاری خود را با ساخت شما به نظر می رسد بی عاطفه; دومی می تواند کشتن خود را با نام تجاری توسط شما را مجبور به کردند کارکنان.

اگر یک شهر طرح یک breadline سیاست است که می تواند در خدمت تنها یک سوم از جمعیت آن که سزاوار سرزنش بعدی گرسنگی: معماران که در طراحی این برنامه به صورت اجتناب ناپذیر آن استفاده شد و یا تعداد انگشت شماری از خانواده های کم درآمد که از ترس اجتناب ناپذیر کمبود همه چیز را می تواند به دست آوردن نان ؟ امکان فرصت طلب و غیر اخلاقی بازیگران به میان به بحران-عصر قانون به خصوص در زمانی که بسیاری از شرکت ها در رستوران بخش به درستی بر این باورند که این بیماری همه گیر است و می تواند به کسب و کار خود را.

در طول یک بیماری همه گیر, همه چیز کمیاب است—وقت خود را کاغذ توالت مواد غذایی-تحویل شکافها و مجموع تقاضای مصرف کننده—به جز دولت فدرال ظرفیت به صرف پول است. با ایجاد یک برنامه است که طراحی شده بود به اجرا واشنگتن نادیده گرفته و این پس از آن در پاسخ به mom-and-pop بدبختی بزرگ-کسب و کار انگشت اشاره. راه حل این است که به عنوان آشکار امروز به عنوان آن بود سه هفته پیش: اضافه کردن یک صفر و تبدیل این کسب و کار کوچک تقلا به یک دولت سادگی. ما چیزی برای از دست دادن جز اقتصاد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.rucutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب