اسپایک لی "Da 5 Bloods" و Judd apatow آمده است "پادشاه جزیره استاتن" بررسی

در اسپایک لی فیلم چهار جانبازان ویتنام جستجو برای بقایای یک رفیق.تصویر توسط امیرحسین DungoFacebookتوییترایمیلن

توسط NEWS-SINGLE در 24 خرداد 1399
Da 5 Bloods
در اسپایک لی فیلم چهار جانبازان ویتنام جستجو برای بقایای یک رفیق.تصویر توسط امیرحسین Dungo

زنده به نیازهای زمان ما و نه در محتوا با ما یک فیلم اسپایک لی به عنوان سخاوتمندانه به او داغدار است دو اثر جدید در آزادی است. اولین "3 برادران" طول می کشد نود و پنج ثانیه و شامل سه قطعه از فیلم به طرز ماهرانه ای دارند. هر قطعه را نشان می دهد مرگ یک آفریقایی-آمریکایی به دست پلیس. دو نفر از مردان اریک گارنر و جورج فلوید همه بیش از حد واقعی و سوم رادیو Raheem یک شخصیت در لی "انجام کار درست" (1989). آنچه در این فیلم نشان می دهد که نه خیلی تصادفی از واقعیت و داستان (هر قربانی نفس فشرده از او) به عنوان تحقق یک پیشگویی است. "من به شما گفته تا" لی به نظر می رسد می گویند در یک خشم پشیمانی است.

دومین فیلم جدید "Da 5 Bloods" یک کمی طولانی تر در بیش از دو و نیم ساعت است. آن را تا حد زیادی داستان چهار مرد: پل (Delroy Lindo) اوتیس (Clarke Peters) ادی (هنجار Lewis) و ملوین (Isiah Whitlock Jr.). سال پیش آنها رفقای در اسلحه در جنگ ویتنام; در حال حاضر به عنوان شهروندان ارشد آنها هر دو بیشتر و کمتر از دوستان بیش از حد محکم محدود توسط همه چیز را که فرود آمد و آنها را برای استراحت به صرف همراهی. به طوری که مکرر در حال حرکات هم به عنوان بچه ها ضربت مشت و تعهد خود را به وحدت است که شما تعجب می کنم اگر آنها در حال تلاش برای اثبات چیزی که آنها از ترس دیگر دارای سریع.

ما در دیدار با آنها را به عنوان آنها را جمع آوری در حال حاضر روز در یک هتل در شهر هو چی مین. خود اسمی هدف این است که برای پیدا کردن و بازگرداندن باقی مانده از خود را رهبر جوخه نورمن (Chadwick Boseman) پنجم خون از عنوان آنها احترام و کسی که کشته شد در پی برخورد با Vietcong. در آرام هر چند قهرمانان ما باید انگیزه های نهان. "ما جوخه دستور داده شد برای پیدا کردن یک C-47 C. I. A. هواپیما که رفت با حقوق و دستمزد برای مردم بومی" اوتیس توضیح می دهد. "عمو سام بود و پرداخت آنها را در میله های طلا برای کمک به آنها در برابر VC. ما در بر داشت طلا." آن را ترشح وجود دارد در انتظار بازیابی در تاریخ بعد. این جانبازان سفر است که هر دو یک عمل بیعت و جستجو برای گنج به خاک سپرده شد.

جای تعجب نیست شاید که تن از "دا 5 Bloods" باید حرفه ای همه جا از جدی—گوش دادن به افزایش, موسیقی متن فیلم توسط ترنس بلانچارد—به طرز وحشیانه ای گیج کننده باشد. لی همیشه دوست دارد به ما مقدار زیادی از فیلم برای ما پول و ظرفی شبیه بشاخ یا قیف در این مورد پر به ترکیدن نقطه. برخی از چاشنی قرض گرفته شده است: طرح مورد زمان جنگ طلا به اشتراک گذاشته شده در میان هموطنان grunts برداشته شده است از "جدول کلمات متقاطع" (1963) اگر شما لطفا با بازی آدری هپبورن و کری گرانت در حالی که واگنر "سوار Valkyries" که roared از بلندگوهای نصب شده بر روی هلیکوپتر در "اینک آخرالزمان" (1979) در اینجا همراه با وزش chugging از یک مواقعی به عنوان شکارچیان طلا سوار بر تلاش خود را. ادی به درستی scoffs در "کسانی که Hollyweird چاق, تلاش برای بازگشت و پیروزی در جنگ ویتنام" به معنی سیلوستر استالونه در دوم "رمبو" تلنگر (1985) و به طرز عجیبی لبخند چاک نوریس در "گم شده در عمل" (1984). در عین حال اوج "Da 5 Bloods," تمایلی به تکان عادات قدیمی, چاله, یک دسته از رشته های آمریکایی در برابر اسلحه toting ویتنامی در میان ویرانه های باستانی. به نظر می رسد بسیار Hollyweird به من.

پس چه چیز دیگری داریم ؟ از روی حیله و تزویر والدین, روابط, برای یک چیز: اوتیس در می یابد که او یک کودک در ویتنام در حالی که پولس دنبال کردن مسیر به گنج توسط پسرش دیوید (Jonathan رشته) که نگران است در مورد خود ، سپس به فرانسه: مقدس Hedy Bouvier (Mélanie Thierry) اجرا می شود که ساز و برگ به نام برهو یا عشق در برابر بمب و معادن و سفید-مناسب گناهکار به نام Desroche (ژان رنو) که به قضاوت اندازه او باید رئیس LOUPیا عشق ثبت نشده Pâtisseries. صادقانه بگویم هیچ کدام از این فاکتور فرعی اضافه کردن مقدار به این فیلم ضروری زور; به عنوان "معجزه در سنت آنا" (2008), Lee داستان از سربازان آمریکایی در ایتالیا, مجموعه عمدتا در سال 1944 او جای پای کمتر می شود مطمئن شوید که زمانی که او دستگیر میشوند از زمین آشنا.

از سوی دیگر به دلیل این است که یک اسپایک لی سازمانی بسیار از آن گرفتن زل زل نگاه کردن و احضار کردن خون است. در حال حاضر و پس از آن صفحه نمایش باریک; حاشیه قاب نزدیک به سمت داخل مثل پرده بودن نیمی کشیده شده به عنوان ما به نوبه خود به عقب در زمان جنگ ویتنام بود. ما دیدن پل و دوستان خود در مبارزه با خستگی به طور کامل مسلح و به ما بهت و حیرت ما متوجه است که آنها هنوز هم در حال بازی با همان پیری بازیگران با همان چین و چروک و همان creaky زانو. هیچ پروتز هیچ C. G. I. اثر است که در یک بار خنده دار و عجیب, حرکت, رد به دشوار دیجیتال جوانی که اعمال شد به دنیرو و coevals در اسکورسیزی را "ایرلندی" در سال گذشته. لی است که نشان می دهد این مردمی نیست و تغییر آنها به عنوان یک بار امیدوار به انجام -- است که به شکل بالغ خود را وجود نوعی شکل گرفته و ثابت صدمات در جنوب شرقی آسیا. و با آموزش بیش از حد; زمانی که یک بچه پرتاب ترقه در خیابان, در, مدرن, روز, Ho Chi Minh City, میانسال آمریکایی به زمین رها به عنوان اگر dodging تحقیقی گلوله.

در لی جدید مانند فیلم بزرگ "BlacKkKlansman" (2018)—یک درس تاریخ پیچیده شده در یک ماجراجویی این نکته که تاریخ هرگز انجام می شود با ما است و ما در تلاش برای بالا انداختن آن پشت ما. در تلاطم خود را از ویژگی های فیلم های لی هرگز نه یک مستندساز; او نمی دریغ به قطع جریان پچ پچ با یک هنوز هم عکس از میلتون L. زیتون III می گویند که سقوط کرد در یک نارنجک برای نجات رفقای خود را در سال 1965 بود و ما شنیدن "برادر اول به اهدا مدال افتخار در 'نم." اما شما لازم نیست بی احترامی قربانی با پرسیدن از آنچه در آن بود. به همین دلیل "Da 5 Bloods" لگد کردن با یک کلیپ از محمد علی انکار است که او هر گونه نزاع با ویتنامی و حرکت به بابی Seale از سال 1968 که declaims "در اینجا ما با لعنت جنگ ویتنام و ما هنوز نمی میشیم nothin' اما نژادپرستانه و خشونت پلیس و غیره."

و وجود دارد آن است که در "،" وجود ارتباط بین آن زمان و در حال حاضر. چرا مبارزه و مرگ برای کشور خود لی پیداست اگر کشور خود را خفه خواهد شما به هر حال ؟ هنگامی که پل و باند رفتن برای طلا نیستند یورش a lost ark; آنها مدعی هستند غرامت برای قرن ها عمدی فقر. به عنوان نورمن آن را قرار می دهد در یک محرک فلاش بک "U. S. A. مدیون ما هستند." آن را به یک جهنم از یک استدلال و من آرزو می کنم من می توانم آن را احساس حلقه در سراسر شلوغ فیلم تئاتر; ذهن شما چنین اجتماعی و سیاسی تشنج از هفته های اخیر پس از جورج فلوید مرگ در مینیاپولیس است که آن را آسان به تصور بینندگان به تماشای "Da 5 Bloods" آنلاین و تحت تأثیر حتی در خانه افزایش آن خشم.

به نظر می رسد به طور کامل پرو است که در آن "BlacKkKlansman" یک بیشتر متمرکز فیلم بود آرام مرکزی حضور جان دیوید واشنگتن به عنوان یک خون سرد, پلیس, هسته جدید فیلم باید متعلق به Delroy Lindo به عنوان پل—خشمگین گریان و به سختی در کنترل است. او یک مغلوب ساختن پیشی جستن رای دهندگان در یک MAGA کلاه او را میکشید که به پایان می رسد پرداختن به این دوربین مانند شاهد یک فاجعه طبیعی; و او قلب خود را می شکند. من فراموش نخواهد دید و او را پیاده روی به جنگل خود فریاد بیست و سوم مزمور به عنوان اگر صدور یک فرمان. "خداوند شبان من است من باید می خواهم نه" او گریه گاز گرفتن سخت نهایی "t." بسیار برای مراتع سبز. او به جنگ رفت, روح فقیر و هرگز آمد.

وزن از گذشته فشار را در یک راه بسیار متفاوت در Judd apatow آمده است "پادشاه جزیره استاتن." این فیلم در مورد gangling اسکات Carlin (پیت Davidson) است که بیست و چهار با مادرش زندگی می کند و مبهم طرح به یک هنرمند خال کوبی. خواهر خود کلر (Maude apatow آمده است به کالج ترک اسکات به اویختن با سیار دوستان است. او با کلسی (Bel Powley) اما هر گونه رضایت خفه توسط داروهای ضد افسردگی او طول می کشد. "چیزی اشتباه است با من وجود دارد," او می گوید او نشان می دهد سر خود و بدون هیچ پنهان کردن ریشه wrongness: پدرش یک آتش نشان درگذشت هفده سال قبل از آن در قهرمانانه شرایط. جای تعجب نیست که اسکات به نظر می رسد و رفتار مانند یک بیش از حد رشد بچه. زندگی خود را در اون سوی خاکستر سوخته.

طرفداران "شنبه شب زنده" و با دنبال دیویدسون ظهور را به شهرت می دانید که چگونه از نزدیک—در واقع نگران کننده است—او استفاده می شود در اینجا به عنوان یک الگو برای اسکات. هر دو روان-مشکلات سلامتی; هر دو بیماری کرون و هر دو استخدام کمدی نه برای منحرف کردن از سختی اما به تونل به آنها. (یک تغییر عمده: دیویدسون نیز یک آتش جان در 9/11.) اگر شما یک طعم و مزه برای این نزدیکی بی پروا انتظاری برای snarls از غرور که با اسکات دفاع slackerdom شما لذت بردن از این فیلم حداقل در فاز اولیه آن. بعد از مرحله هشدار داده می شود, حاوی صحنه های عاطفی بالا بردن که در آن اسکات می شود یک دوز اتصال نر در محلی آتشنشانی. او می شود یک dogsbody و می آموزد که چگونه به برابر پرچم آمریکا. به طوری که چگونه شما درمان افسردگی است.

در پایان, در حقیقت, من پیدا کردم خودم غرق توسط اسکات و تعجب اگر او ممکن است را ساخته اند تاثیر بیشتر به عنوان یک شخصیت فرعی—شاید به عنوان یک فویل به مادر بیوه, مارجی, است که به کمال توسط Marisa Tomei. نه از باربارا Stanwyck یک بازیگر مخلوط مزه و ترحم به چنین بیانی آکورد. مارجی مشتاق به حمایت از پسرش ورزشی یکی از خالکوبی روی بازوی او. "است که یک cocker spaniel" او خواسته است. "هیچ" او پاسخ. "که من دختر کلر." ♦tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب