طولانی و عجیب و غریب سفر <em>Da 5 Bloods </em>

فرهنگ این فیلمنامه نویسان پشت اسپایک لی فیلم جدید بحث در مورد داستان غیر منتظره تکامل به نادر جنگ ویتنام ف

توسط NEWS-SINGLE در 28 خرداد 1399
دیوید لی / Netflix

اسپایک لی دا 5 Bloods حیاتی کار بر روی یک موضوع نادیده گرفته در آمریکا فیلم: تجربه از جانبازان در جنگ ویتنام یک دیدگاه تا حد زیادی فاقد از هالیوود 50 سال از خروجی در آن جنگ است. این فیلم به دنبال یک گروه از 60-چیزی بازنشستگان هنوز عزاداری رهبر خود طوفان' نورمن (با بازی Chadwick Boseman) که در جنگ کشته شده به عنوان آنها بازگشت به ویتنام به بازیابی بدن خود و یک کش از میله های طلا در کنار او به خاک سپرده شد. از طریق لنز از این توضیح جست و خیز لی به بررسی چرخه خشونت خواستار توسط امپریالیسم آمریکا و بی رحمانه طنز که سربازان—که به نام هر یک از دیگر Bloods—مجبور شدند به مبارزه برای آزادی در یک کشور دیگر در حالی که رد آن را در خود را دارند.

اما نبود زمین اصلی Da 5 Bloods. این فیلم در نظر گرفته شده بود به عنوان ساده ماجرا را تحت تاثیر قرار آخرالزمان در حال حاضرزیر گروه عمدتا سفید جانبازان به عنوان آنها راه خود را از طریق مدرن ویتنام در جستجوی سابق خود را رهبر تیم ملی که بسیار زنده است. که زمین عنوان شد آخرین تور ها و اسکریپت توسط Danny Bilson و Paul De Meo (نوشتن یک تیم بهترین و شناخته شده برای فرقه کلاسیک هدایتکننده پرتابه یا موشک) و آن را در اصل قرار بود به کارگردانی الیور استون. یک کهنه سرباز جنگ ویتنام خود سنگ ساخته شده و سه فیلم در مورد جنگجوخه و متولد چهارم جولایو Heaven & Earth. اما زمانی که او کاهش یافته است این اسکریپت در بر داشت راه خود را به لی که تبدیل آن با نوشتن خود را شریک کوین Willmott.

این همان فرایند است که لی قبل از برنده جایزه اسکار فیلم BlacKkKlansman رفت و از طریق بیش از حد بود که بر اساس زودتر اسکریپت که لی و Willmott اقتباس شده است. اما این فیلم بر اساس حوادث واقعی; تکامل از دا 5 Bloods است و حتی بیشتر جالب, یک تصویر از تلفن های موبایل عجیب و غریب فرایند مشارکتی است که توسط آن اسکلت یک داستان می شود بر اساس چیزی کاملا متفاوت است. De Meo درگذشت در سال 2018 هر چند او خواندن اولین پیش نویس از لی و Willmott را تصحیح اسکریپت. اقیانوس اطلس را جمع آوری سه تن دیگر از نویسندگان—Bilson, Lee و Willmott—به حفاری به روند نوشتن Da 5 Bloodsچه ساخته شده آن را به روی صفحه نمایش خود را به تلاش برای براندازی که مملو نژادپرستانه تم بسیاری از جنگ ویتنام ، این مصاحبه ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح.


دیوید سیمز: من امیدوارم که شما بچه ها می توانید به من از طریق کل فرایند چگونه این فیلم گرد هم آمدند.

اسپایک لی: David ما قصد داریم به دست باتوم به دنی و او را میخوام تنظیم جدول. دنی آن را دور!

Danny Bilson: Paul De Meo و من بهترین دوستان است و نوشتن همکاران برای 42 سال تا زمانی که او در گذشت. قصد بازگشت به اواسط 70s, ملاقات ما در دانشگاه در Cal State San Bernardino بود که در وسط سه پایگاه های نظامی. ما تئاتر دانش آموزان و برادر بزرگتر در تئاتر مسائل تمام شد ویتنام دامپزشکان. در شب به جای صحبت کردن در مورد دختران و یا هر آنچه که ما صحبت در مورد جنگ و آنها به ما گفتن داستان خود را از زمین است. بنابراین ما همیشه می خواستم برای انجام یک ویتنام فیلم—ما دمیده شد دور توسط Apocalypse Now. و تنها استاد نوشتن پل و من تا به حال بود John Milius. او به ما اولین پیش نویس خود را در آخرالزمان در حال حاضر اسکریپت و آن را فوق العاده مهم است.

لی: به بالا به بالا! John Milius شما بود فیلمنامه معلم ؟

Bilson: تنها یکی از ما تا به حال سنبله! چون ما رشته تئاتر!

لی: صبر این دیوانه است! کسی که نوشت آخرالزمان در حال حاضر!

Bilson: من می خواهم بگویم اولین پیش نویس این اسکریپت [نوشته شده در 2013] بود کمی بیشتر Milius-تحت تاثیر قرار. من شروع به احساس این درد برای نسل ما که ممکن است هرگز بازنشسته و دامپزشکان که ما نمی مراقبت از. و در این جاست که این اسکریپت را از آمد. در پیش نویس اصلی آن سه سفید پوست و یک مرد سیاه و سفید. ملوین [با بازی Isiah Whitlock Jr. در این فیلم] همیشه سیاه شد و نژادی و درگیری بین او و شخصیت پل [با بازی Delroy Lindo]. ما تولید کننده لوید لوین در زمان آن را به الیور استون. و او می خواست بیشتر Treasure of the Sierra Madreو او نیز همه چیز با داستان مانند شخصیت Tiên [با بازی Lê Y Lan در فیلم] یک موفق تر زن در پیش نویس اصلی او مرتب کردن بر اساس یک جانباز خودش. سپس الیور تصمیم می گیرد در برخی از نقطه است که او برای ساخت فیلم. من نمی توانم به شما دلیل اما من شنیده ام در یک نقطه است که او برای رفتن به جنگل.

لی: او واقعا نمی خواهد به من بگویید که پاسخ واقعی است یا نه. من از او پرسیدم!

Bilson: بنابراین ما با قرار دادن این اسکریپت ما بهترین دوست با هم و که رفت به سنبله. چیزی که من در مورد این فیلم این است که تمام ارزش هایی که پل و من مجموعه ای را برای قرار دادن در اسکریپت 100 درصد حفظ شود. و سپس این بچه ها ساخت بالای آن را در یک راه شگفت انگیز است که من خیلی افتخار است که پل خدا استراحت روح خود افتخار. پولس از بزرگترین اسپایک لی فن است که من تا کنون ملاقات در زندگی من است. قبل از او در گذشت او در زمان یک عکس از اسکریپت پوشش است که تا به حال سنبله و کوین نامها و ما در آن است و او این خبر را به بچه اش. چون او افتخار به همراه با شما بچه ها.

لی: اول از همه کوین و من نمی گرفته اند این در اگر وجود دارد هیچ پایه و اساس وجود دارد. ما latecomers!

کوین Willmott: ما فقط ساخته شده است در چه بود همه وجود دارد. اسکریپت ثانیه حس نگرش است. احتمالا بزرگترین چیزی که ما اضافه شده بود و فلش بک و آوردن طوفان' نورمن شخصیت [با بازی Chadwick Boseman] خیلی بیشتر.

Bilson: رابطه بین نورمن و پل و پل آتش دوستانه [علت نورمن مرگ در این فیلم] منظور من [De Meo] و من سیلی سر ما بود چرا که ما نمی فکر می کنم از آن ؟

لی: اما این تلاش است. آن را مانند "ما و آنها انجام دادیم." این چیزی که ساخته شده بود بر عشق. ما نیاز به هر یک از دیگر.

Willmott: من فکر می کنم بخش بزرگی از آن است که همه ما به اشتراک بگذارید در همان انگیزه است. سنبله فرد است که آن را گرفت و آن را تبدیل به یک فیلم, اما همه ما احساس به همان شیوه در مورد جانبازان به عنوان یک کل و به طور خاص سیاه جانبازان تحت درمان به عنوان شهروندان درجه دوم زمانی که آنها بازگشت. همه جانبازان رو بد لرزش, اما آنها بدتر لرزش.

لی: جنگ مانند Marvin Gaye سنگ در آهنگ. جنگ جهنم است. چیز دیگری که در فیلم است که بسیار منحصر به فرد است که ما رفتن به اهریمن جلوه دادن و یا dehumanize کانگ ویتنام یا ویتنامی مردم به عنوان یک کل. ما نمی خواهید برای انجام این کار است.

سیمز: در بسیاری از جنگ ویتنام, فیلم, آنها فقط بیچهره خائنانی با بسیار کمی خصوصیات.

Willmott: بله. ما سخت در تلاش برای قرار دادن یک چهره انسانی در ویتنامی نه فقط در حرف بلکه در نقطه نظر آنها. یکی از چیزهایی که من واقعا دوست داشتم که سنبله همیشه بسیار متمرکز بود که هر کس در این فیلم از یک مظلوم ، هر کس از بیرون آمدن از استعمار و برده داری; آنها بیشتر مشترک از آنها واقعا باید از هم جدا. بنابراین ما همیشه در تلاش بودند برای پیدا کردن آن اتصالات.

دیوید لی / Netflix

سیمز: چگونه Delroy Lindo شخصیت پل تکامل در طول روند نوشتن ؟ او همیشه مقابلهای عضو گروه پسر کشتی با بیشترین شیاطین ؟

Bilson: کاملا. درد وجود دارد. اما Delroy Lindo زمان آن را به سطح دیگری.

لی: شما می دانید آنچه که من واقعا خوشحال هستم در مورد ؟ این فیلم چهارم با Delroy. ما اول کار با هم در Malcolm X, او با بازی من در زندگی واقعی پدر در Crooklynسپس او در Clockers. این مرد شده است با قرار دادن در برای چندین دهه کار و من برای او خوشحال است که او در نهایت گرفتن او نور خود را تحسین که بسیار دیر شده است.

سیمز: او می تواند برنده اسکار!

لی: نمی jinx آن نیست ادم که بدشانسی میاورد آن!

سیمز: مفهوم پل به عنوان یک مغلوب ساختن پیشی جستن حامی که می پوشد قرمز "را در امریکا بزرگ دوباره" کلاه بیس بال—که چیزی است که شما و کوین آورده ؟

لی: این واقعا از چیزی که کوین و من هر دو گفت: پدر و مادر ما خیلی زود در بین مردم یکی نیست یکپارچه گروه ما نمی فکر می کنم به طور یکسان نگاه کنید به طور یکسان. بنابراین پیوند میان کسی در یک جنگ است که اوراق قرضه می شود که firmed بین خواهران و برادران در جنگ است که می تواند شکسته شود. اما زمانی که این بچه ها برگشتم به امریکا, همه راه جداگانه خود را رفت. بنابراین کوین و من فکر کردم در مورد چه خواهد بود احمقانه ترین چیزی که به درام و تنش به این گروه است. و کلاه! اگر شما تماشای این فیلم و تماشا که می پوشد که کلاه آن نمی ماند و در پل سر.

سیمز: آن می رود در یک سفر را از طریق شخصیت های متعدد.

Willmott: که کلاه است که تقریبا مانند یک فیلم ترسناک-دانلود فیلم موتیف; این انتقال بدی. دیگر از چیزی است که ما فکر می کنم مغلوب ساختن پیشی جستن حامی بخش خواهد شد در اوایل اسکریپت که در آن شخصیت سفید بود او هنوز هم خواندن به عنوان یک مغلوب ساختن پیشی جستن حامی. او که شکایت نگرش که "من شده پاره پاره من مانده است" نگرش است. بنابراین ما واقعا فقط بر ساخته شده است.

لی: این فقط کلاه. روزنامه نگاران درخواست من در حال حاضر آیا ما بازگشت [پس از اتمام تولید] به ساقه صحنه با زندگی توجه فعالان? که اولین چیزی که ما به ضرب گلوله! در قبل از تولید! نبود حتی رسمی شروع به چاپ عکاسی!

Willmott: زمانی که ما در حال کار با هم سنبله است که همیشه در تلاش برای پیدا کردن کسانی که اتصال به امروز. سیاه و سفید زندگی می کند ماده صحنه [که در پایان فیلم] طبیعی بود انتخاب که چگونه جوامع حمایت خود را امروز.

سیمز: راست وجود دارد بحث اصلی که در آن ادی [با بازی هنجار لوئیس] این استدلال که این گروه باید به میله های طلا به "علت" به عنوان طوفان' نورمن تا به حال خواستار آن شدند در آن زمان است.

لی: بله او با استفاده از اصطلاح "سیاه و آزادی است."

Willmott: شما می دانید یکی از چیزهایی که بسیار منحصر به فرد که در مورد رفاقت و برادری که خون در حال برگشت در روز—آنها همه در مورد خدمت به دیگران و کمک به جامعه. هنگامی که ما برای اولین بار در اسکریپت نوشت که ادی شخصیت مورد شکایت که از دست مىدهد. این مایه تاسف است که آن را از آمد جورج فلوید قتل, اما ما که دوباره در حال حاضر. این نوع از وحدت و روح تغییر آمده است دوباره.

سیمز: چگونه طوفان' نورمن تکامل در اسکریپت ؟ او همیشه تصور می کرد که این نوع از نمادین رادیکال قهرمان ؟

Bilson: هیچ. در اولین پیش نویس او زنده بود و در پایان و در حال اجرا در اطراف با یک دسته از راهزنان گرفتن بازپرداخت. آن را بسیار Milius-esque تقریبا مثل سرهنگ کرتز [از آخرالزمان در حال حاضر]. الیور استون به ما خوب یادداشت در پایان واقعی تر و پایه و غمگین اما نبود قدرت است که سنبله و کوین به نورمن.

Willmott: یکی از چیزهایی که مهم است به یاد داشته باشید که وجود ندارد بسیاری از رهبران پیراهن. چون انقلاب است که اتفاق می افتد به خانه که انقلاب مؤثر است سربازان در ویتنام—تا جایی که "خون" چیز می آید از این که دو برابر نفوذ مقعدی, handshakes آمده است. و آنها مؤثر مردم زمانی که آنها بازگشت به خانه—که رفاقت که از نقطه نظر—پس از آن رفتن به عقب و جلو. نورمن نوع یک مثال از آگاهی معلم بودن از تاریخ سیاه. و سنبله های بزرگ ساخته شده ارتباط بین طلا و آگاهی است. آنها درخواست غرامت آنها از دیدن این طلا به عنوان برای مردم در بازگشت به خانه.

لی: در اینجا چیزی برای من. این شخصیت قهرمانانه او یک ابرقهرمان است. که ما در قالب? ما بازیگران Jackie Robinson, James Brown, ترگود مارشال و ما بازیگران T'Challa [تمام شخصیت های بازی در قبل از فیلم توسط Chadwick Boseman]. چاد یک ابرقهرمان است! که شخصیت مسیح بود! متوجه راه [فیلمبردار نیوتن توماس Sigel] او را به گلوله بست. وجود نور از آسمان پایین آمدن از بالا بر او.

سیمز: بنابراین به عنوان شما در حال نوشتن این شخصیت به جای که کرتز-نوع شخصیت که خراب شده است شما تصور نورمن به عنوان مرتب کردن بر اساس مخالف است. او را فرشته.

لی: این راهی است که دیگر خون او را دیدم. آنها در حال صحبت کردن در مورد او را با احترام. او خود را قهرمان.

سیمز: دنی چگونه بود برای دیدن این سفر این فیلم تا به حال گرفته شده از خود داستان اصلی?

Bilson: بزرگترین لحظه ای است که ما دریافت سنبله و کوین اولین پیش نویس دو هفته قبل از پل درگذشت. و ما آن را بخوانید و ما بحث در مورد آن و ارتفاع نورمن ما فکر آن را شگفت انگیز بود. آن را به فیلمی از یک روح که ما هرگز در بر داشت. بنابراین زمانی که فیلم آماده بود من رفتم برای غربالگری که کوین و سنبله بود در L. A., و من بسیار floored.

لی: با مخاطب!

Bilson: آره چه من به خصوص به یاد داشته باشید این است که در طول دنباله با معادن مخاطبان قرار بود دیوانه. که سخت ترین چیزی که در مورد COVID که همه ما در حال تماشای آن را به تنهایی.

لی: نگاه جهان تغییر است وجود دارد بسیاری از فیلم های سینمایی که نیست, Netflix, فیلم و استودیو خود را ندارد و یک جریان خدمات پس از آنها در یک نقطه ضعف. اما ما یک تئاتر با انتشار این مردم را از دیدن این فیلم. به دلیل وجود دارد هیچ چیز مانند بودن در یک تئاتر. من به یاد داشته باشید که وجود دارد در شب باز برای برخورد نزدیکبرای فک برای بیگانهshit مثل زمانی که شما در یک بسته بندی شده تئاتر و مردم ساق بلند, وب کم به فیلم ؟ وجود دارد هیچ چیز مانند آن! من به یاد داشته باشید ایستاده در خط برای سه ساعت آن را سرد به عنوان یک شخص ساده و معصوم برای جن گیر.

سیمز: چگونه می توانم شما احساس می کنید در مورد واکنش تا کنون ، ما نمی توانیم آن را در یک تئاتر اما فیلم در حال آمدن است در به طور فوق العاده محوری برای کشور است.

لی: ما در حال پرداختن به مسائل است که نه تنها نشان می دهد تا یک شبه.

Willmott: من در نزدیکی Big Red One [ارتش اول پیاده نظام لشکر مستقر در فورت رایلی کانزاس] و رشد تا حدود زیادی از سربازان در حال آمدن به عقب و رفتن به ویتنام است. من پسر عموی بود که یک جانباز و PTSD واقعا نوع زندگی خود را نابود. چیزی که باعث می شود [سیاه جانبازان'] تجربه خیلی متفاوت است که وجود دارد که یک انقلاب در جریان بازگشت به خانه در حالی که آنها در جنگ ویتنام است. سیاه کهنه همواره مبارزه برای حقوق آنها را مجبور به بازگشت به خانه. اما این تنها یک جنگ وجود دارد در حال رفتن به خانه برای کسانی که حقوق. ساخته شده است که مبارزه خود را خیلی متفاوت و منحصر به فرد است.

لی: آنچه که برای من شگفت انگیز است که چگونه بسیاری از مردم به من می گویند پدر بزرگ خود را, خود را با پدر و عموی خود را پسر عموی در ویتنام بودند و هنگامی که در آمد آنها همان فرد است. این فیلم به آنها کمک کرد تا درک کنند که چرا آنها راه آنها شدند.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب