Coronavirus اورژانس بود تا مغلوب ساختن پیشی جستن یافت که در حال مرگ بود

ایده های این بیماری همه گیر در معرض تلخ از نظر ما نژادی قرارداد که بداند خاص زندگی از ارزش بیشتری نسبت به

توسط NEWS-SINGLE در 20 اردیبهشت 1399
عرش Raziuddin / اطلس

Six هفته پیش Ahmaud Arbery رفت و هرگز به خانه آمد. گرگوری و تراویس McMichael که دیدم Arbery در حال اجرا را از طریق محله خود را فقط در خارج از نیوبرانزویک, گرجستان و گفت که مقامات آنها فکر می کردند او یک سرقت مظنون مسلح خود را دنبال Arbery و سپس او را به ضرب گلوله کشته شدند.

دادستان محلی, George E. Barnhill به این نتیجه رسید که هیچ جرم و جنایت شده است. Arbery سعی کرده بود به چنگ یک تفنگ ساچمهای از تراویس McMichael قبل از اینکه شات, Barnhill نوشت: در نامه ای به رئیس پلیس. دو مرد که تا به حال دیده یک غریبه در حال اجرا و تصمیم به انتخاب کنید تا سلاح گرم خود را و او را تعقیب کرده بود بنابراین عمل کرده در دفاع از خود زمانی که آنها مواجه و به ضرب گلوله او Barnhill به این نتیجه رسیدند. در روز سه شنبه به عنوان تصویری از تیراندازی ظهور در رسانه های اجتماعی مختلف گرجستان دادستان اعلام کرد که در این مورد می توان به یک هیئت منصفه; دو مرد دستگیر شدند و به اتهام قتل شب گذشته پس از تصویری از این حادثه موجب ملی خشم در سراسر طیف سیاسی.

برای دیدن دنباله ای از حوادث که منجر به Arbery مرگ به عنوان خوش خیم نیاز به یک آبشار از مفروضات. باید فرض کنیم که دو مرد مسلح خود را و تعقیب کردن یک غریبه در حال اجرا را از طریق محله خود را یک اتفاق معمولی. باید فرض کنیم که دو مسلحانه مردان سفید بود حق دفاع از خود است که این مرد به طور ناگهانی مواجه مسلح غریبه نیست. باید فرض کنیم که قوانین ایالتی به معنای توجیه برخورد که در آن دو نفر می توانید تصمیم بگیرید که از اراده خود برای تعقیب مقابله و کشتن یک فرد در آنها ندیده ام.

اما Barnhill را به نرمی و ملایمت است انتخابی—به درخواست تجدید نظر's جوزی دافی برنج, یادداشت ها, Barnhill اقدام به تعقیب اولیویا پیرسون یک زن سیاه و سفید برای کمک به یکی دیگر از سیاه و رای دهندگان با استفاده از رای گیری الکترونیکی ماشین. یک جنایت رخ نمی دهد هنگامی که مردان سفید پوست ساقه و کشتن یک غریبه. یک جرم و جنایت رخ می دهد زمانی که مردم رای می دهند.

مفروضات اساسی از سفید بی گناهی و گناه همه بخشی از آنچه فیلسوف چارلز میلز خواستار "نژادی قرارداد." اگر قرارداد اجتماعی است ضمنی توافق در میان اعضای یک جامعه به دنبال قوانین—برای مثال اقدام قانونی با پیوستن به نتایج انتخابات و اعتراض به توافق قوانین توسط ابزارهای مسالمت آمیز—سپس نژادی قرارداد متمم ارائه شده در جوهر نامرئی, یک حاکی از این است که قوانین به عنوان نوشته شده است انجام نمی شود به nonwhite مردم در راه همان است. اعلامیه استقلال ایالات متحده است که همه انسانها برابر خلق شده اند; در حالی که قرارداد این محدودیت برای مردان سفید با اموال. قانون می گوید قتل غیر قانونی است; در حالی که قرارداد می گوید این خوب است برای مردم به تعقیب و قتل مردم سیاه و سفید اگر آنها تصمیم گرفته اند که کسانی که مردم آنها را بترساند. "از نظر نژادی قرارداد" میلز نوشت: "به این معنی است که nonwhite subpersonhood مندرج است به طور همزمان با تشخص."

نژادی قرارداد است نه حزبی—راهنماهای آن سرسخت محافظه کاران و حساس لیبرال ها به طور یکسان—اما آن را با این نسخهها کار به طور موثر هنگامی که آن باقی می ماند غیر قابل مشاهده به سود آن است. تا زمانی که آن را نامرئی اعضای جامعه ادامه می توانید به عنوان هر چند مفاد قرارداد اجتماعی اعمال می شود به همان اندازه برای همه. اما زمانی که یک بی عدالتی هل نژادی قرارداد به باز کردن آن نیروهای مردم را به انتخاب کنید که آیا به آغوش مسابقه و یا انکار وجود آن است. شواهد تصویری از ناموجه عکاسی سیاه و سفید از مردم بسیار نامطلوب در بخشی به دلیل آن را در معرض نظر نژادی قرارداد وضوح. اما این روند در Arbery مورد نشان می دهد نژادی قرارداد اغلب در عمل مورد توجه قرار گیرند ولی با تکیه بر آمریکایی ها به یک درک ضمنی که موظف است قوانین و کسی که از آنها معاف است.

ضمنی از نظر نژادی قرارداد هستند در همه جا قابل مشاهده برای کسانی که مایل به آنها را ببینید. 12-year-old با یک تفنگ اسباب بازی است که یک تهدید خطرناک است که باید با نیروی کشنده; نظامیان مسلح نقشه کشی دانه در فدرال عوامل قهرمانان آزادی. مبارزه سفید کشاورزان در آیووا گرفتن میلیاردها دلار کمک های فدرال هستند زحمتکش آمریکایی ها پایین بر روی شانس خود را; تلاش پدر و مادر تنها در شهرستانها با استفاده از مواد غذایی تمبر رفاه ملکه است. سیاه و سفید آمریکایی مبارزه در کوکائین بیماری همه گیر در حال یک "زیستی-طبقه" ایجاد آسیب شناختی فرهنگ; سفید آمریکایی مبارزه با مواد مخدر اعتیاد دارد یک فاجعه ملی. فقیر مهاجران اروپایی که رفتند به آمریکا عملا با هیچ محدودیت های مهاجرتی آمد "راه راست"; فقیر مهاجران آمریکای مرکزی, فرار باروک و بی رحم سیستم در حال اعضای باند و تروریست ها است.

Coronavirus بیماری همه گیر را ارائه نژادی قرارداد قابل مشاهده در راه های متعدد. یک بار نامتناسب تاثیر این بیماری همه گیر داد به آمریکا, سیاسی و نخبگان مالی بسیاری شروع به توجه به افزایش مرگ و میر کمتر به عنوان یک اورژانس ملی از به عنوان یک ناراحتی. موقت اقدامات به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری با محدود کردن جنبش الزامی به پوشیدن ماسک یا محرومیت زیادی گردهمایی های اجتماعی تبدیل شده اند foulest استبداد. زندگی کارگران در خط مقدم از این بیماری همه گیر مانند meatpackers حمل و نقل کارگران و مواد غذایی کارمندان—تلقی شده است بنابراین بی ارزش است که قانونگذاران می خواهند به نقصان کارفرمایان خود را از مسئولیت حتی به عنوان آنها به زور آنها را به کار تحت شرایط نا امن. در شرق نیویورک, پلیس حمله ساکنان سیاه برای نقض اجتماعی-دورى قوانین; در پایین منهتن آنها دل کردن ماسک و لبخند به سفید پیاده.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن 2016 مبارزات انتخاباتی خود قول به اعمال خشونت دولتی علیه مکزیکی مهاجران مسلمانان و آمریکایی ها ساخته شده بود در یک وعده برای به اجرا درآوردن از نظر نژادی قرارداد که باراک اوباما تا به حال ظاهرا نادیده گرفته یا نقض با حضور خود. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در انجام یک به صراحت تبعیض آمیز دستور کار است که valorizes ستم جنایات جنگی و جبهه گیری سفید, سیاسی, قدرت, نشان دهنده تجدید تعهد به نژادی قرارداد.

اما همه گیر تا به معرفی یک بند جدید به نژادی قرارداد. زندگی نامتناسب سیاه و قهوه ای کارگران هستند که قربانی به عنوان سوخت موتور از یک متزلزل اقتصاد با رئیس جمهور که disdains آنها. این COVID قرارداد.

یکs اولین مورد از coronavirus بودند تشخیص داده شده در ایالات متحده در اواخر ماه ژانویه و اوایل ماه فوریه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و فاکس نیوز شد مشتاق به بازی کردن خطر آن را مطرح کرد. اما کسانی که در اوایل موارد به مسافرت های بین المللی دام افتادند بسیاری از اعضای نخبگان جهانی: آمریکا, مشاهیر, جهان, رهبران, و کسانی که با روابط نزدیک به ناروا خود را. در مارس 16, رئیس جمهور تا به حال معکوس البته اعلام ملی اضطراری و درخواست آمریکایی ها برای جلوگیری از گردهمایی های اجتماعی.

هدف از این محدودیت به پهن کردن منحنی از عفونت به حفظ و گسترش این ویروس از قریب به اتفاق ملت های پزشکی و زیرساخت و اجازه می دهد تا دولت فدرال زمان برای ساخت یک سیستم تست و ردیابی است که می تواند شیوع. اگر چه تست ظرفیت بهبود است رئیس جمهور بسیار علنا در برابر سرمایه گذاری منابع لازم چون تست را نشان می دهد عفونت بیشتر; در عبارت "با انجام تمام این تست ما را به خودمان نگاه بد است."

در طول هفته که به دنبال اعلام یک وضعیت اضطراری همه گیر بدتر شده و تلفات نصب شده است. در عین حال تا اواسط مارس محافظه کار پخش شد decrying محدودیت گروههای کوچکی از معترضان مسلح بودند نزولی در دولت capitols و رئیس جمهور شد فشار به لغو محدودیت.

ضمنا اطلاعات در مورد جمعیت COVID-19 قربانیان شروع به چکه کردن. در آوریل 7, عمده رسانه ها آغاز شد گزارش که داده های اولیه نشان داد که سیاه پوست و لاتین تبار بودند که به طور نامتناسبی قطع توسط coronavirus. که بعد از ظهر, Rush Limbaugh شکایت "اگر شما جرات انتقاد بسیج برای مقابله با این کار شما در حال رفتن به بلافاصله برچسب گذاشته شده توسط عنوان یک نژادپرست است." آن شب روباه اخبار میزبان Tucker Carlson اعلام کرد: "این نبوده است فاجعه است که ما می ترسید." همکارش بریت هیوم mused که "این بیماری معلوم نمی تواند کاملا به عنوان خطرناک به عنوان ما فکر می کردیم." در سراسر کشور تلفات آن روز بود فقط 13000 نفر; آن را در حال حاضر بالاتر از 70,000 صرف ماه بعد.

به عنوان مت Gertz می نویسد: برخی از این موعد جشن ممکن است یک واکنش افراطی به تغییرات در برجسته coronavirus مدل طراحی شده توسط موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی در دانشگاه واشنگتن که به تازگی تجدید نظر خود را تخمین می زند به حدود 60000 مرگ و میر در ماه اوت. اما حتی به عنوان نصب تلفات ثابت کرد که برآورد شدید, خوش بینانه, گروه کر از جناح راست نخبگان خواستار آن است که اقتصاد بازگشایی رشد بلندتر. آوریل 16, روز اول ضد قفل تظاهرات آغاز شد, مرگ و میر تا به حال بیش از دو برابر شده و به بیش از 30 ، 000.

که بیشتر و بیشتر آمریکایی ها بودند در حال مرگ بود و کمتر مهم که در حال مرگ بود.

این بیماری در حال حاضر "آلوده کردن افرادی که نمی توانیم به از دست کار و یا ارتباط از راه دور—فروشگاه مواد غذایی کارکنان تحویل رانندگان و کارگران ساختمانی" واشنگتن پست گزارش شده است. مسافرت هوایی تا حد زیادی تعطیل و بسیاری از جدید خوشه ها در خانه های سالمندان زندان ها و زندان ها و کارخانه های وابسته به ضروری صنایع. حاوی وقوع بود یک سوال دیگر از مسئولیت های اجتماعی اما از مسئولیت شخصی است. از کاخ سفید تریبون جراح عمومی جروم آدامز گفت: "جوامع رنگ" است که "ما نیاز شما را به گام تا و کمک به جلوگیری از گسترش است."

بهداشت عمومی محدودیت های طراحی شده برای جلوگیری از شیوع پوچ تلقی می شد. آنها به نظر می رسید در کارلسون عبارت "بی فکر و استبدادی" یک "عجیب و غریب از نوع دلخواه فاشیسم است." برای محدود کردن آزادی های سفید آمریکایی ها فقط به خاطر nonwhite آمریکایی ها در حال مرگ است و فاحش نقض نژادی قرارداد. ثروتمند مشاهیر از رسانه های محافظه کار به دنبال نیمکت مخالفت خود را با محدودیت به عنوان وکالت از طرف کارگران اما رای گیری نشان می دهد که کسانی که بیشتر در معرض این بیماری و فاجعه اقتصادی می خواهید شیوع موجود قبل از آنها به بازگشت به کار.

اگر چه تصویر کامل هنوز مشخص نیست, محققان دریافته اند که اکثریت سیاه شهرستانهای "حساب برای بیش از نیمی از coronavirus موارد و نزدیک به 60 درصد از مرگ و میر." نامتناسب بار که سیاه پوست و لاتین تبار در حال تحمل است که در بخشی از یک نتیجه مستقیم از خود overrepresentation در حرفه ای که در آن آنها را در معرض خطر قرار گرفتن در معرض و از یک شکاف نژادی در ثروت و درآمد است که آنها را بیشتر در معرض خطر بودن گذاشته است. سیاه پوست و لاتین کارگران در مقایسه با نسبت جمعیتی میان ضروری بیکار و مرده.

این است که بسیار قدیمی و قابل تشخیص داستان—سیاسی و مالی نخبگان نمایش سنگدلانه بی توجهی به کارگران از هر نژاد که زندگی خود را از راحتی امکان پذیر است. اما در امریکا که در آن کار و مسابقه هستند به طوری که اغلب در هم تنیده نژادی قرارداد را فعال کرده و ثروتمند به اخراج کارگران به عنوان هر دو سزاوار و مصرفی. سفید آمریکایی ها نیز رنج می برند اما درک که coronavirus تا حد زیادی سیاه و قهوه ای مشکل مجوز نخبگان به اخراج تاثیر آن. در امریکا نژادی قرارداد اتحاد شکل از لحاظ جنگ طبقاتی برای قرن ها; این COVID قرارداد اشکال آن را در اینجا.

این درهم پویا بازی روز سه شنبه طی شفاهی بیش فرماندار ویسکانسین تونی Evers این ایالت اقامت در خانه سفارش قبل از دولت دیوان عالی کشور برگزار شد از راه دور. رئیس دادگستری صبر Roggensack بود گوش دادن به ویسکانسین دستیار دادستان کل کالین راث دفاع از سفارش.

"هنگامی که شما یک ویروس مثل این یکی که نیست احترام county مرزهای این کار را شروع کرد که عمدتا در مدیسون و میلواکی; پس ما فقط به حال این شیوع در براون کانتی بسیار به تازگی در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان" راث توضیح داد. "این موارد در براون کانتی در طول دو هفته رسید بیش از ده برابر از 60 تا تقریبا 800—"

"با توجه به بسته بندی گوشت می آمد هر چند که در آن Brown County رو شعله" Roggensack قطع برای روشن شدن. "این فقط به طور منظم مردمی در براون کانتی است."

شاید Roggensack معنی نیست که تا حد زیادی لاتین کارگران در براون کانتی بسته بندی گوشت می آمد گیاهان—که باید به خبرنگاران گفت که آنها مجبور شده اند به کار در مجاورت با یکدیگر اغلب بدون ماسک و یا ضد عفونی کننده دست و بدون اینکه مطلع شود که همکاران خود را آلوده می شوند—نه "به طور منظم مردمی" مانند ساکنان دیگر از دولت است. شاید او صرفا بدان معنی است که خط خود را از کار قرار می دهد و آنها را بیشتر در معرض خطر ابتلا و شیوع بیماری در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان دیده می شود به عنوان اساسی به ملت عرضه مواد غذایی هستند نه عقلانی مربوط به فرماندار اقامت در خانه سفارش که از آنها معاف خواهد بود.

در عین حال هر دو راه Roggensack بود رسم یک خط بین "به طور منظم مردمی" و کارگران که نگه داشتن آنها را تغذیه تلفن همراه امن و متصل است. و رهبران امریکا باید در درمان آن دسته از کارگران که عمدتا مصرفی ستایش شجاعت خود را در حالی که بی توجهی به ایمنی خود را.

"وجود دارد هیچ ماسک. وجود فاصله در داخل گیاه تنها [در] ، ما کار می کرد واقعا نزدیک به یکدیگر" Raquel سانچز آلوارادو یک کارگر با آمریکا, غذاهای یک ویسکانسین شرکت بسته بندی گوشت می آمد گفت: خبرنگاران محلی در اواسط ماه آوریل است. "مردم می ترسند که آنها از کار اخراج خواهد شد و که آنها نمی خواهد پیدا کردن یک شغل در یک شرکت دیگر اگر آنها ابراز نگرانی های خود را."

در کلرادو صدها نفر از کارگران در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان قرارداد coronavirus. در داکوتای جنوبی که در آن یک Smithfield گیاه شد سایت از شیوع آلوده کردن بیش از 700 نفر از کارگران یک سخنگو گفت BuzzFeed که این موضوع خود را "جمعیت بزرگ مهاجر." روز سه شنبه زمانی که آیووا گزارش داد که هزاران نفر از کارگران در گوشت های فرآوری گیاهان در حال تبدیل شدن به آلوده فرماندار کیم رینولدز بود و لاف زدن در این واشنگتن پست در مورد چگونه به خوبی رویکرد او به coronavirus کار کرده بود.

اگر چه رسمی شمارش بیش از 70,000 آمریکایی درگذشت از coronavirus بسیاری از فرمانداران در حال عجله برای بازگشایی کشورهای خود را بدون کافی تست برای مهار شیوع بیماری خود را. (تجزیه و تحلیل آماری از مرگ و میر بیش از حد در مقایسه با سال گذشته نشان می دهد که COVID-19 تلفات در حال نزدیک شدن است و به زودی ممکن است بیش از 100,000.) در عین حال مغلوب ساختن پیشی جستن دولت آماده است برای اعلام "واکنش" درگیر شدن در doublespeak درمان این بیماری همه گیر به عنوان اینکه عمده خطرات گذشت در حالی که فصاحت آماده سازی این کشور برای بیش از هزاران مرگ و میر. بدترین سناریو ممکن است به تصویب. اما سیاست فدرال نشان دهنده رئیس جمهور باور است که او کمی برای از دست دادن قمار با زندگی کسانی که آمریکایی ها به احتمال زیاد به تحت تاثیر قرار.

"ما نمی تواند نگه داشتن کشور ما تعطیل در سال" مغلوب ساختن پیشی جستن گفت. اما هیچ یک طرح. این طرح برای خرید زمان به گرفتن گام های لازم برای باز کردن این کشور با خیال راحت. اما برگ برنده دولت انجام نشده بود که دلیل آن را نمی داند زندگی مردم در حال مرگ به ارزش تلاش و یا پول مورد نیاز به آنها را ذخیره کنید.

تیاو ویرانی اقتصادی ساخته شده توسط این بیماری همه گیر و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را عدم آماده شدن برای آن حتی آن را به عنوان فلج ثروتمندترین سازمان ملل نمی تواند اغراق آمیز باشد. ده ها میلیون آمریکایی بیکار هستند. ده ها هزار خط در خارج از بانک های مواد غذایی و مواد غذایی pantries هر هفته برای به دست آوردن روزی آنها را پرداخت نمی کند. کسب و کار در سراسر کشور در حال مبارزه و شکست. اقتصاد را نمی توان برگزار شد در حالت سکون به طور نامحدود—دیگر آن است که بیشتر مردم را رنج می برند.

در عین حال تنها تنش میان توقف ویروس ها و احیای اقتصاد یک مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و تبلیغ دستگاه را اختراع کرده اند. اقتصاددانان در نزدیک به اتفاق آرا توافقنامه ای که امن ترین مسیر نیاز به ایجاد ظرفیت برای مهار این ویروس قبل از بازگشایی اقتصاد—دقیقا به دلیل امواج جدید از مرگ و میر خواهد شد درایو آمریکایی ها را به خود تحمیل انزوا و از بین بردن هزینه های مصرف کننده است که قدرت رشد اقتصادی است. دولت فدرال می تواند استطاعت لازم است زیرساخت های بهداشت و درمان و کمک های مالی آن در حال حاضر پوسته صدها میلیارد دلار در کاهش مالیات برای ثروتمندان آمریکایی است. اما مردم در شارژ را در نظر نمی انجام این کار ارزشمند جمهوری خواهان در حال حاضر را رد کرد و کمک به تلاش دولت گذاشته که یک میلیون نفر از کارگران این ماه به تنهایی به عنوان یک آبی "دولت نجات" در حالی که هل دادن بیشتر کاهش مالیات برای ثروتمندان است.

"مردم کشور ما در حال رزمندگان" مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: روز سه شنبه. "من چیزی گفته نشده است و برخی از مردم تحت تاثیر قرار? بله. برخی از مردم شود بد است ؟ بله. اما ما باید به کشور ما باز است و ما باید آن را باز کنید به زودی."

قاب از جنگ اجازه می دهد تا رئیس جمهور به فراخوان جمعی قربانی از کارگران بدون در نظر گرفتن اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی خود را در حالی که طبقات فوقانی باقی می ماند امن در خانه. اما کارگران که امضا برای برداشت مواد غذایی و تحویل بسته های پشته مواد غذایی رانندگی قطار و اتوبوس و مراقبت از بیمار نیست ثبت نام برای جنگ و عدم تمایل امریکا رهبری سیاسی برای محافظت از آنها تصمیم گیری در سیاست است و نه یک غیر قابل اجتناب است. مغلوب ساختن پیشی جستن است اقدام مطابق با شرایط نژادی قرارداد که ارزش زندگی کسانی که به احتمال زیاد به تحت تاثیر کمتر از ناراحتی های لازم برای حفظ آنها. رئیس جمهور زبان از زمان جنگ وحدت است حجاب بخور بیش از یک فدرال پاسخ ارائه می دهد که کمی بیشتر از تحقیر برای کسانی که زندگی در معرض خطر هستند. به این دولت آنها به سادگی سوخت برای حفظ شکوه تهمت اقتصاد در حال سوختن است.

همبستگی جمعی در پاسخ به کروناویروس باقی می ماند تا حد زیادی دست نخورده—اکثر آمریکایی ها حمایت محدودیت هستند و مشتاق به فدا کردن زندگی خود و یا کسانی که از عزیزان خود را برای چند امتیاز از تولید ناخالص داخلی. قوام در سراسر درآمد و پس زمینه قابل توجه است در دوره ای از شدید حزبی قطبش. اما همبستگی با ملت در میان نخبگان خواهان—کسانی که زندگی خود و مفاهیم در هم تنیده با موفقیت از مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری—شروع فرسایش به عنوان به زودی به عنوان نامتناسب تاثیر شیوع شروع به پدیدار شود.

رئیس جمهور نگرش چوبی است که حداقل در بخش بازتابی از ترس خود را که رکود اقتصادی ناشی از کروناویروس را عذاب سیاسی خود اقبال در ماه نوامبر. اما آنچه متصل به ظهور ضد قفل اعتراض رئیس جمهور را اخراج قتل عام پیش بینی شده توسط خود دولت و اشتیاق از فرمانداران سراسر کشور برای بازگشایی اقتصاد قبل از توسعه ظرفیت برای انجام این کار با خیال راحت است به این معنا که کسانی که در نظر آنها "به طور منظم مردمی" جریمه خواهد شد.

بسیاری از آنها خواهد بود. افرادی مانند Ahmaud Arbery که زندگی ارزش از نظر نژادی قرارداد خواهد شد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن