رونق در آتش بازی, تئوری های توطئه

تکنولوژی پارانویا در مورد راز دولت توطئه رشد در زمان عدم اطمینان که همه چیز عجیب و غریب اتفاق می افتد و هن

توسط NEWS-SINGLE در 5 تیر 1399
هنرمند Vaska / VectorPixelStar / Shutterstock / کتی مارتین / اطلس

به روز شده در 4:48 p. m. و در 24 ژوئن سال 2020 است.

برای چند هفته گذشته من قادر به تماشای چند ساعت رایگان شبانه آتش بازی نشان می دهد از زندگی من ، آنها موسیقی پاپ بر روی پشت بام ها از محله بروکلین که در آن معمولا مشغول چشم انداز صوتی کاهش می یابد به آژیر در اوج ماه از نیویورک شیوع کروناویروس و سپس به هلیکوپتر و تشویق طی شدن بلندترین شب از منطقه سیاه زندگی ماده تظاهرات. آن بوده است پر سر و صدا, تابستان, اما, این, اخیر انفجار تا کنون بلندترین ترین و گفت:-پس برای تلفن های موبایل است. در هفته گذشته, نیویورک شهرستان, اخبار سایت, Gothamist گزارش تقریبا 4000 درصد افزایش در آتش بازی شکایات از همان آخرین دوره سال است. در شیکاگو و لس آنجلس و فیلادلفیا و بوستون ساکنان گزارش غیر عادی سربازان ارتش در آتش بازی. در Grand Rapids, Michigan, و, Hartford, Connecticut: آتش بازی. در گرینویل کارولینای جنوبی و Columbus, Ohio: آتش بازی!

من مانند آتش بازی و بیشتر شده است swooning بیش از آنها را. اما در اینترنت که در آن اضطراب سودآور است و دراماتیک ادعا اشتراک گذاری آنهایی که یک آتش بازی-truther جامعه شکل گرفته است در عرض چند روز. وجود دارد بسیاری از آتش بازی برای چنین امتداد طولانی از زمان, آنها باید هماهنگ شود. آنها دنبال گران است. می تواند آنها یک دولت توطئه ؟ هستند پلیس مجازات مردم برای اعتراض ؟ سیگنالینگ آمدن یک جنگ داخلی? که چندین شهر را در حال حاضر اعلام ویژه اجرای قانون واحد برای مقابله با مزاحمت تنها سوخت تئوری های توطئه است.

آتش بازی غیر ممکن است به چشم پوشی از—پررونق و روشن و تلخ و شیرین نگاهی به یادآوری کمتر مملو تابستان هنگامی که آنها ممکن است بی ضرر به نظر می رسید. آنها همچنین disorienting. در یک سال که در آن آمریکایی ها را تماشا کرده اند اطلاعات حیاتی لغزش و اسلاید و جهش آن به نظر می رسد تقریبا طبیعی است که چیزی بسیار بی امان و غیر معمول را در سورئال اهمیت است. ایجاد یک تئوری توطئه در مورد آتش بازی یکی از راه های تلاش برای نگه داشتن جهان هنوز و حس آن.


هر چند برخی از تئوری های توطئه در مورد آتش بازی رسوخ کردن آنها با معنی و گفت که آنها آغاز شده و در همان زمان به عنوان اعتراض به پلیس به قتل جورج فلوید, Gothamist در واقع فرار یک داستان در مورد "بزرگ مقیاس اتش نمایش در اواخر شب" در مارس 21, تقریبا یک هفته قبل از آن تظاهرات آغاز شد. هنوز در اواسط ماه ژوئن هر کس صحبت کردن در مورد آتش بازی و هیچ کس نمی دانست چرا. "بیش از حد بسیاری از مردم از شهرهای بزرگ ساین این" رپر Wale توییتی در روز شنبه به 6 میلیون پیروان. "چیزی در جریان است."

روز بعد این نظریه پدید آمده است. "همسایگان من و من معتقدم که این بخشی از یک حمله هماهنگ در سیاه و سفید و قهوه ای جوامع توسط دولت نیروهای" رمان نویس رابرت جونز جونیور توییتی به او متواضع توییتر پس از حدود 58,000 مردم در یک پس-حذف موضوع. جونز فرضیه که آتش بازی به معنای به علت محرومیت از خواب منجر به تنش و سردرگمی در محله شده اند که در اعتراض به خشونت پلیس. آنها همچنین می تواند حساسیت زدایی تاکتیک او نوشت: به مردم استفاده می شود به فوق العاده صداهای بلند است. "این به معنای به صدا مانند یک منطقه جنگی به دلیل یک منطقه جنگی است و آنچه در آن است در مورد برای تبدیل شدن به" او گفت:. (از اداره پلیس شهر نیویورک کاهش یافته است به نظر جونز نظریه و یا گسترش آن.) او دولت را متهم به ارائه fireworks—که غیر قانونی در نیویورک—به طور مستقیم به بچه ها و رسانه های جریان اصلی بودن "حیا" یا "تظاهر به clueless" در مورد این طرح.

قطعات جونز نظریه بودند را بازتوییت کرد 16,000 بار و پست مربوطه به اشتراک گذاشته شده 20,000 بار در Facebook همانطور که از نوشتن این معنی آن را به راحتی عبور به جدول زمانی از میلیون ها نفر از مردم است. (از طریق یک روزنامه نگار جونز کاهش یافته است به نظر.) این نظریه نیز تقویت شده توسط روزنامه نگاران. هر چند او به سرعت حذف, صدای جیر جیر, the New York Times Magazine, ویرایشگر, قدیمی, هانا جونز را بازتوییت کرد این موضوع با نظر "خواندن این" روز یکشنبه. آن شب به خبرنگار آزاد P. E. Moskowitz توییتی در مورد بررسی "آیا افزایش شدید در آتش بازی است که در واقع برنامه دولت است."

اما وجود دارد البته توضیحات دیگر برای افزایش چشمگیر در اوایل تابستان آتش بازی.

روزنامه نگاران در نیویورک صحبت کردیم با مردم تنظیم کردن آتش بودند که مبارک به آنها بگویید که در آن آنها تا به حال خریداری شده خود را ذخیره (در راه سفر به کشورهای که در آن آنها قانونی). "من از تماشای بچه ها تنظیم کردن آتش در خیابان در حال حاضر" روزنامه نگار گیتا جکسون توییتی در پاسخ به حدس و گمان است که پلیس ممکن است آنها را تنظیم کردن خود را دارند. تخته سنگ اشاره کرده است که اتش خرده فروشان را به تازگی شروع به ارائه فروش آنلاین و منظقه وانت. پس از خواندن تئوری های توطئه من به طور خلاصه دانلود همسایه برای دیدن آنچه که همسایه ها می گفتند در مورد آتش بازی. یک مرد که گفت که او تا به حال زندگی می کردند در جنوب بروکلین از سال 1970 نوشت که قبل از شهردار سابق رودی جولیانی دولت در اواسط 1990s, اتش بازی فصل به طور منظم آغاز شده در ماه آوریل است. او به نظر می رسید unimpressed جدید چشم انداز مثبت.

Randall Horvath مالک عمده فروشی و خرده فروش OCFireworks به من گفت که شرکت خود دیده است و حدود 60 درصد سفارشات بیشتر از حد معمول است. "از کسانی که خریداران هزینه های به طور متوسط 30 تا 40 درصد بیش از سال های گذشته," او گفت:. محبوب ترین آیتم ها در این سال بوده است توپخانه-پوسته آتش بازی. شما می توانید به تماشای فیلم های یوتیوب از آنها—صدای آنها مثل بمب.

Horvath مظنون است که تازه آتش بازی محبوب تبدیل شده اند به دلیل آتش بازی نشان می دهد لغو شده است, تعطیلات هستند و هیچ ربطی به. مردم گیر شده است در داخل. آنها می خواهند برای تنظیم همه چیز را به آتش. او همچنین پیشنهاد کرد که شرکت هایی که در ساخت وسایل آتش بازی به صورت حرفه ای صفحه نمایش—مانند را نشان می دهد قرار داده و در شهرستانها و یا پارک های تفریحی—تبدیل شده به بازار مصرف. "این مردم به پول," او گفت:.


حتی در صورت خوش خیم توضیحات ایده یک دولت توطئه ثابت شده است فوتی و فوری است. به برخی از درجه شرایط فعلی ما به احتمال زیاد به سرزنش. در سال 1994 مقاله جامعه شناس تد Goertzel یافت که اعتقاد به یک تئوری توطئه است که به شدت در ارتباط با "anomia" و یا یک احساس است که نظم اجتماعی در حال فروپاشی و "وضعیت فرد به طور متوسط بدتر شده است." او همچنین ارتباط بین توطئه اعتقاد و پاسخ مثبت به سوال "فکر کردن در مورد 12 ماه آینده, چگونه به احتمال زیاد شما فکر می کنم آن است که شما از دست دادن شغل خود و یا گذاشته شود؟"

خصوصیات اینترنت یک عامل بیش از حد. توییتر یک محل عالی برای یک ایده مانند این به گسترش است. بر خلاف Facebook یا Instagram, که در آن کاربران باید شخصی rss پست ها را که در توییتر می تواند توسط کسی دیده می شود. "تئوری های توطئه در توییتر برسد مردم آنها را نمی خواهد به طور معمول برسد در دیگر سیستم عامل" مت Schimkowitz یک ویرایشگر در Know Your Meme به من گفت. توییتر نیز اخبار پلت فرم که در آن مردم به سوال در مورد حوادث در زمان واقعی. "این سخت است برای جدا کردن تئوری های توطئه با مشروع خواستار توضیح" Schimkowitz گفت.

تئوری های توطئه به طور معمول "باید یک منطق به آنها" حتی اگر آنها قابل اثبات می گوید: علامت Fenster, یک استاد دانشگاه فلوریدا لوین دانشکده حقوق که دارای تخصص در دولت شفافیت. آتش بازی-به-دولت-شگرد تئوری قطعا واجد شرایط—آن تساوی در این معنا که نیروهای پلیس به طور نامتناسبی هدف سیاه جوامع که درست است. آن را در سابقه دولت تخریب مدنی-حقوق حرکات است که واقعا اتفاق افتاده است. FBI انجام شده "تیره و تار و گسترده کمپین برای ایجاد بی اعتمادی در میان گروه مبارز" در دهه 1960 خبرنگار آنا Merlan نوشت: در سال 2019 کتاب جمهوری نهفته استهر چند مردم سوء ظن اخراج شدند به عنوان پارانویا زمانی که آن اتفاق می افتد.

به طور ثابت درست, تئوری های توطئه به حمایت شود تا با شواهد تجربی. اما این شواهد است که همیشه در دسترس تا مدت ها پس از گمانه زنی ها شروع می شود, Fenster به من گفت: مدارک و شواهد از FBI را هدف قرار مارتین لوتر کینگ جونیور نمی آمد تا سال پس از ترور او. FBI مخفیانه پرواز هواپیماهای جاسوسی بیش از سیاه و سفید زندگی می کند توجه به اعتراضات در فرگوسن میسوری در سال 2014 و بالتیمور در سال 2015 اما آژانس قبول نمی کند اقدامات خود را تا اکتبر 2015 چند ماه پس از ACLU در زمینه های متعدد آزادی-از-درخواست اطلاعات.*

تئوری های توطئه بلوم در زمان عدم اطمینان که همه چیز عجیب و غریب اتفاق می افتد و هنگامی که مردم خسته هستند. این تابستان است و & quot. بسیاری از درخواست تجدید نظر از این نظریه ها این است که حتی زمانی که توضیحات صدا هولناک آنها حداقل ارائه روایت حس. در منطق از آتش بازی, توطئه, برای مثال, نیویورک شهرستان, شهردار, بیل د Blasio اعلام اختصاصی آتش بازی نیروی کار است که انجام خواهد شد "نیش عملیات" کاملا متناسب: پلیس بودند که ظاهرا ارائه و یا تنظیم کردن آتش بازی در حال حاضر شده است طول و عرض داده شده به اسکواش خود را گسترش. یا نه آتش بازی بودند بخشی از پنهان قدرت گرفتن آنها منجر به اعطای قدرت.

این توییتهایی دربارهی آتش بازی نیز یک تن از کلی ترس و اضطراب است که به نظر می رسد از یک قطعه با این بیماری همه گیر. ما زندگی کرده اید و داخل در سکوت برای ماه می باشد. این آتش بازی در حال فیلم برداری از ویندوز, نوشته شده آنلاین با تب درخواست می کند که شخص دیگری تایید مبهم مناظر و صداها را. یکی منهتن ساکن سارا Digby توییتی یک تصویری در یکشنبه, نوشته,, "این حرفه ای درجه آتش بازی نه فقط برخی از ترقه. من اینجا زندگی می کردند 13 سال و هرگز دیده می شود هر چیزی شبیه به این." زمانی که من با او صحبت کرد او گفت که او مطمئن نیستید که چگونه به توضیح آنچه که او را دیدم. آن می توانست کودکان و نوجوانان انجام آنچه بچه های خود را انجام و یا غیر معمول مازاد از منابع. این می تواند همچنین یک "روانی-عملیات تاکتیک" اما او امیدوار نبود.

"من [رفته خارج] به صحبت کردن با هر کسی و فقط می دانم آنچه که من دیده ام از آپارتمان من و خواندن در توییتر," او گفت:. او یک قطعه کوچک از داستان امیدوار است که کسی می تواند آن را به یک متن است که حس می کند.


* این مقاله قبلا misstated وقتی که و چگونه FBI را نظارت هوایی از فرگوسن و بالتیمور نازل شد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب