استقامت از Notre-Dame

یک کتاب جدید را فراهم می کند یک یادآوری به موقع است که تغییر بخشی از زندگی از مکان هایی مانند برگشتن-کدبانو و

توسط NEWS-SINGLE در 25 فروردین 1399
A crowd of people watch the Notre Dame on fire
یک کتاب جدید را فراهم می کند یک یادآوری به موقع است که تغییر بخشی از زندگی از مکان هایی مانند برگشتن-کدبانو و نوسازی که می تواند انجام بیش از فقط بازگشت ما به وضع موجود.عکس توسط پاتریک Zachmann / مگنوم

آن را سخت به سرزنش gargoyles. برای صد و هفتاد و پنج سال از آنها محافظت Notre-Dame de Paris از جنگ آب و هوا و گردشگران و مسلما آنها موفق به انجام همان زیر قابل توجهی فشار یک سال پیش زمانی که در آوریل 15, فروغ تقریبا نابود شده یکی از معروف ترین در جهان کلیساهای. آتش آغاز شده و در اوایل شب جرقه در خشک rafters از سقف. کشیش و آتش نشانان در مسابقه برای نجات آثار مربوط به علم العبادات آثار و هنر در داخل. آنها تا حد زیادی موفق اما در عرض دو ساعت آتش در حال گسترش در سراسر سقف و هفت صد و پنجاه تن spire کاهش یافته بود همراه با بسیاری از مشبک چوب از سقف طاقی.

افسانه است آن است که gargoyles قرار است برای جلوگیری از این نوع از چیزی. Notre-Dame برخی از معروف ترین grotesques در تمام اروپا اما این موجودات که افسانه سرچشمه در نزدیکی روان. در اواسط قرن هفتم داستان می رود آب خارج می گردند اژدها بود و وحشت که در شهرستان سیل زمینه های آن و خوردن آن باکره—اما هنگامی که یک کشیش (و به زودی به صورت سنت) نام Romanus نزدیک آن را با یک صلیب عیسی مخلوق تسلیم شد. Romanus سوخته اژدها در خطر است و اگر چه اژدها بدن تبدیل به خاکستر سر آن ظاهرا ساخته شده از برخی از نوع شیطانی و یا dragonic کولار نمی خواهد آتش گرفتن. بنابراین Romanus بنا به آنچه باقی مانده بود از این جانور در خارج از کلیسا که در نهایت باران شروع به ریختن از طریق آن. نصب شده بر سر اژدها شد و سپس یک چیز و به زودی کلیساها در سراسر اروپا بود waterspouts حک شده به مانند اژدها. در فرانسه این کلمه برای هر نوع تصویر عجیب—susanilow—ریشه در کلمات و گلو غرغره.

Notre-Dame سهم عادلانه خود را از gargoyles اما به عنوان بلکه می خواهم که شما می دانید, آن, معروف ترین حیوان صفت دکوراسیون واجد شرایط نیست: کسانی که شیطانی به دنبال شیر و سگ و فیل و پرندگان که خط سقف نمی کانال آب و در نتیجه از لحاظ فنی به نام واهی. در کتاب جدید خود که به بررسی نه صد سال بین زمانی که کلیسای جامع ساخته شده بود و هنگامی که آن را نزدیک به سوزانده رمان نویس Ken Follett توضیح می دهد که چگونه این موجودات به دست می آمد بخشی از آن است و استدلال می کند که علاوه بر آنها در قرن نوزدهم مشخص, آغاز, کلیسای جامع, معماری و فرهنگی رنسانس. این یک یادآوری به موقع است که تغییر بخشی از زندگی چنین مکان هایی و نوسازی که می تواند انجام بیش از فقط بازگشت ما به وضع موجود. "Notre-Dame: تاریخچه کوتاه از معنای کلیساهای" (وایکینگ ها) نوشته شده بود در یک هفته بلافاصله پس از آتش سوزی سال گذشته و به دلیل فولت است درآمد حاصل از این کتاب در حال اهدا به مرمت صندوق به معنای آن است که نه تنها برای بزرگداشت ساختمان گذشته اما برای کمک به تضمین آینده آن است.

مانند مارک تواین و riverboats یا مایکل کرایتون و دایناسورها فولت و کلیساهای هستند ناپذیر با تشکر از پرفروش ترین رمان تاریخی "ستون های زمین" بود که در سال 1989 منتشر. زمانی که Notre-Dame شروع به سوختن اخبار رسانه ها شروع به تماس فولت برای تفسیر و او را صرف شب 15 آوریل انجام nonstop مصاحبه. قبل از اینکه خبرنگاران به دنبال مورخان و معماران که می تواند توضیح دهد که چه اتفاقی می افتد در پاریس فولت استنباط که آتش احتمالا شروع در سقف پیش بینی شده که سقف طاقی شکل می گیرند و هشدار داد که ممکن است همه از کلیسا ستون های سنگی با آن زمانی که آن را انجام داد. او می دانست که این تا حدودی به دلیل او تا به حال نوشته شده از یک نسخه از این سناریو به "ستون های زمین"; در شهر داستانی از کینگسبریدگ یک کلیسای جامع می سوزد و پس از آن فرو می ریزد. "نزد چنین توانا ساختمان در حال تخریب بود که به طرز عجیبی تکان دهنده" فولت نوشته بود "مثل تماشای یک کوه سقوط و یا یک رودخانه خشک اجرا." چنین شوک احساس در سراسر جهان در سال گذشته زمانی که میلیون ها نفر را در ناباوری به عنوان شعله های آتش billowed از سنگ کلیسا در Île de la استناد و منتظر با وحشت به دیدن اگر کل کلیسای جامع را به سقوط. یکی از epigraphs به فولت کتاب جدید می آید از مجله فرانسوی Paris Matchکه نوشت جهانی پاسخ "امروز آنها گریه برای او در هر زبان است."

فولت جدید کتاب شش فصل و در مجموع باز با آتش اما پس از آن می رود به کلیسای جامع را آغاز و با حرکت در طول تاریخ به ترتیب زمانی شروع در 1163 سال اسقف Maurice de Sully تصمیم گرفت که او نیاز به یک بزرگتر کلیسا. گرم شدن آب و هوا و قابل اعتماد تر برداشت آغاز شده بود به اروپا از قرون تاریک و شهرستانها در سراسر این قاره شد پر رونق است. پاریس از این قاعده مستثنی بود و آن اسقف تصمیم به جشن می گیرند با یک پروژه ساخت و ساز. سایت تعیین شده برای کلیسای جامع مدتها میزبانی خدمات مذهبی; کلیساهای مسیحی در حال حاضر در اشغال نقطه اول قدمت آن به قبل از قرن ششم و حتی قبل از آن بود که خانه را به یک معبد به مشتری است.

قبل از آنها رفت گت ترین کلیساهای شد مشتق از زبان لاتین: stout قلعه-به دنبال سازه های با گرد و قوس و کمتر از ویندوز است. یکی از سالی به ارث برده که او منصوب شد اسقف جا که لایحه اما او در زمان علاقه به سبک معماری است که در آن در حال شکل گرفتن دستور extant کلیسای جامع به آنها نابود شوند و طراحی گوتیک یکی از ساخته شده است در خود جای داده است. یک شبستان با hundred-foot سقف کلیسا بلندترین در جهان در آن زمان و پس از بیست و شش سال به بالا محراب وقف شد به طوری که خدمات می تواند شروع به محل مصرف داخل است. ساخت و ساز ادامه داد: یکی دیگر از هفت دهه تا در نهایت دو دو صد پا سنگ آهک برج های بزرگ از زمین رز ویندوز خود را شیشه ای رنگ آمیزی و زنگ ها ریخته شد به کلیسای جامع آن صدا. توسط 1260 کلیسا بود تا حد زیادی به پایان رسید و اسقف بود که از آن آغاز شده بود مرده است.

بیش از پنج قرن ها گذشت و Notre-Dame نگه داشته و به عنوان دیده بان پادشاهان تاج گذاری شد و جنگ و خروشان, امپراتوری گسترش و آفت جاروب جهان است. کلیسای جامع رنج می برد و تا حد زیادی در طول انقلاب فرانسه بود که آن را deconsecrated و به طور خلاصه تغییر نام معبد دلیل آن نمادهای مذهبی آسیب دیده توسط iconoclasts و آن سلطنتی پیکرنگاری حذف شده است. هر تاریخچه کلیسای جامع باید مکث در این سال به در نظر گرفتن این احتمال که آن را نمی ممکن است را تحمل کرده اند ؛ یا جنگ و یا غفلت از سکولاریسم می تواند آن را انجام داده اند ، پس از انقلاب کلیسای جامع شد بازگشت به کلیسای کاتولیک و reconsecrated و ناپلئون را انتخاب و آن را برای تاجگذاری خود در سال 1804. اما فولت به درستی ساکن در نقش دیگری که نویسنده در آن نجات. ویکتور هوگو در حال حاضر معروف برای اشعار و نمایشنامه هنگامی که خود را ناشر به او پیشنهاد یک پیشرفت برای یک رمان تاریخی به مجموعه ای در پاریس. او برای مشورت و تعلل کردند اما در نهایت حل و فصل کردن و نوشت: "Notre-Dame de Paris" به سرعت نزدیک به دو صد هزار کلمه در کمتر از پنج ماه است. او با انتشار این کتاب در سال 1831.

هوگو داستان است که به عنوان رنگارنگ به عنوان شیشه در کلیسا, پر از شخصیت ها و به همان اندازه وحشی لفظی شکوفا می شود. و مانند فولت او شامل یک نبوی عبور مورد آتش سوزی وحشتناک. "همه چشم ها برداشته شد به ارتفاعات کلیسای" هوگو می نویسد: "بالای پنجره بلند شعله رز بین دو برج ناقوس با یک گردباد از جرقه زن شعله بی پروا و خشمگین از زمان به زمان خرد به دود توسط باد. . . . این مجسمه های بی حد و حصر از شیاطین و اژدها در زمان ملال انگیز نگاه کنید. بی قرار روشنایی شعله های آتش از آنها ساخته شده است به نظر می رسد به بی قراری. وجود دارد خنده vipers, yapping gargoyles سمندر در برگرفته و آتش با خود نفس و هیولا که عطسه در دود." امروز داستان Esmeralda Pierre Gringoire کلود Frollo و Quasimodo بار خوانده شده مانند یک عاشقانه تب رویا. آن را تقریبا بطور جهانی panned معاصر منتقدان.

که به ندرت متوقف شد و یک کتاب از تبدیل شدن به یک بین المللی بهترین فروشنده. هوگو را بیشتر از آن است که: تقریبا بلافاصله آن شروع به کشیدن انبوهی از زائران به دیدن کلیسای جامع memorialized در صفحات آن. با بسیاری از گردشگران هجوم آوردند به Notre-Dame, دولت در نهایت به یک دلیل و وسیله ای برای بازگرداندن ساختمان مخروبه. آن بود که مرمت آغاز شده در سال 1844 و نظارت توسط معمار اوژن Viollet-le-Duc که به ما Notre-Dame ما امروز می دانیم. Viollet-le-Duc shored تا ساختار تعمیر ویندوز و جایگزین, زنگ, اما او به مراتب بیشتر از یک مرد نگهداری و علاوه بر این که کار مرمت او نصب شده—بیش از اعتراض برخی از معاصران او—مدرن منار مخروطی و جمعیت کلیسای جامع با واهی که در تعریف آن.

کسانی که جذاب موجودات زنده در امتداد نرده تماشای بیش از شهرستان ، delighting گردشگران است که بالا رفتن از برج و تزئین کارت پستال و پوستر بازدید کنندگان را به صفحه اصلی. برخی انسان, دیگران خالص وحش; مجموع آنها ویژگی های اسلحه, بال, ریش, شاخ, منقار, دندان های نیش پر و بسیار طولانی از زبان. یکی به طور خاص همیشه به من زده به عنوان یک به مراتب بهتر نمایندگی از ذهن در محل کار از رودین را "متفکر": Stryga که نشسته با چانه در دست و زبان بیرون زده مثل یک تمرکز شش ساله به دنبال به طور همزمان جدی شیطان صفت و زود رنج.

شاید آن واهی است که محافظت Notre-Dame از بمب گذاری در پاریس در طول جنگ جهانی دوم است. قطعا آن را به عنوان به احتمال زیاد به توسط حملات هوایی به عنوان موزه لوور که شد خالی از آن با ارزش ترین آثار هنری. در یکی مانده به آخر فصل از فولت کتاب او طول می کشد خوانندگان به کلیسای جامع در 26 اوت 1944 به بعد پس از فرانسه آزاد شد. که آن روز صبح یک کشیش آمریکایی به رهبری یک جرم بیشتر برای ارتش ایالات متحده را 12th پیاده نظام. بعد از آن روز به عنوان ناشناس (هر چند به احتمال زیاد در آلمان و یا ویشی) تک تیر اندازها اخراج از برج ها در آن جمع آوری ژنرال چارلز دوگل در سر یک پیروزی از Arc de Triomphe همراه شانزه لیزه وارد در نوتردام, راهپیمایی به کلیسای جامع و خواند تا با صدای بلند با جمعیت که برای تلفن های موبایل از Te Deum خدمات نعره میکشید از درب برنز و به خیابان های شهر که تا به حال اشغال شده است به مدت چهار سال.

این یک صحنه تکان دهنده و فولت ممکن است به خوبی انجام داده اند به ترک همه چیز وجود دارد, هنگامی که کلیسای جامع و جهان در ارتباط بودند در تراژدی و امید به عنوان آنها در سال گذشته است. به جای این کتاب به پایان می رسد در یک سال بود که از نتیجه بزرگ برای Notre-Dame, حتی اگر آن را برای فولت: 1989 هنگامی که نویسنده در حال حاضر معروف برای پنج جاسوسی رمان و غیرداستانی هیجان انگیز در مورد انقلاب ایران منتشر شده "ستون های زمین است." این رمان به فروش می رسد بیش از بیست و هفت میلیون نسخه انجام این کار خوب است که فولت نوشت: دو دنباله "جهان بدون پایان" و "یک ستون از آتش است." در ماه سپتامبر او اضافه خواهد شد یکی دیگر از رمان را به خود کینگسبریدگ سری یک prequel با عنوان "شب و صبح."

"ستون های زمین" یک کار فوق العاده از تاریخی تخیلی کنار اختصار از زندگی انسان با دوره طولانی از دید هنری و معماری ایجاد شده است. آن را آسان ببینید که چرا فولت احساس سرنوشت خود است بنابراین بسته به این که از Notre-Dame اما حیف که او به نظر می رسد فراموش کرده ام لحظه ای آنچه در آن و دیگر کلیساهای به معنای انجام: در مقیاس و عظمت آنها سرقت نفس ما خم ما زانو و مستقیم چشم ما heavenward یادآوری ما را به فروتن قبل از عظمت جهان و شگفتی های آن خالق. هنوز هم می توان او را ببخش برای رسوخ نفس است که باز کردن و بستن این کوچک گنجینه ای از یک کتاب تا حدودی به دلیل تقریبا همه از ما گرفته اند زیبایی Notre-Dame شخصا اما عمدتا به دلیل در اهدای درآمد حاصل از آن او مدل نوع سخاوت آن را به این امتیاز موجود برای نسل های آینده است.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب