تفاوت بین لایک اینستاگرام و دنبال کردن

در اینستاگرام دو عمل مهم و پرکاربرد وجود دارد که ممکن است برخی کاربران به دلیل شباهت آن‌ها به هم، با هم قاطی ک

توسط مدیر سایت در 31 خرداد 1402

در اینستاگرام دو عمل مهم و پرکاربرد وجود دارد که ممکن است برخی کاربران به دلیل شباهت آن‌ها به هم، با هم قاطی کنند ولی درواقع برای دو عمل مجزا و متفاوت می‌باشند. این دو عمل لایک و دنبال کردن هستند.

از آنجایی که لایک در اینستاگرام از شناخته شدن جهانی بیشتری برخوردار است، معمولاً کاربران اینستاگرام به زبان انگلیسی به آن Instagram Like می‌گویند. لایک کردن مطالب در شبکه اجتماعی اینستاگرام یعنی این که شما راضی بوده‌اید، از محتوایی که در اینستاگرام ارائه شده است و نشان می‌دهد که به نوعی آن مطلب را شایسته می‌دانید. برای لایک کردن یک مطلب در اینستاگرام کافی است با فشار دادن دو بار بر روی عکس موردنظر، یا با فشردن دکمه قلب بافته شده در زیر عکس، آن را لایک کنید.

در حالی که دنبال کردن به معنای واقعی کلمه به شخصیت شما متصل شده و به دنبال کردن آن شخص نشان دادن حمایت شما از آن شخصیت می‌باشد. با دنبال کردن، شما می‌توانید به روز رسانی‌ها و دیده شدن تصاویر جدید کسی که دنبال او هستید، دسترسی داشته باشید. به قولی تعقیب و تحریک و به‌روبور برای محتوایی که فرد دنبال شده قرار می‌دهد و منتظر دیدن محتوای جدید او باشید. برای دنبال کردن یک صفحه در اینستاگرام بایستی به صفحه کاربری مربوطه بروید و روی دکمه دنبال کردن کلیک کنید. پس از این عمل وقتی که شخص دنبال شده یک پست جدید دارد، آگاهی خواهد شد و می‌توانید آن را مشاهده کنید.

با این‌حال، در مجموع این دو عمل از نظر اینکه کدامیک مهم‌تر بر طبق نیاز و سلیقه کاربران است و هر کدام فراز و نشیب‌های خود را دارند و مزایای خاص خود را داشته‌اند. برای مثال، لایک‌ کردن به معنای تایید مطالب یک شخص نشان داده‌می‌شود، درحالی‌که هدف از دنبال کردن ارتباط بیشتر و دیدن محتوای جدید هست. در هر دو حالت، شما تحت عنوان یک فعال در شبکه ‌های اجتماعی هستید و نیاز است که با توجه به نیاز خودتان در کاربری اینستاگرام، از دو عمل لایک و دنبال کردن به نحو بهتری استفاده کنید.تفاوت لایک و دنبال کردن در اینستاگرام

لایک و دنبال کردن دو ویژگی مهم و پرکاربرد در اینستاگرام هستند. در واقع، لایک بیانگر تأیید نظر یا پست شماست و همچنین می‌تواند مقداری از تعامل با دیگران را به شما ببخشد. در حالی که دنبال کردن نشان می‌دهد که شما به حساب فرد مورد نظر علاقه‌مند هستید و همچنین برای مشاهده پست‌های آن فرد در آینده، از شما مطلع می‌شود.

باید توجه داشت که لایک و دنبال کردن دو ویژگی متفاوت هستند. در زمانی که شما یک پست را لایک می‌کنید، در واقع به صورت موقت به پست دسترسی خواهید داشت. با این حال، اگر شما به یک حساب دنبال کنید، شما هرگز از آخرین پست‌ها و به‌روزرسانی‌های این حساب باز نمی‌مانید.

به‌علاوه، دنبال کردن برای شما امکان نمایش پست‌های فرد در پروفایل شما را نیز فراهم می‌کند. اگر شما به یک حساب دنبال کنید و او آخرین پست را نیز لایک کند، آن پست در صفحه فعلی رادار شما نیز قرار خواهد گرفت.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه کنید این است که شما می‌توانید به هر تعداد از افراد دنبال کنید و تعداد لایک‌هایی که در پست‌های دیگران قرار می‌دهید نیز محدود نیست. با این حال، بهتر است لایک‌های خودتان را با دقت و با احتیاط انجام دهید تا هرگز به دلیل به پست‌های جنجالی دیگران نپردازید.تفاوت مفهومی لایک و دنبال کردن در اینستاگرام

لایک و دنبال کردن دو مفهوم مهم در اینستاگرام هستند که اهمیت آن‌ها برای کاربران این شبکه اجتماعی جلوه می‌کند. اگر چه هر دو این مفاهیم برای ارتباط با دوستان و فالووران در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما تفاوت اساسی در مفهوم و کاربرد آن‌ها وجود دارد.

لایک به معنای پسندیدن یا اعجاب از پست‌هایی است که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده‌اند. هنگامی که کاربر پسندیده‌ای را برای پستی که با آن موافقت داشته یا آن را دوست داشته است، انتخاب می‌کند، لایک می‌کند. لایک به صورت یک دکمه در کنار هر پست قرار دارد و برای نشان دادن اینکه پست مورد نظر کاربر دوست داشته شده است، به صورت یک قلب کوچک در داخل آن قرار می‌گیرد.

از طرفی، دنبال کردن به معنای دنبال کردن یا به روزرسانی پست‌های دوستان، صفحات فالووران، همکلاسی‌ها، همکاران یا کاربرانی است که در حوزه کاری یا علاقه‌مندی‌های مشابه در حال فعالیت هستند. با دنبال کردن یک کاربر، پست‌های آن فرد در خبرخوان اینستاگرام شما درج می‌شود، به علاوه شما می‌توانید با دریافت اعلان‌هایی مرتبط با پست‌های آن فرد، همیشه به روز باشید.

با وجود تفاوت بزرگی که بین لایک و دنبال کردن وجود دارد، هر دو مفهوم مهم و ضروری برای کاربران اینستاگرام هستند. لایک نشان دهنده تایید یا همدردی با داستان‌هایی است که برایمان به اشتراک گذاشته می‌شود، در حالی که دنبال کردن ارتباط قوی‌تری را با دوستان و فردی که به موارد مورد علاقمان علاقه‌مند هستند ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، لایک کردن به داشتن یک لحظه شادی برای فردی‌ست که پستش را اعلام کرده، در حالی که دنبال کردن در واقع معرفی دوستان و همکاران جدیدی است که در اینستاگرام پیدا می‌شوند.تفاوت کاربردی لایک و دنبال کردن در اینستاگرام

از زمانی که شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام تبدیل به مرجع مهم اطلاع رسانی و تبلیغات شده اند، مفاهیمی مانند لایک و دنبال کردن برای کاربران بسیار اهمیت پیدا کرده اند. این دو مفهوم می توانند در افزایش تعاملات و امید به گسترش شبکه الفبایی شما کمک کنند. در ادامه این مطلب، تفاوت کاربردی لایک و دنبال کردن در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

لایک در واقع یک نوع عکسبرداری اجتماعی است. با کلیک بر روی دکمه لایک، به کاربر این امکان را می دهد که می تواند علاوه بر ارسال نظر، به یک عکس (پست) پسندیده خود برای دوستان خود برای تأیید یا عدم تأیید پست ارسال شده نشان دهد. لایک بیشتر نشان دهنده ی پسندیدن یک پست است و نه حتماً مرتبط بودن با صاحب پست و صفحه یا برند او است.

در مقابل، دنبال کردن اینستاگرام بیشتر از پیش بینی کاربران به لطف صفحات، پروازها و شرکت های مورد علاقه استفاده می شود. به طور خاص، با دنبال کردن یک شخص یا انتخاب برند خاص برای دنبال کردن، شما خواهید توانید به طور مداوم به پست های آن شخص یا برند دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، با دنبال کردن یک شخص، به او اجازه می دهید تا شما را دنبال کند و پیام هایی ارسال کند.

به طور کلی، لایک به عنوان یک عملی است که از سوی کاربران برای اعلام خشنودی خود به پست های دیگر کاربران انجام می شود. در مقابل، دنبال کردن بیشتر به طور درست تلفیق با پست یک شخص یا برند است که شما دوست دارید بیشتر از آن نکات و مطالب را بدانید. در نهایت، این است که هر یک از این دو مفهوم دارای اهمیت و مزایای خود هستند و بسته به نیاز شما در استفاده از اینستاگرام، می توانید از هر یک برای بهتر شدن تعاملات خود استفاده کنید.دلایل لایک کردن پست ها در اینستاگرام

در این روزها، اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است و میلیاردها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. یکی از مهم ترین گزینه های اینستاگرام لایک کردن پست های دیگران می باشد. چراکه لایک کردن پست های مورد علاقه ما به شما احساس خوبی می دهد، همچنین با اینکار به اینستاگرامرهایی که پست های خود را ارسال می کنند حمایت می کنید.

از دوستان و خانواده ما گرفته تا همکاران، همه در اینستاگرام حضور دارند و با ارسال پست های خود، تلاش می کنند تا دنیای خود را به اشتراک بگذارند. وقتی ما یک پست خوب را لایک می کنیم، به اینستاگرامر کمک می کنیم که خودشان را نشان دهند و به جامعه بیشتری متصل شوند. این احساس به اینستاگرامرها امید و انگیزه می دهد تا پست های بیشتری را به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این، لایک کردن پست های خوب در اینستاگرام باعث می شود که شما از پیشرفت و تحول دیگران آگاه شوید. و در عین حال، شما می توانید از نظر های دیگران نسبت به آن پست استفاده کنید. با لایک کردن تصاویر بهترین کیفیت، شما به معنی این هستید که اهمیت تنوع، خلاقیت، زیبایی و تلاش برای موفقیت را در جامعه تحسین می کنید.

در انتها، شاید یکی از دلایلی که باعث می شود که مردم متوجه پست های پست های بیشتری در اینستاگرام شوند، الهام بخشی از پست های موفق دیگران باشد. با دیدن پست هایی که افراد دیگری ساخته اند، ما ایده های خود را بازتر و کارآمدتر می کنیم، به خلاقیتمان احترام گذاشته و از آن خود برای تولید محتوای خود استفاده می کنیم.

بنابراین، از لایک کردن پست های بیشتر در اینستاگرام استفاده کنید، از پست های دیگران حمایت کنید، از ایده های آنان الهام بخش شوید و خود را با مردم و جامعه بیشتری متصل کنید.دلایل دنبال کردن پروفایل ها در اینستاگرام

با پیشرفت فناوری و ارتباطات، استفاده از شبکه‌های اجتماعی جزء روزمره زندگی ما شده است. یکی از مهمترین شبکه‌های اجتماعی که به‌طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اینستاگرام است. در اینستاگرام، کاربران می‌توانند عکس‌ها، ویدیوها، نظرات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، و پروفایل خود را به عنوان یک مرجع شخصی و مهمانداری پیشرفته برای دیگران تبدیل کنند.

یکی از دلایل اصلی دنبال کردن پروفایل ها در اینستاگرام، دیدن تصاویر و ویدیوهای جذاب است. برخی از معروف‌ترین شخصیت‌ها، هنرمندان، ورزشکاران و مدل ها به‌طور مرتب در اینستاگرام تصاویر خود را به اشتراک می‌گذارند. به دنبال کردن پروفایل‌های آنها، امکان دسترسی به اطلاعات جدید و جذاب به تصاویر‌شان وجود دارد.

علاوه بر این، پروفایل‌ها به عنوان مرجعی برای کسب اطلاعات در مورد یک شخص، کسب و کار و حتی محیط کاری است. این امکان را به کاربران می‌دهد تا اطلاعات مفیدی را درباره یک فرد مجهول دریافت کنند و به همین دلیل علاقه‌مند به دنبال کردن پروفایل شخص‌های متنوعی هستند.

همچنین، دنبال کردن پروفایل ها در اینستاگرام می‌تواند برای کاربران در کسب درآمد و تبلیغات موثر واقع شود. اینستاگرام به‌عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی، برای شرکت‌ها و برندها به‌طور گسترده استفاده می‌شود. بنابراین، با دنبال کردن پروفایل های دارای علاقه مشتریان، شرکت‌ها از ظرفیت بالای اینستاگرام برای تبلیغات بهره می‌برند.

در کل، دنبال کردن پروفایل ها در اینستاگرام به دلایل گوناگونی مورد توجه قرار می‌گیرد. از دیدن تصاویر و ویدیوهای جذاب شخصیت‌ها گرفته تا کسب اطلاعات مفید درباره یک شخص یا شرکت؛ همه این‌ها می‌توانند عللی برای دنبال کردن پروفایل‌های مختلف باشند.


خرید لایک اینستاگرام
خرید لایک ارزان

منبع
آخرین مطالب