نفرین پیامبر

فرهنگ همه زندگی خود را, Larry Kramer بود کاساندرا در جستجوی موسی است. او می دانست که چگونه به مبارزه با طا

توسط NEWS-SINGLE در 18 خرداد 1399
Alon Reininger / تماس با مطبوعات تصاویر

منn برخی از نسخه های یونانی اسطوره کاساندرا وعده آپولو که او را در خواب با او اگر او برکت او را با هدیه ای از دوراندیشی است. هنگامی که او می کند او را می کشد و به او نذر او اجازه می دهد تنها یک بوسه. بنابراین او تف به دهان او لعنت: او خواهید بود برای همیشه محکوم به دیدن آینده, اما هیچ کس نمی خواهد گوش دادن به نبوت او. و به عنوان جهان فرو به خراب کردن اطراف او ناتوان خواهید بود برای جلوگیری از آنها را از آینده درست است.

اگر نویسنده و ایدز فعال لری کرامر که در مه 27, برای زندگی در اسطوره به عنوان یک مدرن روز کاساندرا رکورد باید اصلاح شود. زمانی که بحران ایدز شروع به نابود گی نیویورک در اوایل '80s, Kramer هنوز بدنام در میان اپلس از آتش جزیره خود را برای بی حرمتی تلخ شورش رمان زدن, منتشر شده در سال 1978. کرامر تمایل به نوشتن نسخه از خود را به کار خود را; آواتار خود در این کتاب شخصیت فرد که تلاش در برابر جزر و مد از آزادی جنسی برای یک رابطه متعهد با مردی به نام شیک.

برای بسیاری از جامعه همجنس که به تازگی قدرت پس از شورشهای استون وال به خود را توسعه مدل از چه روابط می تواند زدن به عنوان خوانده شده خود-نفرت از درد دل. سپس به ایدز شروع به گسترش Kramer اصرار که استخر شنای سرپوشیده بسته شود و مقاربت جنسی منوط به اقدامات احتیاطی به نظر می رسید به مانند بسیاری از بیشتر از پارانویا ضد جنس رجزخوانی. همچنین مهمات برای مبلغان انجیلی که متفقین با کاخ سفید است که حاضر به قبول و یا مبارزه با طاعون بود که کشتن گی مردان است.

برای Kramer نبود که او می خواست به انکار جامعه خود ، آن راه جنسی در زمان های پنهان, همه چیزهای دیگر ساخته شده است که او عاشق گی مردم این واقعیت است که ما می تواند ایجاد هنر و درام و زندگی در خارج از تقریبا هیچ چیز. این کاری بود که ما موفق به عشق خودمان را به اندازه کافی برای مبارزه با زمانی که کوکتل مقید کردن نیاز فدرال و بی تفاوتی شروع به سم ما. اما با این حال بسیار او raged در آمریکا او می خواست را روشن, او عاشق, گی مردم. او نه عاشق بودن کاساندرا.

عمل کردن معترضان نزدیک فدرال اداره مبارزه با مواد مخدر ستاد در راکویل مریلند در اکتبر 11, 1988 به تقاضای انتشار تجربی دارو برای کسانی که با HIV/AIDS. شعار های خود را بخوانید: "سکوت=مرگ." (پیتر Ansin / گتی ایماژ)

By هم من کشف Kramer بود که من از آمدن سن در '90s در اوایل 2000s, دعوا بر سر زدن و استخر شنای سرپوشیده بوده و عمدتا سپرده گی به تاریخ است. اولین گام بزرگ من در زمان خروج از گنجه من به ارمغان آورد به گی و لزبین بخش با استفاده از کتاب فروشی که من پیدا کردم یک کپی از رمان. آن را به من آمد در یک زمان در زندگی من وقتی که پیدا کردن لذت آسان بود و پیدا کردن عشق سخت بود بنابراین من با شناسایی فرد و مبارزه خود را. تخمگذار است که کتاب با آن بی پروا عنوان پایین در کتابفروشی شمارنده ممکن است اولین بار من احساس هیجان از تصرف یک سلاح است که استفاده شده بود به من آسیب و یادگیری را به قدرت خود را برای خودم.

کرامر نوشتن شد مادام العمر بر من. من صرف یک بعد از ظهر در کتابخانه کنگره شکار کردن یک کپی از خارج از چاپ مجموعه ای از داستان های کوتاه است که شامل یک گوهر نادر از "خانم Tefillin." من گریه ام قلب من در تئاتر در مقصد provincetown ماساچوست بیش از یک عملکرد خود را در بازی طبیعی قلب.

من یاد گرفتم که او با استفاده از نمایشنامه های او به بیان نکات دقیق وظریف که سخنرانی مهیجی اغلب از سمت چپ نشان می دهد که او قابل درک است که چرا مردم در اطراف او ساخته شده انتخاب آنها بود. در حالت عادی قلباو داستان تخیلی برادر بزرگتر خود یک وکیل به نام آرتور از طریق شخصیت های از بن و هفته و تا حدودی مناقصه ای است که در می یابد آن را در قلب خود را برای نشان دادن عشق خود را برای خواهر و برادر ند یک تیز و برنده گی فعال. این بازی را عاقبت سرنوشت مننشان می دهد نیروهایی که به شکل بن و ند و ارائه می دهد بینش به همین دلیل بن ممکن است فشرده برادر خود را به دیدن یک توالی از درمانگران در مورد تمایلات جنسی خود به عنوان آرتور حال تشویق لری را انجام دهد.

کرامر انجام تروما از کسانی که در جلسات درمان. (در سرنوشتند می گوید او جوانتر خود اشاره کردند: "در حالی که آنها شما را عاشق خودتان آنها را نیز به شما یاد می دهد به نفرت قلب خود را.") اما هر گونه خشم لری ممکن است احساس کرده و به سمت آرتور هموار است بیش از در داستان تخیلی داستان. "من با افتخار شما ایستاده بود تا برای آنچه که شما باور در" بن می گوید به ند. او در شگفتی که آیا "اگر من در خود من به جای ساخته شده در این شرکت من می گرفته اند تا برخی از علت و انجام آن را بهتر از شما. اما من نمی انجام این کار و شما و من شما را تحسین می کنم."

"من حدس می زنم شما می توانید زندگی بدون من" ند پاسخ می دهد. "من هرگز نمی تواند زندگی بدون شما."

آن دو جمله همراه با سرنوشت من's فداکاری: "برای من برادر آرتور بنت Kramer."

در این آثار Kramer بود آرام با تقریبا همه به جز خودش; ند یکی از مهمترین و, سوراخ کردن بدن, خود skewerings من فکر می کنم یک فعال سیاسی که سرکش irascibility درایوهای دور هر کسی که تلاش می کند به علت با او. برای خیلی از سرنوشتاین فیلم Ned شکار صحنه هایی از حافظه خود را قابل مشاهده و قابل شنیدن تنها برای خود جوان تر خود را. دستگاه نکات در آنچه در آن باید احساس به فریاد پیام خود را به یک درجه اعتبار ساقط است. "آنها به من نگاه رهبری, و من نمی دانم که چگونه به راهنمای آنها را از" او با ابراز تاسف. "من می خواستم به موسی اما من فقط می تواند کاساندرا."


Wمرغ مردم تصویب به اسطوره آنها از دست دادن ابعاد; سخت به دست آمده درس از زندگی خود هستند پهن به platitudes. و تعداد کمی از مردم به دست آورده خود را در درس های سخت تر از Kramer تا به حال به. فعالیت خود را شناخته شده است با تشکر در بخشی به عادی قلباست که ترسیم نقش خود را در ایجاد و در حال اخراج شدن از همجنس باز, سلامت مردان بحران است. چه GMHC شد تبدیل شدن به یک سازمان اختصاص داده شده به مراقبت از افرادی که در حال مرگ بودند—احساس به Kramer مانند یک عقب نشینی نیست آنچه او فکر مورد نیاز: یک سازمان مبارزه با پنجه بوکس برای مردم زندگی می کنند. بنابراین او تاسیس کنند تا که تبدیل به سنگ بنای میراث او.

کرامر گفت مصاحبه که چه راند مبارزه خود را داشت تمایل خود را برای زنده ماندن. "این چیزی است که من فعالیت همواره مورد واقعا" او گفت نیویورکر's مایکل شبح در سال 2002. "من. من می خواستم به زندگی می کنند و من انتظار می رود به ذخیره شود."

و او زندگی می کنند به خوبی گذشته سن مردان از نسل او با HIV تا به حال مشروط است به انتظار. اما حتی به عنوان درمان موثر بودند بهتر قادر به اهلی بیماری در بیماران با دسترسی به مراقبت های کرامر در زمان هر توسعه های جدید به عنوان یک dark omen. در نوامبر سال 2004 در مدت کوتاهی پس از انتخاب مجدد جورج دبلیو بوش کرامر به یک گوش خراش عذاب خیس سخنرانی در Cooper Union. "من امیدوارم که همه ما متوجه است که به عنوان نوامبر 2, گی, حقوق رسما مرده" او گفت:. "و از اینجا ما می رویم به رهبری حتی نزدیک به گیوتین."

زمانی که او این سخنرانی آن بود که من نیاز به شنیدن. من در اواسط 20s با مقدار زیادی از نظرسنجی ها و نظرسنجی ها به من بگویید من به ارزش کمتر است. او افسانه بود که او تا به حال پیش بینی آینده, اما این بار من آرزو داشت برای او ثابت شود اشتباه است.

آن را عادلانه می گویند او بود. کوپر یونیون سخنرانی کثیف و unflattering در نور از تاریخ است. در عرض یک دهه ازدواج همجنسگرایان را تبدیل به قانون زمین عجیب و غریب حرکت خواهد شکوفه روشن تر و گسترده تر از من می توانست تا کنون تصور, زرق و برق دار سیالیت جنسیتی خواهد بود جشن در جریان اصلی تلویزیون نشان می دهد مانند rupaul's Drag Raceو چند سال پس از سخنرانی من می خواهم به دیدار با عشق زندگی من است. کرامر خواهد بود شناخته شده است و بیشتر و بیشتر برای دو چیز است: داشتن خروشان در آینده که هر کس دیگری خودداری کنید و سپس نادیده گرفته و آینده ای است که در آینده به شکل.

عمل کردن تظاهرات برگزار شده در خارج از FDA ستاد در راکویل مریلند در اکتبر 11, 1988. (Mikki Ansin / پیتر Ansin / گتی ایماژ)

Yگوش بعد من خودم دوچرخه سواری از یک بعد از ظهر به طور ناگهانی با غلبه بر فکر Kramer پیچیده میراث بودن کاهش می یابد به این کاریکاتور یک بی ربط سرزنش. من حل و فصل به تلاش برای مصاحبه با او قبل از مرگش برای کشف چگونه او درک خود و آنچه که او فکر خود را میراث. بنابراین من به ملاقات با او در دسامبر سال 2018 در کتاب خود-لادن در نیویورک است.

داشتن شناخته شده Kramer تنها به عنوان یک فتنه من برای اولین بار شگفت زده چگونه بلند و ظریف مژه او بودند نشسته در بالای خود را روشن و چشم قهوه ای. او گسترده تر کسانی که به چشم یک بار برای اثر در طول مکالمه ما به علامت گذاری نقطه و در آن جذاب حرکت کردم و با روشنایی ضعیف تابیدن از آنچه آنها می خواهم نگاه و درگیری در خشم است.

اگر شما همیشه می خواهید به نگاه اجمالی که خشم خود را سازمان دیده بان فوق العاده ای در باز کردن صحنه 2015, مستند, Larry Kramer در عشق و خشم. او نشسته در یک جدول جمع آوری افکار خود را نه اثری از مشکل در چهره اش. چندین ارام ثانیه قبل از عبور خود را در صورت contorts به خشم و او شروع به فریاد "طاعون!"

"آنچه واقعا نیاز به توجه در این کشور را به من آموخته است که افراطی" او گفت که نیویورک تایمز در سال 1995. "اگر شما نوشتن یک آرام نامه و فکس آن را به هیچ کس آن غرق مثل یک آجر در هادسون." درک این درس و یک نفر می تواند به کاخ سفید است.

"هیچ کس به شما گوش می دهد مگر در مواردی که شما با صدای بلند" او به من گفت. "من یاد گرفتم که در اوایل." و با صدای بلند او بود. اگر خشم شد جهان چه می خواست خشم چیزی بود که او به آن: خشم در اد کخ کسی که با او تا حدودی بدنام مشترک یک ساختمان; خشم در رونالد ریگان ("هیولا" "مسئول مرگ و میر بیشتر از آدولف هیتلر"); خشم در Anthony Fauci و استقرار پزشکی (سپس در میان پاسخ به یک طاعون) برای عجله نیست درمان های تجربی به استفاده بالینی; خشم در جامعه همجنسگرا برای یک هزار و شکست و خشم در زیر آن همه در خود شکست.

این ممکن است به نظر می رسد عجیب و غریب که یک مرد که با تاسیس دو پر رونق مدنی-حقوق سازمان های نامزد جایزه اسکار فیلمنامه و پولیتزر-فینالیست نمایشنامه نویس, نوشت, یک رمان پرفروش است که باقی مانده است در چاپ بیش از 40 سال, و تا به حال بازی های خود را تبدیل به یک فیلم موفق 30 سال پس از آن نوشته شده بود را در نظر خود یک شکست اما Kramer شده است سازگار بر روی نقطه. "من بسیار آگاه از شکست در بخشی از من," او گفت:, دهان مورخ اریک مارکوس در سال 1989: "که من را توانایی یک رهبر که من را توانایی مقابله با دشمنان و هنوز هم دوستان است."

او گسله خود را برای اجازه دادن به او مشت زنی خنثی رهبری مورد نیاز برای رشد یک جنبش است. "یکی از مدل های نقش به عنوان یک فعال سیاسی است که یک زن به نام ویرجینیا Apuzzo" او به من گفت. "او این توانایی غیر طبیعی به می گویند که او چه بوده و برای مقابله با افرادی که مخالف او با چنین مهارت و گاهی طنز و گاهی فقط محض اطلاعات بدون خودش عصبانی شدن. شما همیشه دوست داشتم جینی حتی اگر او به شما گفت که شما پر از گه. و این یک هدیه نادر. من هرگز قادر به تکثیر آن است."

داشتن درک خود را به عنوان یک شکست بود Kramer افتخار از دستاوردهای خود را? "من احساس می کنم به خوبی استفاده می شود, چگونه است؟," او گفت:. "من با افتخار از سازمان. GMHC در حال حاضر پر رونق در راه آن نبود برای یک دسته از سال است. من قادر به قضاوت در مورد کیفیت نوشتن من جز به آن خشنود من است."

(سارا Krulwich / نیویورک تایمز Co. / گتی ایماژ)

"در مورد عمل کردن که من بسیار افتخار از تاسیس آن بر اساس عشق و ترس. شما می دانید که قبل از آن بر مردم گفت: "شما را بترساند همه به مرگ است. و من گفت: "خوب است. چون شما باید ترس, چرا که آن را ترسناک است."" عمل کردن بود متشکل از افراد جوان کرامر گفت: "بسیاری از آنان در حال حاضر بیمار بسیاری از آنها در حال حاضر از دست دوستان و یا خانواده و یا روابط. این پیوند صدها و صدها نفر از مردم هر هفته. و آنها همه به یکدیگر عشق. آن را بسیار در حال حرکت است."

اما تاسف خود را در همه او نمی تواند ضعف هر شادی با آنچه که او می خواهم انجام می شود. "من پاسخ نمی دهند به خصوص زمانی که مردم می آیند و با تشکر از من بسیار است," او گفت:. "از آنجا که من فکر می کنم من شکست خورده است."

آنچه که من بیشتر می خواستم بدونم چه درس او در زمان دور از آن شکست. من به یاد کرامر از صحنه در سرنوشت من که در آن آواتار ند هفته آدرس یک نسخه از خود را. با توجه به تمام این سال او می خواهم زندگی می کردند پس از لحظه ای که من از او خواست آنچه را که به او می گویند که میانسال ند?

سوال فرستاده او را به خیال است. ما صحبت شد و چند ماه پس از رایان مورفی تشکیل یک ستاره نکردم بازیگران برای سود خواندن و او گفت که او یکی دیگر از خانههای گلی خالی عاقبت به آن است. او به یک گرم بخند, من از ایشان تشکر برای این ایده از صحنه و رشد افسرده. او جلب سنگین نفس.

"همه من می دانم که مرده است," او گفت:. "چگونه می توانم به شما می گویند" شما جوان هستید خودتان. این است برای رفتن به اتفاق می افتد به شما'?"

غم من شنیده ام در Kramer صدای در که فوری—دهه-های قدیمی و در عین حال تا ابد تازه—به من منتقل شد. قبل از ملاقات ما آن روز من تا به حال هرگز فکر نمی کردم عمیقا در مورد چقدر مرگ بود و هنوز هم پیش از او زمانی که او نوشت که در سرنوشت من. او تنها در 40s خود را. عمل کردن تنها پنج سال داشت. این "نفرت زرق و برق دار, وحشت زده و خیلی وحشتناکی افراد جوان" که در سازمان ادامه خواهد داد در حال مرگ برای سال, در حالی که Kramer the elder دولتمرد زندگی می کنند.

"من قصد دارم به مرگ و آنها در حال رفتن برای مردن" ند می گوید: در بازی "تنها آنها 19 و 24 و به نوعی به این دنیا متولد و من احساس می کنم خیلی داغ گناه است که من در آنها شکست خورده." من تا به حال قبل از هرگز تصور چگونه آن را احساس می باید برای کرامر به شانه است که گناه برای بقیه عمر خود را. در اسطوره کاساندرا, پیش بینی مرگ خود او و پس از او زنده می ماند دیدن او شهر سوخته و به خاکستر. اما ند را ترس از مرگ زود هنگام نشان میدهد نادرست است. خود را در غم و اندوه او حرکت می کند و جهان را از انکار به خشم و اما گناهان خود را هرگز برای رسیدن به مرحله چانه زنی.

همانطور که من نوشتن این جهان است که در تلاطم یکی دیگر از طاعون است که قابل توجه جوامع است که جامعه در حال حاضر انجام بهترین خود را برای به حاشیه راندن. آن بوده است هرگز آسان تر برای من به درک Kramer غم و اندوه یا خشم خود را—از آن است که در این لحظه. اگر او زندگی می کند در اسطوره به عنوان یک پیامبر او بسیاری از خود اذعان کرد نقص خواهد ایستاد تاریخ به عنوان یادآوری است که او یک بار در فانی بیش از حد. حتی موسی به سرزمین موعود خود را برکت بود و با داشتن چشم اندازی به آن را ببینید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن