عاطفی تکامل از Coronavirus پزشکان و بیماران

برای بیماران و مراقبان و مراقبت های بهداشتی کارگران و همه گیر شده است یک تجربه عاطفی بی سابقه ای شدت.عکس توسط

توسط NEWS-SINGLE در 18 تیر 1399
Nurse evaluates patient
برای بیماران و مراقبان و مراقبت های بهداشتی کارگران و همه گیر شده است یک تجربه عاطفی بی سابقه ای شدت.عکس توسط جاستین سالیوان / گتی ایماژ

بث او را دیدم برای اولین بار مرده بدن بعد فقط به عنوان او می روم اورژانس ، قبل از آن او می خواهم بستری یک بیمار مبتلا به کروناویروس در حال حاضر او در راه او را به طبقه بالا دکتر اقبال را به پایان نوشتن یادداشت. ایستاده آسانسور از دست رفته در فکر او تقریبا از دست رفته نارنجی کیسه بدن آن را به عنوان نورد از ماشین که تا به حال فقط باز در مقابل او. او تصمیم گرفت به یک بعدی.

ثانیه بعد یکی دیگر از آسانسور باز پشت سر او. او بیرون آمد و دو برانکارد حمل مصدوم در دو بدن. در حالی که او به تماشای هر آسانسور در خلیج افتتاح شد درهای خود را اخراج برانکارد پس از برانکارد از بدن. "من احساس احاطه شده," او گفت:. "من هرگز دیده می شود هر چیزی مانند آن. من فکر می کردم ممکن است پرتاب."

یک متخصص غدد با آموزش بث—که نامش تغییر کرده است برای این داستان—معمولا بیماران می بیند در یک دفتر; هنگامی که او برای اولین بار به طور داوطلبانه برای کمک در این بخش او عصبی است. به عنوان همه گیر عمیقتر او می خواهم راحت در نقش جدید خود و یا پس او فکر می. او تبدیل به یک تاریخ و همکار با او شده است می خواهم انتظار. "من می دانستم که من تا به حال شجاع بود," او گفت:. "من آن را نگه داشته و با هم برای او." فکر بازگشت او به یاد می آورد نه فقط نارنجی, کیسه, اما زن جوان را تبدیل به سنگ شده در صورت.

برای بسیاری از کارگران مراقبت های بهداشتی اولیه نگرانی در مورد سهمیه بندی از هواکش و ماسک و دستکش جایگزین شده است با نفوذ به رسمیت شناختن است که مبارزه با COVID-19 است و نه یک اختلال زودگذر اما یک راه جدید برای زندگی است. بیش از یک صد و سی و دو هزار آمریکایی کشته شده اند این ویروس همه گیر است هنوز ساخت راه خود را در سراسر کشور با مورد شمارش خونتان به عنوان متحده بازگشایی شده است. هیچ بازی در حال تغییر برای درمان این بیماری هیچ واکسن. همه گیر خواهد بود چسبیده در اطراف در حالی که برای.

حتی در زمان عادی مراقبت های بهداشتی کارگران در معرض خطر بالا برای روان-مشکلات بهداشتی است. پزشکان خودکشی در دو برابر نرخ عمومی جمعیت; یک چهارم از I. C. U. پرستاران علائم P. T. S. D.; یک سوم از ساکنان نشان می دهد نشانه هایی از افسردگی; بیش از ده درصد از فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی گزارش افکار خودکشی. برای چندین سال Srijan Sen استاد روانپزشکی در دانشگاه میشیگان که مطالعات رفاه پزشکان شده است به شرح زیر ساکنان پزشکی در چین با استفاده از یک برنامه است که می پرسد پزشکان در آنجا سوالات خود را در مورد خلق و خو. معمولا به عنوان سال نو چینی رویکردهای جمعی خود را خلق و خوی را بهبود می بخشد; در این سال هنگامی که این بیماری همه گیر لغو جشن "ما شاهد یک مورد کاهش در خلق و خوی و افزایش علائم افسردگی," او گفت:.

سن کار است که مطابق با دیگر تحقیقات اخیر. یک مطالعه از پرستاران و پزشکان مراقبت از COVID-19 بیماران در چین یافت می شود که نزدیک به سه چهارم تا به حال تجربه کرده ناراحتی روانی; نیمی گزارش علائم افسردگی و یک سوم تا به حال مشکل خواب. یک مطالعه مقدماتی در ایتالیا متوجه شد که نیمی از کارگران بهداشت و درمان وجود دارد تا به حال علائم P. T. S. D. در این آمار واقعی تبدیل شد برای کسانی که در نیویورک به جامعه پزشکی پس از دو, پزشکان, پزشک اورژانس و فوريت های پزشکی درگذشت خودکشی.

در روانپزشکی عمل Sen مراقبت برای پزشکان مبارزه با بهداشت روانی; این روزها او با این نسخهها کار بیش از زوم. "وجود افزایش نگرانی برای بیماران احساس نمی شود قادر به انجام به همان اندازه به عنوان آنها به طور معمول" Sen گفت. "سپس اضافه وجود دارد نگرانی برای خود و خانواده خود را. از یک طرف احساس می کنند " این است که چرا من تبدیل شد به یک دکتر است.' از سوی دیگر آن را " من قرار دادن خودم همسر و فرزندان من در خطر است.' "در خود را قبل از کار Sen دریافتند که شیوع و شدت روانی-مسائل بهداشتی متنوع از بیمارستان به بیمارستان. او معتقد است که این اختلافات ارائه یک درس برای این لحظه. "احساس من این است که استرس و اضطراب را بدتر خواهد شد در مکان های که در آن پزشکان احساس می کنید که رهبری بیشتر در رابطه با امور مالی در مقایسه با ایمنی یا است که در صف مقابل در مورد ماسک و P. P. E.," او به من گفت. "در نهایت, شما می خواهید بدانید که موسسه خود را که در پشت شما."

پس از همه گیر شروع جاناتان Kochav یک قلب و عروق همکار در شهر نیویورک برای مراقبت صدها انتقادی-بیمار COVID-19 بیماران. او توضیح عاطفی خود را از دولت به عنوان پیشرفت از طریق سه مرحله است. آنها آینه آنچه که من شنیده ام از پزشکان دیگر و تجربه خود من به عنوان یک hospitalist کار در coronavirus بخش و I. C. U. s است.

فاز اول آغاز شد که به عنوان ویروس خود را آغاز, مواد منفجره بی امان در سراسر شهر آغشته شد با هیجان و ترس. هیجان تا به حال با جسارت به ناشناخته خاک ریشه در رمز و راز از یک ویروس جدید و تلاش برای به زانو در آوردن آن است. "ما در پرواز اما فقط با بودن در کانون ما به زودی در میان با تجربه ترین جهان در درمان این بیماری" Kochav گفت. ترس از دست دادن بیماران خود عزیزان خود را و زندگی خود را—که به همان اندازه بی سابقه است. "هنگامی که من برای اولین بار درمان COVID-19 بیماران من می دانستم که من می توانید آن را," او ادامه داد. "من می دانستم که همسرم آن را دریافت کنید. من تا به حال سند چشم انداز او را در حال انتوبه در I. C. U. من می ترسم پدر و مادر من را مریض و می میرند. من فکر کردم که در مورد بیمارستان من می خواهم آنها را به."

همانطور که معلوم شد Kochav آیا مریض است. بنابراین آیا همسر خود را که نیز درمان مردم با COVID-19. ترس تغییر چگونه او تعامل با بیماران و خانواده های آنان است. "برخورد با اعضای خانواده به خصوص عاطفی" او به من گفت. "من هم از ترس آینده درست در آنچه که آنها تجربه شد. من که به راحتی می تواند پروژه خودم را به موقعیت خود را." یک پزشک می تواند احساس می کنید برخی از راه دور از بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی یا دیابت است. نه چندان با یک ویروس است که تهدید به آلوده کردن همه.

به عنوان هفته رفت Kochav تجربه تدریجی سخت شدن: فاز دو. "هنگامی که شما در معرض و در معرض و مواجهه با آن کمتر می شود, ترسناک," او گفت:. "وجود دارد این حساسیت زدایی و جدا شدن است." او متوجه همکاران که قبلا تغییر به لباس خیابانی قبل و بعد از شیفت خروج از بیمارستان در مالش; برخی را فراموش کرده برای قرار دادن در حفاظت از چشم به عنوان آنها راه می رفت به سمت اتاق بیمار, خزیدن به جمع آوری سپر چهره. او رویکرد خود را به بیماران شروع به تغییر. هر کس تا به حال همان بیماری; بسیاری از شانس ضعیف بدون در نظر گرفتن آنچه که او انجام داد; درمان شد مکانیکی. "من احساس قطع شده," او گفت:. "من مطمئن هستم که اگر آن را چون من overinvested زودتر و فقط احساسی صرف و یا اینکه هر روز یک جریان بی پایان از همین است. اما من از دیدن هر بیمار به عنوان مامان و دختر بچه, سکس با پدر شوهر, برای دیدن هر بیمار به عنوان یک آزمایشگاه ارزش و یک محیط است."

دیگران ظاهرا احساس به همان شیوه به دلیل به زودی Kochav را در I. C. U. توسعه یک طرح برای بازگرداندن بشریت به کار خود را. این واحد شروع به درخواست خانواده ها برای ارسال عکس ها و دو طرفه ورق توصیف هر بیمار زندگی و منافع. برخی از خانواده ها نوشت: از اول شخص دیدگاه بیمار—او در معرفی خود. به زودی, I. V. قطب پوشش داده شد با پاراگراف توصیف سال گذشته و چند لایه تصاویری از فرزندان و نوه تعطیلات و فارغ التحصیلی است. "من می خواهم به بررسی یک بیمار ونتیلاتور و تنظیمات و ناگهان من می خواهم خود را ببینید, چهره خندان در یک کباب پز" Kochav گفت. "من مراقبت از مردم است." او امیدوار است این جدید فاز سوم خواهد انجامید.

Coronavirus بیماران از طریق فاز بیش از حد. در اوایل ماه مارس دیوید و شریک زندگی خود را, امیلی سمت چپ این شهرستان با خواهر و برادر خود را در قانون به اقامت در لانگ آیلند. (آنها از من خواست خود را به استفاده از نام واقعی برای محافظت از حریم خصوصی خود را.) دیوید اعمال شش روز در هفته و در سی و پنج هرگز به طور جدی بیمار است. زمانی که او از خواب بیدار شد احساس ناخوشی او نسبت داده خستگی خود را به یک شب بد خواب است. آن شب او وارد آشپزخانه که در آن خواهر خود را با خوردن یک سیب زمینی شیرین; با غلبه بر تهوع و شروع کرد از پله ها بالا و سپس غش هدف قرار دادن سر خود بر روی یک نرده و باز کردن جای زخم در صورت بالا سمت چپ خط ابرو.

در روزهای آینده او ایجاد تب و سرفه و درد عضلانی. او خسته شده بود و نمی توانستم گرفتن نفس خود را. "من هرگز تجربه هر چیزی مانند آن را," او گفت:. "احساس من قفسه سینه در یک گیره. من به یاد داشته باشید سرفه بیشتر منزجر کننده خلط از زندگی من است." او خود جدا شده است. امیلی شروع به خواب طبقه پایین و خواهر و برادر خود را در قانون نقل مکان کرد. "این بسیار تحریک کننده اضطراب" دیوید گفت. "من سعی کردم برای جلوگیری از این خبر اما به ناچار من در سراسر یک داستان در مورد برخی از فرد جوان که انتوبه شد و درگذشت." تب به یک صد و سه و نمی خواهد با شکستن تیلنول; او شروع خواب با حوله مرطوب بخور بیش از بدن خود را. تنفس خود را رشد بیشتر زحمت کشیده و او را به تماس امیلی در شروع هر شب ترک تلفن خود را بر روی بلندگو تا صبح. "از آن ساخته شده من احساس می کنم بهتر دانستن او می تواند بشنود من," او گفت:. "من احساس کمی کمتر به تنهایی."

امیلی بود که کار ساعت های طولانی از راه دور نیز شد دیوید مراقب اصلی. او را ترک غذا و آب و چای در خارج از درب دوش گرفتن بعد از هر سفر به طبقه بالا. "این بود non-stop," او گفت:. "آن را طاقت فرسا و آن را بسیار منزوی. من احساس می کردم بر روی خلبان اتوماتیک. وجود دارد هیچ جایی برای احساسات است. من تا به حال به کار مراقبت از او و به نوعی سعی کنید به بیمار." یک شب در حدود 2 A. M.David زدم در امیلی درب. "من فکر می کنم ما باید به بیمارستان بروید," او گفت:. او راند و او نشسته در پشت; هر دو عینک ماسک—دو تا از آنها باقی مانده ، آنها را نگه داشته و روی ویندوز, باز, برای کاهش امیلی شانس تنفس در ویروس و دیوید نمی تواند متوقف لرز. چهل و پنج دقیقه بعد آنها وارد تریاژ چادر در پارکینگ بیمارستان. دیوید منتظر با ده ها تن از سرفه بیماران تا زمانی که آن را به نوبه خود به دکتر مراجعه کنید که در زمان خود سطح اکسیژن و به او گفت که او نمی واجد شرایط برای پذیرش بیمارستان. "این زمانی است که من را شکست. احساس کردم پس از جان گذشته" دیوید به من گفت. "او در واقع گفت:" شما نه بیمار به اندازه کافی برای پذیرفته شود.' من گفت: "من احساس وحشتناک. آیا من نیاز به نشان می دهد؟' او گفت: 'اگر آن را بدتر می آیند.' من مانند آن را در حال حاضر بدتر!' "

امیلی دیدم David راه رفتن به عقب. "این ترسناکترین لحظه," او گفت:. "من دعا آنها اعتراف او. او آنقدر بیمار است. این ایده که من می خواهم که برای نظارت بر او را تا زمانی که همه چیز بدتر و وحشتناک بود. این احساس ما اساسا در حال انتظار برای آن را به طوری بد او ممکن است بهبود می یابند." زمانی که آنها بازگشت به خانه امیلی باز یک بطری Clorox به پاک کردن آشپزخانه. او نمی تواند بوی سفید کننده. "من من گیر حلقه در بطری و در زمان چهار عمیق استنشاق," او گفت:. "من فکر کردم شاید آن بود ، این بود تا زمانی که او نمی تواند بوی او نعناع چای است که آن را بر او روزی. "من فکر کردم اوه duh این Clorox نبود ، من آن را بیش از حد."

زمانی که من صحبت با دیوید دو ماه بعد از او برای اولین بار توسعه یافته علائم او هنوز هم جایی در نزدیکی خود را قبل از coronavirus خود. "رایج ترین سوال من این است که آیا من به صد درصد است. پاسخ این است که حتی نزدیک" او گفت:. او می خواهم از دست داد پانزده پوند در طول بیماری خود و تا به حال موفق به دست آوردن دوباره تنها چند او هنوز هم گاهی احساس تنگی نفس هنگام صحبت کردن و قلب او شتافت زمانی که او راه می رفت بیش از حد سریع است. "این بسیار مایوس کننده است. من استفاده می شود به کار هر روز. در حال حاضر من حتی نمی تواند تنه زدن" او گفت:. "اما من سعی کنید به تمرکز بر روی مثبت است. ممنون میشم به برخی از سطح پایه سلامت است." او قصد دارد برای اهدای خون خود را به آزمایش های بالینی است که با استفاده از آنتی بادی از COVID-19 بازماندگان برای درمان بیماران است. "اگر حتی یک فرصت کوچک آن ممکن است به دیگران جلوگیری از رفتن را از طریق آنچه که من از طریق رفت و من خوشحالم که آن را انجام دهد."

امیلی که دچار البته خفیف تر از بیماری از داود تا به حال برای بازیابی از مراقبت. "هر کس فکر می کند" من او یک بیمار—چه معامله بزرگ است؟' "او گفت:. "من باید توضیح دهد—بدون آن وحشتناک بود. شما نمی توانید با فرد شما را دوست دارم. شما نمی توانید چیزهایی که شما به طور معمول به راحتی آنها را. شما نمی توانید آنها را نگه دارید. شما نمی توانید آنها را بوسه." بعد از آن یک دوست از او خواست اگر او احساس رایگان, پس از او دیگر نیاز به ترس ابتلا به ویروس. اگر هر چیزی او بیشتر نگران در مورد ترک خانه. "من به معنای واقعی کلمه نمی تواند در هر نقطه" او به من گفت. "من نمی خواهم به هر کسی که بیمار است. احساس کردم بار سنگین بودن حامل. من نمی دانم چه مدت من عفونی بنابراین من در زندگی حتی انزوای بیشتر. حتی در حال حاضر من نمی دانم اگر آنتی بادی ایجاد ایمنی بدن شما. پس نه تسکین."

این ویروس هنوز هم وزن خود را در ارتباط است. خشک آنها دیگر می توانید به اشتراک گذاری در فعالیت های آنها را دوست دارم. مکالمات طولانی در حال به چالش کشیدن; افزایش غیر ممکن است. یک جدایی عاطفی را دنبال کرده است فاصله فیزیکی. "حاد بیماری است بیش از, اما ما هنوز با آن زندگی می کنند" امیلی گفت. "ما باید این بسیار بی مبالات وجود است. آن را خسته کننده و غم انگیز است اما این طبیعی است. ما در حال حاضر به نشستن در کنار هم اما در برخی از راه های آن را بیشتر منزوی از زمانی که ما زندگی می کردند و در اتاق های جداگانه." آنها در حال انتظار برای این مرحله جدید به تصویب.

این بیماری همه گیر است و تحت تاثیر نه تنها بیماران و خط مقدم پزشکان بلکه کسانی که به یک دلیل و یا یکی دیگر مجبور شده اند در پشت صحنه. با توجه به یک بیماری خود ایمنی او تشخیص داده شد که در دوران نوجوانی در Romit باتاچاریا یک قلب و عروق کارآموز در بوستون گرفته شده سرکوب کننده ایمنی داروها برای بخشی بهتر از دو دهه است. اختصاص داده شده و جوشان است كه به طور معمول برای اولین بار برای کمک به اطراف بیمارستان, پوشش, برای, همکاران, ماندن, دیر, مصرف اضافی بیماران; هنگامی که این بیماری همه گیر آمد به شهر خود این مربیان او را متقاعد کرد تا قدم به عقب. خطرات آنها استدلال شد به سادگی بیش از حد بزرگ است. "در ابتدا من خیلی بی اعتنا" او به من گفت. "اما هنگامی که من سرد من دیدم حکمت در ترس از آنچه که ما هنوز نمی فهمید." باتاچاریا مشغول به کار از راه دور, دیدن بیماران پزشکی از راه دور. او در کار اداری خود را در بخش و انجام تحقیقات در coronavirus. او اهدا خون است. "هویت من است که یک پزشک" او گفت:. "فکر کردم" من نشستن در حاشیه در حالی که تیم من در پلی آف.' "

زمانی که من صحبت می کرد به باتاچاریا اخیرا او برای اولین بار آماده تغییر در این بیمارستان در دو ماه. من از او پرسیدم چه چیزی تغییر کرده بود. در اوایل بیماری همه گیر, او گفت:, "من می توانم اطمینان خانواده من. آنها می دانستند که من نمی دانم چگونه مخاطره آمیز آن را برای من بود برای ورود به یک بیمارستان است." پس از آن داده ها پدید آمده است که نشان می دهد مراقبت های بهداشتی کارگران کافی P. P. E. منطقی کم احتمال آلوده شدن; خوبی ذوات بیمارستان باید به طور کلی قادر به نگه داشتن کارکنان خود را سالم. "خطا میله های اطراف خطر انتقال قرارداد" او گفت:. این همه احساس ساخته شده است. هنوز هم من نمی تواند کمک کند تعجب که آیا او تصمیم نبود رانده تا حدودی با بی قراری. "من همچنین متوجه شدم که در حالی که من می تواند ایستادن کنار برای در حالی که کمی coronavirus با ما خواهد بود برای یک مدت طولانی," او گفت:. "من دیگر حاضر به کنار همه چیز به من آموزش دیده تمام زندگی من برای برای جلوگیری از خطر چیزی است که می تواند بخشی از شغل من برای ماه های سال—شاید برای همیشه."

مانند بسیاری از مراقبت های بهداشتی کارگران باتاچاریا شده است پس اخبار و همه گیر روایت در توییتر. آن را خسته کننده است برای دیدن چقدر کار صرفه جویی در زندگی شده است پیچیده با اطلاعات غلط شعارهای سیاسی و محاسبه است. کاخ سفید با انتشار نیمه حقایق و تئوری های توطئه; بسیاری از ایالت ها را آرام محدودیت بدون ملاقات و حتی دولت را سیراب به پایین قرار میگیرند. "این نشان دهنده جهل و امتیاز از کسانی که تا به حال برای مقابله با این درد و رنج" باتاچاریا به من گفت. "این نیز نشان دهنده یک عدم همدلی است. مردم معترض اجتماعی فاصله و یا گفتن این همه جعل را تجربه نکرده است که درد آنها را تماشا نیست مردم رنج می برند و احساس درماندگی به دلیل وجود دارد هیچ چیز آنها می تواند انجام دهد." با در نظر گرفتن همدلی برای بیمار باتاچاریا به یاد دوران تکامل خود را به عنوان یک دکتر. قبل از مدرسه پزشکی, او می خواهم درک فلسفه رواقیون به مشخصه موثر پزشک. "من فکر می کردم مهم ترین چیز بود که فروش توسط خون و احشاء است که شما می توانید از تماشای صحنه های از قحطی و جنگ و بدون احساس عاطفی پریشان," او گفت:. دیدگاه خود را تغییر زمانی که او شخصا مسئول برای بیماران. در حال حاضر او فکر می کند یک دکتر خوب مشخص است برای اولین بار با توانایی احساس دیگران درد.

در مغز همدلانه و تحلیلی تفکر اغلب در مخالفت مستقیم وجود دارد عصبی محدودیت در توانایی ما برای شرکت در هر دو حالت به طور همزمان. و در حقیقت پزشکان باید یاد بگیرند که هر دو را در آغوش همدلی و محدود به آن است. موقت حد از احساسات چیزی است که به ما اجازه می دهد به قرار دادن یک کاتتر به یک بیمار گردن و یا یک لوله پایین بیمار گلو; اگر ما احساس می کنید بیش از حد ما نمی تواند فکر می کنم و عمل می کنند در حالی که اگر ما احساس می کنید بیش از حد کوچک ما نمی مراقبت. من در نظر گرفته ایم و این تنش خودم در حالی که مراقبت از COVID-19 بیماران. من زده چگونه اغلب من جدا تصمیم گیری در مورد لوله تراشه پس از لولهگذاری تنها به تکان بیدار—توسط یک مادر جوان می گویند که در صحبت کردن به کودکان نوپا بیش از FaceTime از طریق زحمت کشیده تنفس شاید زمان نهایی است.

فکر کردن در مورد این بیماری همه گیر به عنوان یک کل من اغلب احساس می کنید ترکیبی از خستگی و تعجب. در اوایل این سال من به عنوان خوانده شده مقالات به تماشای اخبار و صحبت های عمومی-مقامات بهداشت; من به دنبال چین, ایران, ایتالیا. حتی پس از من هرگز فکر نمی کردم آمریکا همه گیر خواهد بود و این بد بود. من امیدوار شاید نامعقول است که سرنوشت خود را نمی خواهد ما.

در حال حاضر من می دانم که من آن را ببینید در آینده از آنجا که من نمی خواهم به. حتی امروز امید من هنوز هم تهدید به ابر قضاوت من. من امیدوارم که بدترین پشت سر ما است که زندگی و کار و خانواده به زودی بازگشت به قبل از همه گیر ظاهر ، اما هر روز صبح من از خواب بیدار به یاد بگیرند که صدها نفر از آمریکایی ها در برابر ویروس ها و جزئیات در مورد مراقبت های بهداشتی کارگران که درگذشت. من ترسم بین تمایل به عمل و تمایل به فراموش نکنید. اغلب من در آرزوی فرار. کار به عنوان خط مقدم دکتر شما گفت که شما بخشی از تاریخ—تاریخ واقعی نوعی که نوشته شده در کتاب و تدریس به کودکان است. اما من نمی خواهم به زنده تاریخ است. من می خواهم به سفارش یک آبجو در یک نوار با افراد دیگر مانورهای رندانه به گرفتن متصدی چشم داشتن به ترک بیمارستان و این بیماری به مراتب پشت سر.


راهنمای Coronavirus

  • Coronavirus واکسن است در مسیر به سریع ترین تا کنون توسعه یافته است.
  • چه coronavirus نشان داده است در مورد آمریکا پزشکی است.
  • توصیه هایی برای حفظ اجتماعی فاصله سلماس بازگشایی از معاشرت و استفاده از حمام به پوشیدن ماسک.
  • چرا از راه دور کار بسیار سخت و چگونه می توان آن را ثابت شده است.
  • سیاتل رهبران اجازه دانشمندان را با سرب در پاسخ به کوروناویروس. نیویورک رهبران نیست.
  • طولانی جنگهای صلیبی از Dr. Anthony Fauci عفونی-بیماری کارشناس دوخته بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مردم آمریکا است.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب