آتن طاعون داستان احتیاطی دموکراسی شکنندگی

در 430-429 B. C. E. مرموز اپیدمی زده آتن ياوه شهر را به هرج و مرج.هنر کار با Michiel SweertsFacebookتوییترایمی

توسط NEWS-SINGLE در 21 خرداد 1399
The painting Plague in an Anciet City
در 430-429 B. C. E. مرموز اپیدمی زده آتن ياوه شهر را به هرج و مرج.هنر کار با Michiel Sweerts

"آینده سنین تعجب خواهد شد ما به عنوان عصر حاضر شگفتی در آمریکا در حال حاضر" Pericles بزرگ آتن دولتمرد اعلام کرد در تشییع جنازه او خطابه یک جشن سخنرانی در زمستان 431-430 B. C. E. او نیست اشتباه است. ما همچنان به تحسین آتن معماری شکوه و جلال مرحله آن تراژدی و کمدی و مارول به خصوص در آنجا که آن دموکراسی (جهان اول) فرفورژه: دولت مشارکت برابر در پیشگاه قانون در خصوصی اختلافات یک میلی برای کلاس آگاهی داوران از شهروندان ساخته شده و تحمل در مورد دیگران زندگی شخصی.

اما به زودی پس از Pericles داد که سرافراز سخنرانی اصلی دموکراسی مریض شدم. در 430-429 B. C. E., آتن ویران شد توسط یک بیماری مرموز که پرورش داده سر آن دوباره چند سال بعد. ده ها هزار نفر از مردم کشته شدند شاید به عنوان بسیاری از یک سوم از آتنی. جامعه بود ویران و نظامی بود که در مراحل اولیه یک بیست و هفت سال جنگ در برابر اسپارت بود ناتوان برای سال های بسیاری است. فاجعه کمک به آتن را خرد شکست در 404 B. C. E., توسط بی شعور اسپارتها که پاره کردن شهر را دیوار و تحمیل کوتاه زندگی می کردند اما مرگبار الیگارشی. در میان کسانی که از درگذشت این طاعون بودند Pericles و دو نفر از فرزندان خود را.

هزاران سال بعد طاعون به ما یادآوری می کند که میراث جاودان "تعجب" از آتن شامل درون آن یک داستان اخطار: شکست جامعه دموکراتیک برای مقابله با کشنده بیماری همه گیر. مدل چگونه دموکراسی آغاز شد همچنین یک مطالعه در چگونگی آن می تواند موسس و سقوط.

بیشتر از آنچه ما می دانیم درباره طاعون می آید از درخشان آتن مورخ Thucydides به طور گسترده ای مشاهده شده توسط classicists به عنوان تنها و بهترین منبع در آتن در سن Pericles. او نمی خواهد شگفت زده برای پیدا کردن کتاب خود که امروز به عنوان خوانده شده در طول coronavirus مستند. "کار من این است که یک قطعه از نوشتن طراحی شده برای دیدار با سلیقه های فوری," او نوشت: با صفر عفت "اما انجام شد به آخرین برای همیشه لطفا برای."

Thucydides بود دنیوی آتن کلی که "تاریخ جنگ پلوپونز" سرد است چشم حساب ویرانگر جنگ بین آتن دموکراتیک و نظامی اسپارت. این کتاب اگر چه ناتمام تاسیس شده او را به عنوان بنیانگذار نظام مطالعه روابط بین الملل است. آن را به زبان انگلیسی ترجمه شده در سال 1628 توسط توماس هابز شده و ذکر شده توسط سران دولت از وودرو ویلسون به پینگ است.

در کتاب بسته بندی شده با جنگ فتح و قتل عام Thucydides' حساب طاعون است به خصوص هولناک است. یک چاشنی hard-bitten جنگجو او برای یک بار در از دست دادن: "کلمات در واقع یک شکست زمانی که یکی تلاش می کند تا به یک تصویر کلی از این بیماری و رنج از افراد آنها به نظر می رسید تقریبا فراتر از ظرفیت طبیعت انسان برای تحمل و قدرت." Thucydides خودش رو طاعون اما جان سالم به در برد و به او خونسردی یادداشت ها در گذر است.

هیچ کس نمی داند چه طاعون بود اگر چه کلاسیک فکر اپیدیولوژی هنوز بحث علت آن. این ممکن است آبله مسمومیت قارچی به نام ergotism یا چیزی بدتر است. در سال 1985 یک New England Journal of Medicine, مقاله استدلال شد که در آن ترکیبی از آنفلوانزا و استافيلوکوکوس لقب "Thucydides سندرم است." یک سال 1994 مقاله در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی ایران را رد کرد که تشخیص و پیشنهاد به جای تیفوس سیاه زخم یا شاید "یک برنامه به طور بالقوه مواد منفجره تنفسی agent."

هر چه بود آن ترسناک است. به عنوان Thucydides ثبت بالینی جزئیات, افراد به طور ناگهانی احساس سر خود شروع به رایت خود چشم قرمز خود را به زبان و دهان خونریزی. بعد آمد و سرفه و درد معده و اسهال و استفراغ از هر نوع صفرا داده شده است که یک نام توسط حرفه پزشکی." پوست روشن مایل به قرمز با جوش و زخم در حالی که زده سقوط به آب در شهرستان مخازن تلاش برای slake یک تشنگی سیری ناپذیر—احتمالا آلوده تامین آب است. اکثر درگذشت پس از حدود یک هفته است. شهر را پوشانده بود با اجساد.

آتنی بودند در حال حاضر بسته بندی شده به این شهرستان به عنوان یک اندازه گیری زمان جنگ و مردم وحشت زده در حال فرار از حومه شهر شلوغ آن را حتی بیشتر ایجاد شرایط ما در حال حاضر می دانیم که رسیده برای سرایت. آتن پزشکان با مته سوراخ کردن فشار: "وحشتناک است . . . بود نزد مردم در حال مرگ مانند گوسفند از طریق داشتن گرفتار این بیماری به عنوان یک نتیجه از پرستاری دیگران است." نه پزشکی و نه حقه بازی کمک کرده است. نه مشاوره وحی یا نماز در معابد بیهوده pieties که Thucydides زیرکی اشاره شد و به زودی حذف خواهد شد.

Pericles' تکان دهنده از مراسم تشییع جنازه خطابه در میان معروف ترین معابر Thucydides. دولتمردان در ستایش آتن خود را برای آزادی و دموکراتیک مذاکرات در حالی که دفاع از آن به طور فزاینده ای سرکوبگر امپراتوری. (آتن تنها یک دموکراسی بالغ جنس نر شهروندان آتن تبار, نه برای زنان و یا برده و یا برای خارجی ها زندگی تحت حکومت امپراتوری.) این پیام یاد شده است: در طول جنگ جهانی اول در لندن اتوبوس انجام پوستر با معابر از سخنرانی; در سال 2012 یک بنای یادبود در مرکز لندن به RAF بمب افکن فرمان بود و حکاکی با یک نقل قول از آن است.

اما Thucydides' وقایع از آنچه اتفاق افتاده فقط پس از Pericles تشییع جنازه خطابه است unsparing—و باید به عنوان پایدار به عنوان سخنرانی خود را. "فاجعه بود به طوری که قریب به اتفاق مردان نمی دانستند چه اتفاقی خواهد افتاد بعدی به آنها شد بی تفاوت نسبت به هر قانون از دین یا قانون" Thucydides نوشت. منظم آتنی دیگر انتظار به زندگی می کنند به اندازه کافی بلند به صورت مجازات برای جنایات سقوط به "دولت بی سابقه ای از بی قانونی است." آنها نمی تواند حتی زحمت به خود را دراز مرده را به استراحت داشتند. به جای بازماندگان نگاه در حال حاضر برای سوزاندن جنازه pyres اضافه کردن دوستان و بستگان به فروغ. و با شبح مرگ و میر بلندی در همه زمان ها زندگی می کردند تنها برای "لذت بردن از لحظه و همه چیز را که ممکن است امکان پذیر کمک به آن لذت. بدون ترس از خدا یا قانون مرد تا به حال مهار نفوذ است."

بسیاری از آتنی مقصر این فاجعه را اسپارتان دشمنان, پخش كردن, تاریک, شایعات مسموم مخازن. در عین حال Thucydides به سرعت رد چنین حدس و گمان است. پس از همه, آتن بود نیروی دریایی قدرت های امپریالیستی سرمایه و تجارت شهرستان که ناوگان بازه زمانی در سراسر جهان باستان; سرایت نوشت: احتمالا از اتیوپی به لیبی به ایران در نهایت قبل از رسیدن به یونان که در آن آتن—جهانی بندر برای کشتی های تجاری بود اول آن را متوقف کند.

و پس از آن وارد آن آسیب می دانستم که هیچ حد و مرزی انجام بدی آسیب به دموکراسی خود را. در افلاطون "جمهوری" نوشته چند دهه پس از طاعون سقراط هشدار داد که دموکراسی خواهد پوسیدگی به استبداد; Thucydides ثبت آن کشویی به اختلاف حماقت و عوامفریبی. تنها کسی که از Pericles' هوش و صداقت Thucydides نوشت: "می تواند احترام به آزادی مردم و در همان زمان نگه دارید و آنها را بررسی کنید." مرگ او سمت چپ دموکراسی آتن در دست خود خدمت اراذل مانند آلکیبیادس که بعدها ترویج یک گروه سالارانه کودتا و bellicose عوامفریبی سیاسی مانند Cleon که Thucydides تکبر به عنوان "قابل توجه در میان آتنی برای خشونت از شخصیت او."

برای هر کسی که امیدوار است که دموکراسی بهترین سیستم برای مقابله با جریان coronavirus همه گیر آتن فاجعه می ایستد به عنوان یک خنک کننده اندرز. همانطور که افلاطون می دانست سیاسی رژیم هستند به عنوان شکننده به عنوان هر انسان دیگر ساختار و سقوط در زمان. طاعون ویران آتن برای سال های بسیاری—Thucydides حساب آن زمان پانزده سال برای بازیابی—اما حساب خود را نشان می دهد که آسیب به دموکراسی به طول انجامید به مراتب طولانی تر است. مخاطرات خود ما آسیب پذیری متفاوت هستند.

این جدی تاریخچه, اما خواندن Thucydides' حساب طاعون در حالی که تحت مستند من گاهی اوقات سرد, پیر مورخ عجیب دلگرم کننده. او بیش از حد وسواسی به سرزنش این بیماری همه گیر در اسپارتها—باستانی سرزنش به کسانی که امروز سعی کنید که به پین سرزنش خارجی رقبا. سیاستمداران در جستجوی سپر بلا خواهد بود عاقلانه به یاد Pericles که گفت: قبل از طاعون "آنچه که من از ترس است و دشمن قدرت اما ما اشتباهات خود."

Thucydides حفظ خردگرا حساسیت حتی در زمان جنگ و طاعون. بر خلاف برخی از آتن dramatists او را دیدم و نه استعاری اهمیت و نه عذاب الهی در این بیماری همه گیر. طاعون بود فقط یک طاعون. بازمانده بیماری او به دقت "مجموعه ای از علائم و دانش را قادر خواهد ساخت که در آن به رسمیت شناخته شود اگر آن را باید همیشه در حال شکستن است." باستان را تجزیه و تحلیل تجربی از فاجعه ارائه می دهد یک نقطه امید اگر نه تعجب می کنم: تا زمانی که وجود داشته است آفت وجود داشته است مردم می ترسم اما محکم و با استفاده از دلیل و سعی کنید به آنها را یاد بگیرند.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن