ستاره ها قرار نیست به بیرون رفتن مثل این

علم هنگامی که یک ستاره عظیم رفت و گم ستاره شناسان انتظار می رود برای پیدا کردن یک ابرنواختر در خود جای داد

توسط NEWS-SINGLE در 11 تیر 1399
Vishakha Darbha

یک ستاره رفته است از دست رفته.

نه در راه شیری ما, اما در یک کهکشان در حدود 75 میلیون سال نوری دور است. ستاره در سوال بسیار داغ است که در آن می درخشد کریستال آبی و آن می درخشد چند میلیون برابر روشن تر از ستاره ما می دانیم که بهترین های ما خورشید است. حتی به عنوان ستاره آن را عظیم است. ستاره شناسان مورد مطالعه قرار گرفته اند از آن برای نزدیک به دو دهه پس از آن بود بسیار نگرانکننده هنگامی که یک روز در سال گذشته به آنها در نگاه آخرین مشاهدات و متوجه شدم که نمی توانستم آن را پیدا کنم.

اندرو الان دانشجوی دکتری در فیزیک نجومی در کالج ترینیتی دوبلین, بررسی و نتايج داده ها. ستاره خیلی دور برای تلسکوپ به آن نقطه به طور مستقیم پس از ستاره شناسان به دنبال متمایز امضا که این نورانی ستاره های آبی رنگ در اثر نور از خانه خود کهکشان. اما آن دسته از آثار از بین رفته بود.

شاید الان فکر می کردم این بود که زمین گسل. آب و هوا نبوده است بزرگ در روز است که این تلسکوپ نشسته در کوه های شمال شیلی تا به حال به بررسی کهکشان های دور. بنابراین او و همکارانش تصمیم به انجام دور دیگری از مشاهدات در ابزار های مختلف در رصدخانه چند ماه بعد. یک بار دیگر بدون ستاره.

"این یک سورپرایز شیرین و لذت بخش برای ما" الان به من گفت.

لذت بخش? وقتی که من الان در مورد این کشف که دیروز اعلام شد, من تا به حال انتظار می رود برخی از زنگ در پاسخ او شاید حتی یک اشاره از وحشت بیش از یک آشکار کیهانی ناپدید شدن. فضا قطعا می تواند مرموز و شگفت انگیز قلمرو اما ستاره ها مثل این یکی قرار نیست به چشمک زدن را بدون ردیابی. آنها معمولا در پایان زندگی خود در یک, قدرتمند تابشی انفجار یک ابرنواختر—پشت سر گذاشتن یک تازه تشکیل سیاه چاله است.

مشاهدات نشان داد هیچ شواهدی از یک ابرنواختر—که به آلن, بهترین بخشی است. او و همکارانش می گویند که این ستاره ممکن است به سادگی صرفنظر از ابرنواختر و سقوط به یک سیاه چاله بدون هیاهو.

"اگر در واقع این ستاره تبدیل به یک سیاه چاله با هیچ ابرنواختر در همه, و سپس آن را مورد 'از بین رفته و بدون صدای" است که ستاره شناسان شده است در حالی که در حال حاضر" Iair Arcavi یک ستاره شناس در دانشگاه تل آویو بود که درگیر در این تحقیقات به من گفت.

ستاره شناسان استدلال کرده اند که یک ستاره می تواند از این راه آنها آمده اند به گرفتن آن است. در سال 2009 یک ستاره به نظر می رسد برای روشن نشانه آن است که آن را ممکن است به زودی منفجر در یک کهکشان را به خوبی شناخته شده برای ستارگان انفجار که آن را با نام مستعار "آتش بازی کهکشان است." برای چند ماه ستاره میدرخشد 1 میلیون بار درخشان تر از خورشید ما. اما تا سال 2015 آن از بین رفته بود به جای. زمانی که حتی قدرتمند ترین فضای مبتنی بر تلسکوپ نمی تواند پیدا کردن آن ستاره شناسان به این نتیجه رسیدند که آن را به حال fizzled از یک سیاه چاله بدون تجربه نهایی که جرقه.

الان امیدوار است که آنچه در اینجا اتفاق افتاده است اما محققان هنوز نمی دانند که برای اطمینان حاصل کنید. "این مهم است که به نگه داشتن در ذهن است که آنها نمی توانند و نمی سعی کنید به قطعی نشان می دهد که این ستاره واقعا ناپدید می گوید:" دانیل Perley یک ستاره شناس در دانشگاه جان مورز لیورپول در انگلستان بود که درگیر در تحقیق ،

محققان نمی نگذاشته کمی کمتر چشمگیر امکانات. یک توضیح استوار با این نوع از ستاره طبیعت است. درخشان ستاره آبی کاملا مودی مستعد ابتلا به تغییرات چشمگیر در روشنایی. پس از آلن و همکاران او متوجه شد که ستاره بود که ظاهرا ناپدید شده در, آنها را از طریق رفت آرشیوی مشاهدات به جستجو برای سرنخ. این داده ها نشان می دهد که این ستاره ممکن است کاهش نیافته پس از یک به خصوص درخشان دوره است. در این سناریو ناپدید قانون کمک کرده بود همراه با یکی دیگر از اختر فیزیک پدیده در یک تغییر ناگهانی از زمان ابری از گرد و غبار کیهانی ممکن است نقل مکان کرد و درست در مقابل این ستاره در حدود همان زمان مسدود کردن آن در حال حاضر-رام درخشش به طوری که ستاره شد به طور کامل پنهان از نظر ما.

هنوز هم یکی دیگر از توضیح مطرح شده توسط تیم های مختلف از ستاره شناسان در مطالعه خود از این کهکشان های دور در این سال نشان می دهد که ستاره های گم شده یا نه, نیست, یک ستاره در همه. با توجه به این گروه تلسکوپ رعایت شده اند همه این زمان نور از یک عمر طولانی ابرنواختر تعامل با کیهانی مواد اطراف آن است. از زمین این دور تعاملات اشتباه می تواند برای تیره و روشن از یک ستاره. اول شعله ور شدن این ابرنواختر شده اند قابل مشاهده از طریق تلسکوپ در اواسط 1990s, اما آن را به عنوان اتفاق می افتد, هیچ کدام بودند مشابه به این کهکشان در آن زمان است.

به بررسی این رمز و راز بیشتر ستاره شناسان نیاز به جمع آوری بیشتر مشاهدات از کهکشان های دور. آلن گفت که ستاره شناسان به زودی استقرار تلسکوپ فضایی هابل یکی از بشریت بهترین چشم در آسمان به نگاهی.

در حال حاضر مورد ناپدید شدن ستاره باقی خواهد ماند در annals حل نشده اسرار ستارگان در کنار یک ستاره است که به نظر می رسید که مشکل مخالف است. چند سال پیش یک تیم از محققان به رهبری Arcavi بر آمد ستاره ای که منفجر شده بود بارها و بارها به جای محو شدن به تاریکی پس از یک تابشی انفجار. او هنوز مطمئن شوید که چه اتفاقی افتاده است: ستاره عظیم قرار نیست برای زنده ماندن خود ابرنواختر. اما پس از آن دوباره آنها قرار نیست به بی سر و صدا ناپدید می شوند به تاریکی ،

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب