معمای جدید <em>Perry Mason</em>

فرهنگ تازه HBO انطباق imbues کلاسیک با شخصیت های غیر ضروری تاریکی و زندگینامه تروما که چه مربوطه در مورد ا

توسط NEWS-SINGLE در 5 تیر 1399
HBO

Tدر اینجا می آید یک لحظه در اواخر HBO جدید هشت-بخش اندیشه حقوقی, درام, پری میسون که Matthew Rhys شخصیت احساس می کند تقریبا مانند Mason, قدیمی, محبوب ترین وکیل مدافع در تلویزیون آمریکا. اوایل قسمت برجسته مجازی کلاس کارشناسی ارشد در mopery که در آن Rhys را Mason—هنوز رتبهدهی نشده است یک وکیل—سقوط راه خود را از طریق سطوح مختلف حرفه ای و شخصی افسردگی با تخم مرغ خود را در کراوات و شرمنده و بیان است. اما پس از آن به لطف یک تلاقی شرایط و نبوغ خود را دلیر دانشیار دلا خیابان (Juliet Rylance) او خود را میبیند در دادگاه متقابل بررسی یک پلیس فاسد است. میسون مو منظمی brilliantined; صورت خود را تراشیده شده است; دادگاه تند تند بی عیب و نقص است. او تیکه شاهد به قطعات. و پس از آن صحنه—فانتزی معلوم است—سوراخ توسط دادستان منطقه که در واقع کمک به میسون در حال حاضر یک مبتدی وکیل آماده شدن برای یک بازجویی در روز بعد. "هیچ کس تا به حال اعتراف در غرفه" دا می گوید نورد چشمان او در میسون rueful naïveté.

که خنده دار است چرا که در قدیم پری میسون (به طور خاص CBS television series starring Raymond Burr) که همه شاهدان همیشه بود. صحافی در اخلاقی و فکری fishhooks توسط محترم وکیل آنها به ناچار خواند مثل قناری به کل دادگاه. اما پس از آن بود; مردم تمایل به اعتبار جرم و جنایت درام با کمی بیشتر بدبینی این روز است. پری میسون از Erle استنلی گاردنر رمان یک نماد حقیقت و عدالت و نجابت در Arthurian قالب ممکن است احساس کنید مورد به عنوان معاصر به عنوان آدم غرب بتمن جعلی-در حال اجرا از طریق یک منظره در بلوند خاکستری لای کرا پس از یک تبه کار خیلی unmenacing او نان شیرین و پهن, آرایش پوشش سبیل خود را.

اما آیا آنها واقعا به لبه بالا Perry Mason? نبود IP دروغ گفتن در اطراف برای کسی که بیشتر به طور طبیعی مستعد به تاریکی مانند گفتن گرگ و میش براق و یا حتی سانتا ؟ اولین قسمت از سری جدید پری میسونکه عرضه پنج شنبه در HBO به یک جای تعجب قوی 1.7 میلیون بیننده ارائه کاملا تیره و تار و اغلب عجیب و غریب reimagining گاردنر, شخصیت, آنها کمتر از دیوان عدالت Sonia Sotomayor یک بار ذکر شده به عنوان الهام بخش او برای تبدیل شدن به یک وکیل. در چند صحنه به تنهایی یک نوزاد مرده است و بهبود آن چشم دوخته باز چرب Arbuckle–esque فیلم ستاره است غرقه شدن در sitophilia (کامل با squishily جلوه های صوتی واقع گرایانه و سخاوتمندانه تمام پیشانی مرد برهنگی) و ماسون میدارد تمیز کراوات ... از بدن در سردخانه ("من یک داخلی سلاح سرد با سه قطعه اگر شما می خواهید" همراه ارائه می دهد).

جدید Perry Mason ارائه کاملا تیره و تار و اغلب عجیب و غریب reimagining از Erle استنلی گاردنر شخصیت اصلی. (HBO)

همه چیز در ابتدا احساس می کند دلیلی ندارد. گاردنر معروف ساخته شده خود را قهرمان بنابراین ناشناختنی است که تقریبا تنها تاسیس واقع در زندگینامه او این است که او یک لئو. پری میسوناولین فصل است که به وضوح پس از مدل یک ابرقهرمان منبع داستان اختراع استادانه درست شده backstory از کل پارچه برای شخصیت ها و زمینه های آن به طور طبیعی در تروما. Rhys را ماسون مبارزه در جنگ بزرگ در فرانسه که در آن او درگیر شد در سایه صورتی که منجر به رسوایی توسط دادگاه نظامی. (این نشان می دهد به طور خلاصه دوباره ایجاد هرج و مرج در میدان جنگ صحنه همه زیپ گلوله و لجن ترانشه بدون هیچ دلیل روشنی به غیر از انعطاف پذیری آن مبلغ 75 میلیون دلار بودجه است.) توسط یدلایمخیرات 1932 زندگی در لس آنجلس (که با تکیه بر صنعت سرگرمی برای دفع رکود بزرگ) میسون است و مشروبات الکلی و یک سکون پدر و گاه به گاه کشاورز لبنی در تلاش برای نگه داشتن bailiffs دور از خانواده اش در قطعه زمین. برای روز خود او با این نسخهها کار به عنوان یک محقق خصوصی برای یک avuncular وکیل E. B. جاناتان (John Lithgow) که در عمل دچار مشکل مالی و که کلمه مورد علاقه است boyo.

سوال این است: چرا اینقدر تاریک است ؟ اول چند قسمت غوطه ور بنابراین انبوه و در منجلاب فرو بردن انسان از تباهی است که آنها کمتر کلاسیک CBS دادگاه رویه بیشتر True Detective (Nic Pizzolatto که ایجاد دومی نشان می دهد درگیر شد در اوایل توسعه پری میسون با رابرت داونی جونیور یک تولید کننده در سری اول آن در نظر گرفته شده ستاره). اگر اصلی تلویزیون اقتباس از پری میسون در زمان decorous به روش نوار محدود کردن قتل به یک قسمت و فقط به طور خلاصه نمایش بدن مرده این به روز رسانی (به عنوان در هر HBO هنجارهای) بسیار سخاوتمندانه با گور. در سردخانه دستیار معمولی دستمال مرطوب استخر از خون در اطراف یک میز فلزی. اجساد آنها ارائه شده و در unsettlingly واقع گرایانه با جزئیات به طوری که شما می توانید محل دقیق که در آن یک گلوله درون منفجر یک مرد پوزخند جمجمه. زمانی که میسون زحمت می کشد یک حلقه از نخ دوخت از یک نوزاد مرده چشم سوکت نگاه در Rhys صورت بر چه زشت و ناپسند لحظه ای احساس به بیننده است.

برای خیلی از اولین آن هشت قسمت Perry Mason احساس می کند از یک قطعه دیگر تلاش برای "به روز رسانی" شخصیت های کلاسیک توسط amping تا edginess و grotesquerie. BBC اخیر سازگاری از آگاتا کریستی رمان رها نجیبانه چیت-و-خیار-ساندویچ پرنیان کلاسیک کریستی به نفع fetid skeevery و عجیب و غریب اختراع مجدد است. (Hercule Poirot, بازی های برگزار شده در یک اخیر تفرج توسط John Malkovich شد نشان داد که یک بار شده یک کشیش که شاهد کل جماعت دریافت قتل در طول جنگ جهانی اول) با دور رنگ پریدگی از زاک اسنایدر ابرقهرمان فیلم و تلخ خشونت Lars von Trier, این نوع از سبک تلاش برای مدرن موجود مالکیت معنوی تمایل به از دست ندهید همین است که آنچه بیشتر در حال حاضر مورد علاقه داستان جرم و جنایت واقع شده است وجود دارد در تمام طول.


منn مورد Perry Masonشخصیت یک نوع قهرمان کار در همسرى با اجرای قانون اما در برابر فاسد پلیس از اداره پلیس لس آنجلس. قبل از پلیس متورم افسران پلیس به شجاع پشتوانه امنیت عمومی و قبل از قانون و نظم reimagined وکلای دفاع به عنوان sneering, حریص مقدس حقیقت Perry Mason ایستاده بود برای این ایده است که مردم می تواند به اشتباه متهم به جرائم شکسته نظام حقوقی بیشتر در رابطه با بسته شدن موارد نسبت به رعایت عدالت است. و او پذیرفته و سایه های خاکستری در داخل کار خود را به جای تحمیل روشن delineations بین قهرمانان و خائنانی. "من پرداخت گلادیاتور" میسون می گوید دلا در اولین Perry Mason رمان سال 1933 را مورد مخملی پنجه. "من مبارزه برای مشتریان من. اکثر مشتریان نیستند مربع بورس. به همین دلیل آنها در حال مشتریان. آنها خود را به دردسر. آن را تا به من برای به دست آوردن آنها را."

Raymond Burr به عنوان عنوانی دفاع وکیل در CBS نسخه از پری میسون (اورت)

این ایده که ناقص مردم به عنوان حق عادلانه و متعادل سیستم حقوقی را به عنوان نظر اخلاقی unimpeachable است که هنوز هم رمان به اندازه کافی در این لحظه خاص احساس رادیکال. به عنوان مفهوم است که پلیس—مردم متهم و توانمند با رعایت این قانون می تواند به عنوان معیوب و فساد به عنوان هر کس دیگری. ساختاری جدید پری میسون به نظر می رسد به رسمیت شناختن این. تجسم خود را از پلیس لس آنجلس یک کثیف, یکی, که در آن پلیس را تبدیل به مافیایی مانند سازمان حاضر به انجام هر کاری برای بالاترین پیشنهاد. وجود دارد گاه به گاه استثنا—Chris Chalk نقش پل دریک منطقه مرکز شهر تنها افسر سیاه که نشان داده شده خنثی کردن خشونت در یک صحنه احساس می کند که کاملا رزونانس—اما در بیشتر قسمت ها, پوسیدگی است رسوخ نهاد. (گچ شایان ذکر می آورد پیچیدگی به یک شخصیت است که می تواند در غیر این صورت به راحتی به یک استعاره.)

این تصادفی نیست که این سری به نظر می رسد برای پیدا کردن آن گام نهایی چهار قسمت که تمرکز نوبت به دادگاه. اولین Perry Mason سری پایه خود را در سفت و سخت فرمول که procedurals باید تقلید به برخی از موفقیت بوده است. به ناچار یک جرم است و مرتکب یک مشتری معرفی شده است و نیمه دوم هر قسمت دلچسب با یک محاکمه که در طی آن میسون موفق نه تنها برای دفاع موفق از مشتری خود بلکه به دلالت فرد که در واقع گناه. هر مورد satisfyingly راه اندازی و پیچیده و در نتیجه در کمتر از یک ساعت. جدید Perry Masonهر چند رها یک فرمولی نوع دیگر در این مورد saggy سنگین, narratively بی اثر هشت-قسمت اعتبار درام. کل فصل را اشغال کردند با یک پرونده: قتل یک کودک ربوده و پس از محاکمه ای که مادر نوزاد, امیلی دادسون (با بازی گیل رنکین).

خیلی توجه به ایجاد میسون به عنوان پیچیده و به اندازه کافی دردناک مرد شخصیت (و Rhys به اعتبار خود دارای طیف بیشتری با watchable با mournfulness از هر کس دیگری در تلویزیون) که دیگر عناصر داستان می گم. یک subplot شامل خواهر آلیس (با بازی Tatiana Maslany) کاریزماتیک برخی از cultlike کلیسای پروتستان که شامل خودش در امیلی مورد اما فراموش سری به بهم زدن در واقع قطعات جالب از شخصیت. موفقیت فراری از یک grifter کلیسا غنی در طول یک بحران اقتصادی پر است از روایت بالقوه, اما بدون یک موضوعی لنگر گروه می شود فقط یک پر از لکه طرف نگرانی در میسون بررسی است.

سبکی زیاده روی و روایت nebulousness بیشتر از شرم چون زمانی که میسون در نهایت می یابد خود را در دادگاه تمام قطعات را نشان می دهد به محل سقوط. از آن آسان است برای دیدن آنچه که راه اندازی مجدد می تواند در یک دوم یا سوم فصل متصل به فتنه از چند اختصار ساخته شده رمز و راز و یک تیم تحقیقاتی رانده شدگان کمتر با چه حقوقی نسبت به آنچه حق است. "شما می خواهید به دانستن چیزهایی که آقای میسون" یک شخصیت می گوید وکیل در اواخر نشان می دهد. "شما می خواهید برای پیدا کردن همه چیز را ثابت کند و همه چیز. چه راحتی است که تا کنون داده شده به شما ؟ چه صلح؟" برای طرفداران ماسون اینکه آیا یکی از گاردنر رمان یا با مته سوراخ کردن را محکم سیاه-و-سفید صفحه نسخه که بررسی همه چیز است. در جهان تیره با مبهم و غیر قابل اجتناب سر و صدا, ساده, تعهد به حقیقت و عدالت می تواند یک چیز قدرتمند است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب