مرموز "عرق کردن بیماری" در هیلاری منتل را "ولف هال" سه گانه و خصوصی کشور از بیماری

Facebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستانصرفه جویی در این داستان برای بعد."راهب" توسط Hans Holbein ب

توسط NEWS-SINGLE در 31 اردیبهشت 1399
"راهب" توسط Hans Holbein به تصویر می کشد مرگ است.هنر کار توسط Hans Holbein / Alamy

در آغاز قرنطینه زمانی که قدر لحظه گل خیلی عجیبی من احساس بیهوش توسط فرزندش به دنیا آمد. بیش از حد اتفاق می افتد و خیلی از آن ترسناک است. گور شدند حفر ترانشه در شهر نیویورک است. دوچرخه-تحویل بچه ها خوش بنیه در ماسک و دستکش فر و تنظیم خاموش کردن خیابان های خالی زندگی خود را در دست خود. در ناهار من می خواهم نشستن به خوردن یک ساندویچ بوقلمون و خیره befuddled در آن مثلث دلخواه و سپس در شعبه بود که جوانه زدن در خارج از پنجره در حال گشته و عقب در باد. در شب من سعی کردم به خواندن "ولف هال" بدانند که وجود دارد هیچ زمانی بهتر برای تبدیل شدن به جذب هیلاری منتل را خانواده سلطنتی تودور سه گانه درباره زندگی توماس کرامول افسانه ای fixer برای هنری هشتم—نهایی قسط "آینه و نور" به تازگی منتشر شده است. در ابتدا من نمی توانستم تمرکز; من دست نگه داشته و برای رسیدن به من تلفن طراوت بستری اعداد. اما به تدریج کردم جاروب در این کتاب همگرایی قدر و مستقیم و بی واسطه. منتل می نویسد: تاریخ مانند آن را همیشه در آستانه وقوع آن است—اگر به عنوان تبعید از یک کاردینال است که شفقت و به عنوان تعجب آور به عنوان باران که شروع می شود در حال سقوط بر روی چهره خود را به عنوان او گریه می کند, روش سوارکاری دور. آن 1527 بهار و تابستان است. و سپس در اطراف صفحه 90 منتل معرفی مرموز طاعون.

"آب و هوای گرم را به ارمغان آورده است عرق کردن بیماری به لندن و شهر در حال تخلیه" او می نویسد. این "شایعات در مغازه ها همه چیز در مورد قرص و تزریق و friars در خیابان ها در حال انجام یک تجارت پرسود در قرآن مدال. این طاعون آمد به ما در سال 1485 با ارتش آورده است که ما برای اولین بار Henry Tudor. در حال حاضر هر چند سال آن را پر گورستان. آن را می کشد در یک روز. مبارک در صبحانه آنها می گویند: مرده ظهر."

یک روز که در تابستان عرق کردن بیماری جان کرامول, همسر, لیز: او به خانه می آید به پیدا کردن جسد روی تخت او فک محدود با کتانی تمام خانه بوی مانند سوزاندن گیاهان. لیز به خاک سپرده شود به سرعت و بدون هیچ مراسم تشییع جنازه جایز خانواده قرار است به چسبیدن به یک بسته نرم افزاری از نی خارج از خانه به عنوان نشانه ای از عفونت برای محدود کردن ورود برای چهل روز و به نگه داشتن خود را در خانه. کرامول در قانون نشان می دهد, آزمایشی که آنها نمی باید اعتراف کنم که لیز بود عرق کردن بیماری—آنها می تواند به استناد به یکی دیگر از علت مرگ نبرند کلش و با زندگی خود را. "اگر همه ما در خانه ماند لندن خواهد آمد به وقفه," او می گوید. اما در پایان این خانواده به شرح زیر احتیاطی. کرامول باقی می ماند در اتاق خود خواندن Petrarch و ماکیاولی. طاعون به آرامی می گذرد و در ماه سپتامبر این خانواده جمع آوری به سوگواری لیز.

بعدی تابستان, عرق کردن بیماری می گرداند. "مردم می گویند که آنها در سال گذشته است که شما نمی توانید آن را اگر شما نمی فکر می کنم در مورد آن" کرامول را مشاهده. آنها در اشتباه هستید البته او می فرستد و از او دو دختر به دور از لندن است. عفونت می رسد هنری هشتم دادگاه و هنری برگ در تلاش برای "outride طاعون در حال حرکت از یک شکار تسلیم به بعد." او را در میان تلاش برای جایگزین کاترین آراگون با آن بولین دومی از آنها می رود به کشور خود منزوی در یک خانواده و مستغلات. او آلوده می شود اما به سرعت بازیابی; هنری که قدرتمند ترس از بیماری, کاهش, برای بازدید, ارسال بهترین خود را.

تفکر جادویی حاکم سلطنتی جهان و گسترش به مسائل مربوط به بیماری: یاقوت مردم می گویند را دفع طاعون. هنری مردان مشتاق به درک سرنوشت کشور خود را بیش از منافذ پادشاه نمودار نجومی; آنها نقشه یک ستاره دنباله دار و پیشرفت در سراسر آسمان و مشورت یک راهبه که ادعا می کند برای برقراری ارتباط با مردگان. کرامول به افزایش قدرت ریشه دارد و تا حدودی در درک خود را که انگلستان راه است که بالاتر از همه تعیین دنیوی امور مالیات و اجاره و پرسش از خطاپذیر بدن—این که آیا وجود خواهد داشت به اندازه کافی غذا برای ارتش, آیا ملکه تولید خواهد شد ، این "معمول کسب و کار" او فکر می کند در کتاب دوم یعنی "جنگ و صلح قحطی خائن چشم پوشی; عدم برداشت خیره مردم; طاعون ravaging لندن و پادشاه از دست دادن پیراهن خود را در کارت." چون به یاد ماندنی مسائل دنیوی در منتل را سه گانه دنیوی احساس می کند به یاد ماندنی—یک جنبه از این کتاب است که هماهنگ با افزایش آگاهی حسی است که در برخی از روزها به نظر می رسد به علامت زندگی در قرنطینه. منتل را روایت موجود است بنابراین لبه های تیز که احساس می افتند نتیجه سایه افکنده هر ordinary morning "مبهم و چیزی با نقاط رنگارنگ" هنگامی که "نور لمس گوشت یا کتانی و یا برگ های تازه" و "یک شین مثل شین در پوسته تخم مرغ: تمام جهان را نورانی آن زاویه ملایم عطر و بوی آن آبکی و سبز است."

هر دو عرق کردن بیماری و طاعون عود در طول سه گانه را پوشش می دهد که دوره بین 1500 و 1540, ردیابی کرامول صعود—او تبدیل به هنری دست راست و سپس منجر به مرگ او برگشت بخت. طاعون به عنوان یک backbeat یک دوره یادآوری است که تابستان می آیند دوباره. به عنوان هنری سفر در سراسر کشور خود را در راه تنظیم: سواران چهار نعل به جلو و بازگشت آوردن گزارش از طاعون موارد در یک روستا و یا یکی دیگر. ("هنری شجاع در میدان جنگ محدودتر تقریبا قبل از اینکه چشم خود را و آچار در اطراف سر اسب: کجا ؟ در هر نقطه انجام خواهد شد در هر نقطه اما در فرنهم.") در "آینه و نور" کرامول طبخ ترک یک شوخی در مورد این بیماری است. او را ایستاده با کرامول است که ارائه طعم نان آغشته در یک نوع جدید از گیاه روغن برای عبور از اعضای خانواده. یک بنده می آید و عطسه و طبخ می گوید: خشگی "این خواهد بود که طاعون."

محققان پیشنهاد کرده اند که مکانیسم پشت bubonic-طاعون انتقال ممکن است تکامل یافته اند در اوایل عصر برنز. در قرن ششم A. D. طاعون ژوستین از بین برود خیلی از امپراطوری بیزانس. دوم همه گیر از طاعون در حال حاضر شناخته شده به عنوان مرگ سیاه است, کشنده ترین بیماری های همه گیر در تاریخ است. از آن به اوج خود رسید و در اروپا در اواسط قرن چهاردهم و کشتن تا به نیمی از قاره جمعیت; میزان مرگ و میر تخمین زده شده بین شصت و نود درصد است. یک سوم طاعون همه گیر آغاز شد و در قرن نوزدهم در چین نشات گرفته و هدف قرار دادن ایالات متحده در سال 1900. آن را در اوایل این بیماری همه گیر است که به علت طاعون شد و در نهایت مشخص در هنگ کنگ توسط متخصص شناسایی انواع باکتریها Alexandre Yersin. (مقصر این باکتری در حال حاضر شناخته شده به عنوان يرسينيا pestisشد تغییر نام داد و برای او در سال 1944.) طاعون پخش شد توسط کک که آلوده شد با يرسينيا pestis زمانی که آنها کمی آلوده حیوانات از جمله جوندگان. هر چند مرگ سیاه-دوره بهداشت عمومی اقدامات—جداسازی از آلوده احتیاطی قرنطینه برای مسافران—ایجاد یک قالب برای طاعون است که هنوز هم در بخش همچنان ادامه دارد, آن را شناسایی يرسينيا pestis که هموار راه موثر برای پیشگیری و درمان. امروز طاعون دیگر یک تهدید وجودی اگر چه موارد هنوز محصول از جمله چند در ایالات متحده در هر سال است.

اما وجود دارد هیچ پاسخ برای چه عرق کردن بیماری بود. آن شناخته شده بود در کرامول زمان به عنوان sudor anglicusمعنی "زبان انگلیسی عرق" و پنج وجود دارد شیوع آن در انگلستان برای اولین بار در 1485 و آخرین در سال 1551. قربانیان انجام داد در واقع اغلب مرگ در عرض چند ساعت از اولین علائم در حال توسعه یک تب بالا و "فراوان, بد بو, عرق کردن" Paul R. شکارچی می نویسد: در بررسی بیماری های عفونی; علت دقیق مرگ ممکن است کم آبی بدن اما این ناشناخته باقی مانده است. به دلیل بیماری کشته شدند بنابراین به سرعت و به دلیل آن را به حال دیگر ویژگی های عجیب و غریب—به نظر می رسید به طور عمده بر زبان مردم حتی زمانی که آن را در سفر در سراسر مرزها و آن را عفونی به خصوص در میان جوان ثروتمند مردان—خرافات سرعت افزایش یافت. عرق کردن بیماری به نظر می رسید مانند یک "مرموز وزیر از سرنوشت مانند یک روح شیطانی با کینه توزی و هوشمندی" با توجه به "دانشنامه از خرافات و فرهنگ عامه و علوم غریبه جهان" که در سال 1903 منتشر شد. مردم پیشنهاد کرده اند که بیماری عرق کردن یک فرم از تب مخملک یا سیاه زخم یا تیفوس یا آنفولانزا. شاید این یک enterovirus این جنس از ویروس ها که شامل پوليو. در سال 1993 وجود دارد شیوع یک بیماری مشابه در چهار گوشه منطقه جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است که محققان در نهایت به عنوان یک نوع جدید از hantavirus یک نوع بیماری است که منتقله توسط جوندگان. اگر عرق کردن بیماری یک شکل از hantavirus این می تواند توضیح دهد که چرا افراد ثروتمند بودند بیشتر احتمال دارد به سقوط قربانی به آن: خانواده خود را بزرگتر بودند با موش پسند آشپزخانه و خانه دار ممکن است aerosolized ویروس هنگام مسواک زدن موش مدفوع کردن کف. اما این حدس و گمان است.

در "ولف هال" دو سال پس از لیز کرامول می میرد از عرق کردن, بیماری, بیماری بازگشت به لندن است. کرامول اجازه می دهد تا او آن و فضل باقی می ماند در شهر—مادرش-در-قانون می خواهد به نگه داشتن خانواده هم اعتقاد داشتند که "از آنجا که عفونت به کشته شدن بسیاری از سال گذشته آن را نمی خواهد تا خشونت در این سال است." (او می افزاید: آنها نگه داشتن خانه خیلی تمیز....) اما دختران قرارداد این بیماری است. در میان تب آن می افتد به "سیاه سکون تنها دست خود را حرکت انگشتان دست و فشار دادن دندانها و unclenching." تب استراحت در سپیده دم, اما پس از آن دوباره افزایش می یابد و کرامول نشسته با او "به تماشای او مبارزه و از دست دادن." هر دو دختر می میرند. آن بوده است یادگیری یونانی و کرامول شگفتی اگر در مرگ روح او می داند زبان; شاید "در یک پیچ و تاب و ساده از ناخوشایند," مرده "می دانم که همه چیز آنها نیاز به دانستن است."

در طول سه گانه کرامول حمل در اطراف با او عمدتا تب خفته که او قراردادی به عنوان یک کارگر ماهر در ایتالیا. در اولین کتاب او عود و ادراک تبدیل به سنگین و توهم زا. او چشمان خود را می بندد و "بانوان حرکت پشت خود را درب: شفاف مانند مارمولک شلاق دم خود را." در تب مغز اعداد شروع به راه رفتن خارج از کتاب; گوشت گوزن و آهو در آشپزخانه تبدیل به آهو که rub خود را بر روی درختان در جنگل; سر و صدا از خانه تبدیل به صداهای دیگر کشور و خیالی مبلمان خراش در سراسر زمین. هنگامی که ما در حال بیمار ما بسیار متفاوت از کسانی که بیمار قبل از ما و همان درست است که ما از ترس طاعون. این است که بخش خصوصی کشور از بیماری که همه ما مراجعه کنید—یک مبهم و مه آلود purgatorial زمین که outlasts هر کسی که می رسد وجود دارد, عرق کردن در ورق های خود را. در سال 1552 پزشک جان Kays که ترجیح Latinized نام Johannus Caius چاپ یک کتاب در مورد عرق کردن بیماری است که در خصوص فراموش نشدنی در حال حاضر. "آن را به عنوان founde آنها را پس از آن toke آنها" Caius می نویسد: "برخی در sleape برخی در پی برخی در mirthe برخی در مراقبت از برخی از روزه و برخی از ful برخی مشغول و برخی بیکار و در یک خانه sometyme سه sometyme fiue, sometyme seuen sometyme هشت sometyme بیشتر برخی از tyme همه از whyche اگر haulfe در euery Towne فرار آن thoughte بزرگ fauour."

Caius فراهم می کند دقیق ترین باقی مانده حساب از این بیماری است. او توصیف یک درد است که اسپرد از پشت به اندام به اندام و به دنبال آن "جنون" از سر و "شور" از قلب سپس "marueilous heauinesse" و قدرتمند تمایل به خواب همراه با وحشتناک حس محدود بودن یا بسته. بیماران نباید اجازه به خواب او می نویسد: به دلیل خواب اجازه خواهد داد که زهر از بیماری برای اجرا به قلب است. او نشان می دهد کشیدن خود و گوش و بینی و یا به بیدار نگه داشتن آنها. خود نسخه در حال گاهی اوقات به طور غیر منتظره صمیمی: "علت theim به دروغ خود را در سمت راست و bowe theim selues به جلو تماس theim نام خود را و تالیف آنها را با رزماری braunche و یا برخی از دیگر swete مانند thynge." او هشدار می دهد که بیماران باید مراقب باشید از یک حس کاذب از بازیابی. آنها در راه خود را به سلامت تنها پس از بدن تبدیل شده است نحیف و نور و شاد; مراقبان باید اجازه دهید بیمار بوی چیزی تازه و آرام مثل یک پرتقال یا لیمو و یا یک قطعه از نان است. کسانی که بیمار باید صبر کنید در حالی که قبل از آنها ترک خانه و reëenter با احتیاط و تنها در یک "مداخله روشن دی."tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de