مردی که فکر می کردم خیلی سریع

فرانک رمزی نه فقط جوان مرده زندگی می کردند اما خیلی زود و یا پس از آن می تواند به نظر می رسد.تصویر توسط النور

توسط NEWS-SINGLE در 9 اردیبهشت 1399
Frank Ramsey
فرانک رمزی نه فقط جوان مرده زندگی می کردند اما خیلی زود و یا پس از آن می تواند به نظر می رسد.تصویر توسط النور تیلور

"جهان هرگز نمی خواهد می دانم آنچه اتفاق افتاده است—چه نور رفته است" این belletrist Lytton Strachey عضو لندن بلومزبری ادبی مجموعه به یک دوست نوشت در ژانویه 19, 1930. Frank Ramsey, مدرس ریاضیات در دانشگاه کمبریج مرده بود آن روز در سن بیست و شش احتمالا از یک عفونت کبد است که ممکن است او را برداشت تا در هنگام شنا در رودخانه افتاد. "چیزی وجود دارد نیوتن در مورد او" Strachey ادامه داد. "سهولت و عظمت فکر نجابت از خلق و خوی."

دون در کمبریج شناخته شده بود در حالی که وجود دارد یک نوع مارول در میان آنها: رمزی ساخته شده خود را به زودی پس از ورود به مقطع کارشناسی در نیوتن, پیر, کالج ترینیتی در سال 1920. او که در سن هجده سالگی به تولید ترجمه انگلیسی از لودویگ ویتگنشتاین "Tractatus Logico-Philosophicus," ترین صحبت در مورد کتاب فلسفه از زمان دو سال بعد او به چاپ نقد آن را در پیشرو مجله فلسفه در زبان انگلیسی, ذهن. G. E. Moore, مجله سردبیر بود که سخنرانی خود را در کمبریج به صورت یک دهه قبل از رمزی تبدیل اعتراف کرد که او "مجزا عصبی" هنگامی که این دانشجوی سال اول در بین تماشاگران بود چرا که او "بسیار باهوشتر از من بود." جان مینارد کینز یکی از چندین کمبریج اقتصاددانان که معوق به کارشناسی رمزی قضاوت و دلاوری های فکری.

زمانی که رمزی بعد از انتشار یک مقاله در مورد میزان صرفه جویی کینز آن را به نام "یکی از قابل توجه ترین کمک به اقتصاد ریاضی تا کنون ساخته شده است." آن بحث برانگیز ترین ایده بود که رفاه نسل های آینده باید با توجه به همان وزن است که از یک است. تنزیل منافع آینده مردم رمزی نوشته است "اخلاقی غیرقابل دفاع و مطرح می شود صرفا از ضعف تخیل است." در پی رکود بزرگ اقتصاددانان تا به حال بیشتر با فشار دادن نگرانی; تنها چند دهه بعد از انجام این مقاله تاثیر زیادی می رسند. و پس از آن رفت و با بسیاری از رمزی کار می کنند. سهم خود را به ریاضیات محض بود tucked دور در داخل یک کاغذ چیز دیگری است. آن را شامل دو قضیه است که او استفاده می شود به بررسی این روش برای تعیین اعتبار منطقی فرمول. بیش از چهل سال پس از آنها منتشر شده این دو ابزار مبنایی از یک شاخه از ریاضیات شناخته شده به عنوان نظریه رمزی که تجزیه و تحلیل نظم و بی نظمی است. (به عنوان یک آکسفورد ریاضیدان مارتین گولد توضیح داد ، رمزی نظریه به ما می گوید به عنوان مثال که در میان هر شش کاربران Facebook همیشه وجود خواهد داشت یا سه نفر از دوستان مشترک و یا یک گروه سه نفره است که در آن هیچ هستند.)

رمزی نه فقط جوان مرده زندگی می کردند اما خیلی زود و یا پس از آن می تواند به نظر می رسد. او کمی به تبلیغ اهمیت ایده های خود و عفت خود را کمک نمی کند. او به خصوص با خودش—او فکر او بود و نه تنبل. در همان زمان سرعت است که با ذهن خود کار می کرد گاهی اوقات تاری در صفحه. برجسته فیلسوف آمریکایی دونالد دیویدسون یکی از چندین متفکران به تجربه آنچه او لقب "رمزی اثر است." شما می خواهم یک خطر ناک دستیابی به موفقیت تنها برای پیدا کردن که رمزی حال کردم اول وجود دارد.

نیز وجود دارد این مشکل از ویتگنشتاین که بلندی مثال و cultlike زیر پریشان توجه از رمزی ایده هایی برای دهه. اما رمزی دوباره افزایش یافت. اقتصاددانان در حال حاضر مطالعه رمزی قیمت گذاری; ریاضیدانان اندیشیدن رمزی اعداد. فلاسفه بحث در مورد رمزی جملات Ramseyfication و رمزی آزمون. نه چند محققان بر این باورند که وجود دارد Ramseyan درز هنوز به معدن.

فیلسوفان گاهی اوقات بازی از تصور چگونه در قرن بیستم فکر کردم ممکن است متفاوت اگر رمزی تا به حال جان سالم به در برد و ایده های خود را تا به حال در اوایل. که ورزش تبدیل شده است بیشتر سرگرم کننده با انتشار اولین بیوگرافی کامل از او "فرانک رمزی: مطلق و بیش از قدرت" (آکسفورد) توسط Cheryl Misak یک استاد فلسفه در دانشگاه تورنتو است. نقشه کشی در خانواده مقالات و سوابق از مصاحبه های انجام شده از چهار دهه پیش به صورت یک بیوگرافی که هرگز نوشته Misak می گوید بیشتر رنگارنگ داستان از یکی ممکن است فکر می کنید ممکن است پس از یک زندگی کوتاه به پایان رسید.

رمزی پدر آرتور ادعا کرد که فرانک او فرزند ارشد آموخته به عنوان خوانده شده تقریبا به عنوان به زودی به عنوان او می تواند صحبت کنید. سیاسی خود حس شد زودرس ، یک روز کمی فرانک گفت: مادر اگنس که خود را برادر کوچکتر مایکل, بود, متاسفانه, یک محافظه کار:

شما ببینید من از او پرسیدم "مایکل آیا شما یک لیبرال یا محافظه کار است؟" و او گفت: "به چه معنا است؟" و من گفتم: "آیا شما می خواهید همه چیز را بهتر با تغییر آنها و یا آیا شما می خواهید به نگه داشتن همه چیز به عنوان آنها هستند؟" و او گفت:—"من می خواهم به نگه داشتن همه چیز است." بنابراین او باید در یک محافظه کار است.

دو برادر بعد از انشعاب در مسائل دینی نیز هست. فرانک یک ملحد با سن سیزده; Michael وارد کلیسای آنگلیکان شد و اسقف اعظم کانتربری.

در سال گذشته از فرانک روز مدرسه او ظاهرا مصرف کتاب در مورد اقتصاد و سیاست و فیزیک منطق و دیگر افراد در میزان تقریبا یک روز. در تعطیلات او آموخته آلمانی به طوری که او می تواند خواندن برخی جلد از ریاضیات و فلسفه در زبان اصلی خود را. در خود استعداد ریاضی او به دنبال پدر خود کمبریج ریاضیدان و نویسنده کتاب های درسی در ریاضی و فیزیک. اما فرانک مزاج او شناخته شده برای خود را خوشگذران ارواح و صدای بلند خنده های عفونی—در کنتراست مشخص شده است که از پدر خود بود که کمتر قابل توجه برای کارهای علمی خود را از برای او sulkiness, نزاع و سفتی. وابسته به وفات توجه در پرونده مجدلیه جایی که آرتور رمزی دوم بود-در فرمان به مدت بیست و دو سال در توصیف حکومت خود را به عنوان "تند و تلخ." در دوران کودکی فرانک راه برخورد با پدر بد خو بود به آرامی به بیرون از اتاق هر زمان که رفتن کردم ، شاید این اقیانوس آرام سهولت که بعدها در زندگی فعال رمزی برای مقابله بهتر از با ویتگنشتاین مکرر متناسب با عذاب umbrage.

در زمانی که تعداد کمی از زنان به دانشگاه رفت, Agnes رمزی مطالعه تاریخ در آکسفورد و همچنین با حضور منطق سخنرانی چارلز Dodgson (بهتر شناخته شده به عنوان لوئیس کارول). او تا به حال شده است در میان دختران کوچک آنها Dodgson دوست داشت به قایقرانی است. پیشرفته تر از همسرش اگنس بود یک فعال سیاسی برای جناح چپ و فمینیستی باعث می شود. فرانک به همین تمایل در او دیده می شد به عنوان یک "سرسخت بلشویک." در دانشگاه او درگیر شد در سیاست های محلی و مشتاق بود هر چند undoctrinaire عضو جامعه سوسیالیستی.

این Ramseys شد بخشی از یک فکری اشرافیت که در آن فرانک راحت بود از سن جوان است. پس از اولین جلسه با کینز در کمبریج رمزی ثبت شده است که او در بر داشت او را "بسیار دلپذیر"; در راه رفتن آنها صحبت کرده بود در مورد تاریخ اقتصاد, آنجا دولت از نظریه احتمال و دشواری نوشتن. رمزی بود و هفده در زمان کینز بود مشاوره ملل و بانک مرکزی انگلستان و lunching با وینستون چرچیل.

او در سال آخر دبیرستان رمزی تصمیم به تمرکز در ریاضیات محض است که آنچه او می خواهد در کسب مدرک خود را در آموزش و استفاده به عنوان یک ابزار. اما فلسفه بود و همیشه آنچه را که گریبانگیر او بیشتر است. در مدرسه او خوانده بود برتراند راسل "اصول ریاضیات" که استدلال برای "logicist" که ریاضی حقایق و مفاهیم را می توان مشتق شده از منطقی هستند. خیلی از رمزی اوایل کار فنی در فلسفه ساخته شده در راسل logicist ایده ها و طبقه بندی شده اند از طریق انشعابات. برای یک چیز او بهبود یافته نظریه راسل را که با آن برخورد کرده خود-ارجاعی پارادوکس. (یکی از نمونه های معروف مربوط به یک آرایشگر که تراشیدن تمام آن و تنها کسانی که ریش خود را. او ریش خود را؟)

رمزی نیز مشتاق هر چند نه بی چون و چرا, تحسین ویتگنشتاین "Tractatus"—یک کتاب است که ویتگنشتاین که برای اولین بار وارد کمبریج به کار با راسل در سال 1911 به اتمام هفت سال بعد به عنوان سرباز در ارتش اتریش مجارستان زندانی در P. O. W. اردوگاه. این "Tractatus" استدلال کرد که مسائل فلسفی ناشی از سوء تفاهم منطق زبان است. با آشکار واقعی آن منطق ویتگنشتاین معتقد بودند او حل همه آنها را. حساب خود را از منطق شیفته رمزی که در سال 1921 استخدام شد برای ترجمه کتاب به زبان انگلیسی.

چند ماه پس از فارغ التحصیلی در سال 1923 رمزی صرف دو هفته در اتریش و کبابی ویتگنشتاین در مورد "Tractatus." سال بعد در ماه مارس رمزی بازگشت و شش ماه در وین. ویتگنشتاین جوانترین خواهر Gretl Stonborough در زمان رمزی زیر بال و او dined هر هفته در "کاخ باروک" با آن "گسترده راه پله و بی حد و حصر اتاق پذیرایی" را به عنوان او با هیجان نوشت: صفحه اصلی. آنها رفت و به احزاب و اپرا. رمزی تا به حال شناخته شده نیست که چگونه فوق العاده غنی خانواده بود. (لودویگ زندگی می کردند بسیار به سادگی به او داده بود تمام پول خود را به برخی از خواهر و برادر خود را بعد از پدر خود درگذشت.) Stonborough را مهتر پسر تامی بود که تحصیل در رشته ریاضیات در کمبریج یک بار گفت که به نظر می رسید به عنوان اگر ریاضیات شد بخشی از رمزی که او استفاده می شود و بدون تفکر دست خود را.

رمزی بود مشتاق به بحث در مورد فلسفه با ویتگنشتاین اما این زمان وجود دارد یکی دیگر از دلایل سفر خود بیش از حد. رمزی می خواستم به psychoanalyzed: او مضطرب و مبتلا بوده اند از یک "ناراضی شور و شوق برای یک زن" را به عنوان او آن را در نامه ای به ویتگنشتاین. کینز هنگامی که مشاهده کرد که رمزی سادگی و صراحت می توان تقریبا نگران کننده است. رمزی در مجلات اشاره کردن ارز با زن نگران بود که یک دوست نزدیک خانواده: "مارگارت شما با من از او پرسید: یک روز. او پاسخ داد: "آیا شما فکر می کنم یک بار می توانید هر گونه تفاوت؟" رمزی به نظر می رسد بر این باور اند که این امر و این موضوع او را افسرده روشن و خاموش برای دو سال.

در وین شد و تحت درمان با تئودور Reik یکی از فروید برای اولین بار دانش آموزان است. در ابتدا رمزی یافت جلسات ناخوشایند و او گاهی اوقات حوصله بسیار صحبت در مورد خود. او لنت Reik یک کپی از "Tractatus" و اذیت میکنه وقتی Reik اعلام کرد که نویسنده آن باید نوعی از اجبار روان نژندی. اما پس از شش ماه او گفت: پدر و مادر خود را که او در بر داشت Reik "نشاط باهوش" و که در حال تجزیه و تحلیل شد و به احتمال زیاد به بهبود کار خود را. حتی مبانی ریاضیات می تواند روشن روانکاوی, Ramsey, اندیشه: حفاظت در برابر یک عاطفی تعصبات خواهد آن را آسان تر برای به دست آوردن یک دید روشن تری از حقیقت است. رمزی به کمبریج بازگشت و در ماه اکتبر سال 1924 و آشکارا در نظر گرفته خود را درمان می شود. در ضمن Reik گفت: دوست رمزی را که تا به حال هرگز شده است بسیار اشتباه است با او.

رمزی گرفتن کمک هزینه تحصیلی در کینز کالج کینگ شروع به سخنرانی در ریاضیات. قد بلند و به طور فزاینده ای به دور او در واقع لطف و تبرئه خود را به خوبی در تنیس روی چمن; اچ نوشتن در دفتر خاطرات او توصیف گسترده صورت که "همیشه به نظر می رسد آماده برای شکستن به گسترده لبخند." او را سقوط در عشق با Lettice بیکر یک روحیه زن و پنج سال ارشد خود را که تا به حال سرآمد در علم و فلسفه به عنوان یک کمبریج در مقطع کارشناسی و شاغل در دانشگاه روانشناسی آزمایشگاه. آنها ازدواج کردند و در سال 1925 فقط بعد از عجیب و غریب قسمت در طول یک حزب تابستان کینز در کشور محل.

چند ماشین, ارقام وجود دارد از جمله ویرجینیا وولف و کینز جدید, همسر, روسی, رقاصه لیدیا Lopokova. متاسفانه ویتگنشتاین بود ، لیدیا اشتباه remarking "چه زیبا درخت" احتمالا بیش از حد معمولی که در نتیجه ان ویتگنشتاین glared و خواستار "منظورت چیست ؟" و او را به اشک پشت سر هم. ویتگنشتاین نیز اذیت شد با رمزی که در زمان صدور زمانی که ویتگنشتاین اعلام فروید "از نظر اخلاقی دچار کمبود." اگر چه رمزی نمی خرس کینه این دو مرد تا به حال هیچ تماسی برای مدت چهار سال به جز مجزا خنک تبادل نامه در سال 1927 در مورد منطق "=."

در عشق و پر از ایده های رمزی گفت: در اوایل سال 1925 "من فقط در حال حاضر حداقل در این دنیا لذت بخش و هیجان انگیز خواهد شد." این بود که در صحبت او به رسولان را انتخاب کنید و ارجمند کمبریج بحث باشگاه. رمزی موضوع اصلی که شب بود که آیا وجود دارد هر چیزی در سمت چپ برای این باشگاه به بحث در مورد. ظهور علم و محو شدن از دین به معنای که سوال شد تبدیل شدن به "یا فنی یا مسخره" و یا به رمزی استدلال کرد. او نیمی به طور جدی پیشنهاد کرد که گفتگو به جز در میان کارشناسان بود و در حال حاضر فقط یک ماده از گفتن چگونه یک احساس و مقایسه یادداشت ها با دیگران است. اما او به پایان رسید با یک پیچ و تاب. برخی ممکن است پیدا کردن جهان یک محل ناخوشایند و در عین حال او تا به حال دلیلی بر طرف نمی کند چرا که هر گونه حقایق او را پشتیبانی می کند اما به دلیل آفتابی نگرش را یکی بیشتر خوب است. "این است که pleasanter به هیجان نسبت به افسرده شود و نه صرفا pleasanter اما بهتر است برای همه یک فعالیت است."

وجود دارد گسترده تر فلسفی تصویر پشت شوخ طبعی خود را. او جذب شده توسط این ایده که اعتقادات همه انواع شدند بهترین درک از نظر عواقب خود را. او به نام این "عمل گرایی" پس از فیلسوف آمریکایی C. S. Peirce که در سال 1914. رمزی در زمان جوهر از پراگماتیسم بود که "معنای یک جمله تعریف می شود با اشاره به اقداماتی که به دفاع از آن می شود و یا بیشتر مبهم هنوز هم با آن ممکن است علل و اثرات. از این من احساس خاصی." بخشی از "جوهر از هر اعتقاد" او بعدها نوشت که "ما استنباط از آن و عمل به آن را در یک راه خاص است."

در سال 1926 رمزی متشکل از یک مقاله بلند در مورد حقیقت و احتمال است که در نگاه اثرات آنچه که او به نام "جزئی اعتقادات"—است که مردم قضاوت احتمال. این ممکن است شده اند خود را با نفوذ ترین کار است. آن را استادانه با استفاده از یک شرط را در شرایط فرضی برای اندازه گیری چگونه بصورتی پایدار و محکم یکی معتقد است یک گزاره و چه کسی می خواهد چیزی و به این ترتیب شالوده از آنچه در حال حاضر شناخته شده به عنوان تصمیم تئوری و ذهنی نظریه احتمال.

رمزی امیدوار به نوبه خود در مقاله خود در مورد حقیقت و احتمال به یک کتاب است که او در در اواخر دهه بیست سالگی, اما در این زمان او همچنین تولید دو مقاله برای این مجله اقتصادیبود که ویرایش توسط کینز است. یک مقاله در مورد پس انداز—رمزی با اشاره به کینز که آن را "بسیار آسان تر به تمرکز بر روی از فلسفه"و در مورد مالیات و در نهایت کمتر مهم. کلید آن پیشنهاد این است که با توجه شرایط خاص نرخ فروش مالیات باید در چنین راهی است که تولید هر مشمول مالیات کالا می افتد به همان نسبت. مالیات ماده, مانند پس انداز یکی در نهایت بر اساس یک subfield اقتصاد مربوط به "بهینه مالیات" و تغییر راه اقتصاددانان فکر در مورد امور مالی است.

زمانی که ویتگنشتاین به کمبریج بازگشت و در اوایل سال 1929 رمزی بود مشتاق به رزومه کاری خود را فلسفی مذاکرات و به نظر می رسد که ویتگنشتاین نیز بود. او در نقل مکان کرد با رمزی و Lettice تا زمانی که او در بر داشت خود را در محل و دو مرد بودند فشرده بحث در سراسر رمزی در سال گذشته است. در نامه ای از این زمان کینز نوشت به همسرش که ویتگنشتاین بود به شام آمده بود و "بیشتر" طبیعی " از هر راهی از من تا کنون شناخته شده او است. یک زن در گذشته موفق شده است در دارای اثر تسکین دهنده شدت از وحشی بی رحم: Lettice رمزی."

Misak فکر می کند که فرانک رمزی تا به حال یک تحول اثر ویتگنشتاین در این زمان بیش از حد. او استدلال می کند که آن را رمزی گفتگو با او در سال 1929 که تبدیل ویتگنشتاین از "Tractatus" به ویتگنشتاین از "تحقیقات فلسفی" یک جمع از خود کار است که منتشر شده پس از مرگ نویسنده در سال 1953.

در سی سالگی ویتگنشتاین نقل مکان کرد و دور از رسمی سیستم منطقی خود را در "Tractatus" و نسبت به پر پیچ و اکتشافات از اهداف آن زبان قرار داده است—معنای یک کلمه است که او به عنوان استدلال در بعد کار خود را اغلب فقط استفاده از آن. او در Misak حساب اتخاذ نوعی عمل گرایی که رمزی بالا گرفته بود. در مقدمه به "تحقیقات" ویتگنشتاین قطعا اعتبار رمزی برای کمک به او برای تحقق بخشیدن به "اشتباهات قبر" در "Tractatus." اما او ادعا می کرد حتی بیشتر مدیون پیرو Sraffa یک کمبریج اقتصاددان. کمی بیش از حد شناخته شده است در مورد ویتگنشتاین مکالمات با یا مرد را برای ریختن به نور زیادی را بعد از آن فکر کردم. علاوه بر ویتگنشتاین همیشه خود را توسعه یافته ویژه در تأثیرات او جذب می شود: اگر رمزی نمایش در رفت و شما می توانید مطمئن شوید که آنها نمی خواهد رمزی زمانی که آنها بیرون آمد.

پس از رمزی مرگ Lettice به دست آورده پول به عنوان یک عکاس که منجر به بی پروا ماجراهای در کامبوج و تا داربست از کالج کینگ نمازخانه. او یک بار یک دوست گفت که او تا به حال وسوسه شده است تا امر با غیر ممکن ویتگنشتاین که می شده اند و او را بزرگترین jape از همه است. Lettice و ویتگنشتاین ماند در شرایط دوستانه پس از رمزی درگذشت تا این که یک روز او را دور انداخت قدیمی خود را bathmat و خشم او خود را قطع کردن. به عنوان او گفت: او "یک مسئله اخلاقی را کاملا از همه چیز است."

رمزی خلق و خو نمی تواند متفاوت تر شده اند. کینز نوشت که رمزی حس مشترک و عملی به او گفت که در قرن هجدهم فیلسوف اسکاتلندی دیوید هیوم. و مانند هیوم او چاق و چله نشاط و علاقه از کارت. یکی از اعضای ماشین, مجموعه بازگو poker night با رمزی: "فرانک با guffaws از یک کرگدن و وحشتناک محاسبات ریاضی رو همه ما پول را از ما."

آن فقط یک ماده از دور و شادی: وجود فلسفی تشابه با هیوم ، اسکاتلندی نوشت که ذهن انسان "بزرگ گرایش به گسترش خود را بر روی اشیاء خارجی"—که به اشتباه خود را فعالیت برای ویژگی های از واقعیت است. این موضوع رمزی کار می کنند. هیوم ایده این است که چه رمزی بود در زمانی که او نوشت: در سال گذشته خود را که وجود دارد بسیاری از انواع جملات که ما فکر می کنیم دولت حقایق در مورد جهان است که واقعا فقط عبارات نگرش ما.

هیچ کس نمی خواهد می دانم که چگونه به دور رمزی گرفته اند ممکن است این ایده و یا هر گونه دیگر اگر او تا به حال جان سالم به در برد. اظهارات در مورد چه اتفاقی می افتاد اگر همه چیز متفاوت بوده است چه رامزی به نام "نشده" شرطی. آنها بیان یک نگرش او گفت: اما مربوط نیست به هر گونه واقعیت است. ♦tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن