دست-ضد عفونی کننده دستفروشان نیست ببخشید

سلامت در Craigslist شما می توانید پیدا کردن Purell برای 10 برابر قیمت عادی. آنتون Starikov / Shutters

توسط NEWS-SINGLE در 22 اسفند 1398
آنتون Starikov / Shutterstock / کتی مارتین / اطلس

"من تو را دیدم کمی از یک فرصت. بدترین سناریو من ضد عفونی کننده دست برای شش سال آینده" آنتونی دلم Zio یک زن 39 ساله لانگ آیلند مرد که صاحب یک صنعتی-قدرت-لباسشویی شرکت به من گفت که در تلفن.

دو هفته پیش دلم Zio رفت و به داروخانه ها در نزدیکی خانه خود را به عنوان به خوبی به عنوان یک درخت دلار و مواجه نگردند ضد عفونی کننده دست. در آن زمان وجود نداشت تایید موارد COVID-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus در ایالت نیویورک اما او تا به حال یک حدس است که تلاش های خود را خواهد بود ارزشمند است. همانطور که از صبح امروز 173 موارد تایید شده اند در نیویورک سهم زیادی از 1,015 در سراسر کشور. در پاسخ به انفجار مورد تعداد مردم در سراسر کشور شده اند و آماده شدن برای بدترین سناریو طولانی مدت قرنطینه با وحشت-خرید لوازم از قبیل مواد غذایی و لوازم آرایش و سایر کالاهای اساسی خانوار—همراه با ضد عفونی کننده دست و ماسک های صورت که آنها آرزو دارند که آنها را از محافظت این بیماری زمانی که آنها انجام سرمایه گذاری در. اما دلم Zio بود کمی سریع تر است. او گفت تجربه تجارت کارت بیس بال در eBay به او آموخت که چگونه به پیش بینی مالی برنده: "شما یاد بگیرند که عرضه و تقاضا است."

دلم Zio یکی از موج coronavirus قیمت gougers خرید کردن لوازم اساسی در میان بحران و سپس upcharging مردم است. هفته گذشته او گفت که او در بر داشت یک بطری Purell در مراسم کمک برای $7.99 و از آن فروخته شده در eBay برای $138 همان روز.

بی تا پس از ممنوع فروش هر دو صورت ماسک و ضد عفونی کننده دست کرد و گفت که قیمت ها در برخی از لیست ممکن است آنقدر بالا که به طور غیر قانونی است. در ایمیل به فروشندگان این شرکت همچنین با اشاره به آن "فاجعه و تراژدی" سیاست ممنوع است که تلاش "به سود حاصل از فاجعه انسانی و یا رنج می برند." آمازون است که هنوز هم اجازه می دهد شخص ثالث فروش ضد عفونی کننده دست, اگر چه آن گفت که وال استریت ژورنال آن است که مصرف پایین لیست که قیمت گول زدن و یا ایجاد "ادعاهای فریبنده." بسیاری از فروشندگان برای مثال نوشتن شد که محصولات خود را می تواند به "کشتن" کروناویروس است که مورد تایید پزشکی ادعا می کنند برای ضد عفونی کننده دست هر چند آن را به طور موثر کاهش می دهد بسیاری از انواع میکروب ها است. Facebook بازار اعلام کرد توقیف موقت فروش پزشکی ماسک صورت در هفته گذشته اگر چه آستانه گزارش روز دوشنبه که سایت هنوز "آشغال" با listings—برخی از درخواست تا 1000$. دست-ضد عفونی کننده listings هنوز هم مجاز است اما با همان هشدارهای به عنوان آمازون و اضافه ممنوعیت دلالت احساس فوریت و یا عرضه محدود.

پس از eBay مجاز دست-ضد عفونی کننده خرید و فروش, دلم Zio روشن عملیات خود به Craigslist و Facebook بازار که در آن لیست جدید می رویم تا در هر ساعت. (Craigslist نیست پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا آن را با توجه به هر گونه ممنوعیت ضد عفونی کننده فروش.) دلم Zio گفت: او را احساس نمی کند اخلاقی تردیدی در مورد شارژ آنلاین خریداران 17 برابر آنچه به او پرداخت می شود برای یک بطری Purell چون او نمی در نظر گرفتن آن به عنوان یک ضروری عرضه است. "من همیشه شسته دست من و با استفاده از ضد عفونی کننده دست در هر کجا که رفتم او گفت:" اما افزود که او فکر نمی کند که ضد عفونی کننده است برای رفتن برای محافظت از هر کسی از coronavirus—شما با لمس گوشی خود را و کلید های خود را و مترو نرده و شما نمی توانید از خیس خوردن دست های خود را در جوانه-X در تمام طول روز طولانی است. در سال 2012 پس از طوفان سندی باعث کمبود سوخت و قطع برق در جزیره دلم Zio به یاد همسایه پرداخت 25 دلار یک گالن بنزین برای خود ژنراتور. در حال حاضر او گفت: او می داند که افرادی که با پر کردن کوزه های بنزین در هر زمان وجود دارد به خصوص gnarly صدایی هوا—هر دو به آماده شدن برای نیازهای خود و برای فروش در نشانه گذاری شده است. این نوع از استراتژیسازی فقط حس خوب به طور کلی در نظر او. در هر صورت او به برخی از ضد عفونی کننده دور به خانواده و دوستان از مادر سالمند خود را که می تواند به فروشگاه خود را.

دلم Zio تکرار بعضی اطلاعات غلط رایج در مورد رمان coronavirus: "من می دانم که بسیاری از موارد در چین است. من از شنیدن داستان است که آن را از خفاش ها پخته شده را به سوپ. من نمی دانم چقدر درست است." (برای ثبت این ویروس در حال گسترش سریع تر خارج از چین از درون آن است. و این ویروس به احتمال زیاد سرچشمه با خفاش ها اما نه به این دلیل که آنها آب پز به سوپ.) او گفت که او نیست به خصوص نگران پیمانکاری COVID-19. "من و دوستان من بودند نگران آنفولانزای بیش از هر چیزی است." (وجود دارد این است که هنوز اطلاعات کافی به می گویند دقیقا چه میزان مرگ و میر COVID-19 مقایسه که از آنفولانزا.)

مناطق پرجمعیت مانند نیویورک تا به حال مشکل نگه داشتن ضد عفونی کننده دست در سهام هفته گذشته پس از "برای فروش" دسته بندی در محلی Craigslist صفحات شروع به نگاه مانند فوق العاده-گران بهداشت با مضمون فروش حیاط. در نیویورک تنها هشت اونس بطری Purell ذکر شده است آنجا که 25 دلار در هر کدام. یک مثال از بروکلین تبلیغ 78 بطری های صنعتی ضد عفونی کننده برای $750, در حالی که یک مرد در کالیفرنیا ارائه شده است به کشتی 25 واحد اونس بطری به نیویورک برای $150—که با این نسخهها کار به 6 دلار در هر اونس است. "مبارزه با COVID-19 با آسان [sic] و محافظت از خودتان و آنهایی که عشق خود را [sic] "یک مثال در کوئینز می خواند. آن را نیز نشان می دهد که خریدار با استفاده از یک فرم تماس با ما پرداخت نقدی یک بردار از بیماری است.

اهل روسیه 43 ساله این متخصص در میشیگان ذکر شده سهام خود را از ضد عفونی کننده دست در Craigslist صفحات برای شش شهرستانها عمده. من موافقت برای شناسایی او و دیگران در این داستان تنها نام خود را به خاطر آن بود که تنها راه او موافق به توضیح تصمیم خود را به قیمت گول زدن ژل ضد باکتری. Russ ارائه می دهد به کشتی بطری و قبول cryptocurrency پرداخت. (منطقه خود است و در عین حال تجربه یک کمبود.) زمانی که او برای اولین بار شنیده می شود ممکن است وجود دارد تقاضا در برخی از شهرستانها به او گفت: من در تماس تلفنی او فقط پنج بطری و فهرست آنها را در eBay برای $15 در هر. آنها به فروش می رسد در عرض 30 دقیقه پس از او خریداری 15 بطری های بیشتر و رشد قیمت به $20. او به فروش می رسد هشت نفر از آنها قبل از eBay اعلام کرد که بان کی مون در دست-ضد عفونی کننده خرید و فروش, بنابراین در حال حاضر او را به فروش بقیه سهام خود را در Craigslist برای 25 دلار در هر.

"من می دانم آنچه شما می خواهید از من بپرسید. من وزن یا نه این بود که اخلاقی چیز" او گفت:. "نتیجه گیری من این بود: اگر من این کار را انجام نمی, کسی دیگری در حال رفتن به. که مجاز به انجام آن است."

نه همه سهام خود را ارزیابی. کسی در eBay messaged او و او را به نام "خروس" گفت: علاوه بر اطلاع رسانی به او را که خدا است ، "من در تلاش نیست کسی برای فروش هشت اونس بطری ضد عفونی کننده دست برای $100 که من دیده ام. من یک فرد بد," اهل گفت. او استدلال کرد که افرادی که در حال حاضر برای خرید ضد عفونی کننده دست همان مردمی که در حال خرید از فروشگاه های مواد غذایی صرف هزاران دلار در منابع است. اگر او می تواند یک کمی پول کردن کسی که مایل به صرف هر مقدار به خودش احساس امن تر که واقعا از دست می دهد?

شخصا اهل شستن دست های خود را و در حال حاضر اجتناب از دست دادن اما به عنوان ضد عفونی کننده دست "شما می توانید خرید یک بطری ودکا بریزید و آن را در دست های خود را و آن همان چیزی را انجام دهد." (آن را نمی خواهد. آیا خرید یک بطری ودکا و ریختن آن در دست شما است.) "اگر ضد عفونی کننده دست به نوعی تبدیل به یک درمان معجزه, من می خواهم آن را," او گفت:.

من با نیم دوجین Craigslist دست-ضد عفونی کننده فروشندگان و نه همه آنها آنقدر آرام است. دیوید 35 سال مرد بروکلین گفت: من در تماس تلفنی که با او شده بود خرید ماسک صورت در اوایل ژانویه به طور خاص برای فروش در eBay اما این کسب و کار خشک کردن پس از تامین متوقف شد و قادر به انجام سفارشات خود را. او را "کمی katey," او گفت:, و اضافه کرد که او می خواهم به خرید یک دوم فریزر به طوری که او می تواند انبار کردن مواد غذایی در مورد کوروناویروس مستند.

پس از ماسک او شروع به خرید به همان اندازه ضد عفونی کننده دست به عنوان او می تواند: حدود 100 بطری. او را نمی خرید هر مطلب گفت: از آنجا که او شروع به فکر می کنم آن را غیر اخلاقی و حتی این مفهوم را میرسانند که ضد عفونی کننده دست چیزی است که مردم نیاز دارند. "من حتی نمی دانم برای مطمئن شوید که چه مقدار از آن کمک می کند تا با کوروناویروس." (با استفاده از مبتنی بر الکل ضد عفونی کننده دست است یک راه خوب برای کمک به جلوگیری از گسترش این ویروس اگر شستن دستها با صابون به همان اندازه مفید است.) او تنها در حدود 300 دلار و گفت: آن را به ارزش تلاش.

به عنوان coronavirus همچنان به گسترش در ایالات متحده آمریکایی ها را مجبور به در نظر گرفتن اخلاق از انباشت قیمت درآوردن و حتی رفت و آمد به کار می کنند. آنها را نیز باید در نظر بگیرید چگونه برای جلوگیری از رفتار ابلهانه.

سام دانشجوی دکتری در منهتن بود نگران است که او می تواند "شبیه یک الاغ که تلاش برای استفاده از یک بحران به سود است." او زخم با بیش از ضد عفونی کننده دست به خاطر او دست پاچه و خریداری 250 اونس از آن را در آمازون برای $160 در حدود یک هفته پیش. "است که آجیل از آنجایی که من را مانند 25K یک سال" او توضیح داد: بیش از متن است. "من آرزو می کنم من تا به حال خریداری آن را در وهله اول است."

او شروع به فروش ضد عفونی کننده در Craigslist فقط به پول خود را به عقب, او گفت:, و به فروش می رسد در حدود 210 اونس به $165; او قصد دارد برای حفظ باقی مانده 40 اونس. "من کمی خجالت در مورد خرید و, بسیار, توجه, کمبود," او گفت:. "این یک لحظه از اضطراب است." او نگران نیست در مورد گرفتن COVID-19 اما او مبهوت خود رفتار و آنچه که او شاهد از مردم در اطراف او. این منجر شد او را به این نتیجه که "مؤثری آمریکایی روح بودن سر گذاشته." هر کس اقدام خود بهترین بهره, او گفت:, و دولت کاملا unequipped برای مقابله با بحران.

"من نگران هستم در مورد زندگی در یک جامعه است که به طور کامل آماده نشده برای این" او گفت:.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن