گفتن داستان از تظاهرات در اینجا و در هنگ کنگ

تظاهرکنندگان مونتاژ در هنگ کنگ در این ماه ، یک سال پس از دموکراسی تظاهرات اول شدت در سراسر شهرستان.عکس توسط جا

توسط NEWS-SINGLE در 3 تیر 1399
Protestors in Hong Kong shine lights from their cellphones.
تظاهرکنندگان مونتاژ در هنگ کنگ در این ماه ، یک سال پس از دموکراسی تظاهرات اول شدت در سراسر شهرستان.عکس توسط جاستین چانه / بلومبرگ / گتی

وجود دارد می آید یک لحظه در هر خبرنگار خارجی زندگی زمانی که او باید مقابله با, آیا داستانی که او در حال گفتن است که او را بگویید. این بسیار آشکار بود برای من وقتی که من رفتم به هنگ کنگ در ماه سپتامبر گذشته به گزارش در این تظاهرات که فرو کرده بود در این شهرستان است. برای دو هفته من وحی ملبس به من فشار جلیقه کلاه و ماسک صورت (به دفع گاز اشک آور نیست و در عین حال coronavirus) و شاهد تظاهرات که همواره به خشونت و درگیری با پلیس دانستن که قطعه من تولید خواهد بود, ضرورت ناقص.

یک هفته پیش به عنوان هلیکوپتر buzzed بالای هارلم آپارتمان و چراغ پلیس glided سراسر پنجره من میگردین از طریق تصویر بر تصویر است که من تا به حال دستگیر شده در گوشی من از مردان و زنان در ماسک رو خاموش در برابر پلیس ضد شورش. نه ماه قبل از آن زمانی که من ارسال شده تصاویر مشابه از هنگ کنگ دوستان و همکاران اینجا که تا به حال شناخته شده این شهر به عنوان یک gleaming منظم کلانشهر ابراز شوک. چه چیزی باعث می شود یک شهر را به فوران ؟ این البته سوال این بود که من برای پاسخ به. من در حال حاضر می دانستند گسترده قوس از داستان است. در سال 2019 پکن حمایت کرده است استرداد لایحه که اجازه می دهد مردم در هنگ کنگ می خواستم در اتهامات جنایی در چین گرفته شده به سرزمین اصلی و بازداشت وجود دارد; ترس بود که این می تواند شامل مردم می خواستند سیاسی و نه حقوقی زمینه. این لایحه ممکن است ماشه اما اندازه و مقیاس این تظاهرات که در گرفت و گواه به افزایش سرخوردگی با پکن تجاوز در شهر آزادی های مدنی که محافظت شده توسط آن نیمه مستقل ، وجود دارد نزدیک به هفت و نیم میلیون نفر در هنگ کنگ; در یک نقطه تقریبا دو میلیون نفر از آنها پیوست خیابان پیاده روی. تظاهرات مسالمت آمیز آغاز شد اما گاهی اوقات تبدیل به خشونت و وحشیگری پلیس بیشتر ملتهب شدند. نزدیک به نه هزار نفر دستگیر شدند.

هیچ امیدی وجود دارد بیش از یکی از معترضان گفت: من پکن خواهد شد که راه خود را. هشت ماه در آن کلمات به اثبات prescient. روز شنبه در پکن نشان داد طرح امنیتی جدید قانون است که اعطای آن گسترده تر بر آن سرزمین توسط فارغ هنگ کنگ قوه قضائیه مستقل و برقراری امنیت ملی در این شهر است. قانون را به پکن قدرت را به "اعمال صلاحیت" بیش از مواردی است که "بخطر انداختن امنیت ملی تحت شرایط خاص."

پکن استرداد لایحه بود جرقه اما نه تنها دلیل برای اعتراض در هنگ کنگ. به طور مشابه, مرگ جورج فلوید, گزارشی مردی که زیر زانو از یک افسر پلیس بود کاتالیزور اما به سختی و تنها علت تظاهرات در سراسر ایالات متحده است که به دنبال آن است. خشم در نژاد پرستی نهادینه شده—از جمله غیر قانونی مرگ و میر در دست پلیس—تشدید شد نابرابر تلفات در مرگ و میر و سختی در گیر و توسط گفتار و رفتار یک رئیس جمهور که به نظر می رسد مصمم به تحریک بخش و نفرت. در سه هفته گذشته بیش از دو هزار نفر از شهرستانها و شهرهای کوچک دیده شد. بیست و سه ایالت به نام گارد ملی و در مجموع شصت و دو هزار سرباز فعال شده اند. بیش از یازده هزار نفر گزارش شده است بازداشت شده است.

