نیروی است که هنوز هم قوی با جان ویلیامز

در سن هشتاد و هشت خود effacing آهنگساز در خود منعکس فوق العاده حرفه ای.عکس توسط چاد Batka / نیویورک تایمز / Re

توسط NEWS-SINGLE در 31 تیر 1399
John Williams
در سن هشتاد و هشت خود effacing آهنگساز در خود منعکس فوق العاده حرفه ای.عکس توسط چاد Batka / نیویورک تایمز / Redux

در تاریخ 10 ژانویه سال 1977 در روزهای پایانی فورد دولت, جان ویلیامز شروع به نوشتن موسیقی برای فیلم "جنگ ستارگان" آینده علمی تخیلی, فیلم ماجراجویی ایجاد شده توسط جورج لوکاس است. بیش از چهل و دو سال بعد در نوامبر 21, 2019, ویلیامز ریاست نهایی جلسه ضبط برای "ظهور اسکای واکر" نهم و ظاهرا آخرین قسط اصلی "جنگ ستارگان" حماسه. ویلیامز به ثمر رساند هر فیلم در این سری است و هیچ دستاورد کاملا مانند آن را در تاریخ فیلم و یا برای که ماده در تاریخ موسیقی. ویلیامز تشکیل شده بیش از بیست ساعت از موسیقی برای چرخه کار با پنج مختلف مدیران. او یک کتابخانه از ده ها متمایز نقوش بسیاری از آنها را فورا تشخیص به یک میلیارد یا بیشتر مردم است. "جنگ های ستاره ای" نمرات را وارد repertories از محترم ترین ارکستر در سراسر جهان است. هنگامی که در اوایل سال جاری ویلیامز ساخته شده او اولین اجرای ارکستر فیلارمونیک وین چندین نوازندگان خواسته او برای امضا.

ویلیامز با وقار, نرم, ابراز, inveterately خود effacing مرد هشتاد و هشت. او به خوبی آگاه است فوق العاده در سراسر جهان تاثیر خود را "جنگ ستارگان" موسیقی—نه به ذکر است نمرات خود را برای "Jaws" "برخورد نزدیک از نوع سوم" "E. T." در "ایندیانا جونز" فیلم "هری پاتر" فیلم "پارک ژوراسیک" و ده ها تن از دیگر فیلم های پرفروش—اما او هیچ ادعای عجیب برای موسیقی خود را حتی اگر او اجازه می دهد که برخی از آن می تواند در نظر گرفته شود "بسیار خوب." مادام العمر یابو او در برابر نگاه به عقب و خودش غرق در کار بعدی است. در coronavirus دوره او شده است در صفحه اصلی در سمت غرب لس آنجلس تمرکز بر روی کنسرت جدید کار—یک کنسرتو برای ویولن Anne-Sophie Mutter که باید آن هنوز در سال آینده.

در ماه فوریه برای من ویلیامز در خانههای کار در استودیو یونیورسال back lot—بخشی از adobe-سبک مجموعه متعلق به Amblin Entertainment, استیون اسپیلبرگ شرکت تولید شده است. اسپیلبرگ است در این نزدیکی هست. این دو نفر برای اولین بار با هم در "شوگرلند اکسپرس" در سال 1974 و همکاری در بیست و هشت فیلم به تاریخ—همه به جز چهار نفر از اسپیلبرگ ویژگی های. در ادای احترام 2012, اسپیلبرگ گفت: "جان ویلیامز بوده و مهم ترین عامل موفقیت من به عنوان یک فیلمساز." با این حال "جنگ ستارگان" است که مجریان آهنگساز شهرت.

ویلیامز ریخت و خود را به یک لیوان آب در خانههای آشپزخانه حل و فصل را به یک صندلی در مقابل میز خود و خطاب به موضوع "جنگ ستارگان" چرخه. او یک مرد قد بلند, هنوز هم از لحاظ جسمی شدید و چهره اش در قاب یک وضعیت مبهم روحانی ریش سفید. "فکر کردن در مورد آن و تلاش برای صحبت در مورد آن متصل می شود ما با این ایده تلاش برای درک زمان" او گفت:. "چگونه می توانم شما را در درک چهل سال ؟ منظورم این است که اگر کسی به شما گفت:, 'Alex در اینجا یک پروژه است. شروع در آن صرف چهل سال بر روی آن ببینید که در آن شما'? شکر خدا من تا به حال هیچ ایده این بود که به چهل سال است. من یک جوانی وقتی که من آغاز شده و من احساس می کنم در نگاه به گذشته بسیار خوش شانس بود که تا به حال این انرژی قادر به پایان آن—قرار دادن یک کمان در آن آن را به عنوان شد."

در اواسط نوزده-دهه هفتاد زمانی که ویلیامز تشکیل شده لینک به جوان فیلمهای مدیران اسپیلبرگ و لوکاس او در حال حاضر به خوبی تثبیت شده در هالیوود است. او در یک معنا به دنیا آمد و به کسب و کار پدرش جانی ویلیامز بود ضربی که در ریموند اسکات Quintette و بعد از آن بر روی موسیقی متن فیلم. ویلیامز père کار کرده و چندین بار با Bernard Herrmann شاید بزرگترین فیلم آمریکایی, آهنگساز جشن برای نمرات خود را برای "شهروند کین" "سرگیجه" "روانی" و "راننده تاکسی است." ویلیامز که گاهی اوقات پیوست پدر خود را در تمرینات به من گفت: "بنی دوست راه پدر من بازی نقاره. "پیرمرد ویلیامز نیست ترس برای شکستن سر او می گویند. بنی بود معروف شخصیت سودایی اما در سال های بعد او همیشه بسیار دلگرم کننده به من. یک بار او تحریک شده بود که من مرتب 'نقب زن در سقف.' 'نوشتن موسیقی خود را' او گفت."

این Williamses نقل مکان از منطقه نیویورک به لس آنجلس در سال 1947 زمانی که جان پانزده بود. یک پیانیست ماهر او توجه کنید برای سازماندهی یک گروه جاز با همکلاسی از شمال هالیوود بالا; مختصری قطعه در زمان مراجعه به او را به عنوان Curley ویلیامز. در سال 1955 او به نیویورک رفت و به مطالعه در جولیارد با پیانو, معلم Rosina Lhévinne. "روشن شد" او می گوید: "که من می توانم نوشتن بهتر از من می تواند بازی کند." او تشکیل شده است اولین ویژگی-نمره فیلم در سال 1958 برای یک مسابقه-ماشین کمدی به نام "پدر-O." از آنجا که از مهارت های خود را به عنوان یک سبک جاز و به عنوان یک آهنگ تنظیم, او متخصص در برای اولین بار در چنین کمدی کرایه—تکالیف دیگر شامل "Gidget Goes to Rome" و "نه با شما نیست!"—اما او شاخه به وسترن و درام دوره.

ضبط شده از دو تا از نمرات خود را برای "The Reivers" و "کاوبوی" سقوط کرد و به دست اسپیلبرگ بود که کار به عنوان یک نویسنده و به عنوان یک کارگردان تلویزیون. زمانی که اسپیلبرگ عهده خود عمده تئاتر فیلم های "شوگرلند اکسپرس" در سال 1974 او مطلع استودیو که او می خواست به همکاری با آهنگساز "The Reivers." ویلیامز به من گفت: "من با آنچه نگاه به این هفده ساله بچه, این پسر بسیار شیرین که می دانستم بیشتر در مورد موسیقی فیلم از من—هر Max Steiner و Dimitri Tiomkin نمره. ما تا به حال یک جلسه در یک فانتزی بورلی هیلز رستوران مرتب توسط مدیران. آن را بسیار زیبا—شما تا به حال احساس استیون هرگز در یک رستوران بود که قبل از. آن را مانند داشتن ناهار با یک نوجوان-سن بچه اما یکی از درخشان." پس از "شوگرلند" آمد "آرواره ها است." به عنوان اسپیلبرگ با خوشحالی اذعان ویلیامز دو تبصره دو-باس ostinato نقش مهمی در این فیلم عظیم موفقیت به خصوص وقتی که مکانیک-کوسه اختلال در عملکرد آن از چپ به آهنگساز برای بیرون کشیدن این جانور مرگبار در قدرت کامل است.

ویلیامز گفت: "یک روز Steven به نام من و گفت:" آیا شما می دانید که جورج لوکاس?' من گفت: "من هیچ نظری ندارم که او چه کسی است.' 'او کردم این چیزی که به نام "جنگ ستارگان" و او می خواهد به یک کلاسیک'—مدت خود را به او نمی گویند عاشقانه—'کلاسیک نمره و من متقاعد جورج او باید شما را ملاقات کند چرا که او را تحسین نمره برای "Jaws." "من آمد در اینجا یک شب به استودیو یونیورسال و ملاقات جورج."

به عنوان ویلیامز آن را به یاد لوکاس بوده است سرگرم کننده ایده استفاده از preëxisting آثار کلاسیک در "جنگ ستارگان" موسیقی متن فیلم. آهنگساز استدلال برای یک نمره اصلی که در آن به تازگی ایجاد شده تم می تواند دستکاری شده و توسعه یافته برای بهترین خدمت درام. لوکاس از طریق یک نماینده می گوید که او هرگز در نظر گرفته شده برای استفاده موجود موسیقی در این فیلم است. چه در شک در این است که مدیر می خواستم یک متن با یک پیر-هالیوود جو در همراهی با فیلم تکیه بر جوانمرد دارای زرق و برق استعارههای.

وقتی ویلیامز به مجموعه کار را در هفته دوم ژانویه 1977—او به من تاریخ پس از مشاوره های قدیمی و خاطرات او کاهش یافت و در تکنیک های طلایی-سن هالیوود: مختصر به شدت تعریف نقوش; درخشان بی تدبیر ارکستراسیون; مستمر پارچه تأکید. فیلم-موسیقی پژوه امیلیو Audissino توصیف کرده است "جنگ ستارگان" نمره و دیگران توسط ویلیامز به عنوان "نئوکلاسیک" به این معنی که آنها در قرعه کشی یک sumptuously هماهنگ سبک های مرتبط با چنین مرکزی اروپا émigrés به عنوان اشتاینر و اریک ولفگانگ Korngold. "نئوکلاسیک" بهتر است یک برچسب از "نئو-عاشقانه" از ویلیامز آنقدر غرق در اواسط قرن بیستم را تحت تاثیر قرار: jazz, محبوب, استانداردهای Stravinsky و آرون کوپلند, در میان دیگران. زمانی که او می نویسد برای Wagnerian یا Straussian ارکستر او پخش کردن بافت و آنها را می ریتمیک گزاف گویی. "امپریال مارس" از "امپراتوری حملات برگشت" برای مثال روشن و شکننده لبه با skittering ارقام در بادها و رشته ها در اطراف یک رود phalanx از برنج.

نه "جنگ ستارگان" نمرات را با استفاده از یک کتابخانه گسترده ای از leitmotifs—بیش از شصت از آنها با توجه به محقق فرانک لیمن. من نشان داد ویلیامز یک کپی از لیمن را "کاتالوگ کامل از تم موسیقی از 'جنگ ستارگان' " که در سمت چپ او کمی nonplussed. ("آه, وای," او گفت:, صفحه بندی از طریق آن. "چگونه طاقت فرسا است.") صحبت از leitmotifs منجر به ناچار به این موضوع از ریچارد واگنر با آنها به طور جدایی ناپذیری مرتبط. ویلیامز در صندلی خود تکیه داد و لبخند زد ruefully.

"من تو را دیدم 'حلقه' در هامبورگ اپرا سال پیش و تا حدودی غیر قابل دسترس عمدتا به دلیل من نمی دانم, آلمانی," او گفت:. "من واقعا نمی دانم واگنر اپرا در همه. اگر آقای Hanslick زنده بودند من فکر می کنم من می خواهم به نشستن در کنار برامس در این بحث است." (وینی منتقد ادوارد Hanslick مبارزه برای برامس و در برابر واگنر در اواخر قرن نوزدهم.) "مردم می گویند می شنوند واگنر در "جنگ ستارگان" و من تنها می تواند فکر می کنم این دلیل است که من آن را قرار داده وجود دارد. البته من می دانم که واگنر بود و نفوذ زیادی در Korngold و تمام اوایل هالیوود آهنگسازان. واگنر با ما زندگی می کند در اینجا—شما نمی توانید فرار از آن. من شده اند در رودخانه شنا با همه آنها را."

Wagnerian یا نه ویلیامز leitmotifs تا به حال غیر طبیعی اثر بر مخاطبان کشش در سراسر دنيا ، در اخیر "جنگ ستارگان", فیلم, تقدیر نامه از تم ها برای نیروی پرنسس Leia و Darth Vader آوردن شنوندگان نه تنها به زودتر لحظات را در چرخه اما به زودتر لحظات در زندگی خود را. احساس من این وضوح که من تو را دیدم "ظهور اسکای واکر" در بالای شهر, در واشنگتن, d. C.; من تا به حال دیده می شود اولین فیلم وجود دارد چهل و دو سال پیش هنگامی که من نه بود. ویلیامز راننده سرشونو تکون دادن که من به او گفتم این: او شنیده است بسیاری از داستان های آن را دوست دارم.

"این کمی مانند چگونه سیستم بویایی سیمی با حافظه به طوری که برخی از بو باعث می شود شما به یاد داشته باشید مادر بزرگ خود را در پخت و پز," او گفت:. "مشابه چیزی که اتفاق می افتد با موسیقی است. واقعا در ریشه سوال این است که چیزی در مورد ما فیزیولوژیکی و عصبی راه اندازی ما را درک نمی کنند. آن را با بقا و یا حفاظت از هویت گروهی یا خدا می داند چه. موسیقی می تواند بسیار قدرتمند حتی اگر آن wafts فوق دور و ما در تعقیب آن است."

ویلیامز ترین خاطرات زنده از اولین "جنگ ستارگان" نمره شامل ضبط جلسات با سمفونیک لندن: "که هیاهو در ابتدا من فکر می کنم این آخرین چیزی است که من نوشتم. آن را احتمالا کمی رونویسی—من نمی دانم. این یادداشت سی و دوم در ترومبون سخت هستند برای دریافت آن ثبت نام ترومبون. و ترومپت بخشی! موریس مورفی, بزرگ نوازنده ترومپت از L. S. O.—که برای اولین بار بعد از ضبط شد و در واقع اولین روز خود را با ارکستر و اولین چیزی که او بود که بالا C. وجود دارد یک نوع از تیم سر و صدا هنگامی که او رسید آن را کاملا. او رفته اما من دوست دارم که مرد."

جان Gracie دیگر دیرین انگلیسی, ترومپت, به یاد خواستار مورفی و درخواست چه کارهایی قرار بود در این کار جدید است. "اوه همه حق" مورفی پاسخ داده است. "ما در حال ضبط موسیقی برای یک فیلم با یک خرس بزرگ در آن است."

پس از "جنگ ستارگان" ویلیامز به عنوان موسیقی مجوس از فیلمهای هالیوود خود را ماندگار تم glinting از طریق تکنولوژی بالا منظره. آنها محصول طولانی انفرادی کار. "یکی از چیزهایی که من احساس درستی یا نه این بود که این آهنگ و یا تم یا leitmotifs در فیلم حداقل باید خیلی در دسترس نیست اما موجز" او گفت:. "هشتاد یا نود درصد از توجه متمرکز در جای دیگر. موسیقی است به قطع از طریق این سر و صدا از اثرات. پس O. K. آن را می تواند مربوطه به اهنگ صدا. آن را برای رفتن به D عمده. آهنگ نیاز به صحبت می کنند و احتمالا در یک ماده از ثانیه و پنج یا شش ثانیه است."

پس از مصاحبه یکی دیگر از عجیب و غریب نگاه فرانک لیمن کاتالوگ از leitmotifs ویلیامز گفت: "آیا من به عنوان موفق با امکانات جدید که با آنهایی که من نمی دانم. آنچه من می توانم به شما بگویم این است که این اصل ساده آهنگ سخت ترین چیز برای کشف, برای هر آهنگساز. زمانی که الگار یا بتهوون در نهایت در می یابد یک—من امیدوارم که شما فرمودید من اگر آن را برای تلفن های موبایل مانند من در مقایسه با خودم به این افراد, اما ممکن است برای نشان دادن نقطه—در هر دو مورد آنها درک آنچه که آنها تا به حال. چیزهایی که ممکن است به نظر می رسد جالب تر harmonically جذاب کاملا نمی انجام این کار است. و بنابراین شما را تا پایان به عنوان یک آهنگساز فیلم حداقل—همیشه انجام آنچه شما ابتدا مجموعه ای را به انجام. مردم فرض آن چیزی است که شما می خواستم برای نوشتن اما این چیزی است که شما نیاز به نوشتن."

من از او پرسیدم که آیا او تا به حال هیچ شخصی مورد علاقه خود را در میان هالیوود نمرات—به خصوص کمتر مشهور هستند. او به من گفت: "سال پیش من یک فیلم به نام 'تصاویر' به صورت رابرت آلتمن و نمره با استفاده از همه نوع افکت مختلف برای پیانو و سازهای کوبه ای و رشته ها. آن را به حال بدهی به Varèse که موسیقی بسیار علاقه مند شوید. اگر من تا به حال هرگز نوشته نمرات فیلم اگر من تا به حال اقدام به نوشتن کنسرت موسیقی ممکن است در این راستا. من فکر می کنم من می خواهم که از آن لذت می برد. من حتی ممکن است شده اند نسبتا خوب در آن است. اما من راه رفتن نیست که در راه است."

در حقیقت ویلیامز ساخته شده است تا نسبتا بزرگ بدن از کنسرت قطعات. جدید ویولن کنسرتو برای Mutter مشتاقانه در انتظار زیرا او اولین تلاش در این فرم تکمیل شده در سال 1976 فقط قبل از این موسیقی برای فیلم "جنگ ستارگان" و "برخورد نزدیک"—یکی از توانمند ترین خلق. آن تشکیل شده بود به عنوان یادبود به همسر اول خود را بازیگر و خواننده باربارا Ruick که در سال 1974 از یک خونریزی مغزی. (از سال 1980 او شده است به عکاس سامانتا وینسلو.) زبان کنسرتو خم به سمت Bartókian اواسط قرن مدرنیسم هر چند از آن است که از طریق ضربه با تغزلی گونه است. ویلیامز برتری در فرم کنسرتو; او همچنین نوشته شده harmonically پرماجرا فلوت کنسرتو و یک شاعرانه آمیخته Horn Concerto یک موتیف است که حامل یک افسرده اکو از "جنگ ستارگان" عنوان تم.

پس از "جنگ ستارگان" ویلیامز به عنوان موسیقی مجوس از فیلمهای هالیوود خود را ماندگار تم glinting از طریق تکنولوژی بالا منظره.عکس پل کانل / بوستون گلوب / گتی

ویلیامز است که اختصاص داده شده به این ارکستر به عنوان یک نهاد. او مهمان-انجام به طور منظم در ارکسترهای در سراسر امریکا اغلب اجازه دادن به خود استفاده می شود به عنوان یک صندوق جمع آوری ابزار. "هر کجا که شما بروید ارکسترهای بازی بهتر و بهتر" او به من گفت. "این موسسات در هسته از زندگی هنری در بسیاری از شهرستانها. من آرزو می کنم شما می شنوید سیاستمداران لاف زدن که کمی."

در اوایل ویلیامز حرفه آهنگسازان فیلم دریافت اندک توجه به عنوان خلاق آمار و ارقام. در حال حاضر دانشمندان مانند لیمن تخصص در این زمینه و آنلاین سایت های فن کرونیکل فروع. ویلیامز خوشحال است که توجه و در عین حال او بخواهد که کنسرت آهنگسازان نیز خود را به علت. "من شنیده ام چند قطعه توسط یک جوان آمریکایی, آهنگساز اندرو نورمن که بسیار خوب," او گفت:. "ممکن است وجود دارد نمی توان مخاطبان بزرگتر برای کار خود را بیش از حد ؟ من خیلی دوست دارم برای دیدن آن است." آن را به عنوان اتفاق می افتد تحسین متقابل است: نورمن گفته است که او برای اولین بار احساس کشش ارکستر موسیقی در حالی که تماشای خانواده اش VHS کپی از "جنگ ستارگان است."

اگر ویلیامز به نظر می رسد در معاصر-موسیقی جهان با برخی wistfulness دیگران نگاه به او را با قوم و خویشی احساسات. غیر منتظره دوستی به وجود آمد و بین او و آهنگساز میلتون بابیت بود که یک رهبر از جان سخت مدرن اردوگاه در آمریکا ترکیب در نظر گرفتن یک مبارز موضع نسبت به نئو رمانتیک روند. در سال های قبل از بابیت مرگ در سال 2011 دو آهنگسازان اغلب نامه نوشت و به هر یک از دیگر.

"چگونه یا چرا میلتون به حال هیچ علاقه ای در من هر آنچه که من نمی دانم" ویلیامز گفت. "اما من عاشق دریافت نامه های خود را در کوچک خط. او بسیار علاقه مند در Bernard Herrmann و از من خواست سوال در مورد او. یک بار نوشته بودم این کوارتت برای Messiaen ترکیبی از کلارینت, ویولن, ویولن سل و پیانو. میلتون آن را شنیده بود زیرا در اوباما در مراسم تحلیف. او زنگ زد به من و گفت: "من دوست داشتم چیزی که کمی شما را انجام داد.' او در هواپیما های دیگر فکر می کردم. من کتاب خود را که در آن او در مورد 'concatenations از مصالح.' اما نکته خنده دار این است که او در ابتدا می خواستم به یک ترانه سرا است. او می خواست به سرودن موزیکال. ما هر دو ستایش جروم کرن و اغلب صحبت از این است. او معروف گفت که او می خواهم به جای نوشته اند یک لحن توسط جروم کرن از بقیه از آثار مفصل. که دنیا بود من از, بیش از حد, بنابراین ما تا به حال تعداد زیادی مورد بحث است."

نسبت به پایان دادن به مکالمه ما ویلیامز گفت: "من نمی خواهید به بیش از حد از زمان خود است." من این را به عنوان یک سیگنال برای قرار دادن اما من تا به حال به سوال در مورد یک الگوی است که خبره متوجه شده اند در تازه ترین فیلم "جنگ ستارگان" فیلم: نقاره است غیر منتظره ای نقش برجسته در اوجی صحنه است. در به یاد ماندنی توالی در Rian Johnson "آخرین جدی" به عنوان لوک اسکای واکر در برابر آخرین کینه جویی Kylo رن یک وسواسی چهار-توجه داشته باشید ostinato در ارکستر ضرب دیده است در حجم کامل در نقاره—یک ricocheting حرکت که مختل حاوی ارکستر بافت. آن را به عنوان اتفاق می افتد این قطعات بودند با بازی ویلیامز برادر همین جانباز ضربی در ارکستر هالیوود. من تعجب که آیا وجود دارد هر گونه پیام های پنهان در این بازی نقش خانواده ویلیامز ابزار.

ویلیامز خندید و گفت: "خب تا حدودی این مسئله عملی. به دلیل سر و صدا فوق العاده ای از این اثر در این فیلم من رفته اند بسیار روشن شیپور-طبل مزیت. اما شاید برخی از عنصر دیگر به آن—من نمی دانم. آن شده است یک سفر فوق العاده ای با این فیلم و با حرفه ای تمام من به عنوان به خوبی. ایده تبدیل شدن به یک حرفه ای فیلم, آهنگساز هرگز به ذهن نوشتن نه 'جنگ ستارگان' نمرات بیش از چهل سال بود که آگاهانه در پی هدف است. آن را به سادگی اتفاق افتاده است. همه از این باید بگویم به شما, شده نتیجه رحمان اتفاقی. که اغلب به تولید بهترین چیز در زندگی است."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن