این فیلم که درک کنند که چرا مردم شورش

فرهنگ سیاه فیلمسازان استفاده کرده اند آثار خود را به نشان می دهد که دولت غیرانسانی از مردم شورش است که در

توسط NEWS-SINGLE در 20 خرداد 1399
Giancarlo Esposito ستاره در انجام کار درست. (اورت مجموعه)

در پایان اسپایک لی 1989 منی فیلم انجام کار درستشخصیت Louie (با بازی لی) را برمی گرداند به Sal پیتزا فروشی صبح بعد از پلیس قتل رادیو Raheem (Bill Nunn) مجموعه یک شورش در این منطقه است. Mookie روش سوخته-پایین پیتزا سالن محل سابق خود را از اشتغال که در آن سابق خود, رئیس, Sal (Danny Aiello) نشسته. Mookie خواسته "من می خواهم پول من. من می خواهم پرداخت." Sal scoffs در این درخواست توضیح داد که Mookie حقوق و دستمزد نمی تواند شروع به پرداخت برای پنجره او را شکست که تحریک غارت و سوزاندن رستوران در محله. Mookie پاسخ می دهد: "Motherfuck یک پنجره—رادیو Raheem مرده است."

هنگامی که انجام کار درست منتشر شد بسیاری از منتقدان بیشتر در رابطه با این تصویر از صدمه به اموال از دولت-تحریم نژادپرستانه کشتن آنها را دیدم به تصویر کشیده شده بر روی صفحه نمایش لحظه قبل از. آنها را نادیده زندگی واقعی قربانیان که نام سیاه و سفید و قهوه ای Bed-Stuy ساکنان از تماس قبل از شورش آغاز می شود: "این قتل است. آنها این کار را دوباره. درست مثل مایکل استوارت. قتل. النور Bumpurs. قتل!" در حالی که کسانی که منتقدان را دیدم گستاخ خشونت و بی دلیل تخریب, فیلم سیاه و سفید منتقدان و محققان و مخاطبان شاهد یک صحنه است که به نمایندگی از خشم و غم و اندوه است که بخشی از زندگی روزمره خود را.

با سراسر کشور تظاهرات در پاسخ به نژادی و بی عدالتی خشونت پلیس و قتل مردم سیاه و سفید از جمله جورج فلوید Breonna تیلور Ahmaud Arbery و تونی McDade گفتگو در مورد اموال آسیب مطرح است. این "مسالمت آمیز تظاهرات و شورش های خشونت آمیز به طور یکسان" به عنوان توضیح داده شده توسط این مورخ Kellie کارتر جکسون در اقیانوس اطلسرا در معرض "استاندارد دوگانه آمریکا شورش" استخراج بحث بیش از آنچه هستند در نظر گرفته شود از نظر اخلاقی مناسب فرم اعتراض. این بحث نیز ریشه در فرهنگ عامه که در آن سفید شورش در فیلم اغلب جلال در حالی که سیاه و شورش در حال انتقاد بیشتر در معرض گفتمانی اختلاف بین ارزش مادی و ارزش سیاه و سفید زندگی می کند.

هژمونیک نمایندگی از سفید خشونت در فیلم spectacularize شورش و lionize vigilante عدالت است. D. W. Griffith را برجسته و نژادپرستانه حماسه, تولد یک ملت (1915) یک مورد در نقطه است. در آن تصویر از Ku Klux Klan آمریکایی به عنوان قهرمانان فیلم رسمی دستگاه های روایت استراتژی و موضوعی نقوش sensationalize و قهرمان سفید اوباش خشونت در پاسخ به enfranchised توده سیاه و سفید. اگر چه بحث در زمان انتشار آن تولد یک ملت نیز بسیار محبوب است. برای سفید منتقدان و مخاطبان گریفیث نمی مجسم riot اما صالح علت یکی است که به کمک احیای KKK در جامعه آمریکا و تولد سینمای مدرن در همان زمان. تجلیل از سفید خشم به گسترش امروزی تر فیلم: دیوید فینچر را در سال 1999 فرقه فیلم, مبارزه با باشگاه, برای مثال, نقد و valorizes سفید نر خشونت و خرابکاری داخلی و ترور. و به ظاهر بی ضرر درمان شهرستان تخریب در سفید ابرقهرمان فیلم هایی مانند 2013 Man of Steel نشان می دهد که در مردان سفید را به تلاش برای "نجات دنیا" زمین شناسی ضرب وشتم به طور کامل توجیه می شود.

در تضاد به گریفیث و این آثار معاصر لی و دیگر سیاه فیلمسازان مجبور به حرکت ایدئولوژیک پارادوکس از خشونت و عدم خشونت را در خود توصیفاتی از شورش روی صفحه مبادا عینک خود را دیده می شود به عنوان حمایت یا بی معنی تحریک شورش در دنیای واقعی است. در حالی که وجود دارد هیچ مفرد سبک رسمی و یا روایت تاکتیک در پاسخ به نژادی و خشونت این فیلمسازان را ایجاد بافت پلی فونیک فیلم که به بررسی اجتماعی و سیاسی و نیروهای تاریخی است که رسوب لحظه از ناآرامی. این فیلم برجسته ساختاری غفلت اجتماعی, بیگانگی سازمانی, فقر سیاسی, محرومیت, و شایع نژادی و خشونت که گرفتن شهری postindustrial جوامع است. به عنوان یک نتیجه خود را به نمایندگی از ناآرامی ها نه تنها نشان می دهد سیاه شورشیان به عنوان یک مبارز پاسخ به استثماری سرمایه داری بلکه قاب شورش های شهری به عنوان تنها اقدامات علیه خشونت و به عنوان کاتالیزور برای تغییر.

یکی دیگر از تصویر است که ویژگی های به شدت در تخیل فرهنگی است که از سال 1965 وات شورش هنگامی که ساکنان سیاه در L. A. محله فوران در برابر سوء استفاده پلیس و نژادپرستی نهادی. بر خلاف قبلی شهری شورش وات دستگیر شد در تلویزیون توسط رسانه های جریان اصلی است که به تصویر کشیده ساکنان سیاه به عنوان خود-مخرب و نادیده گرفته فقیر شرایط که در آن آنها مجبور به زندگی می کنند. در حالی که فیلم های مستند مانند ساشا جنکینز را سوزاند صبح رایت!, در سال 2017, کشف وات همراه با رسانه های جمعی التهابی پوشش غارت و خشونت, روایت سیاه و سفید فیلم ها را بیشتر زمینه خاص به DNA از این شورش.

برادران هیوز' 1993 آمدن از سن داستان Menace II Society, به عنوان مثال با استفاده از وات شورش به ارائه تاریخی زمینه را برای فیلم معاصر و سؤال از جوانان در جنوب مرکزی لس آنجلس. کارگردانی تیم تعبیه شده است و لایه های فیلم از این شورش با آکوستیک از سال 1992 رادنی کینگ شورش به عنوان یک intertextual نقد نشان شرایطی که باید به شکل محیط زیست است. در یک مصاحبه در مورد فیلم, Allen Hughes توضیح میدهد:"تهدید شده بود با یک چشم انداز تاریخی. این که چگونه ما آن را انجام داد شروع با وات شورش. ما در حال گفتن این مخاطب است که این تقصیر ما نیست که. که در تاریخ وجود دارد در اینجا. این '65 شورش ، این است که این هنر را از آمد. ناامیدی و خونریزی همه چیز است." این فیلم قرار گرفتن آن شخصیت کین (Tyrin ترنر) در این تاریخی پیوسته به عنوان فیلم محقق پائولا Massood نشان می دهد, به یاد بینندگان که "او یک محصول از urbanscape و یک مجموعه خاص از شرایط شهری. شهر تعریف Caine; او تعریف نمی کند این شهر است."

یکی از مهم ترین نمایندگی از شورش رخ می دهد در ایوان دیکسون 1973 کار این روح که نشسته درب یک فیلم که تصویر سیاه و ناآرامی بود تا آتش زا بود که yanked از تئاتر در مدت کوتاهی پس از انتشار آن در میان شایعات از دخالت و ارعاب توسط FBI را ضد جاسوسی برنامه. اقتباس از سام Greenlee رمان به همین نام از روح که نشسته درب جزئیات داستان سابق CIA agent دن فریمن (لارنس کوک) که قطار یک باند از جوانان سیاه Chicagoans the Cobras تبدیل شیکاگو سیاه مبارزان آزادی در جنگ چریکی. جدلی و prescient, فیلم اساسا تصور یک قیام ملی است که تایید شورش به عنوان لازم برای انقلاب و آزادی. شورش صحنه به دنبال کشته شدن یک سیاه و جوانان توسط یک پلیس سفید پوست. تصاویر وسایل نقلیه و ساختمان به آتش کشیده همراه با حملات خشونت آمیز توسط پلیس که با استفاده از سگ و نیروی بی رحم برای به زانو در آوردن جمعیت است. قرار گرفتن دوربین در میان هرج و مرج دیکسون را لرزان فیلم آینه زیبایی شناسی تلویزیون پوشش شورش مانند وات.

سفید منتقدان panned آنچه را که آنها احساس می شد این فیلم را "خشونت بی معنی." اما دیکسون قطاری عصبانی و نگران چهره سیاه ساکنان محله نشان می دهد که دولت غیرانسانی از مردم شورش است که در هرج و مرج است. دیکسون به دنبال این لحظه با یک صحنه بین فریمن و سیاه و سفید خود را دوست پلیس که contextualizes پایدار ناآرامی. این lawman توضیح می دهد که او و دیگر همکاران باید با حفظ نظم و قانون و یا ساکنان "ممکن است به عنوان به خوبی می شود در جنگل." بدون گم شده ضرب و شتم فریمن پاسخ می دهد: "گتو یک جنگل همیشه بوده است. درک شما نمی توانید از قفس مردم مانند حیوانات و انتظار می رود آنها را به مبارزه با عقب روزی." فریمن indicts یک سیستم است که در آن پلیس وجود دارد برای محافظت از اموال و نه زندگی. دیکسون مانند برادران هیوز و لی بعد از او به تصویر می کشد اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و تاریخی که نیروهای آتش خشم سیاه. این فیلمسازان را ساخته اند و موقعیت خود را روشن: وقتی که می آید به آزادی و عدالت و تلاش برای برابری, به عنوان Mookie گفت: "motherfuck یک پنجره."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن