اهمیت برنی ساندرز و سوسیالیسم

سناتور برنی ساندرز 2020 انتخابات ریاست جمهوری در نهایت foundered اما برابری طلب در دستور کار او را ترویج است و

توسط NEWS-SINGLE در 23 فروردین 1399
Senator Bernie Sanders standing in front of a crowd of supporters
سناتور برنی ساندرز 2020 انتخابات ریاست جمهوری در نهایت foundered اما برابری طلب در دستور کار او را ترویج است و مربوط تر از همیشه.عکس توسط ارین Schaff / نیویورک تایمز / Redux

در "هجدهم برومر لویی بناپارت" کارل مارکس معروف اظهار نظر که انسان "را در تاریخ خود را . . . اما تحت شرایط موجود در حال حاضر داده می شود و منتقل می شود از گذشته است." حرفه ای از سناتور برنی ساندرز که این هفته خود را به پایان رسید دوم پیشنهاد برای کاخ سفید است مصور مارکس نقطه. پس از گرفتن انتخاب شده به کنگره در سال 1991 به عنوان یک کشور مستقل و دموکراتیک سوسیالیستی—اولین خود-شناسایی سوسیالیستی به آن ارسال شود به کاپیتول هیل در دهه ساندرز صرف بیش از بیست سال به عنوان شکل بگیرد. اگر چه او caucused با دموکرات ها و حتی ریاست مجلس سنا کمیته جانبازان و امور خود را چپ views او را مجموعه جدا از خیلی از حزب از جمله رهبری آن است.

پس از آن اجرا تا انتخابات ریاست جمهوری 2016 زمانی که تقریبا تمام منتخب دموکرات پاک زمینه را برای هیلاری کلینتون و ساندرز پا به خلاء به عنوان ضد استقرار نامزد شده است. در ابتدا بسیاری از تحلیلگران سیاسی را رد کرد و در مبارزات انتخاباتی خود را به عنوان یک وابسته به دان کیشوت سرمایه گذاری است که می تواند از هیچ جا. اما این تجزیه و تحلیل ها نادیده گرفته تاریخی "شرایطی" که برای مارکس اشاره به محیط اقتصادی و چگونه آنها را تغییر داده بود بیش از گذشته سه دهه است.

در این صورت از چیزهایی که اقتصاد ایالات متحده به نظر می رسید منطقی سالم در اوایل سال 2015. بازیابی از رکود بزرگ 2007-2009 شد ادامه payman گسترش شد و نرخ بیکاری به حال آغشته به حدود 5.5 درصد است. اما ظاهر را می توان فریب. "این کشور امروز در نظر من بیشتر جدی بحران بیش از هر زمان پس از رکود بزرگ نوزده-سی سالگی" ساندرز گفت: در 30 آوریل 2015, زمانی که او راه اندازی نامزدی خود را در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاپیتول هیل. "برای بسیاری از آمریکایی ها خود را واقعیت این است که آنها ساعات طولانی کار برای دستمزد پایین در تورم درآمد آنها در حال بدست آوردن پول کمتر از آنها استفاده می شود به سال پیش با وجود افزایش عظیمی در فن آوری و بهره وری است."

ساندرز باید و شاید باید گفت: "راکد دستمزد" به جای "دستمزد پایین تر" اما به طور کلی او نقطه بود و مسلم است. بین تابستان 1979 و تابستان 2015, با توجه به وزارت کار آمار هفتگی درآمد معمولی (متوسط) آمریکا افزایش یافته بود با ده دلار در نرخ تورم-تنظیم شرایط است. درست است: افزایش ده دلار بیش از سی و شش سال است. در همین دوره سود شرکت قیمت سهام و غرامت پرداخت شده به ارشد و مدیران شرکت های بزرگ تا به حال سر به فلک کشید. در سال 1980 با توجه به یک تجزیه و تحلیل از واشنگتن مبتنی بر سیاست های اقتصادی, موسسه C. E. O. s به دست آورده حدود سی بار به عنوان بسیاری به عنوان نمونه کارگران; 2015 که نسبت نزدیک به سه صد به یک است. نابرابری درآمد به سرعت افزایش نسبت سطح دیده نمی شود پس از نوزده-بیست سالگی.

"در سراسر این کشور, من صحبت کردن به مردم است و آنها می گویند, 'چگونه اتفاق می افتد؟' "ساندرز گفت: در 2015 گفتار. "'من تولید بیشتر اما من ساعات طولانی کار برای دستمزد پایین تر. بچه من نمی تواند استطاعت به رفتن به کالج. من با داشتن یک زمان سخت در تأمین مراقبت های بهداشتی.' چگونه است که اتفاق می افتد در حالی که دقیقا در همان زمان نود و نه درصد از تمام درآمد جدید تولید شده در این کشور در حال رفتن به بالای یک درصد? چگونه اتفاق می افتد که بالای یک درصد صاحب تقریبا به اندازه ثروت به عنوان پایین نود درصد? . . . نتیجه گیری من این است که این نوع اقتصاد نه تنها غیر اخلاقی آن را نه تنها اشتباه است: این غیر قابل تحمل است."

دوباره ساندرز بود elided برخی از پیچیدگی های خاص. زمانی که او صحبت از بالای یک درصد درآمد گرفتن او تا به حال گرفته شده به حساب مالیات و یا دولت و انتقالات مانند تامین اجتماعی که مردم دریافت می کنند. هنگامی که شما را به حساب این چیزها سهم رشد درآمد رفتن به بالای یک درصد از خانواده ها کمی پایین تر اگر چه هنوز هم بسیار بزرگ است. هنگامی که صحبت کردن در مورد توزیع ثروت—که شامل املاک و مستغلات با دوام کالا و موارد دیگر از ارزش به عنوان خوبی به عنوان دارایی های مالی—ساندرز تا به حال در واقع انجام نگرفته چگونه نامتوازن آن بود. مطالعات علمی نشان داد که خانواده ها در بالای یک درصد متعلق به بطور قابل توجهی بیشتر ثروت از پایین نود درصد ترکیب نه فقط "تقریبا به همان اندازه" به عنوان ساندرز گفته بود.

پس از اولیه که کنفرانس مطبوعاتی ساندرز زنگ کیفرخواست از سرمایه داری آمریکا به خصوص خود را شدت نسبت میلیاردرهای تبدیل شده است آشنا تقریبا به نقطه تقلید مسخره امیز. می شود, لری دیوید محبت sendups از سناتور ورمونت در "شنبه شب زنده"?) اما ساندرز پیام طنین انداز برای یک دلیل ساده: آن است که بر اساس یک واقعیت تلخ است. پس از چهار دهه جهانی شدن deindustrialization کاهش نیروی کار-اتحادیه رول و شرکت های بزرگ گرفتن از نظام سیاسی اقتصاد ایالات متحده شباهت دارد در برخی از راه های مهم توصیف سرمایهداری موجود در انبوه دستگاه مورد "انحصار سرمایه داری" که چپ از ساندرز نسل مورد بررسی قرار گرفت. طبقه کارگر و یا بخش بزرگی از آن است immiserated. وسط کلاس فشرده است. طبقه فوقانی کامیاب فوق العاده. و بسیاری از بخش های اقتصاد تحت سلطه یک تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ.

این تصویر توسط یک ساده ، به عنوان نرخ بیکاری کاهش یافت و به سطوح بسیار پایین در سال های اخیر کارگران به دست آمده بیشتر قدرت چانه زنی و دستمزد و درآمد لبه. در پاسخ به مردمی فشار برخی دموکراتیک متحده معرفی حداقل دستمزد پانزده دلار و مدل های کسب و کار از شرکت های مانند Uber آمازون و Facebook جذب انتقادی توجه است. اما این افت بيش از جبران feed-the-غنی کاهش مالیات است که جمهوریخواهان کنترل کنگره را تحت فشار قرار دادند از طریق در دسامبر 2017 و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تلاش های مداوم برای تضعیف محیط زیست, کار و آنتی تراست استاندارد.

در سال 2020 کمپین ساندرز صدا خود آشنا اقتصادی تم reasserting حمایت خود را برای مدیکر برای همه, از بین بردن دانشجویی بدهی ها و افزایش مالیات بر ثروتمندان. اگر چه مبارزات انتخاباتی خود در نهایت foundered او و الیزابت وارن شکل سیاست را در دستور کار خود یک واقعیت منعکس شده در جو بایدن از مواضع اقتصادی است. این presumptive دموکراتیک نامزد پیشنهاد کرده است مالیات افزایش درجه اول ثروتمند که افزایش چهار تریلیون دلار بیش از ده سال اعتبار مالیاتی برای کم درآمد مستاجرها و برای اولین بار homebuyers ملی حداقل دستمزد پانزده دلار و دانشجو-لغو بدهی برای کسانی که درآمد درآمد متوسط.

برای مطمئن شود, حزب دموکرات را در آغوش تساوی اقتصاد باقی مانده است یک جزئی اما زمین شناسی تاثیر coronavirus امکان پذیر می تواند تولید بیشتر فشار سیاسی به توازن اقتصاد است. به عنوان C. E. O. s, بانکداران, پرچین-مدیران صندوق و خصوصی-حقوق صاحبان سهام همکاران مجبور به عقب نشینی خود را خانه دوم, قفسه stockers مواد غذایی کارمندان مترو هادی, رانندگان اتوبوس, تحویل, کارگران, پرستاران, پزشکان, E. M. S. کارگران بیمارستان پرستار و بهداشت عمومی مقامات پدید آمده است به عنوان ضروری gallants. بدون سهم خود را معلوم خواهد بود وجود دارد هیچ عملکرد جامعه به تولید پاداش لذت می برد توسط overclass.

به رسمیت شناختن است که جامعه یک کل ارگانیک است که در آن تمام انواع از مردم را ضروری چیزهایی که بسیاری از آنها تحت پاداش با اقتصاد بازار همواره اساس سوسیالیسم و سوسیال دموکراسی. ساندرز پذیرش این همبستگی اصل یک مدت زمان طولانی پیش. حتی به عنوان او حرکت ریاست جمهوری مرحله "شرایط" در حال ساخت و برابری طلب در دستور کار او را ترویج مربوط تر از همیشه.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب