این کشورها با استفاده از قطب جنوب در طول همه گیر

سیاست در حالی که غرب به کوچک پشت عملیات در قطب جنوب روسیه و چین را تحت فشار قرار دادند به آینده. ایسن

توسط NEWS-SINGLE در 27 اردیبهشت 1399
ایسنا / گتی ایماژ

یکntarctica ممکن است تنها قاره ای که نبوده است به جسمی برخورد با این بیماری همه گیر اما این بدان معنا نیست که از آن شده است سیستم ایمنی بدن به آن پس لرزه. به عنوان شیوع پاره پاره در سراسر جهان وادار کردن دولت به ارائه کمک مالی برنامه های خود را برای شهروندان کشور شروع به غرفه خود را در قطب جنوب, برنامه, حداقل نه به عنوان یک حفاظت برای جلوگیری از coronavirus از شمعی قاره.

استرالیا که اختصاص داده شده حدود 190 میلیون دلار برای آن 2020-21 برنامه های قطب جنوب است و یکی از مهم ترین بازیکنان در قاره گفت: در ماه گذشته که در آن خواهد بود مجبور به کاهش آن برنامه های تحقیقاتی وجود دارد. کیم الیس مدیر استرالیا قطب جنوب بخش به ما گفت که تعدادی از محققان و ایستگاه کارگران که معمولا فرستاده برای فصل تابستان از اکتبر تا فوریه خواهد بود با قطع حدود نیمی از 300 نفر به حدود 150 تا 160. این به این معنی کاهش ظرفیت عملیاتی; تاخیر در جدید پروژه های بزرگ و توسعه زیرساخت ها و توانایی محدود برای جذب و آموزش تیم جدید برای تحقیقات است. هر دو انگلیسی قطب جنوب بررسی و ایالات متحده قطب جنوب برنامه نیز با چالش رو به رو. ایالات متحده در بنیاد ملی علوم (NSF) است که اختصاص داده شده $488 میلیون نفر از آن 2019-20 بودجه برای مناطق قطبی می گوید که "وجود دارد بدون شک پیامدهای بعدی جنوبی-زمینه تابستان فصل" با توجه به استفانی کوتاه NSF نقطه فرد برای قطب جنوب.

نه تنها می تواند به کاهش تاخیر تحقیقات مهم در افزایش سطح آب دریا و اثرات تغییر آب و هوا, اما آنها نیز ترک درب باز برای بزرگ قدرت رقابت شده است که بازی کردن در سراسر جهان—به عنوان کشورهای غربی باید به عقب کشیده روس ها و چینی ها را حفظ کرده اند فعالیت های خود را در این قاره در این دوره و در حال مبارزه برای دسترسی بیشتر به ماهیگیری ذخایر نفت و معدن. حتی قبل از همه گیر بسیاری از کارشناسان ما صحبت می کرد با خود گفت که روسیه و چین با استفاده از پوشش تحقیقات علمی به خطر بیشتر ادعا می کنند در این قاره. در حال حاضر آنها فکر می کنند که این دو کشور می تواند با استفاده از COVID-19 بحران به گسترش رسیدن به خود را حتی بیشتر.

دونالد رتهولل بین المللی-استاد حقوق در دانشگاه ملی استرالیا کالج قانون به ما گفت که او معتقد است که چین و روسیه "احتمالا به دنبال حفظ و حتی افزایش فعالیت های قطب جنوب به خصوص اگر سنتی قطب جنوب متحده شروع به مقیاس فعالیت های خود را در این قاره."

ایالات متحده در حال حاضر شده است jostling با روسیه و چین در قطب شمال برای چند دهه. ژنرال چارلز A. Brown Jr., فرمانده اقیانوس آرام نیروی هوایی بود که به تازگی به عنوان نامزد نیروی هوایی رئیس ستاد گفت: او فکر می کند که قطب جنوب مسابقه به زودی شبیه آمریکا در رقابت با چین و روسیه در قطب شمال است. ایالات متحده او گفت: به چه بخواهید "همه انگیزه" است که "آنها می آیند به قطب جنوب است." قهوه ای اضافه شده است که بیشتر تجهیزات مانند قطبی icebreakers—که به کمک قایق حرکت با خیال راحت از طریق آب و بصری سیگنال است که یک کشور در حال حاضر در منطقه قطبی—مورد نیاز است برای ایالات متحده برای مبارزه با چین و روسیه در حال گسترش رد پای نظامی در هر دو منطقه. در حال حاضر روسیه دارای بیشتر icebreakers از ایالات متحده و چین در حال ساخت بیشتر به عنوان به خوبی.

"زمانی که من در این رقابت ها و ذوب یخ در قطب شمال و رقابت با روسیه و چین," او گفت: "ما باید به توجه به آن است."

منn نظریه قطب جنوب اداره می شود پیمان قطب جنوب سیستم. جهانی پیمان امضا شده در سال 1959 اختصاص داده شده به حفظ و حفاظت از این قاره برای تحقیقات علمی و فراهم می کند حفاظت در برابر سلاح های هسته. اما در عمل با هیچ ویژگی های حاکم در دولت و یا دائمی مستعمرات انسان فراتر از دانشمندان و کارکنان پشتیبانی حاکمیت در این قاره تیره است. استرالیا قطب جنوب بخش در نظر 42 درصد از قاره استرالیا—ادعا می کنند که پذیرفته شده است و تنها چند کشور ، "یکی از چیزهایی که مردم به سرعت به رسمیت شناخته شده در قطب جنوب می گوید:" کلاوس Dodds یک جغرافیای سیاسی استاد در رویال هالووی دانشگاه لندن "است که نام محل و مرز کشی دارای اهمیت فوق العاده ای در یک محل که در آن همه نرمال شاخص مالکیت نمی شود."

به طور موثر که معنای آن را تا حد زیادی باز است فصل برای هر کسی که علاقه مند در ردی ادعا در قطب جنوب است. چین که عضو معاهده در سال 1983 بود نگرانی سازمان ملل در قطب جنوب قبل از جهان تعطیل. به عنوان یک نسبی دیر شروع به استفاده از این پیمان پکن سرمایه گذاری قابل توجهی در تحقیق و توسعه در این قاره ابتلا و حتی مسابقه جلوتر از اعضاء اصلی مانند ایالات متحده و استرالیا است. آن ساخته شده است چهار قطب جنوب ایستگاه در 30 سال و یک پنجم ایستگاه در نزدیکی راس دریا تبدیل خواهد شد که قابل علاج و درمان در سال 2022.

چین قطبی icebreakers بادبان در قطب جنوب است. (لیو نمايندگي خطوط کشتيراني بويه ایسنا / Eyevine / Redux)

به عنوان یک نتیجه, استرالیا, رشد کرده است, مشکوک از چین به نیت حتی اگر این منافع تا حد زیادی از سرمایه گذاری چین در خود قطب جنوب برنامه علمی. "چین علاقه در قطب جنوب است نه محدود به کوتاه مدت" یا "شکل گرفته توسط دانشمندان" پیتر جنینگز مدیر اجرایی استرالیا سیاست راهبردی موسسه به ما گفت. او حدس این کشور ممکن است تخمگذار ادعا می کنند در این قاره به منابع نظامی و مزایا بر خلاف بسیاری از دیگر پیمان قطب جنوب اعضا.

استرالیا نگرانی نیست بی اساس: آن را از نزدیک شاهد چین رفتار بیش از حقوق ماهیگیری در قطب جنوب است. در حالی که بخشی از راس دریا محافظت شده در سال 2016, کره جنوبی, چین و روسیه در مبارزه علیه گسترش حفاظت شده مناطق دریایی به حد ماهیگیری.

روز قبل از برخی از کشورها گزارش شده کاهش و تاخیر خود را به قطب جنوب فعالیت این شرکت چینی شانگهای Chonghe صنایع دریایی دستور داد تا بزرگترین قطب جنوب كرل-قایق ماهیگیری در جهان به پایان خواهد رسید 2023. کریل کوچک و سخت پوستان اهمیت به رژیم غذایی بیشتر از قطب جنوب موجودات دریایی و استفاده به عنوان روغن و خوراک در چین دارای تجربه قابل توجهی کاهش جمعیت در سال های اخیر و افزایش krill ماهیگیری یک تهدید جدی برای اکوسیستم قطب جنوب. آن را نیز سودآور: در حالی که آمار در چین ماهیگیری طرح های سخت برای پیدا کردن این کشور در سال 2014 krill گرفتن بود به ارزش حدود 10 میلیون و كرل-بازار نفت انتظار می رود به ارزش بیش از 400 میلیون دلار تا سال 2025. در سال گذشته دولت چین اعلام کرد که توزیع بیش از $850 میلیون دلار یارانه به شرکت های کوچک به روند krill محصولات.

ترس بسیاری از است, با توجه به Dodds که "ماهیگیری است که از یک پروکسی برای مواد معدنی" و در حالی که زمان مکالمه در مورد كرل و ماهی آن را پیشرو به بحث در اطراف معدن (که در حال حاضر ممنوع شده توسط پیمان قطب جنوب) است که می تواند 30 سال از هم اکنون. (معاهده تنظیم شده است به صورت یک استاندارد بررسی در 2048 است که می تواند در حال حاضر یک فرصت برای تغییر ممنوعیت استخراج منابع از جمله معادن و حفاری نفت. روسیه و چین هر دو می خواهند به استراحت موجود ممنوعیت.)

"حتی با این پیمان می گوید:" الیزابت بوکانان از دیکین دانشگاه, دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی در استرالیا "ژئوپولیتیک جنگ اتفاق می افتد در شکل اقتصادی کنترل علمی رهبری و قطبی-قدرت-طرح مبارزه."

رئیس جمهور چین می گوید این کشور اصول راهنما برای قطبی فعالیت باید به "درک محافظت و استفاده کنید." در واقع چین همواره باز مورد علاقه خود را در ماهیگیری به عنوان بخشی از کشور را در دراز مدت هدف Nengye لیو مدرس ارشد در آدلاید دانشکده حقوق در استرالیا به ما گفت. آن را توصیف کرده است این قاره به عنوان بخشی از آن به اصطلاح استراتژیک مرزهای جدید, و لیو معتقد است که هدف بلند مدت است به تغییر قدرت موجود سفارش در سیستم معاهدات. انجام این کار اجازه می دهد چین برای گسترش پروژه های تحقیقاتی است که متوقف شده است توسط دیگر اعضای پیمان.

این نگرش می تواند به خوبی ترش چین مشارکت جهانی در قطب جنوب است. استرالیا با رویکرد چین در قطب جنوب جنینگز گفت: بر اساس این ایده که استرالیا می تواند "اعتماد آنها را به کار به عنوان برابر با, باز, احترام همکاران با تمرکز بر انجام کار برای بشریت است."

"چگونه قابل دوام است که امیدواریم پس از [چین] دوگانه و آسیب رساندن به دست زدن به ویروس؟" جنینگز اضافه شده است. "من باور دارم که در دراز مدت [کمونیست چین] حزب را یک رویکرد مشابه به قطب جنوب است."

لیو طول می کشد یک ماده تر-از-واقعیت مشاهده. "هر کشور است که در این بازی برای منافع خود," او گفت:. سوال این است: "چگونه می تواند به ما در ساخت انعطاف پذیر سیستم را به کشورهای با هم و انجام کاری خوب برای قطب جنوب؟"

Lآیک چین "روسیه فعال باقی می ماند [در قطب جنوب] با وجود این coronavirus" بوچانان می گوید. در ماه فوریه روسیه دولت-اجرای زمین شناسی نقشه برداری Rosgeologia گزارش شده است که آن را در حال حاضر آغاز خود را برای اولین بار لرزه نگاری در این منطقه در بیش از 20 سال است. این شرکت می گوید هدف از این بررسی استفاده از فن آوری های جدید برای ارزیابی پتانسیل منابع نفت و گاز است.

روسیه نیز ابراز نارضایتی در مورد پیچیده فرایند تصویب برای پروژه های تحقیقاتی از جمله "نابرابری در ملی روش تنظیم اجازه فعالیت است." در اوایل ماه فوریه وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف اظهار داشت در یک فیلم مستند در مورد روسیه فعالیت در قطب جنوب است که این قاره نمی تواند ادعا توسط هر کشور است.

دو هفته پیش بعد از استرالیا اعلام کرد coronavirus مرتبط با تاخیر به آن قطب جنوب کار یکی از نیروی دریایی روسیه تحقیقات عروق دریاسالار Vladimirsky وارد در این قاره به کردهاید جنوب مغناطیسی قطب فعلی نقطه ظاهرا به مطالعه میدان مغناطیسی زمین است. ماموریت معنی دار بود به دلایل دیگر نیز هست. کشتی که مجموعه بادبان در ماه دسامبر و پس از مسیر روسیه circumnavigation سفر در سال 1819 به جشن 200 سالگرد روسیه کشف این قاره است. (که برای اولین بار کشف قطب جنوب است رقابت.)

"ما ممکن است در عین حال دیدن یک پرچم گیاه در قطب جنوب, معکوس, 2007 قطب شمال-بستر شیرین کاری روابط عمومی," بوچانان می گوید. در آن زمان روس ها کاشته پرچم در قطب شمال به صورت نمادین ادعای دسترسی به منابع بالقوه در کف اقیانوس که مالکیت اختلاف شد. بوکانان شفافی است که این ماموریت ها راه را برای روسیه به نشان دادن آن جهانی ارتباط و بین المللی برسد در مناطق قطبی.

رتهولل بین المللی-کارشناس حقوقی موافق: او معتقد است که چین و روسیه "ممکن است با استفاده از زمان جهانی محیط زیست به عنوان یک فرصت برای ارتقای موقعیت استراتژیک خود vis-à-vis غرب است." اما تیم Stephens بین المللی-استاد حقوق در دانشگاه سیدنی است و بیشتر خوش بینانه در مورد طبیعت از سفر به جنوب قطب مغناطیسی: "پروژه و اعزامی شده اند را در این خط لوله برای برخی از زمان" استفن گفت: "ما خواهد شد و باید قبل از شروع این بیماری همه گیر."

پست با نشانه ها به شهرستانها مختلف در سراسر جهان در روسیه Bellingshausen ایستگاه در قطب جنوب است. (Vanderlei Almeida / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

منn بسیاری از آنچه اتفاق می افتد در قطب جنوب است که سمبل چه چیزی است که در قطب شمال برای برخی از زمان. برای قرن ها, کشور شده اند, jostling برای ادعای ارضی در قطب شمال را تقویت مسیرهای تجاری. اخیرا کشور شده اند و رقابت برای منطقه قوی, منابع, در علاوه بر این به گسترش رادار و موشک-سیستم های دفاع. اما از آنجا که هیچ کس متمرکز پیمان حفظ همکاری میان سازمان ملل و یا ایجاد قوانین سختگیرانه در معدنی بهره برداری این منطقه تبدیل شده است بیشتر نظامی. روسیه صرف میلیاردها دلار برای ساخت پایگاه های نظامی در قطب شمال و ارتقاء های موجود در حالی که همچنین اجازه می دهد چین برای حفاری نفت در دریای بالتیک. در ارتش ایالات متحده را 2019 گزارش به کنگره پنتاگون هشدار داد چین تقویت حضور خود در قطب شمال است. و کشورهای غربی مستقر کشتی برای نظارت بر روسیه فعالیت: اوایل این ماه به عنوان کشتی های جنگی ناتو میره دریای بارنتز در اقیانوس منجمد شمالی اقتصاددان فرض که "آمریکا و انگلیس در حال بازی سرد بازی جنگ با روسیه در قطب شمال" به عنوان کشتی های ناتو بازگشت به منطقه برای اولین بار در یک "نسل است."

"قطب شمال است که شاید نوعی از 10 تا 15 سال پیش از آن قطب جنوب است که از نظر استراتژیک رقابت" جنینگز از استرالیا سیاست راهبردی موسسه گفت.

اگر چه روسیه و چین نیز دچار عوارض از coronavirus تصمیم خود را به مکث را فشار دهید در حال حاضر یا در آینده پروژه های در قطب جنوب اشاره به چگونه به طور جدی آنها را به موضوع نشان دادن حاکمیت در مناطق قطبی حتی اگر آن را خیلی زود به بگویید که تا چه حد حرکت خود را تغییر توازن قدرت در این قاره. "من فکر می کنم [چین] به دنبال موقعیت خود را برای مزیت استراتژیک در طرف دیگر از بحران" جنینگز گفت. "من انتظار می رود مشابه کامل-دادگاه مطبوعات در قطب جنوب است." ماه گذشته استرالیا سیاست راهبردی موسسه با انتشار گزارش ترسیم چین قطب نما و خواست دولت استرالیا به روشن کردن انتظارات خود را از این کشور است.

راه این می تواند به بازی کردن در این قاره ممکن است بسیار متفاوت از دیگر بحران مناطق. درگیری ها در قطب جنوب, با توجه به, Buchanan "نه به سادگی شبیه چکمه بر روی زمین حملات موشکی و یا حمله مسلحانه." به جای "weaponized dual-استفاده از تکنولوژی مانند ماهواره; krill شیلات و افزایش 'علمی' حضور همه عناصر از قطب جنوب تعارض به آینده است."

علاوه بر این به طور موقت کاهش حضور کشورهای غربی در این قاره با توجه به COVID-19 منجر به کمتر شفافیت در قطب جنوب است. تحت معاهده سیستم کشورهای مجاز به بازرسی یکی دیگر از امکانات پژوهشی را نه تنها نگه داشتن همه اعضای آگاهی از پروژه های در حال انجام, اما همچنین مطمئن شوید که هیچ کشوری تا به هر چیزی نابکار.

بدون ادامه داد: بازرسی از آن دشوار است برای گفتن آنچه در ایستگاه تحقیقات تا هستند. استرالیا کاهش عملیات Buchanan می گوید: ممکن است اجازه می دهد کشورهایی مانند چین و روسیه به گسترش خود را در قطب جنوب حضور بدون یک چشم ناظر—به ویژه به دلیل بسیاری از چین ادعا می کند دروغ در استرالیا قطب جنوب قلمرو.

اما بازرسی کامل نیست حتی قبل از این بیماری همه گیر. ایالات متحده آمریکا و هلند و کره جنوبی شکایت کرده اند که آنها دشوار است برای انجام و پیگیری و در خواست از "سیستم است که اجازه می دهد برای بازرسی جامع پایگاه داده است." یکی بالاخره معرفی شد سال گذشته است. بیش از یک دوجین امکانات از جمله چین و روسیه آنهایی نیز بوده است بازرسی در همه. در ماه فوریه در ایالات متحده انجام بازرسی در سه پایگاه های خارجی (کسانی که از ایتالیا و کره جنوبی و چین)—اولین بازرسی از سال 2012. الیس استرالیا قطب جنوب, مدیر بخش که فقط در بازگشت از بازدید از 17 ایستگاه های مختلف—از جمله چین و روسیه آنهایی که—گفت که او "نگران نیست اما همیشه محتاط است."

چند نشست های بین المللی اجازه می دهد که برای بحث در مورد فعالیت های پژوهشی در فرد لغو شد باقی مانده از سال است. این لغو قابل توجه رتهولل گفت: آنها به عنوان کاهش بین المللی پاسخگویی در قطب جنوب است.

با وجود این تنش های سیاسی جنوبگان باقی می ماند یک محل است که می بیند "درجه بالای علمی همکاری" الکساندرا Isern سر از NSF را در قطب جنوب-علوم بخش به ما گفت. بدون شک قطب جنوب اجازه می دهد تا برای تعارفات و کشف علمی. اما با توجه به دادز "آن را نیز شما را قادر به تند و زننده بود. این شما را قادر به انسداد, خرده, و کینه جو." Coronavirus خواهد شد یا تشویق کشورها به دو را در تعهد خود را به همکاری با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و یا افزایش قابل لمس تقسیم. "من فکر نمی کنم که هیچ میانه زمین" دادز گفت.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب