دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه اعتراض

دوچرخه قدرتمند چیز ارزان, همه کاره ابزار است که می تواند توسط مخالفان به دزدکی حرکت کردن و با سرعت به سازمانده

توسط NEWS-SINGLE در 22 خرداد 1399
Bicycles take over Flatbush Ave. during a protest.
دوچرخه قدرتمند چیز ارزان, همه کاره ابزار است که می تواند توسط مخالفان به دزدکی حرکت کردن و با سرعت به سازماندهی و بسیج و طفره رفتن است.عکس استفانی کیت / گتی

یک هفته پیش چهارشنبه شب در سومین شب از سراسر شهر بود منع رفت و آمد در نیویورک افسران پلیس دیده می شد مصادره دوچرخه. پست در رسانه های اجتماعی توصیف N. Y. P. D. افسران خشونت تصرف دوچرخه از صلح آمیز Black Lives Matter تظاهرکنندگان بودند که در ادامه به راهپیمایی در مخالفت با 8 P.M. مستند. در یکی از به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته ویدئو کلیپ های وحشت زده و عصبی اسیر پلیس wheeling ظاهرا فرماندهی دوچرخه; یک زن شنیده می شود فریاد در پلیس پرسیدن چرا دوچرخه گرفته و چگونه معترضان قرار است در سفر به خانه. یکی دیگر از قطعه ای از ویروسی فیلم بازتوییت شده توسط نماینده اسکندریه Ocasio-کورتز در میان دیگران نشان می دهد سه پلیس چماقی یک دوچرخه سوار با باطوم در خیابان منهتن. این معلوم نیست که آیا این مرد دستگیر شد و یا چه شد از دوچرخه خود را.

در این روزها که به دنبال N. Y. P. D ضد دوچرخه اقدامات خود ادامه داد. در روز پنج شنبه Catherina Gioino یک خبرنگار برای اخبار روزانهتوییتی که پلیس شده بود دستور داد به "تمرکز بر روی دوچرخه سواران." Newsday's متی Chayes گفت: در یک صدای جیر جیر که پلیس تا به حال اعلام کرد که دوچرخه بودند "مجاز نیست" و این که دوچرخه سواری پس از منع رفت و آمد را در یک "به صورت خودکار یقه." دیگر آنلاین, پست, مستند دستگیری و حملات خشونت آمیز در دوچرخه سواران از جمله روزنامه نگاران با فشار اعتبار. اول این شهر مقررات منع رفت و آمد پس از جنگ جهانی دوم بوده است, اعمال, به گفته شهردار, بیل د Blasio اجرایی جهت جلوگیری از "حمله و خرابکاری و صدمه به اموال و/یا غارت." نیویورک باقی مانده بودند به تعجب که چگونه صحنه های پلیس ضرب و شتم معترضان و ربودن دوچرخه خود را—و یا در برخی موارد ترک دوچرخه آشغال در خیابان—squared با اهداف اعلام شده.

این حوادث نگران بودند اما نه دقیقا تعجب آور است. N. Y. P. D. با سابقه طولانی از خصومت به دوچرخه سواران به خصوص دوچرخه سواران که در سمت چپ متمایل شدند. برای سال های پلیس استفاده کرده اند مشکوک خشونت گاهی اوقات تاکتیک برای رفت و برگشت تا شرکت کنندگان در جرم بحرانی چریکی گروه سواری است که با هدف ترویج دوچرخه سواران' حقوق. در سال 2010 سابق N. Y. P. D. افسر دریافت یک اعتقاد جنایت برای بدن-کوبیدن یک جرم بحرانی سوار و پر غلط شکایت کیفری در تلاش برای قاب دوچرخه سوار. که در همان سال این شهر موافقت به پرداخت حل و فصل نزدیک به یک میلیون دلار به هشتاد و سه جرم بحرانی سواران که تا به حال اشتباه یا دستگیر بین سال های 2004 و 2006.

در د Blasio عصر N. Y. P. D. درگیر در پراکنده سرکوب علیه و دوچرخه سواران صدور بلیط و مبارکی دوچرخه. (روزنامه نگاران و دوچرخه سواری طرفداران را متهم کرد که این "بلیط-blitzes" که اغلب به دنبال حوادث که در آن دوچرخه سواران معلول یا کشته شدن توسط ماشین در حال شکل نهادینه قربانی-سرزنش.) بسیاری اخیر اقدامات پلیس شده اند به دوچرخه سواران از رنگ. د Blasio و N. Y. P. D. را برپا سال "جنگ با دوچرخه الکترونیکی" تصرف صدها گاز-کنترل دوچرخه صدور احضاریه و وضع جریمه یک کمپین است که تقریبا به طور انحصاری بازدید نیروی کار مهاجر مواد غذایی-تحویل مردم که از جمله آسیب پذیر ترین شهر کار ضعیف است. N. Y. P. D. نیز هدفمند "سوار-outs" گروه سواری که محبوب با جوان سیاه پوست و لاتین دوچرخه سواران. پلیس باید گزارش شکسته حوادث رمنج از دوچرخه به دوچرخه و بوق و کرنا مصادره نوجوانان زرق و برق دار BMX دوچرخه های اجتماعی-رسانه های تغذیه از پلیس و حقيقت است.

درگیری بین اجرای قانون و دوچرخه سواران است که به سختی محدود به نیویورک است. دوچرخه ایفا کرده و نقش بازیگران در سراسر کشور قیام است که به دنبال جورج فلوید مرگ در دست مینیاپولیس افسران پلیس دو هفته پیش. در Los Angeles, San Francisco, Portland, شیکاگو و آتلانتا میامی و ده ها تن از دیگر شهرستانها به معترضان pedalled و راهپیمایی با دوچرخه خود را مواجه با پلیس که در بسیاری از موارد نیز نصب شده بر روی دوچرخه. حضور همه جانبه از دوچرخه ممکن است به دلیل در بخشی به جایی که تظاهرات در حال وقوع و چه کسی انجام شده است نشان. دوچرخه است بینهایت, شهر خودرو; نوجوانان و بزرگسالان جوان که قابل ملاحظه درصد از معترضان در میان بسیاری مشتاق شهری دوچرخه سواران.

اما دید از دوچرخه در این تظاهرات همچنین نشان دهنده یک روند بزرگتر. در سال 2020 ما در حال تجربه چیزی است که به احتمال زیاد بزرگترین دوچرخه رونق در حداقل نیم قرن است. عوامل متعددی باید کمک به دوچرخه سواری احیای اما شبح از تغییر آب و هوا و دیگر بحران آوردن جهان هستند و قطعا بخشی از معادله است. در یک محیط زیست خطر به سرعت در حال شهری میشد ترافیک-دستبند بیست و یکم صفر تولید گازهای گلخانه ای دو چرخ کرده reëmerged به عنوان یک عزیزم از urbanists سیاستگذاران و مسافران است. رونق تبدیل کرده شهرستانها آمریکا با دوچرخه های جدید زیرساخت های دوچرخه-به اشتراک گذاری برنامه ها و دیگر نرم افزار-طرح های دوچرخه سواری. بیشتر افزایش دوچرخه رفت و آمد است همراه با بیماری همه گیر کوروناویروس: دوچرخه سواری یک راه عالی برای حفظ فاصله اجتماعی به سرعت حرکت این شهرستان در حالی که اجتناب از اتوبوس و مترو. انجمن ملی از شهرستان حمل و نقل از مقامات گزارش کرده است یک "انفجار در دوچرخه سواری" پس از شیوع ویروس; افزایش در فروش را در سمت چپ مغازه دوچرخه با کمبود انبار.

دوچرخه سیاست, علل و پشتیبانی توسط, دوچرخه سواری, طرفداران و فعالان اغلب اخراج توسط منتقدان به عنوان باطنی یا élitist. اما حمل و نقل مسائل اجتماعی و مسائل عدالت. تلفات بد حمل و نقل سیاست و بدتر زیرساخت—قطار و اتوبوس که اصلا به خوبی اجرا و به شدت در خدمت محله های کم درآمد ترافیک وابسته به وسايط نقلیه که موجب آلودگی محیط زیست و به خطر می اندازد زندگی دوچرخه سواران و عابرین پیاده است—به عهده نامتناسب با سیاه و سفید و قهوه ای و جوامع است.

در واقع می توان گفت که زندگی مهم اخلاقی است جنگهای صلیبی در مورد آزادی حرکت و کسی که در آزادی برای رفتن به جایی که. برای نسل ادارات پلیس باید گشت آفریقایی-آمریکایی محله مانند اشغال ارتش surveilling و circumscribing حرکات از ساکنان که در حال درمان به عنوان interlopers حتی در چمن خانه خود را. تحرک مردم سیاه و سفید است که علاوه بر محدود توسط یک سیستم است که construes خود را صرف حضور در بسیاری از فضاهای عمومی به عنوان خاطی یک بالفعل جرم و مجازات حبس و یا حتی مرگ شود.

تنش بیش از آزادی از جنبش ratcheted تا در زمان ناآرامی های مدنی. در دو هفته گذشته خیابان های شهرهای آمریکا تبدیل شده اند ferociously رقابت زمین. معترضان شعار "که خیابان ؟ خیابان های ما!"; پلیس تحمیل قدرت خود را با سلاح ها و موانع.

یک کلید قسمت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مراجعه به سنت جان اسقفی کلیسا در واشنگتن که به دنبال خشونت پاکسازی معترضان از همسایه لافایت مربع توسط پلیس و سرباز گارد ملی. مغلوب ساختن پیشی جستن عجیب و غریب عکس, فرصت نما با کتاب مقدس در خارج از کلیسا اهل محله خانه شده است بی وقفه جدا. اما مهم تر عکس op ممکن است لحظاتی قبل از آن که مغلوب ساختن پیشی جستن strode در سراسر خیابان H در سر در کاخ سفید همراهان. روسای جمهور معمولا whisked از جایی به جای کرایه تاکسی و تهمت تصمیم به رفتن با پای پیاده شد و مطمئنا هیچ حادثه: یک قدرتمند خام ادعای اینکه این خیابان به او تعلق دارند. در یک کنفرانس تلفنی با دولت و استانداران که صبح مغلوب ساختن پیشی جستن به نام برای اجرای قانون به "تسلط بر خیابان های" احساسات تکرار توسط وزیر دفاع علامت Esper که بر نیاز در یک شگفت انگیز به نوبه خود از عبارت "برای تسلط بر فضای نبرد."

دوچرخه سواران در نیویورک و جاهای دیگر یافت می شود خود را در یک نبرد فضایی. N. Y. P. D. شاغل نظامی-سبک مانور شناخته شده به عنوان kettling اطراف معترضان در همه طرف به مسدود کردن مسیرهای خروج و سپس شارژ در را بازداشت. قوی بازو رویکرد تماس به ذهن اوایل فصل در دوچرخه تاریخچه. وجود دارد یک رکورد از دوچرخه سواران درگیر شدن در اعتراض و از دولتهای خودکامه سرکوب دوچرخه سواران. یکی از آدولف هیتلر اولین عمل بر فرض قدرت در سال 1933 بود به جرم دوچرخه سواری کارگری که در ارتباط با ضد نازی احزاب سیاسی. قهوه ای پیراهن فرستاده شدند به روستاها به مصادره دوچرخه یک عمل است که تکرار شد سال بعد توسط سربازان آلمانی در طول مشاغل, دانمارک, هلند, فرانسه و کشورهای دیگر. پس از آن وجود دارد معروف صحنه از سال 1989 از دموکراسی تظاهر کنندگان در چین ریختن به میدان تیان آن من در دوچرخه و ترسناک تصاویری از پهن قاب و چرخ که پشت سر گذاشته شد و پس از مخازن نقل مکان کرد و در سرکوب شورش.

این رژیم به رسمیت شناخته دوچرخه برای آنچه در آن است: نماد آزادی است. اختراع دوچرخه بود تحقق رویای باستان. آن گریزان شخصی-حمل و نقل دستگاه یک تدبیر است که آزاد انسان از خود و وابستگی در پیش نویس حیوانات اجازه می دهد افراد را به حرکت به سرعت در سراسر زمین تحت قدرت خود. پس از آن اولویت بود غصب توسط, خودرو, دوچرخه حفظ منحصر به فرد تجدید نظر شود. آن را ارزان و با دوام همه کاره جمع و جور لاغر اندام کوچک دستگاه قادر به از دستگاه های همزن سوار در سراسر شهر از طریق chockablock ترافیک و یا حمل و نقل است که سوار کردن قفل شهرستان در مجموع بیش از تپه ها و دور. دوچرخه حمل می تواند شما پنج یا ده یا دو صد مایل; هنگامی که شما به خانه شما می تواند دوچرخه را به آپارتمان خود را. به یک دولت استبدادی و یا اشغال ارتش, دوچرخه سواری بود, تهدید یک ابزار مقاومت است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد توسط مخالفان به دزدکی حرکت کردن و با سرعت به سازماندهی و بسیج و طفره رفتن است.

اما خونین شخصیت از دوچرخه است که اساسی تر; شما ممکن است می گویند که آن را ساخته شده به دوچرخه ساز. دوچرخه ساده اما مبتکرانه اختراع یک وسیله نقلیه با یک مسافر که دو برابر به عنوان موتور خود را. یک دوچرخه تبدیل انسان به اعمال حرکات فوق العاده با بهره وری; بر روی یک دوچرخه یک فرد حرکت می کند بسیار سریع تر از پا در حالی که مصرف بسیار کمتر انرژی است. رمز و راز از دوچرخه سواری لذت, ذهن و بدن-تغییر حس آزادی و امکان است که یک دوچرخه گویا نقل مکان کرد فیزیکدانان به دنبال جدید معادلات و باعث شاعران برای رسیدن به خود را بیشتر بنفش عبارات. اما ممکن است در نهایت به unquantifiable و شخص غیر قابل توصیف. آن نهفته است در این uncanny تلفیقی از انسان و قاب قاب دوچرخه که می توانید یک دوچرخه احساس می کنم مثل یک فرمت از بدن خود را, یک پروتز به جای یک وسیله نقلیه است. آن نهفته است در رویایی دایره انقلاب از پدال و میل لنگ و زنجیره ای و در چرخ نخ ریسی که لغزش مداوم گروه از هوای فشرده بین دوچرخه و جاده ها به معنای واقعی کلمه برگزاری سوار هوابرد. اگر دوچرخه سواران تصور کنید که خود را به پرواز به این دلیل است که در یک معنا هستند.

دوچرخه را در قرن نوزدهم مبلغان انجیلی مشاهده این آزادی در شرایط سیاسی. دوچرخه مورد ستایش قرار داد به عنوان یک منجی از ذهن و زمین از کلاس تفاوت است. در میان عمده دوچرخه سواری سازمان بودند سوسیالیستی دوچرخه باشگاه در بریتانیا که مندرج دوچرخه به عنوان برابری طلب "مردم نق نقو." دوچرخه شهرت به عنوان یک عامل تغییر استوار است و بالاتر از همه نقش آن در نوبه خود از قرن جنبش زنان زمانی که فمینیست اصلاح طلبان در آغوش دوچرخه به عنوان توتم مدرنیته و ابزار جرم بسیج. "بسیاری از یک زن" الیزابت کدی استانتون گفت: در سال 1895 "است که به حق رای در یک دوچرخه است."

در طول دهه دوچرخه باقی مانده است نمادی از سیاست مترقی. در نوزده-هفتاد فعالان جنبش دوچرخه در محیط زیست و معنوی زمینه. دوچرخه یک درمان برای ماشین های اسلامی است که از خفگی شهرستانها و آلاینده آسمان; دوچرخه نیز تجسم رفیع countercultural آرمان صلح و عشق و وحدت است. در کلمات از یک دهه هفتاد "پدال قدرت" مانیفست: "شاید یک رابط بین شرق و غرب است, دوچرخه, ماشین که باعث می شود ما همه برادران و خواهران." در حال حاضر با تغییرات آب و هوایی تهدید سیاره زبان رشد کرده بیشتر ناجی. دوچرخه venerators زمان ما صحبت از "نجیب اختراع" "ترین خیرخواه ماشین" "rideable هنر است که می تواند فقط در مورد صرفه جویی در جهان است."

این احساساتی ایده های غالب در حساب های محبوب از دوچرخه ، حقیقت این است مسیه. دوچرخه شده اند ابزار امپراتوری شاغل در ارتش و دیگر عوامل اقتدار در اروپا مستعمرات در آسیا و آفریقا و کارائیب است. مواد اولیه استفاده می شد که به ساخت دوچرخه و برای ساخت جاده ها که در قرن نوزدهم دوچرخه فعالان مبارزه برای به دست آمده بودند در یک شیب هزینه برای محیط زیست و انسان در برخی از موارد از طریق سیستماتیک خشونت علیه جمعیت بومی در استعمار متحده—میراثی که پیچیده تصویر از دوچرخه به عنوان یک صلح طلب "ماشین سبز." نسخه استاندارد دوچرخه سابقه توصیف چگونه fin-de-siècle دوچرخه سواری شوق بود لگد کردن با جان دانلوپ را اختراع پنوماتیک تایر دوچرخه. اما موفق به ردیابی سارق در آن میلیون ها نفر از لاستیک و لوله های داخلی پشت به منبع. برخی از آن را از کنگو رایگان دولت, که در آن حدود ده میلیون نفر برداشت لاستیک تحت وحشیانه شرایط کار اجباری جنایات رانده شده توسط میل از پادشاه بلژیک لئوپولد دوم به سرمایه گذاری بر روی تقاضا برای لاستیک تحریک, در بخش, توسط, دوچرخه تب.

این پیچیدگی نه تنها آثار از تاریخ است. در حال حاضر روز دوچرخه سواری بوم ظاهر نژادی و طبقه اجتماعی در تضاد است. در بسیاری از شهرها اجرای دوچرخه-به اشتراک گذاری طرح های گره خورده است به تلاش برای جذب سرمایه جهانی و به سیاست هایی که باعث تشدید نابرابری است. دانشمندان مرتبط با ساختمان جدید زیرساخت های دوچرخه سواری و predations از املاک و مستغلات توسعه دهندگان—اغلب دوچرخه خطوط در حال نقشه gentrification. وجود دارد میلیون ها نفر از آمریکایی دوچرخه سواران از همه نژادها و سوابق, اما شما نمی دانید آن را با نگاه کردن به لیلی-و تا حد زیادی مرد صفوف پیشرو دوچرخه طرفداران. اصطلاح "نامرئی سواران" به دست آورده پول در میان منتقدان که نگرانی از به حاشیه رانده سیاه و سفید, قهوه ای, زن و طبقه کارگر دوچرخه سواران با استقرار فعالان.

سیاه و سفید زندگی می کند توجه به اعتراضات نشان داد جدید تاریک پیچ و تاب و در دوچرخه دو-قرن-حماسه طولانی. در شهرستانها در سراسر کشور, تظاهرات برآورده شده است توسط خشونت آمیز یگان از پلیس دوچرخه. دوچرخه پلیس تبدیل شده اند آشنا وسایل از نیروهای پلیس بیش از گذشته چند دهه. اما در زمان تظاهرات آمریکایی ها دیده می شود چیزی جدید: نظامی دوچرخه پلیس با استفاده از تهاجمی ضد شورش-کنترل تاکتیک در برابر تظاهرکنندگان که نمی شورش.

آنلاین فیلم مستند دوچرخه پلیس رها کردن گاز اشک آور و تیراندازی, فلفل, اسپری حول فلش نارنجک و pummelling معترضان با باتوم. افسران باید weaponized دوچرخه خود را با استفاده از دوچرخه به عنوان سپر و در اغلب موارد ضرب و جرح قوچ. (روز جمعه BikeCo., آمریکای شمالی توزیع کننده فوجی دوچرخه با صدور بیانیه ای اعلام شد که در آن تعلیق فروش از پلیس دوچرخه بعد از دیدن محصولات خود را مستقر در راه "است که ما قصد و یا طراحی آنها استفاده شود.") در نیویورک یک تیم جدید از "نخبگان کنترل جمعیت دوچرخه پلیس" پدید آمده و به شدت با پوشیدن-لباس زرهی که تقسیم تفاوت بین Storm Trooper, هاکی, دروازه بان, و لاک لاک پشت های نینجا. Dystopian روند زندگی آمریکایی است به نظر می رسد در امان فروتن افراد نق نقو.

در حال حاضر, حداقل, لاک پشت های نینجا به نظر می رسد که بسته بندی شده به دور خود breastplates. هرج و مرج موسى در روزهای اخیر. روز یکشنبه شهردار de Blasio برداشته نیویورک مقررات منع رفت و آمد. شب بعد یک چند نژادی ازدحام در یک دوچرخه تظاهرات که wended از طریق بروکلین در سراسر ویلیامزبرگ پل به پایین منهتن و به بیش از پل منهتن به بروکلین. معترضان pedalled دوچرخه در امتداد خیابان های ارام با شعارهای و شعارهای زنگ فوق همهمه از شلاق پره. پس از روزها و شب های پر از ترس و همهمه پرنیان بود جشن: به نظر می رسید ممکن است به این امید که شایسته جهان یا حداقل کمتر پرخرج بودجه اداره پلیس دراز در جایی نه چندان دور تا جاده.

یا شاید سعید پرنیان بود بیشتر در مورد لذت بردن از دوچرخه سواری در یک شب گرم نوع سوار که به نظر می رسد برای تایید corniest و ترین بمب افکن دوچرخه encomiums. شاید دوچرخه است كه اختراع ترین خیرخواه ماشین; خدا می داند که من می خواهم دوچرخه من. در هر صورت اشراف و خیرخواهی نیست ذاتی. آزادی دوستداران دوچرخه سوار; پس از انجام فاشیست. ایده آل از دوچرخه مانند آرمان های عدالت و دموکراسی و حقوق صاحبان سهام یک چیزی که باید مبارزه برای—روز پس از روز, و, گاهی, بلوک بلوک.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن