کره جنوبی راز

ایده های هفت هفته پیش کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا تا به حال به همان تعداد از COVID-19 مرگ و میر. امروز

توسط NEWS-SINGLE در 17 اردیبهشت 1399
اد جونز / خبرگزاری گتی

On فوریه 16, یکشنبههای 61 ساله ای با تب وارد Shincheonji کلیسای عیسی در دائگو کره جنوبی. او را لمس انگشت خود را به یک اسکنر دیجیتال. او از طریق یک جفت درب های شیشه ای و اقدام در طبقه پایین به سالن نماز, جایی که او نشسته با حدود 1000 نفر دیگر نمازگزاران در پنجره اتاق. چند ساعت بعد او خارج ساختمان و در پشت یک دنباله از عوامل بیماری زا که منجر به هزاران نفر از عفونت از راه اندازی یکی از بزرگترین شیوع کروناویروس در جهان است.

تا پایان ماه فوریه کره جنوبی بيشترين COVID-19 بيمار از هر کشور در خارج از چین است. جدید مورد تأیید بودند دو برابر شدن هر چند روز و داروخانه ها شد در حال اجرا از ماسک صورت. بیش از یک دوجین از کشورها اعمال محدودیت های مسافرتی برای محافظت از شهروندان خود را از کره شیوع از جمله آمریکا بود که در زمان ثبت رسمی COVID-19 تلفات کم به اندازه کافی از یک سو تعداد.

اما فقط به عنوان کره جنوبی به نظر می رسد نزولی به فاجعه این کشور متوقف ویروس در آهنگ های خود را. دولت خواستار آن است که Shincheonji کلیسا به نوبه خود بیش از آن عضویت کامل لیست از طریق آن وزارت بهداشت شناسایی هزاران نفر از نمازگزاران. همه دستور داده شد به خود منزوی. در روز هزاران نفر از مردم در تعجب بودند آزمایش ویروس. افراد با جدی ترین موارد فرستاده شده بودند به بیمارستان در حالی که کسانی که با موارد خفیف تر بررسی می شود به انزوا واحد در تبدیل شرکت های بزرگ آموزش امکانات. دولت با استفاده از ترکیبی از مصاحبه ها و تلفن همراه و نظارت برای پیگیری کردن تماس های اخیر از بیماران جدید و دستور داد که مخاطبین را به خود منزوی به عنوان به خوبی.

در یک ماه کره ای, شیوع بیماری به طور موثر موجود است. در دو هفته اول ماه مارس, جدید روزانه موارد سقوط از 800 به کمتر از 100 است. (این صبح کشور از 51 میلیون گزارش صفر داخلی عفونت برای سومین مستقیم بعد.) در 15 آوریل این کشور با موفقیت برگزار شد و ملی انتخابات پارلمانی با بالاترین میزان مشارکت در انتخابات در سه دهه بدون تحریک موج دیگری. کره جنوبی منحصر به فرد است در توانایی خود را به خم شدن منحنی روزانه موارد; نیوزیلند و استرالیا و نروژ انجام داده اند بنابراین به عنوان به خوبی. اما شاید بزرگترین دموکراسی برای کاهش جدید روزانه موارد بیش از 90 درصد از اوج و چگالی آن و نزدیکی به چین را دستیابی به خصوص قابل توجه است.

در این زمان است که کره جنوبی righted البته آن ایالات متحده نوسان به فاجعه است. در اواسط ماه مارس در ایالات متحده و کره جنوبی تا به حال به همان تعداد از coronavirus ناشی از مرگ و میر—حدود 100. در آوریل کره جنوبی از دست رفته در مجموع 85 روح به COVID-19 در حالی که آمریکا از دست 62,000—به طور متوسط 85 مرگ و میر در هر ساعت. که جمعیت ایالات متحده است و حدود شش بار بزرگتر از کره جنوبی را کمی به نرم وحشت از مقایسه.

کنار کره جنوبی پاسخ با آمریکا تراژدی برخی از مفسران را chalked تفاوت به فرهنگ باستانی از مطیع collectivism و آیین کنفوسیوس در سراسر اقیانوس آرام. این نظارت نه تنها نژادپرست است. همچنین exoticizes کره موفقیت و باعث می شود آن را مانند به نظر می رسد نتیجه اجتناب ناپذیر از هزار سال, فرهنگی, اعلام, به جای چیزی است که آمریکا و یا هر کشور دیگری می توانند یاد بگیرند که از سمت راست در حال حاضر. حقیقت این است که دولت کره و شهروندان آن چیزی ساده و قابل تحسین و همه بیش از حد نادر است: آنها رنج می برد از تاریخچه و آنها از آن یاد گرفتم.

لی Nak-yon (ردیف دوم از سمت چپ) یک نخست وزیر سابق و نامزد حاکم حزب دموکراتیک تماشای تلویزیون پخش نتایج نظرسنجی های خروج برای انتخابات مجلس در مجمع ملی در میان شیوع کروناویروس در 15 آوریل در سئول. هفته که این کشور با موفقیت برگزار شد و ملی انتخابات پارلمانی با بالاترین میزان مشارکت در انتخابات در سه دهه بدون تحریک موج دیگری. (چانگ Sung-Jun / گتی ایماژ)

South بود کره COVID-19 سیاست های جعلی در بوته قبلی بهداشت عمومی بحران. در سال 2002 شیوع سارس کشته شدن چند صد نفر در شرق آسیا است. در سال 2009 آنفلوانزای H1N1 که به احتمال زیاد منشأ در مکزیک به بیش از 1 میلیون نفر در سطح جهان و کشته شدن چند صد نفر از کره جنوبی. از این همه گیر کره جنوبی بهداشت عمومی مقامات به رسمیت شناخته شده لزوم آزمایش اولیه و اهمیت جداسازی بیماران جدید برای جلوگیری از عفونت های ثانویه.

اما 2015 را سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS ایجاد راهکار که این کشور استفاده می شود برای شکستن پشت COVID-19.

در مارس 2015, 68 سال از بازگشت به کره جنوبی از کسب و کار سفر به خاورمیانه تب داشتند. پس از بازدید از چندین کلینیک و او بستری شده در بیمارستانی در سئول با یک مورد مرموز از ذات الریه. آن زمان پزشکان تا به حال تشخیص داده و او را با عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی MERS بیماری در حال گسترش از طریق درمانگاه ها و بیمارستان های او می خواهم بازدید به چند ده بيماران است. یکی از آنها یک زن 35 ساله مرد سمت چپ بیمارستان که در آن او آلوده شد و رفت و به یکی دیگر از مرکز پزشکی. وجود او ایجاد می شود یکی دیگر از شیوع بیماری است. در عرض چند هفته بیماری در حال اجرا بود شایع از طریق کره جنوبی سیستم بیمارستان.

"MERS شد transfixing و ترسناک به کره ای ها به دلیل بیماری پخش شد از طریق بیمارستان ها شلوغ و خود را در اتاق انتظار" اسکات اسنایدر, یک عضو ارشد در کره جنوبی به مطالعات در شورای روابط خارجی به من گفت. "مردم بیمار شدن اما آنها نیز ترس از رفتن به بیمارستان برای ترس است که آن را حتی بیشتر بیمار است."

دولت چندین آسیب رساندن اشتباهات قبل از دستگیری گسترش MERS. در روزهای اولیه از این بیماری همه گیر تست کیت شد در دسترس نیست به عنوان اطلاعات در مورد گسترش ویروسی. زمانی که دولت حاضر به اعلام آن بیمارستان بودند شاهد شیوع شهروندان و سیاستمداران به طور یکسان ناودان آن عدم شفافیت.

در پاسخ به MERS کره جنوبی بازنویسی بسیاری از آن های عفونی-بیماری-پیشگیری کرد. برای تسریع تست آن را به آزمایشگاه چراغ سبز برای استفاده تایید نشده کیت تشخیصی در طول بهداشت عمومی اورژانس. به گسترش تماس با ردیابی آن به مقامات بهداشتی ضمانت دسترسی به فیلم دوربین مدار بسته و جغرافیایی داده ها از بیماران جدید تلفن های. برای افزایش شفافیت قوانین جدید مورد نیاز دولت های محلی برای ارسال سریع, هشدار مانند اورژانس متون به افشای اخیر نگهداری از بیماران جدید. "دولت شکست خورده است و مردم خود را از دست داده و اعتماد" اعلام کرد ماه Jae-in, رئیس حزب مخالف در طول شیوع بیماری MERS. عمومی مورد تایید هر دو احساسات و منبع آن است. دو سال بعد ماه انتخاب شد رئیس جمهور کره جنوبی.

کره جنوبی مقامات بهداشت بررسی درجه حرارت بدن از مشتریان ورود از چین شهر گوانگژو به مانیتور ممکن است ویروس سارس بیماران در فرودگاه بین المللی اینچئون در ژانویه 2004. (STR / خبرگزاری گتی ایماژ)

Tsalim کره COVID-19 پاسخ استراتژی نشسته است در بالای سه ستون: سریع و رایگان, تست گسترده ردیابی فن آوری اجباری و جداسازی شدید ترین موارد است. هر ستون شکل گرفت با همه گیر است که قبل 2019 رمان coronavirus.

سریع تست

یکی از کلیدی درس MERS بود که خم منحنی مورد نیاز شتاب برنامه ریزی برای طراحی و ساخت و توزیع دقیق آزمون. در این بیماری همه گیر کوروناویروس هیچ بزرگ دموکراسی شده است بهتر است در این فقره از کره جنوبی.

در اواخر ماه ژانویه تنها یک هفته پس از این کشور اولین مورد تشخیص داده شد مقامات دولتی خواست شرکت های پزشکی به منظور توسعه coronavirus کیت های آزمایش و گفت: تولید کنندگان به آماده شدن برای تولید انبوه است. توسط اواسط ماه فوریه—در حالی که انگلستان بود صحبت کردن در مورد "گله ایمنی" رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیش بینی بود که این ویروس را "معجزه آسایی" ناپدید می شوند در هفته—کره جنوبی بود و تان شدیدا کردن هزاران نفر از کیت های آزمایش در هر روز است. در مارس 5, کره جنوبی آزمایش شده بود 145,000 مردم—بیش از ایالات متحده, انگلستان, فرانسه, ایتالیا, ژاپن و ترکیب شده است.

به فراغت بیمارستان از تاخت و تاز کردن با بیماران به عنوان آنها در سال 2015 مقامات کره افتتاح شد 600 مراکز تست و پیشگام استفاده از درایو-از طریق ایستگاه های تست برای کاهش چهره به چهره و تماس در داخل خانه. با الهام از درایو-از طریق شمارنده در رستوران های فست فود, این pop-up مراکز ارائه بیماران 10 دقیقه ای آزمون و بدون اجبار آنها به ترک اتومبیل های خود را.

یک زن مسن وارد COVID-19 رمان coronavirus تست غرفه در خارج از Yangji بیمارستان در سئول در 17 مارس سال 2020 است. کره جنوبی بیمارستان معرفی "باجه تلفن"سبک coronavirus تست امکانات است که برای جلوگیری از کادر پزشکی به بیماران به طور مستقیم و قطع ضد عفونی بار. (Ed جونز / خبرگزاری گتی ایماژ)

گسترده با تکنولوژی بالا ردیابی

در بسیاری از کشورها تماس, ردیابی—و یا به سادگی ردیابی—اشاره به مصاحبه اخیر بيماران به یاد بگیرند که به آنها ممکن است در طول گذشت این بیماری است. کره جنوبی ترکیبی از رویکرد که با نظارت با تکنولوژی بالا ساخته شده ممکن است توسط پست-MERS قانون ذکر شده در بالا.

"راه سئول می کند آن است که آنها را ارسال یک هشدار گفت که X تعداد موارد تایید شده امروز اگر هر و است که شما می توانید مسیرهای خود را در منطقه سایت" Yung در چای یک نویسنده مستقر در سئول گفت: من در یک ایمیل. "در این وب سایت هر بیمار شناسایی شده است [توسط] جنسيت و سن خود را. آنها همچنین توجه داشته باشید, با ستاره ها, آیا خانه های خود شده اند ضد عفونی آیا وجود دارد مخاطبین و اینکه آیا آنها با پوشیدن ماسک ، به تازگی بسیاری از موارد ما وارد شده است به طوری که مسیرهای بسیار خسته کننده: مردم در حال رفتن از فرودگاه به قرنطینه در خانه خود به خود جامعه مرکز بهداشت به تست."

این سطح از نظارت ممکن است زنگ خطر برخی از آمریکایی ها. اما دوباره آن را مهم به نظر کره پاسخ در زمینه شیوع بیماری MERS. در سال 2015 دولت عمومی ترین شکست امتناع خود را برای به اشتراک گذاشتن هر گونه اطلاعات در مورد بیمارستان که در آن افراد بیمار ممکن است بازدید کرده اند. در سال 2020 کره ای ها به نظر می رسد آگاه از تجارت آف بین حریم خصوصی و عمومی بهداشت و منابع من صحبت کرد و با استقبال ردیابی فن آوری است. "من خوب هستم با مقدار اطلاعات به اشتراک گذاشته شده" Yung در Chae گفت. "من فکر می کنم که ما نمیفهمد خوب تعادل بین امنیت و حریم خصوصی سلامت عمومی است."

ملی نقشه برداری از شهروند فعالیت بازده نتایج سریع. در روز شنبه در مارس 58 سال بود و مبتلا به کوروناویروس. نظارت داده ها نشان داد که او در انتخابات رای دادند و بازدید از چند رستوران در روز گذشته. ظرف 48 ساعت کره جنوبی شناسایی شده بود—و در برخی موارد مصاحبه—بیش از 1 ، 000 افرادی که به طور بالقوه در تماس با او. همه آنها را دستور به خود منزوی نتیجه cordoning کردن ویروس گسترش یافته است. تا پایان ماه جدید خوشه به نظر می رسد در کره عفونت داده است.

صفر-تحمل انزوا

برای جدا کردن بیمار از سالم و تا حدودی بیمار از بیمار—کره بیماران به چندین گروه تقسیم کرد. افراد مسن و کسانی که مبتلا به بیماری های جدی مستقیما به بیمارستان. متوسط افراد بیمار فرستاده می شوند به جداسازی خوابگاه, جایی که آنها در حال نظارت. و بدون علامت "تماس با ما" به تازگی تشخیص داده شده موارد خواسته شده را به خود قرنطینه در خانه و استفاده از حمام جداگانه, ظروف و حوله خود را از cohabitants. سلامت-سرویس مقامات بررسی در دو بار در روز برای نظارت بر علائم خود را.

ورود بین المللی نیز به انزوا قوانین. کره جنوبی نیاز دارد که خارجی ورود خود جدا برای دو هفته. کره ای ها پس از رسیدن از خارج از کشور نیاز به دانلود یک برنامه است که ثبت علائم خود را در روز پس از ورود خود را. در اوایل مارس و کره جنوبی گزارش داد بیش از 170,000 های ورودی مسافران به حال دانلود برنامه و حدود 9,000 از آنها گزارش شده بود علائم نیاز به بستری شدن و یا اجباری قرنطینه. (افرادی که نقض خود انزوا قوانین به صورت شیب دار جریمه و یا برای خارجی ها فوری اخراج.)

مرکزی انزوا نیست و در عین حال بخشی از اکثر ایالات آمریکا' پاسخ به این ویروس. اما باید آن را به. یکی از نشانه های این کشور که شامل COVID-19 تهدید شده است سیستماتیک جداسازی افراد بیمار و تماس های خود را از افراد سالم است. تست و ردیابی مهم هستند اما یک ویروس است که بی تفاوت نسبت به بینی سواب و بلوتوث-برنامه ردیابی. آن را به دنبال میزبان و بدون یک طرح ملی برای حذف افراد بیمار از سالم جمعیت این بیماری هنوز هم می تواند در میان خانواده ها و همسایه ها.

"Test, ردیابی و منزوی" است که سه پا مدفوع کره ای-سیاست های بهداشتی. اما آنچه باعث می شود مدفوع نشسته است مشترک اعتماد بین دولت و مردم است. "یک تعادل ظریف اعتماد ... درایوهای کل چیز" نویسنده یونگ در Chae به من گفت.

اعتماد مردم به دولت در بخشی به دلیل آن را با این نسخهها کار برای حفظ خام سیاست از سلامت عمومی است. کره جنوبی وزارت بهداشت برای ماه برگزار می شود جلسات روزانه به روز رسانی و انتقال بهترین شیوه های اجتماعی مانند فاصله و دست شستن. "این جلسات برگزار می شود توسط دانشمندان نه سیاستمداران" اسکات اسنایدر به من گفت. "تصور کنید که داشتن یک ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر جلسه از کاخ سفید با دکتر [آنتونی] Fauci در صبح و دکتر [دبورا] Birx در بعد از ظهر و دیگر اعضای کاخ سفید است."

و دولت اعتماد عمومی به عمل به عنوان یک مسئول copartner در بهداشت عمومی. به جای اعلام رسمی مستند است که به طور کامل نزدیک رستوران ها و کسب و کار و وادار کردن شهروندان به ماندن در خانه دولت کره تصمیم گرفتند برای حفظ بیشتر از آن اقتصاد باز است. "ما هرگز در مستند و ما هنوز هم در مستند" پل چوی یک مشاور که زندگی در سئول به من گفت. "اما شهروندان باید آن را بر خودمان را به ماندن در داخل. ما بسیار مراقب باشید به شستن دست ما و ما را از راه دور. تقریبا همه با پوشیدن ماسک. اگر شما نمی پوشیدن ماسک شما به نظر می رسد در خیابان."

قبل از بحران چوی گفت: او را ترک آپارتمان خود را زود سوار مترو شلوغ آرنج راه خود را از طریق بسته بندی شده به تردمیل و سپس رفتن به دفتر. "امروز مترو بسیار کمتر شلوغ زیرا بیشتر مردم از خانه کار می کنند," او گفت:. "زمانی که من وارد دفتر من ساختمان وجود دارد متوسط دوربین در لابی. وجود دارد به طور منظم کسی که شام میخورد که من برای ناهار و کارکنان وجود دارد به من بگویید که برنامه کار خود را می یابد برای جلوگیری از اخراج. بزرگتر گردهمایی های اجتماعی در کافه ها و رستوران ها شده اند متوقف شده است."

من از چوی چگونه این کشور تا به حال با هم می آیند تا به سرعت برای جلوگیری از گسترش این بیماری است. "این در مورد مدنی حافظه نمی کنفوسیوس" او گفت:. "ما به یاد داشته باشید MERS. ما به یاد داشته باشید دیگر بوده است ، ما می دانیم این است که یک مسابقه دو ماراتون. اما ما در یک جایی بهتر از آنجا که کل جامعه شده است در این بازی مبارزه با هم."

به عنوان او صحبت کرد ذهن من تبدیل به واکسیناسیون. یک واکسن زنده با استفاده از یک نسخه ضعیف از یک ویروس به سیستم ایمنی بدن, نحوه پاسخ دادن به چیزی که واقعی است. مدت ها پس از واکسن را از بین رفته است, بدن خود را به یاد immuno-راهکار می ایستد و آماده برای مبارزه با قوی تر پاتوژن در آینده است. کره ملی سیستم ایمنی بدن آموزش داده شد و تقویت قبلی بحران. دیگر شیوع آمد و رفت اما آنها در پشت راهنمایی که کره ای ها به یاد می آورد و اجرا زمانی که آنها به طور ناگهانی مواجه با طاعون قرن.

کره را در سطح جهانی پاسخ به COVID-19 محصول نیست از دین یا فرهنگی سرنوشت, بلکه ناشی از بیماری جای کسی را گرفتن و بحران اب و هوای. بر خلاف بیولوژیکی پاسخ به پاتوژن های سیاست است نه یک پاسخ خودکار اما عمدی یک. کره جنوبی تصمیم به یادگیری است. ایالات متحده وارد این بیماری همه گیر discombobulated, چشم, و صالح ما عدم آمادگی. نه تاریخ و نه سرایت خواهد شد منتظر ما را به عقب. که خبر بد. خبر خوب این است که تاریخ خواهد رفت. و ما هنوز هم باید از آن یاد بگیرند.

پیاده عبور از جاده در سئول در آوریل 23. (Jung Yeon-Je / خبرگزاری گتی ایماژ)

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب