<em>شرلی</em> غیر متعارف فیلمی درباره یک استاد وحشت

فرهنگ یک فیلم جدید در Hulu می دهد نویسنده شرلی جکسون نگران کننده و نافذ سینمایی درمان او سزاوار. الیز

توسط NEWS-SINGLE در 19 خرداد 1399
الیزابت ماس (سمت چپبه عنوان شرلی جکسون) و اودسا جوان توسعه منحرف ارتباط در این جذاب سایکودراما.نئون

"تمیز کردن خانه است شواهد روان حقارت," شرلی جکسون (با بازی الیزابت ماس) grumbles در شوهرش او را به عنوان اتفاقی در اطراف اتاق خواب کثیف. که معیار شرلی ممکن است باهوش ترین فرد زنده; او شمال Bennington منزلگاه پر از ظروف کثیف و تصادفی و ناخواسته است که آن را احساس می کند تقریبا خالی از سکنه است. اما این خلق و خوی مدیر Josephine Decker می خواهد به التماس در شرلی—یکی که در آن حتی یک دنیوی خانه مجزا هوا از spookiness. وجود دارد هیچ ارواح در اطراف گوشه, اما شیاطین هنوز هم فراوانند با شرلی یکی از ترسناک سرایان قرن 20th.

دکر فیلم است biopic اما غیر متعارف یکی. هسته آن روایت این است که هنوز اختراع ریشه در حقایق جکسون زندگی است. این فیلم قرار است در اوایل 1950s پس از انتشار تحسین داستان کوتاه "قرعه کشی" ساخته شده است که او جزئی célèbre چون در دنیای ادبی و آن را به شرح زیر خود را به عنوان او تلاش می کند به نوشتن 1951 رمان Hangsaman. اما دکر و این فیلم را فیلمنامه سارا Gubbins (که اقتباس سوزان شال Merrell رمان) بافت واقعیت شرلی مبارزات با ترس از مکانهای شلوغ و اضطراب به یک داستانی, داستان ترسناک از انواع. شرلی و استنلی هایمن (Michael Stuhlbarg) تنها هیولا کمین در خانه خود را و آن را بیش از اندازه کافی برای یک نگران کننده داستان.

دکر آخرین فیلم بود جذاب و منحصر به فرد مادلین را Madeline. که کار بود و بررسی از چگونگی هنری را بین یک دختر نوجوان و درام, معلم, نوبت vampiric با مربی عملا تغذیه کردن دانش آموز او را تجربه. شرلی است برخی از این انرژی بیش از حد به جز آن متمرکز شده بر روی زندگی واقعی نابغه که انرژی خلاق swirled با تاریکی است. او mentee های تاثیرپذیر دانشجو رز Nemser (اودسا جوان) است که داستانی, اما او به عنوان یک پایه برای هر کسی که ممکن است افسون توسط شرلی نوشتن و همچنین برای زنان جوان در 1950s که محروم از بسیاری از اشتغالات فکری.

به رز شرلی است بلافاصله جذب می کند اما ترسناک ، فیلم شروع می شود با گل رز و شوهرش فرد (لوگان لرمان) یک دانشجوی دکتری رشته تحت استنلی در حال حرکت به استنلی و شرلی را Bennington خانه برای کمک به اطراف خانه. شرلی سرعت بوییدن که رز باردار است (قدرت سحر و جادو از او, او ادعا می کند) و شروع به چیدن دور در ناامنی بیش از خود جوان ازدواج شوهرش را در حال رشد سردی در بدن و شرلی اصرار که همه مردان متاهل ثابت به کل philanderers مانند ،

اگر این فیلم فقط یک کلید بین یک زن و شوهر جوان و یک پیرزن, یک, آن می تواند سرگرم کننده به اندازه کافی. طبقه فوق العاده در به سادگی با تنظیم یک فضای و همه از مورد علاقه خود مودی کلاهبرداری—hazy, هیپنوتیزم, عکاسی; خوراکی جلوه های صوتی;, افراطی, گیج کننده, نزدیک یو پی اس—به نمایش در اینجا. اما این خزنده عجیب که حس رز و فرد را در ارتباط به آرامی فاسد در داخل Jackson-هایمن منزلگاه نیست دکر تنها علاقه است. کمتر وجود دارد ابهام وجود دارد بعد از همه: استنلی است که بدون ابهام تبه کار از دقیقه یک preening لاسی دلقک که به طور مداوم تضعیف شرلی هنری استعداد و فرد به سرعت خود بنده است.

رابطه بین شرلی و رز پیچیده تر است با هر دو طرف شیفته آثار مثبت و منفی آنها را در هر یک از دیگر. به شرلی گل رز است و نه ساده و آرمانگرا اما جوان و زیبا پر از پتانسیل است. به رز شرلی ترسناک است و بی رحمانه اما یک نابغه است که بي پروا به چالش و یا تحقیر هر کسی که ممکن است عبور خود را. شرلی آزاد است یک نویسنده مشهور از شهرت ملی و در عین حال او را عملا محدود به خانه و متصلب با اضطراب و شک—یک تناقض است که به وضوح مجذوب دکر.

هر چند این یک بسیار خاص دوره قطعه شرلی's هراس از مکانهای بسته و طنین انداز با صدای بلند در سال 2020 به ویژه به دلیل دکر ارائه آن با بی نظیر خود نمایی می کنند. داستان Hangsaman است به همان اندازه جذاب برای مخاطبان معاصر—واقعی بر اساس ناپدید شدن یک Bennington, دانشجو, مخلوط آن داستان و واقعیت را بگویید یک داستان از یک زن جوان از دست دادن ذهن خود را در یک لیبرال-دانشکده هنرهای تجسمی. استنلی رد غرور به عنوان بی ارزش اما این احساس آشنا در حال حاضر نه فقط به خاطر شرلی نقش خود را خیلی سریع و سست با حقایق بلکه به دلیل امریکا اشتها برای واقعی جرم و جنایت افزایش یافته است. دکر را فیلمسازی است که اغلب رویا اما او داستان سرایی است بی رحمانه نیش از واقعیت به آن فقط به عنوان جکسون نوشتن را چند دهه قبل است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب