سانی رولینز در گیر تظاهرات و موسیقی

"نکته اصلی این است که آیا نزد دیگران به عنوان شما می توانید آنها را نزد شما" نوازنده ساکسیفون سانی رولینز می گ

توسط NEWS-SINGLE در 22 خرداد 1399
Sonny Rollins
"نکته اصلی این است که آیا نزد دیگران به عنوان شما می توانید آنها را نزد شما" نوازنده ساکسیفون سانی رولینز می گوید. "مطمئن شوید که همه آن را می داند اما هیچ کس در زندگی با آن است."عکس توسط کریستوفر اندرسون / مگنوم

سود و انقلاب هر دو سیاسی و موسیقی از شصت سال گذشته را می توان در بسیاری از راه های اما چند روش روشنگری بیشتر از ردیابی مسیر سانی رولینز یک نوازنده ساکسیفون تنور که زندگی یک, پرتره است که می گویند, reimagining از آمریکا آزادی است. زمانی که رولینز بود و بیست و هفت در سال 1958 او منتشر شد "آزادی مجموعه" یکی از اولین ضبط در پس از جنگ جاز به شدت اعتراض نژادی و بی عدالتی و تقاضا حقوق مدنی. بوش یادداشت های نوشته شده توسط رولینز که کمتر از رزونانس امروز: "امریکا عمیقا ریشه در Negro فرهنگ: آن colloquialisms; آن طنز; موسیقی آن است. چه جالب که Negro که بیش از هر مردم دیگر را می توانید ادعا می کنند آمریکا فرهنگ به عنوان او خود را در حال آزار و اذیت و سرکوب که Negro که نمونه علوم انسانی در او وجود دارد که با پاداش رفتارهای غیر انسانی."

برای رولینز چه کسی است, هشتاد و نه, گیر تظاهرات و رئیس جمهور آشنا هستند ویژگی های مداوم حقوق مدنی جنبش که رولینز با مته سوراخ زود شاهد. بسیار تغییر کرده است و بسیار است. "من فکر نمی کنم همه چیز تغییر خواهد کرد در این کشور" رولینز به من گفت هفته گذشته با تلفن, از خانه اش در ووداستاک نیویورک دو روز پس از جورج فلوید مرگ و پنج روز قبل از گارد ملی واحدهای مستقر گاز اشک آور معترضان در برابر کاخ سفید پاکسازی راه را برای رئیس جمهور برای بلند کردن یک کتاب مقدس و تعمیر خانه های چوبی و لبخند و ژست گرفتن برای دوربین ها.

به مناسبت تماس من با رولینز بود و نه مرگ فلوید. این بود که ترکیبات بحران خشونت پلیس و نظامی ضرب و جرح در قانون اساسی محافظت مجمع. اما این تم ها به ندرت از هم جدا از ما مکالمه تمرکز اصلی: رولینز به موسیقی و حافظه; مایل به شنیدن اگر او O. K.—اگر او را امن و حل و فصل امان از یک ویروس است که ادعا کرده است هموطنان خود هنری Grimes, الیس مارسیاس و لی Konitz—و بصورتی پایدار و محکم آگاه باشید که او نه فقط تحسین و دوست داشتنی اما شنیده می شود. این مصاحبه ویرایش شده است و فشرده.

چگونه شما انجام می دهند ؟ من می خواهم به شنیدن آنچه زندگی است مانند شما در حال حاضر به خصوص در این بیماری همه گیر.

این است O. K. برای من چون من در تلاش برای زندگی در یک جهان متفاوت است علاوه بر جهان از این بیماری است. من در تلاش برای زندگی در دنیای روح جایی که من تمرکز بر روی چیزهایی مانند قانون طلایی. این است که من چیزی که من در حال تلاش هستم که با آن زندگی می کنند. نکته اصلی این است که آیا نزد دیگران به عنوان شما می توانید آنها را نزد شما انجام دهد. مطمئن شوید که همه آن را می داند اما هیچ کس زندگی می کند با آن. ما در یک جهان که در آن در مورد "من عاشق معدن—بیش از حد بد برای شما—من عاشق معدن برای اولین بار."

شش سال پیش و یا پس شما تشخیص داده شد با مسائل تنفسی. شما گفته هیلتون Als در زمانی که این محدودیت تنفس خود را و شما را خسته. چه هستند شما در حال حاضر ؟

تنفس من به نظر می رسد O. K. من مشکل اصلی این است که من نمی تواند ضربه من شاخ دیگر. من بازمانده اما مشکل من این است که من نمی تواند ضربه من شاخ.

چگونه آن را احساس می کنید قادر به خود را منفجر شاخ?

[می خندد] است که که در آن زندگی می کنند در جهان روح می آید. آن را احساس بسیار بد است. من تا به حال یک بار از طریق آن به خاطر من مثل باد من شاخ. زمانی که من تا به حال برای متوقف کردن آن را کاملا یک ضربه معامله برای من.

آیا شما از دیدن این همه گیر آوردن به تمرکز برخی از معانی در زندگی ؟ شما احساس انجام تغییرات با فاصله?

برای یک چیز, من نود سال, در چند ماه, به طوری که هیچ معامله بزرگ زندگی می کنند. من در تلاش برای زندگی است. من و زندگی این همه وقت راه فراتر از هر یک از هموطنان. جهان نمی مدیون من هر چیزی تا آنجا که در طول زندگی من نگران است.

من زندگی می کردند از طریق 9/11. من درست بود در آپارتمان من شش بلوک از مرکز تجارت جهانی زمانی که من شنیده ام یک هواپیما در آمده—pow. و سپس یکی دیگر از هواپیما بازدید. همه ما طبقه پایین آمد. من تا به حال به تخلیه روز بعد. تا حدی که من فکر نمی کنم این همه گیر به معنی هر چیزی است.

نگاه مردم را به نوبه خود در اطراف و انجام چیزی مشابه به همین. اگر همه چیز صاف هفته آینده مردم تو زندگی همان راه آنها زندگی می کنند در حال حاضر. آنها در حال رفتن به به قانون طلایی و یا هر چیز دیگری علاوه بر آنچه برای آنها راحت.

که همه مردم انجام دهد. من اصلا انتظار این همه گیر به معنی هر چیزی است. مردم را به بازگشت به راه آنها هستند—اکثر مردم است. ممکن است وجود دارد چند که ممکن است سعی کنید برای دریافت تصویر بزرگتر از آنچه که این بیماری همه گیر ممکن است به معنای, اما من فکر کردم که قرار بود به اتفاق می افتد در 9/11 و در واقع آن را برای حدود سه ماه. همه خوب بود به هر یک از دیگر به نوعی به یکدیگر است. برای سه ماه. و سپس آن را به عقب آمد پایین: "من برای اولین بار."

که به ارمغان می آورد به ذهن خود را به آلبوم "بدون یک آهنگ: 9/11 کنسرت." شما نشان داده ایم, قدرت واقعی و کمک به جهان در پاسخ به بحران و تروما است. چه درس ممکن است شما را برای نوازندگان مانند Akwetey جان Orraca-Tetteh که در حال پردازش تروما و تلاش برای ماندن و تمرکز بر روی موسیقی خود را?

آن را در مورد موسیقی خود را—آن را در مورد آنچه باعث می شود موسیقی خود را با موسیقی خود را. شما رو به احساس مانند آن. شما باید یک دلیل برای موسیقی خود را. چیزی علاوه بر ویژگی های. آن را برای چیزی. آن را برای مهربانی آن را برای صلح و هر آنچه در آن است. شما می دانید منظورم چیست ؟

من انجام دهد. شما بسیار به وضوح توصیف آن و شما گفته اید که هنر outlives فن آوری و سیاسی لحظه ای که هنر زنده می ماند زندگی مادی را از بدن ما است.

دقیقا.

می تواند به بحث ما رئیس جمهور؟ - شروع با لستر جوان است. من می گویم "رئیس جمهور" از آنجا که هر کس او را خواستار Pres. آیا شما فکر می کنم ما باید بنویسید Lester جوان به عنوان رئیس جمهور این ماه نوامبر ؟ آیا شما فکر می کنم او می خواهم بهتر و مناسب تر از زمان مستاجر از دفتر بیضی ؟

[می خندد] من واقعا نمی دانم که در حال حاضر مستاجر شخصا اما من می دانستم که Lester جوان شخصا و من با لستر جوان است. موسیقی خود را برای خود صحبت می کند و او را یک انسان که شخصیت که بشریت ساخته شده موسیقی خود را با آنچه در آن بود. یک موسیقیدان بزرگ اما همچنین یک فرد بزرگ است.

یکی از اولین سوابق شما رو Lester جوان "گاهی اوقات من خوشحال هستم." در موضوع شادی چه به شما می دهد شادی ؟

من خوش شانس برای انجام موسیقی همه زندگی من است. من جایی که من می خواستم اما من همیشه در تلاش برای به دست آوردن وجود دارد. من تا به حال حرفه ای, مردم, مرا, دوست, من, بنابراین من نمی تواند غمگین در مورد آن, اما آن را هنوز هم یکی از این چیزهایی که من واقعا نگه داشتن در بالای.

شما اشاره انتقاد از خود در تقریبا در هر مصاحبه. من می خواهم به درخواست چه رابطه خود را به انتقاد از خود است امروز بلکه به خود و پذیرش خود-ستایش خود-دلسوزی. چگونه آنها مربوط می شود ؟

من تمرکز بیشتری در سمت منفی. من درک می کنم که مردم قدر من و من خیلی خوشحال در مورد آن, اما, همانطور که برای خودم ؟ هیچ. من می توانم انجام داده اند بیشتر است. اگر من تا به حال من druthers من شروع به بازی زودتر انجام آنچه مادرم از من خواست برای انجام بود که بازی پیانو به جای بازی stickball در خیابان های نیویورک.

اگر شما تا به حال بازی stickball شما نمی خواهد که دیده W. E. B. Du Bois پیاده روی محله مانند شما گفته ام. شما نمی خواهد پیوست رژه برای او و یا پل رابسون یا بسیج به خارج برای میلان پسران در دقیقا به همان شیوه. آیا شما واقعا خود را در پشت stickball?

[می خندد] اگر شما آن را قرار داده است که راه آن بسیار سخت انتخاب کنید. مادر بزرگ من بود این بود که یک فعال در خانواده است. من یک پسر کوچک و راهپیمایی با پایین لنکس خیابان هارلم برای W. E. B. Du Bois و پل رابسون و میلان پسر داشتن یک ایده از حقوق مدنی. من نمی خواهم به نه آن را داشته باشند. من بسیار افتخار است که من قادر به دریافت این احساس به تحصیل و درک چقدر مهم است که بود.

چگونه می توانم به شما جنبش برای حقوق مدنی نظير عدالت و تغییر اجتماعی امروز ؟ آیا شما شده است به شنیدن در مورد و یا در حال تماشای تظاهرات در پاسخ به خشونت های پلیس و مرگ جورج فلوید?

من بوده ام به دنبال آن است. من می شنوم مردم گفت: آن متفاوت است چرا که وجود دارد بسیاری از بیشتر افراد درگیر در تظاهرات و آن را نه تنها مردم معترض. به عنوان بسیاری از مردم به عنوان اعتراض وجود دارد, مردم سیاه و سفید. این خواهد بود که برای اولین بار من است. من دیده ام یک میلیون اعتراضات تمام زندگی من است. اگر این اتفاق می افتد در طول عمر من آن خواهید بود. این بسیار دلگرم کننده است.

مردم سیاه و سفید به حاشیه رانده شده اند برای همیشه در ایالات متحده است. این بخشی از تاریخ ما به عنوان یک ملت, بنابراین من نمی دانم چگونه به وجود و بدون در برخی از راه ساخت و مردم متوجه هی مردم سیاه و سفید به حاشیه رانده شده اند و در اینجا آورده به عنوان برده است. آنها در واقع ساخته شده است و آمریکا و با داشتن این همه "رایگان" در کار است. مردم سیاه و سفید ساخته شده است آمریکا به عنوان برده است. همه متوجه می شود که من فکر می کنم.

آن را تغییر و یا تغییر زمانی که رئیس جمهور اوباما به شما مدال ملی هنر در سال 2011 ؟ آیا شما مانند جایزه این حامل معنی خاص و یا پیشرفت ؟

آن را به معنای چیزی است که برای من شخصا. آن را به من داد برخی از vindication در مورد تمام بار من در راهپیمایی پایین لنکس خیابان با من صحبت کردن در مورد آزادی میلان پسر بودند که به اتهام تجاوز به یک زن سفید در جنوب. این جایزه را به من داد vindication. من احساس O. K. گرفتن که اما این است که برای خودم. شما می دانید منظورم چیست ؟

من و من می خواهم به شما بگویم که آنتونی دیویس فقط برنده 2020 جایزه پولیتزر برای اپرا داستان نژادی و بی عدالتی و مارس برای پیشرفت به نام "پارک مرکزی پنج" که دارای تاریخی پژواک به میلان پسران.

دقیقا.

آنتونی پسر عموی بزرگ Thulani دیویس پیشگام نویسنده اشعار اپرا و میان رشته ای هنرمند است که با انجام کار مهم است. صدای قدرتمندی همچنان شنیده می شود. می تواند به من به شما بگویم در مورد برخی از نوآوران است که زنانی که شکل خود را سبک موسیقی روح یا فکر کردن ؟

من باید برای رفتن به Billie Holiday. Billie Holiday بود چنین منی شکل در زندگی من است. همه چیز در مورد او. آنچه یک زن شجاع او بود.

شما ثبت و یک نسخه از Billie Holiday را "خدا نگهدار کودک" در سال 1962.

این یک آهنگ بزرگ است. من فقط امیدوارم که من آن را کمی عدالت و دلیل آن را مانند یک الهام دهندهی بزرگ است.

همانطور که ما بحث در مورد زنان که الهام گرفته از شما, من می خواهم به سوال در مورد همکاران ما به درک عمومی از جاز و اگر هر یک از این نامها سریع حافظه: وال Wilmer, Angela Davis, شری تاکر سالی Placksin میشل مرسر اینگرید مونسون.

اوه آره من بسیار آشنا با آنجلا دیویس. او را مورد آزار و اذیت و زندانی شده است. او استفاده می شود به انجام یوگا فقط به خاطر خودش هم.

شما همچنین به مطالعه یوگا در ashrams در هند است که آلیس Coltrane انجام داده بود زمانی که او زندگی در لس آنجلس. این ده یا پانزده سال پس از آلیس گذشت و من و شما صحبت برای یک مقاله در مورد آن. می گفت: "من مطمئن هستم که آلیس را در این عبور به عنوان یک انتقال به عرصه دیگری." آیا شما هنوز هم آن را ببینید که در راه است ؟

کاملا. افرادی که یک شرقی از زندگی ما نمی فکر می کنم از این زندگی که "من زندگی و جان و بیش از همه است." مردم به من می آیند و می گویند: "پسرم چه بهشت است؟" من به اونا, "نگاه, مرد, نمی, بپرسید من احمق چیزهایی مانند آن." زندگی می کنند زندگی خود را در حال حاضرو سعی کنید به درک آن را بزرگتر از آنچه که در مقابل شما.

شما نام خود را در سال 1998 آلبوم "گرمایش جهانی" و موسیقی جمعیت گوش اما آب و هوا جمعیت نیست. من آرزو می کنم بیشتر مردم گوش. شما تا به حال بزرگ درامر ادریس محمد که او نیز ضبط شده با فرعون Sanders.

ادریس بسیار انجام نوازنده و انسان است. من شنیده فرعون و من بسیار از آن لذت بردم در Ornette تشییع جنازه در رودخانه کلیسا. فرعون بازی چیزی انفرادی. این واقعا من را لمس کرد.

آینده موسیقی جاز است در مورد این بیماری همه گیر. این موسیقی از همکاری و بداهه نوازی در bandstands و پشت صحنه جدا نیست در خانه. جاز Foundation of America انجام قهرمانانه کار با صندوق-raisers اما چگونه می توانید این موسیقی حرکت به جلو ؟

جاز کردم به حفظ یکپارچگی خود آن معنویت. آن را به معنی چیزی. که شماره 1. وجود دارد بسیاری از بازیکنان بزرگ فکر کردن است که در راه موسیقی است. همه چیز خوب است. من فکر نمی کنم ما باید ضجه و زاری کردن این واقعیت است که آه ما نمی توانیم بازی در این باشگاه ندارد. که در حال عبور است. ما قادر خواهیم بود به عنوان نوازندگان بازی جدی موسیقی جاز. من فکر می کنم که پیروز خواهد شد. من نمی توانم prophesize اما من حسی قوی احساس است که آن را قوی تر از همیشه و دیگری در تلاش برای تبدیل این جهان اطراف.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.ly