کاهش قدرت آمریکا گذرنامه

جهانی شهروندان ایالات متحده هستند و در نهایت مقابله با اتفاقی که سفر و مهاجرت ساخته شده است. اقیانوس

توسط NEWS-SINGLE در 3 مرداد 1399
اقیانوس اطلس

در اواخر سال 2012 پس از یک سفر کوتاه به شهر حلب برای پوشش جنگ داخلی سوریه, من راه می رفت تا به یک ایست بازرسی مرزی. من انتظار می رود دست تکان دادند طریق به کیلیس یک شهر یک فاصله کوتاه که در آن من ماندن شده بود. همکاران من که تا به حال تحت پوشش شورشیان برای دیگر تا به حال به من گفت: عبور آرام بود و من نباید انتظار هیچ گونه مشکل.

قبل از داوطلب شدن برای انتساب من نگاه کرده بود تا ترکیه ویزا سیاست. من یک شهروند بنابراین من تا به حال بررسی—و-بررسی—های ترکی ماموریت های دیپلماتیک که من مجاز به این کشور بدون ویزا قبل. به دلیل شرایط خاص (من برگزار شد یک ویزای توریستی به اتحادیه اروپا) آشنا شدم آستانه این بدان معنی است که من می تواند وارد ترکیه در هر نقطه مرزی.

نگهبانان مرزی خاص در این گذرگاه موافقت نکرد. آنها حاضر به من اجازه ورود به من گفتن در محدود فارسی که من باید سر به حلب. ذهن من شروع مسابقه—سوریه دیگر نزدیکترین مرز با لبنان که برای من نیست که ویزا. من می توانم وارد عراق و اردن, اما آنها دراز در طرف دیگر از کشور است. چگونه من آن را در سراسر سوریه به دست آوردن وجود دارد ؟

در مواجهه با گزینه های محدود من ادامه درخواست شود تا به یک کامپیوتر است. نگهبانان توافق و پوچ صحنه گرفت که من در آن تایپ درک من از ترکیه قوانین ویزا به زبان انگلیسی و با استفاده از گوگل ترجمه به تبدیل آن به ترکی است. مرز افسر که همراه من به کامپیوتر و سپس معکوس مترجم و پاسخ. ما این اقدام راه را برای حدود 10 دقیقه قبل از او موافقت کرد به صحبت با من, اخبار سازمان اداره در آنکارا. آنها به نام وزارت امور خارجه ترکیه که پس از آن به نام مرز پست. گارد در نهایت اجازه دهید من از طریق, اما به من گفت که من باید سعی کنید به عبور دوباره هر چه این قوانین ممکن است می گویند.

وجود ذاتی اتفاقی—برخی می منطقی آنرا بی عدالتی در جهان چگونه اجرا خصیصه های ذاتی از سفر و مهاجرت. از طریق شرایط شما متولد شده در یک محل و تاریخ و سیاست های آن محل را برای اکثریت بشریت برای همیشه لطفا برای تعیین اینکه آیا به کجا و برای چه مدت شما می توانید ترک.

شهروندان آمریکایی باید بیشتر در امان است استرس و تحقیر از این جهان: آمریکا گذرنامه تا همین اواخر می تواند شما را در هر نقطه با حداقل نیاز به نگرانی در مورد ویزا و مرز چک. اما این جهان از مهاجرت است که آمریکایی ها در حال حاضر باید خود را آشنا با. قبل از همه گیر بیش از 100 کشور بودند حاضر به اعتراف آمریکایی ها در حال حاضر توسط یک تعداد کمتر از سه ده کشور شما می خواهید. آنچه شما باید انجام مسائل کوچک; در عوض حرکات خود را محدود توسط عوامل خارج از کنترل خود و گذرنامه خود را قفل درب به جای باز کردن آنها.

من صرف دانشگاه من روز در لندن حسادت از دوستان با "خوب گذرنامه" که می تواند هاپ در یک قطار به فرانسه و یا عبور از دریای ایرلند به دوبلین بدون هیچ گونه اطلاع قبلی. تعطیلات من در مقابل, تا به حال به دقت گذاشته. من در بازدید از کنسولگری با پرواز رزرو هتل محفوظ است, برنامه های سفر برنامه ریزی شده و بیمه مسافرتی برای پرداخت, نگران است که من می خواهم با این وجود رد می شود. در یک مناسبت و من پرواز را از اردن به بیروت که در آن همکاران تا به حال شبیه هوا مطمئن باشید من می توانم دریافت ویزا در هنگام ورود. هنگامی که ما فرود آمد, اما, مقامات مهاجرت به من گفت: همکاران من بودند اشتباه و کسانی که قوانین اعمال نمی شود به سرخپوستان. من قرار بود در یک پرواز به عمان در حالی که من با پاسپورت بریتانیایی جمع آوری کیسه های ما.

حتی این داستان آنهایی امتیاز: تعطیلات بازگشت توسط بیزانس, hazily تفسیر قوانین ویزا; گزارش تکالیف تبدیل کردن به دلیل مسافرت نمی تواند مرتب به عنوان به سرعت به عنوان آن می تواند برای همکاران با انگلیسی یا آمریکایی گذرنامه. دیگران البته رنج می برد به مراتب سخت تر و دردناک تجارب—آرایه ای از مهاجران باید تحمل پیچیده پناهنده و پناهندگی فرآیندها و حتی کسانی که سفر برای گردشگری و یا مطالعه باید به حفاری عمیق تر به پس انداز خود را از من باید به پرداخت تند هزینه های نرم افزار.

هیچ مجموعه ای از قوانین نقطه-سیستم های مبتنی بر دستورالعمل ها و یا یادداشت تفاهم را روی کاغذ بیش از این واقعیت است که سفر (اداره مهاجرت و به طور کلی تر) است که به خوبی تعریف شده و قابل پیش بینی و یا عادلانه روند یکی که شما هر گونه کنترل واقعی. در حالی که بر اساس در بغداد عراق از دوستانم درخواست خود را به صورت ویژه ویزای مهاجرتی—این سیستم که از طریق آن عراقی که مشغول به کار با سربازان آمریکایی و یا کسب و کار می تواند حرکت به ایالات متحده را رد کرد; برادر خود را که تا به حال مشابه پس زمینه و مسیر شغلی تصویب شد. یک دوست هندی متعدد گردشگری-ویزا به انگلیس را رد کرد و بدون توضیح پس از صرف صدها پوند گاهی اوقات بیشتر در هزینه ها و وکلای هزینه های.

زمانی که من به آمریکا دوستان در مورد این تجربه بسیاری از آنها تعجب است که بی کسی با من آشکار مزایا—من صحبت می کنند لهجه انگلیسی; من برای کار اصلی اخبار سازمان; من با هر منطقی فقیر—هنوز هم می رود از طریق چنین دلسرد لحظات. همه امتیازات واقعی هستند اما در مهاجرت صف همه است که واقعا مهم است این است که آنچه که مزین در مقابل پاسپورت من.

پس از همه گیر سفر ممکن است به بازگشت به برخی از اندازه گیری طبیعی است. شاید آمریکایی ها استقبال خواهد شد بازگشت به کشور در سراسر جهان که علاقه مند به دادگاه گردشگران خواهد شد که کمک به بازسازی خود مبارزه اقتصادی ، وجود اندکی schadenfreude من احساس می کنم تماشای آمریکایی ها ادعا با دنیای جدید سفر, منظور من امیدوارم که شما می توانید یک روز سفر با سهولت به دلیل وضعیت موجود دردناک است.

اما شاید برخی از این تغییرات خواهد بود بیشتر دائمی است. شاید شما بیش از حد خواهد شد مشتاقانه به دنبال اخبار از پیشرفت در آزادسازی ویزا که کشور خود را ساخته شده است یک اولویت در مذاکرات تجاری. شاید شما بیش از حد خواهد شد مطمئن شوید که به ریش صبح روز یک پرواز نگران است که ترکیبی از ارضا روی صورت, موهای قهوه ای, پوست و یک پاسپورت خارجی را الهام بخش برخی از مهاجرت را به "به طور تصادفی" انتخاب شما اضافی برای بازجویی. شاید شما بیش از حد خواهد شد نشانه گذاری یک صفحه ویکیپدیا برای کشور خود را که نشان دهنده که در آن شما می توانید به راحتی سفر که من در دهه گذشته.

به دنیای من خوش آمدید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب