استاندارد دوگانه آمریکا شورش

فرهنگ در سراسر کشور تظاهرات در برابر پلیس قتل شده اند به نام سازمان ملل متحد-آمریکا توسط منتقدان اما شورش

توسط NEWS-SINGLE در 12 خرداد 1399
کسانی که ملامت خشونت پاسخ به بی عدالتی باید از خود بپرسید: چگونه باید از مظلوم در پاسخ به سرکوبگران? (مورگان اسمیت)

از ابتدای این کشور شورش و خشونت آمیز و شعارهای شده اند نشانگر میهن پرستی. زمانی که پدران بنیانگذار ما مبارزه برای استقلال خشونت بود شیپور. عباراتی مانند "Live free or die," "Give me liberty or give me مرگ" و "شورش به ظالم است اطاعت از خدا" تکرار در سراسر کشور و تا امروز ادامه دارد. زور و خشونت همواره مورد استفاده به عنوان سلاح برای دفاع از آزادی و از آنجا که—به عنوان جان آدامز یک بار گفت: در اشاره به استعمارگران' درمان توسط انگلیسی—"ما نمی تواند خود را از سیاهان."

سیاه شورش و اعتراض هر چند در طول تاریخ هرگز همراه با وفاداری به دموکراسی آمریکایی. امروز مسالمت آمیز تظاهرات و شورش های خشونت آمیز به طور یکسان فوران در سراسر کشور در واکنش به خشونت پلیس و قتل جورج فلوید Breonna تیلور و Ahmaud Arbery. در عین حال زبان مورد استفاده برای اشاره به معترضان شامل "غارتگران" "اراذل و اوباش" و حتی ادعا می کند که آنها سازمان ملل-آمریکایی است. فلسفه از زور و خشونت برای به دست آوردن آزادی به مدت طولانی به کار گرفته شده توسط مردم و به صراحت تکذیب کرد به آمریکایی های سیاه و سفید.

فکر می کنم به 5 مارس سال 1770 زمانی که Crispus Attucks یک مرد آفریقایی ها و آمریکایی های بومی تبار شد اولین قربانی انقلاب آمریکا. Attucks یکی از تعداد انگشت شماری از معترضان کشته شده توسط نیروهای انگلیسی در بوستون شد. وکیل وظیفه دفاع از سربازان انگلیسی در آمریکا کیفری محاکمه شد هیچ یک دیگر از Adams. هنگام ارائه پرونده او Adams توصیف مردان آن دسته از سربازان کشته شده به عنوان "اراذل و اوباش رنگارنگ از پر رو پسر سیاهان و molattoes [sic] ایرلندی teagues و عجیب و غریب جک tarrs." او ساخته شده خود را در دفاع از سربازان انگلیسی در شارژ که Attucks اولین ضربه زده و منجر به "قتل عام وحشتناک." آدامز به این نتیجه رسیدند که "دیوانه رفتار" از Attucks باعث سربازان پاسخ به این ادعا که Attucks را در گروه "تحت فرمان تنومند molatto همکار که بسیار به نظر می رسد به اندازه کافی برای مرعوب کردن هر فرد است." برخی از 250 سال بعد از آن Adams کلمات هنوز هم زیر خط مرکزی حقیقت در آمریکا نافرمانی: آزادی از طریق خشونت است یک امتیاز تنها در اختیار سفید پوستان است. منی لحظات در تاریخ ایالات متحده است که مورخان را به عنوان تعریف میهنی نیز لحظه که رد میهن پرستی به مردم سیاه و سفید.

اگر خشونت سیاسی است که زبان, سفید, آمریکایی, به زبان مادری هستند. اما مردم سیاه و سفید نیز مسلط در عمل از مقاومت است. Attucks ایستاده بود تا به ظلم و ستم. متعدد برده قیام سرب توسط گابریل Prosser, چارلز Deslondes و Nat Turner بودند همه تلاش برای به دست آوردن آزادی با نیروی. در طول قرن 20th, سیاه آمریکایی مسلح خود را در چهره سفید و اوباش و سازمان حفاظت از خود را برای راهپیمایی آزادی. بر این اساس زمانی که جورج فلوید Breonna تیلور و بسیاری دیگر غیر مسلح بودند و به ناحق کشته شده توسط پلیس مردم سیاه و سفید و متحدان خود تصمیم به افزایش است.

اعتراضات در فیلادلفیا شهر هال در روز 30 مه سال 2020 (مورگان اسمیت)

آمریکایی ها می خواهم به گوش دادن به به دوران حقوق مدنی به عنوان لحظه ای از عدم خشونت و نافرمانی مدنی. اما این جنبش بود و هماهنگ در پاسخ به خشونت. خشونت در غرفه رای گیری. خشونت در ناهار ضد. خشونت است که بمباران یک کلیسا با چهار سیاه کوچولو ، خشونت که در سمت چپ پف کرده پسر سیاه و سفید در باز کردن تابوت. خشونت که در سمت چپ یک شوهر و پدر به قتل در جلوی خانه خود را. این جنبش به پایان رسید و با مرگ خشونت آمیز مارتین لوتر کینگ جونیور و مرگ او مشتعل شورش در بیش از 100 شهرستانها.

از آن آسان است برای اخراج سنگ پرتاب کننده; Attucks خود متهم شده بود از پرتاب میله. اما کسانی که ملامت خشونت پاسخ به بی عدالتی باید از خود بپرسید: چگونه باید از مظلوم در پاسخ به سرکوبگران? چگونه باید با ملت در پاسخ به مخالفت سیاسی ؟ چگونه مظلوم اوردن قدرت ؟ در طول تاریخ مردم سیاه و سفید به کار گرفته اند, خشونت, عدم خشونت, راه پیمایی و تحریم. تنها یک چیز روشن است -- وجود دارد هیچ شکلی از اعتراض که برتری را تحریم. هنوز هم مردم سیاه و سفید درک ابزار اشوبگرانه شورش: خشونت وادار پاسخ. خشونت مختل وضعیت موجود و امکان بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول است. بنابراین اغلب حوضه لحظات سابقه تاریخی هستند مهر با خشونت—این موتور است که میشود جامعه همراه از مجالس ترحیم به خشم و از لحظات به جنبش.

در دسامبر سال 1866 مشهور طرفدار الغای برده داری فردریک داگلاس نوشت: یک مقاله برای این اطلس که او در آن منعکس شده در مزایای شورش: "وجود دارد که باعث می شود خدا را شکر حتی به صورت شورش. آن چشمگیر, معلم, هر چند استرن و وحشتناک است." او سپس به این نتیجه رسیدند: "چیزی بدتر از شورش چیزی است که باعث شورش." بسیاری از مردم می پرسند اگر خشونت یک ابزار معتبر تولید اجتماعی را تغییر دهید. سخت و تاریخی پاسخ این است که بله. شورش یک راه ذره نه صرفا نقص در سیستم بلکه قدرت از کسانی که در قدرت. انقلاب آمریکا برنده شد با خشونت است. انقلاب فرانسه برنده شد و با خشونت. هائیتی انقلاب بود برنده با خشونت است. جنگ داخلی برنده شد با خشونت است. یک انقلاب در شرایط امروز به آن معنا است که این کشور قیام منجر به افرادی که قادر به دسترسی و ورزش پری از خود را به آزادی و انسانیت.

شب دیگر من از تماشای فراوان پوشش اخبار تظاهرات. من می خواستم به خارج وجود دارد. من احساس درماندگی. اما من فقط یک نوزاد بود و تا به حال هیچ کسب و کار که در خیابان ها. من به نام مادر من برای تشویق. او گفت: "من در طول تمام '68 شورش. فقط نگه داشتن در زندگی وجود دارد می تواند فرصت دیگری." تاریخ به من آموخت او به احتمال زیاد درست است. یک شورش ممکن است به طور موقت خشونت سریع و کثیف است, اما آن را می تواند تبدیل به یک انقلاب. و هر چند آهسته و طولانی مدت, زمانی که آن را به طور کامل بالغ انقلاب انکار ناپذیر است تغییر دهید.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de