تماشای تظاهرات در نیویورک, من اضطرارا الگوی تطبیق آنها را به حوادث در هنگ کنگ. شباهت نیست سخت برای پیدا کردن اما نقش من در حال حاضر متفاوت است. در هنگ کنگ, من یک خارجی: متولد شده در سرزمین اصلی چین است اما پرورش در ایالات متحده, که در آن مطبوعات آزاد است که قانون اساسی محافظت می شود. هر قصه را انتخاب و چه اطلاعات و جزئیات و منابع به در تکیه می کنند و انتخاب های من منعکس کننده خود من فرهنگی inflected ارزش. تحت ریاست جمهوری شی جینپینگ مستقل صداهای خاموش شده اند در چین و رسانه ها به طور فزاینده ای تبدیل شدن به یک بازوی دولت در انتشار اخبار است که در خدمت منافع دولت است. طنز این است که سرزمین اصلی رسانه معتقد است همان غربی, خبرنگاران, افشاگری آنها را به عنوان دولت-حمایت shills فروش تبلیغات برای خنثی کردن چین افزایش یابد. من به یاد ماندنی ترین مصاحبه در هنگ کنگ بود که با یک مرد جوان که تا به حال از یک دیدگاه متفاوت است. "از یک طرف" او به من گفت: "من می خواهم شما را به گزارش در مورد آنچه اتفاق می افتد در هنگ کنگ به طوری که شاید دولت آمریکا می تواند به ما کمک کند. از سوی دیگر من واقعا مطمئن نیستم که که است که می تواند مسئولیت خود را."

کلمات او به من آمد به تازگی به عنوان تظاهرات در سراسر این کشور است. آنچه که آمریکا مسئولیت در این لحظه ؟ نامشخص گسترده طبیعت از حوادث را به رویارویی مستقیم با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تثبیت در یک پیام سازگار: هر روایت می کند که تایید دستور کار خود بخشی از یک توطئه است. در که او نقاط مشترک زیادی با رهبری کنونی در هنگ کنگ است. این شهر اجرایی, کری لام با حمایت از Xi و حزب کمونیست اتحاد به تصویر کشیده بازیگران اصلی در این تظاهرات وجود دارد به عنوان حاشیه اراذل و اوباش و جنایتکاران مزدور. رسانه های دولتی گزارش کرده که معترضان بودند wreaking ویران در جامعه و استفاده از تهاجمی نیروی لازم برای سرکوب آنها. مغلوب ساختن پیشی جستن قابل پیش بینی را انتخاب مشابه رویه مشخص در ایالات متحده تظاهرات به عنوان کار رادیکال چپ تروریستی "اراذل و اوباش" و تشویق هواداران خود به برخورد با زندگی موضوع شدند. کاشت بخش برای منحرف کردن اذهان عمومی محاکمه و درست تاکتیک كرديد. در حالی که بارها و بارها مغلوب ساختن پیشی جستن denigrates روزنامه نگاران به عنوان "دشمن مردم" یازدهم به احتمال زیاد به خود می گوید "که چرا من سکوت آنها."

این باید به عنوان جای تعجب نیست که با توجه به سابق امنیت ملی, مشاور جان بولتون تهمت به استقبال یازدهم برای کمک به او برنده reëlection در حالی که عموم سرزنش کردن رقیب خود جو بایدن برای ظاهرا نرمش در پکن. (یا که تهمت گزارش تایید ایده برگزاری اعضای یک اقلیت های قومی در مراکز بازداشت.) در عین حال ظهور آمریکا می شود اقتدارگرا تا حد زیادی به یازدهم را بهره مند شوند. تصاویر از آمریکا افسران پلیس با استفاده از گاز اشک آور اسپری فلفل و گلوله های لاستیکی برای سرکوب معترضان از جمله در سراسر خیابان را از کاخ سفید پخش شد در سراسر رسانه های چینی. "آمریکا فرستادن سلاح از جنگ در تلاش برای کنترل تظاهرات" یک تیتر در جهانی باریک حزب کمونیست-کنترل خروجی اخبار را بخوانید. سردبیر آن نیز در زمان به رسانه های اجتماعی به پست است که برای ایالات متحده آمریکا و "سرکوب ناآرامی های داخلی بیشتر فرسایش اخلاقی پایه ای برای ادعای خود یک فانوس دریایی از دموکراسی است.' "سپس یک پیام از من, عمه ، خاله, بازنشسته روزنامه نگار برای صدای آمریکا, چین, رسمی دولتی اخبار آژانس به من گفتن که "امریکا آغاز شده است دستگیری و تیراندازی در روزنامه نگاران است." او پیش بینی کرده بود از این همه طولانی قبل از او گفت و افزود: "لطفا مراقب آنچه شما نوشتن در مورد امریکا و مغلوب ساختن پیشی جستن."

من به عمه من است که من می توانم نوشتن آنچه که من می خواهم در مورد سیاستمداران آمریکایی و آزادی مطبوعات علائم یکی از تفاوت های اساسی بین ایالات متحده و چین است. اما من باید به خودم اعتراف است که من با افتخار در این واقعیت متزلزل شده است نه تنها با مغلوب ساختن پیشی جستن حملات در مطبوعات اما با تحقیر برای حقیقت است. چه نگرانی من بیشتر به عنوان یک روزنامه نگار و به عنوان یک آمریکایی است چگونه خستگی ناپذیر رئیس جمهور به دنبال بازنویسی داستان آمریکایی در زمان واقعی است. در حال حاضر او در تلاش برای بد نام کردن معترضان که امید به درمان در امریکا سوزاننده زخم—نژاد پرستی—به عنوان بخشی از خود را reëlection استراتژی است. او مسح خود را "رئیس جمهور از قانون و نظم" در زمانی که او شفاف تحریک اختلال است. این نوع از رویزیونیسم است یکی دیگر از مشخصه حزب کمونیست چین که در پاک کردن حقیقت از چین را به داستان تحمیل یک نوع فرهنگی فراموشی بر نسل از آن مردم است.

پس از داستان من در هنگ کنگ آمد رسمی رسانه ای به نام من "طرفدار آمریکا روزنامه نگار کسی که ساخته شده است یک حرفه ای از لکه و چین است." نیست که بسیاری از مردم در چین به احتمال زیاد به دیده من قطعه—نیویورکر را به وب سایت های مسدود شده توسط همان دیواری دیجیتال که سانسور همه مطبوعات می کند که مطابق با حزب خط. من تا به حال اگاهی که این ممکن است اتفاق می افتد و متوجه شدم در نگاه به گذشته که نگرانی من با طرح عینیت متولد شد از اضطراب است که من هرگز می تواند ثابت کند من طرفی به مخالفان. در یک جامعه غیرآزاد حتی پیگیری از طرفی یک تهدید است چرا که آن را نشان می دهد که یک واقعیت وجود دارد فراتر از روایت رسمی دولت.

در طول سه سال گذشته آمریکایی به تجربه آنچه در آن مانند به شخصیت های در مغلوب ساختن پیشی جستن داستان آمریکا است. اما او نمی تواند متوقف واقعی داستان ریختن از این لحظه از حساب. این داستان ما را به تجدید نظر در آثار تاریخی به ما گذشته از کلمبوس به کنفدراسیون—و به ارزیابی مجدد روایت چارچوب که از این آمار و ارقام و نمادها رسم ارزش خود را. زندگی در یک جامعه باز به معنی تصدیق کرد که اگر امریکا یک کشور تعدادی از آمریکایی ها شده اند همدستی در جدا کردن صندلی خود شخص-شهروندان به دیگری meaner ملت یکی riven توسط خودسرانه رسمی خشونت—حتی اگر این داستانی نیست که آمریکا می خواهد به عنوان خوانده شده در مورد خود را. نهادهای سیاسی و سیستم های زنده در داخل داستان ما خودمان را بگویید. تجدید نظر در تاریخ ما به اذعان به شکست ما نیست و یک عمل هتک حرمت اما از امید. این یک یادآوری است که ما می توانیم تغییر این دوره از این کشور است و شاید ما خواهد شد.


مسابقه پلیس و زندگی ماده تظاهرات

  • مرگ جورج فلوید در زمینه.
  • مدنی-وکیل حقوق برایان استیونسون بررسی سرخوردگی و ناامیدی در پشت تظاهرات.
  • که دیوید Remnick می پرسد که درست همزن پشت نژادی ناآرامی ؟
  • یک جامعه شناس به بررسی اصطلاح ستون های سفیدی که جلوگیری از سفید آمریکایی ها از مقابله با نژادپرستی است.
  • سیاه و سفید زندگی می کند ماده بنیانگذار شرکت عقیق Tometi در آنچه در آن به معنی به پال خواستار قطع بودجه دولت ادارات پلیس و چه می آید بعدی.
  • تلاش برای تبدیل ایالات متحده نمی تواند محدود به چالش کشیدن خود را وحشیانه پلیس.


tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب