"سمت" بازگشت به جهان عجیب و غریب

"دور سمت" تک پانل کمیک که débuted در سال 1980 و برای فرار از پانزده سال بود که با اطمینان مدرن است.تصویر حسن ن

توسط NEWS-SINGLE در 4 مرداد 1399
"دور سمت" تک پانل کمیک که débuted در سال 1980 و برای فرار از پانزده سال بود که با اطمینان مدرن است.تصویر حسن نیت ارائه میدهد FarWorks

به تازگی مانند ماموت پشمالو در حال ظهور از ذوب یخچال های طبیعی "دور سمت" تک پانل کمیک که débuted در سال 1980 و کمک را در دوران ریگان, مطلب دلنشین, دوباره از مه از زمان. آن خالق گری لارسون (هیچ رابطه ای!), بازنشسته و در سال 1995 پس از اینکه توانست همزمان در بیش از هزار و نهصد روزنامه ها و فروش بیش از چهل میلیون کتاب است. سپس او ناپدید شد تقریبا به طور کامل شبیه یک بازی خنده دار-صفحات سالینجر یا Pynchon, busying خود را با گیتار جاز و احتمالا لذت بردن از زندگی. لارسون نیست یکی دیگر از انتشار اصلی "Far Side" کارتون برای بیست و پنج سال تا این ماه که از او به چاپ سه آنلاین. او مشغول به کار در یک رسانه های دیجیتال در حال حاضر در یک قرص است که خود را تمدید "حس ماجراجویی," او نوشت. تصاویر غنی رنگارنگ تقریبا نقاشی, اما سبک خود را که در غیر این صورت همان; طنز او همان است. در یکی از کارتون خرس های جمع آوری شده در اطراف یک میز پیک نیک در حال خوردن عسل-تحت پوشش Cub Scouts; در یکی دیگر از بیگانگان به دنبال انسان بحث در مورد برنامه "کاوشگر و انتشار"; سوم, یک مرد یک شهر پیاده رو تحسین کرد یک وسیله نقلیه زرد پر از سختی به دنبال حیوانات و yells, "Taxidermist!"

چگونه باید ما دریافت بازگشت از این ماموت? شاید با توجه به آن در زمینه زمین شناسی زمان. آن سه جوک های زمین در حال حاضر, اما در اوایل دهه هشتاد لارسون تاثیر بود لرزه; "سمت" شد مسلما باهوش ترین و مبتکر ترین کمیک روزانه از اواخر قرن بیستم. هنگامی که آن بیرون آمد, نوار خیلی متفاوت از سایر سراسر کشور همزمان روزانه کمیک است که آن را نزدیک به تحریک. در آن زمان بسیاری از آنها را تمیز پوشیده و زیبا, آیا مجموعه ای در میان حومه خانواده ("سلام و لوئیس" "بلاندی" "خانواده سیرک") و یا در حملات وایکینگ ("Hägar وحشتناک") و قاطعانه امن است. آنها به ندرت ساخته می خنده. در این زمینه مقایسه ای grumpiness از "گارفیلد" احساس مرزی; شل به صف سست ponytailed earnestness از "برای بهتر یا بدتر" بود آیا به عنوان تیز طنز "Doonesbury" و همیشه درخشان "بادام زمینی است." اما خلاق و جسورانه بود و به طور کلی در تامین کوتاه مدت. برخی از نوار مسخره ساختارهای سیاسی ("پادشاه یک خبرچین!"), اما بیشترین خدمت را قبول کند اگر نه تقویت وضع موجود.

عجیب ترین چیزی که در مورد صفحات خنده دار بود که چگونه شگفتی کهنه بودند. اندی Capp را اسنوکر shenanigans, Jinxy Bumstead مو به سبک استادانه نشان داده شده melodramas مانند "رکس مورگان, M. D." و "مری ارزش"—همه آنها به نظر می رسید به صحبت به یک زبان بصری از یک گذشته پس از جنگ جهانی. من به عنوان خوانده شده آنها را در شیفتگی هر روز را با شکوه دو صفحه ای در هارتفورد کورانتدر میان دیگر گردن کلفت اشکال سرگرم کننده: ان Landers مشاوره ("از خواب بیدار و بوی قهوه!"), یک ستون پل سیدنی Omarr خود جدی طالع بینی و "آشفته بازار" که شبیه چیزی است که شما می خواهم خدمت در کنار بادام زمینی در یک جانبازان نوار. چندین نوار مانند homesteaders حال ادعا املاک و مستغلات در کمیک صفحه و تصویب آن از نسلی به نسل دیگر طنز خود را فراموش کرده و یا ضمنی ارائه لذت از طریق آشنا کردن تصاویر در یک آشنا در جهان است.

پس از آن آمد "سمت دور." آن را با اطمینان مدرن و با اطمینان عجیب و غریب. در آن تک پانل محتویات آن را به طور کامل غیر قابل پیش بینی: آن را به حال هیچ تکراری شخصیت هیچ مداوم روایت دیگر از زندگی بر روی زمین است. آن را می تواند به تصویر کشیدن هر کسی یا هر چیزی و لارسون به نظر می رسید به آن را همه در, از کارگر دفتر به آب بوفالو شامپانزه به روانپزشک مریخ به حلزون. ویژگی آن به تنهایی در کمیک صفحه احساس رادیکال. بنابراین توجه خود را به جهان طبیعی است. "این ممکن است عاقلانه در تاریخ اول اما من فقط باید سعی کنید خود را سیر اسکله موش" مار می گوید: در یک کارتون به دنبال به لحاظ روانی امیدوار بشم. در دیگری به نام "پرواز هوس" یک پرواز معلق در هوا بیش از یک پیک نیک می گوید برای یک دوست "یک لحظه صبر کن لئونارد . . . من فقط می خواهم به رفتن به پایین وجود دارد و زمینی که سیب زمینی, سالاد را خاموش و دوباره." ماهی مرکب کودکان bickered بیش از نگه داشتن شاخکهای خود را; دایناسورها دودی سیگار و رفت منقرض شده است. در زمانی که nerd فرهنگ بود و در مراحل ابتدایی "سمت" پاداش خواننده را برای دانستن چیزی در مورد روبرو شست "موبی دیک" لوئیس و کلارک و یا عملکرد یک خرطوم. اما آن را نیز پاداش عشق lowbrow—بیش از یک کارتون ویژه پرندگان دیدن انسان اهداف زیر است.

انسان خود بودند ، لارسون ایجاد سبک ساخته شده آنها را نگاه و عمل آشنا و به همین دلیل به نظر می رسد تا حدودی در خانه در funnies, اما آن را نیز تمسخر آنها. آنها را کوچک و سر عدم دانش آموزان خود را در پشت عینک unflattering leisurewear; آنها doofuses. (فقط از شرکت کنندگان از میدویل مدرسه استعداد.) حتی نوزادان به دنبال خنده دار و احتمالا در مورد خورده شدن توسط یک مار. لارسون مانند برخی از non-mainstream کاریکاتوریست از نسل او از جمله مت گرونينگ فیلم آموزش بری و رز Chast اغلب تساوی بزرگسالان مبتلا به آرامی خرابکارانه یادداشت از اواسط قرن اردوگاه—گربه-عینک کندوی عسل hairdos—نشان می دهد که یک کودک boomer اذیت کردن پدر و مادر خود را' نسل. (اژدها و گاو هم نام مانند فیلیس و ورن.) طنز تحت تاثیر قرار بود توسط sci-fi و خوفناک: گودزیلا, به دنبال, خوشحال, رانندگی یک ماشین با یک سپر دشنه که می گوید: "من 8 نیویورک"; تمساح در یک مهمانی, ببنج پودلس. شما می توانید احساس می کنید در این ایده ها و تصاویر تاثیر چارلز آدامز, Gahan Wilson, Monty Python. کارتون که به دادگاه تجدید نظر به پیشرو سلیقه بودند رو به رشد در دهه هفتاد و هشتاد در مستقل چاپ و نشر کتاب های کمیک مجلات و alt-هفته نامه مانند Village Voice—اما نه همزمان روزانه در هارتفورد کورانت یا St. Louis Post-Dispatch. در جریان اصلی صفحات خنده دار, در یک توده-فرهنگ عصر که به طور فزاینده جلال کسب و کار بزرگ و مو "سمت" آمد نه فقط به عنوان یک جزئی هیجان اما به عنوان یک امداد به عنوان اگر قطعات از ما در حال صحبت به این که تا به حال اذعان شده است قبل از. ناگهان جهان به تصویر کشیده شد بسیار بزرگتر از barstools و cul-de-کیسه های طنز تیره تر و بیشتر تعجب آور است. ما مدت طولانی است که قادر به خندیدن دعا-mantis جوک; در نهایت کسی بود که آنها را ساخت.

"سمت" به سرعت احساس شد. یک صحنه در "به سلامتی" یکی دیگر از احساس از دوران آغاز می شود با وودی و گفت: "من نمی 'سمت دور,' " و صخره و هنجار در تلاش برای توضیح آن را برای او. (بعد یک "سیمپسونها" تا به حال تهوع هومر کوه در می رم از طریق یک "دور جانبی" صفحه یک روز تقویم و رفتن "من آن را دریافت نمی. من آن را دریافت نمی. من آن را دریافت نمی. من آن را دریافت نمی کند.") برخی از خوانندگان نامه نوشت و به روزنامه های محلی ابراز وحشت در نوار خشونت و یا ابهام و خواستار آن لغو شود. میلیون ها نفر از دیگران بودند هار علاقه مندان به خرید کتاب و تقویم و کارت پستال. لارسون که به مطالعه برخی از زیست شناسی در کالج رشد در حومه تاکوما و یک بار اعتبار خود را در جهان به برادر بزرگتر خود Dan کسی که با او تا به حال کاوش Puget Sound در حال رشد با شبکه و کوزه و کسی که او نوشت: "به من نشان داد زیبایی و تعجب می کنم از یک چتر دریایی" و همچنین "زیبایی و تعجب می کنم از دوست داشتنی خود را خواهر و برادر در این صورت با همان چتر دریایی." علم معلمان جهان به خصوص غلغلک توسط "سمت" و شروع دار از طنز در کلاس های درس و دفاتر. (تا زمان لارسون بازنشسته او ابداع یک اصطلاح برای Stegosaurus دم خوشه تکاملی زیست شناس Stephen Jay Gould ابراز تحسین برای یک تهوع در مورد یک آمیب زن و شوهر است که در آن یکی می گوید دیگر به عنوان آنها تماشای تلویزیون "محرک پاسخ! محرک پاسخ! آیا شما تا کنون فکر می کنم?" "بسیاری از ما زندگی می کنند مانند amoebae اما لارسون نمی خواهد اجازه دهید ما" گولد نوشت. "وجود دارد هیچ مهم تر فکری درس با این حال از آن آموزش داده شود."

به عنوان سال رفت لارسون جلب هزاران نفر از "دور سمت" کارتون. برخی از آنها خورد ، برخی از آنها groaners—مصور puns, در امتداد خطوط جدید taxidermist کارتون مانند یک تصویر از یک مارماهی, حزب کوکتل, زیر نویس "اجتماعی morays." در ضمن رونق فرهنگ و تغییر در قسمت تشویق چشم انداز است که "سمت" کمک به ایجاد. در کمیک صفحه "کالوین و هابز" و "شکوفه County" مشترک لارسون وحشی بازیگوشی; در تلویزیون delirious آزادی "سیمپسونها" کمک به راه اندازی یک صنعت انیمیشن برای بزرگسالان است. خرابکارانه کارتون های خمیری دوست داشتنی putzes آمد به فراوانند. Nerd, فرهنگ, و, پیشرفته, در زمان بیش از. همه از این به عنوان "سمت" 's آشنایی آن نوآوری کمتر احساس رمان و, در برخی از نقطه آن oafish انسان و حرف حشرات شروع به ترک من سرد است. من به یاد داشته باشید که در Barnes & Noble در سال 2003 خیره به تازگی منتشر شده "کامل دور سمت"—یک جعبه با یک پیش گفتار توسط استیو مارتین و احساس هیچ تمایلی به بررسی و سپس به تعجب که در آن عشق من رفته بود.

در سال 1994 در لارسون را وداع نامه به روزنامه, او اشاره کرد "خستگی ساده" و تمایل به جلوگیری از کاهش به "قبرستان متوسط کارتون." در صفحات کمیک حد وسط به دنبال آن در پی خود. خنده دار صفحات امروز احساس startlingly شبیه به هو تفریحی من می دانستم که به عنوان یک بچه اما چند نوار با استفاده از Larson با طعم عجیب و غریب بودن را به عنوان یک نوع از نقطه فروش (نگاه کنید به "نزدیک به خانه" از "Argyle, ژاکت" "Bizarro," "غیر منطقی," "قافیه با نارنجی" و "خاموش علامت" در میان دیگران) با اهلی نتایج. "سمت" کمک عجیب و غریب بودن, پس, تابو تبدیل شدن به یک خنده دار-صفحات-نوع—و depressingly یک خسته کننده یکی است. بنابراین من غافلگیر شد و پس از ساخت یک نقاب تاخت و تاز کردن به این رشته در این هفته به انتخاب کنید تا برخی از استفاده می شود "دور سمت" مجموعه توسط چگونه بسیاری از لارسون کارتون های قدیمی ساخته شده من خنده. آبه لینکلن اولین اتومبیل ساخته شده به طور کامل از سیاهههای مربوط; مرغ فالگیر با فرومایه پیش بینی برای یک همکار-مرغ. من شروع به دیدن چگونه—در ساخت انسان بیچاره costars در کنار ماهی قرمز و گاو هلشتاين و نمایش دوباره و دوباره چگونه همه ما با همان رقت انگیز end—لارسون ایجاد یک نوع تسطیح همدلی در میان موجودات است. "این همه کمک می کند تا برای قرار دادن ما انسان ها به جای ما" جین گودال نوشت: پس از توصیف های مختلف "دور سمت" کارتون از درون له. "و ما به شدت نیاز به قرار دادن در محل ما." در این سال هنگامی که ما شده ایم قطعی قرار داده و در محل ما وجود دارد چیزی دوست داشتنی حتی تشویق در مورد این واقعیت است که لارسون که جدا شده خود را از این مکان برای مدت طولانی است تواضع reëmerged مایل به reëngage. او تعجب ما ؟ او در حال حاضر است. هر چیزی فراتر از آن است که فقط می تواند فوق العاده عسل در Cub Scouts.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب