جدید کروناویروس و آماده شدن برای آینده ویروسی همه گیر

داوطلبان با پوشیدن لباس محافظ ارائه منابع به مردم قرنطینه در خانه در استان شاندونگ در میان شیوع کروناویروس.عکس

توسط NEWS-SINGLE در 26 بهمن 1398
Volunteers in protective suits deliver daily necessities to those under selfquarantine at home.
داوطلبان با پوشیدن لباس محافظ ارائه منابع به مردم قرنطینه در خانه در استان شاندونگ در میان شیوع کروناویروس.عکس از چین روزانه / ایسنا

آن سخت است برای پیش بینی مسیر و یا نهایی تلفات از بمب ویروسی بدون دانستن دقیقا چگونه آن را راه اندازی شد. به عنوان coronavirus که مشخص شد در ووهان چین در اواخر ماه دسامبر همچنان به مسابقه در اطراف جهان دانشمندان در حال تلاش برای پاسخ به بسیاری از پرسش حیاتی: چگونه به راحتی آن را از فرد به فرد ؟ چه واقعی دوره کمون—زمان که در طی آن افراد آلوده می تواند انتقال این ویروس قبل از نشان دادن علائم خود را ؟ چه واقعی مرگ و میر?

اگر نود و نه درصد از بیش از شصت و سه هزار مورد و تقریبا همه از حدود چهارده صد مرگ و میر گزارش شده تا کنون رخ داده در چین است که تغییر خواهد کرد. آن است که غیر ممکن است بدانید که تعداد زیادی از مردم که در سمت چپ ووهان یک شهر با یازده میلیون نفر قبل از مقامات چینی بسته آن را خاموش. و نه ما می دانیم که چگونه بسیاری از مردم سوار هواپیماهای بدون دانستن که آنها حامل ویروس. ما فقط مطمئن شوید که همه آنها رفت و زمانی که آنها شروع به مریض. این ویروس است که عمیقا شوم که این هفته سازمان بهداشت جهانی با دقت آن را به نام COVID-19—برای جلوگیری از استفاده از نام مردم, مکان های جغرافیایی و یا حتی گونه های جانوری است که می تواند منجر به نژادی حملات و نیازی کشتار حیوانات است.

با وجود شدت آن وجود دارد تقریبا هیچ چیز شگفت آور در مورد این بیماری همه گیر. از آن شده است کاملا قابل پیش بینی تقریبا در هر راه: از ماهیت پیدایش آن به آن سریع بین المللی انتشار به آن روشن بالقوه برای سلامت مردم و کشتن آنها. آنچه که تعجب آور است این واقعیت است که ما در حال بهتر آماده برای این نوع از حمله. به عنوان اواخر برنده جایزه نوبل زیست شناس مولکولی جاشوا Lederberg قرار داده و آن را در آنچه که شاید هر دو معروف ترین و هشدار دهنده را نادیده گرفت, ویروس ها مطرح "بزرگترین تهدید برای مرد ادامه داد: تسلط بر روی این سیاره است." به عنوان جهان آموخته در سال 1918 زمانی که آنفولانزا کشته شدن حداقل پنجاه میلیون نفر وجود دارد و نه سلاح به عنوان کشنده است که همچنین به عنوان گسترده است.

این تهاجم ویروسی اغلب حرکت در آشکار الگوهای خاص. هیچ کسی تا به حال نگاه یک کتاب درسی در حال ظهور بیماری های عفونی و یا برای که ماده بخوانید بخش علوم یک روزنامه می شده است تعجب به یاد بگیرند که خفاش ها بودند که میزبان اصلی این ویروس یا این که انسان ها تقریبا به طور قطع به دست آورد و آن را از یک واسطه گونه—در این مورد احتمالا pangolins که تصور می شود بیشتر به شدت قاچاق حیوانات روی زمین است. Pangolins باارزش برای این قرار است خواص دارویی خود را مقیاس و آنها را به نظر می رسد فروخته شده در بازار غذاهای دریایی در ووهان که این بیماری همه گیر به نظر می رسد که آغاز شده است.

بیماری های عفونی که جهش از حیوانات به انسان هستند به نام زئونوزها. آنها آن را انجام تمام زمان. اکثر مردم به یاد داشته باشید در سراسر جهان وحشت ناشی از سندرم حاد تنفسی یا سارساست که در سال 2002 منجر به همه گیر هزاره—اگر چه آن جهانی کشته شد و هفت صد و هفتاد و چهار نفر کمتر از تعداد افرادی که می میرند در هفته به طور متوسط در ارتفاع سالانه فصل آنفولانزا در ایالات متحده است. این سارس , ویروس, که همچنین در چین نشات گرفته گذشت به انسان از طریق یک پروتئین—ACE-2 یا angiotensinconverting آنزیم است که در سلول های تنفسی که همچنین در خدمت به عنوان یک نقطه ورود برای COVID-19 ویروس. آنها هر دو coronaviruses—نام هاله شما ببینید در اطراف آنها در زیر میکروسکوپ—نظر ژنتیکی مشابه و جدا شد در خفاش ها. همان درست است برای ابتال به بیماری مرسیا سندرم تنفسی خاورمیانه, یک کوروناویروس که در سال 2012 آغاز شد و گسترش از طریق عربستان سعودی است. MERS منتقل شد به انسان از طریق شتر, اما آن را در سرچشمه خفاش ها به عنوان ویروس ابولا است. ماربورگ یک کشنده خونریزی دهنده ویروس که برای اولین بار شرح داده شده در سال 1967 ميلادي در جهان, خفاش میوه.

به این دلیل است که خفاش ها بازی در چنین نقش مهمی در انتقال این ویروس را دشوار است به درک. خفاش ها را تا حدود بیست درصد از تمام گونه پستاندار و بسیاری از آنها غیر منتظره ای قوی سیستم ایمنی بدن است که به نظر می رسد به راحتی قادر به دفاع از آنها در برابر ویروس قدرتمند. که باعث می شود آنها را مناسب ویروسی میزبان; ویروس ها آموزش خود را در خفاش ها سیستم ایمنی بدن و در فرایند تبدیل شدن به طور فزاینده ای قادر به دفاع از خود. در عین حال خفاش ها به سختی تنها میزبان ویروس ها است که انسان را آلوده سازد. در سال 2004 بسیار بیماری زا فرم از آنفلوآنزای پرندگان H5N1 که رخ می دهد به طور طبیعی در پرندگان وحشی اما می توانید به راحتی به تولید مرغ پریدم از جوجه ها به انسان ها, تنظیم کردن یک اپیدمی وحشتناکی. در سال 2009 این سویه جدید آنفلوآنزا در قالب H1N1 نیز به نام آنفولانزای خوکی به دلیل آن به انسان از طریق خوک; آنها در خدمت به عنوان یک مشترک مخلوط کردن کشتی برای ویروس ها چون خوک تنفسی سلول ها شبیه به ماست.

شانس که یک سرريز به عنوان این نوع از انتقال نامیده می شود رخ می دهد بیشتر در مکان های که در آن وجود دارد روال تماس بین حیوانات و انسان مانند زندگی حیوانات بازارهای رایج در شرق آسیا است. اگر آلوده خوک بودند به عطسه در شلوغ بازار باز می تواند در تئوری آلوده یک انسان و یک بیماری همه گیر. شصت درصد از مردم جهان در آسیا زندگی می کنند. وجود دارد یک صد و سیزده میلیون نفر در استان گوانگدونگ به تنهایی—به مراتب بیشتر از جمعیت هر اروپای غربی کشور است.

این ویروس تمام ژست های ویژه تهدیدات چرا که آنها جدید هستند به این معنی که انسان هیچ آنتی بادی برای دفاع در برابر آنها. 2009 H1N1 بیماری همه گیر آلوده حداقل 1.4 میلیارد نفر که اکثر آنها قبل از واکسن و یا درمان برای ویروس در دسترس بودند. و بود که در یک سال که, توسط, ترین, حساب, W. H. O. نقل مکان کرد به عنوان به سرعت به عنوان آن را تا کنون است. که فشار آنفلوآنزا کشته به عنوان بسیاری از دویست هزار نفر در جهان است—اما از آن شده است می تواند بسیاری از بار بدتر است. در سال 1957 به عنوان مثال, آسیایی, آنفولانزای همه گیر شدند و بیش از یک میلیون نفر است. در سال 1968 هنگ کنگ آنفولانزای همه گیر کشته شدند بین یک تا چهار میلیون نفر است. شاید ما نیز باید در این سال است. (آن را باید به یاد آورد که حتی در حال حاضر آنفلوانزای فصلی به شمار بسیار بیشتری تهدیدی برای سلامت آمریکایی به طور متوسط.) مگر اینکه COVID-19 ثابت می شود منحصر به فرد تلخ آن خواهد شد به احتمال زیاد فروکش ظرف چند ماه و خطر آن به شمار خواهد شد قابل ملاحظه ای را فراموش کرده بود که از سارس, MERSآنفلوآنزای و دیگر بیماری های زئونوز. اما از آن است که بیش از حد به زودی به می دانم که برای برخی.

دانشمندان در حال حرکت با سرعت زیادی به جلوگیری از این بیماری همه گیر. آنها توالی ویروس در کمتر از دو هفته—یک گام اساسی در ایجاد و تشخیص مواد مخدر و واکسن و یکی که تنها چند سال پیش بود که ماه گرفته شده. اما حتی با تسریع محاکمات و توسعه مواد مخدر, آن می تواند یک سال برای ایجاد یک واکسن. اگر این ویروس بودند به منحرف خارج از کنترل قبل از آن میزان مرگ و میر می تواند افزایش یابد. علاوه بر انسان عوارض آسیب اقتصادی به چین—و در نهایت به سایر نقاط جهان خواهد بود. صنعتی و زنجیره تامین در سراسر جهان در حال حاضر شده است به شدت مختل شود. سفر به و از چین را متوقف کرده و رمادی در برابر آسیایی ها در حال افزایش است. اگر چه شهر نیویورک است گزارش یک مورد تایید شده از COVID-19 کسب و کار در محله چینی ها نیز کاهش یافته است بیش از پنجاه درصد از همه گیری آغاز شد.

نه همه از این اتفاق می افتد; ما می توانید انجام یک کار خیلی بهتر از آماده شدن برای این شیوع فقط به عنوان ما دیگر صبر کنید به حملات قلبی قبل از ما با استفاده از دانش به منظور محدود کردن خطر خود را. پیشگیری کار می کند و می تواند کار با ویروسی همه گیر. در حال حاضر ما می تواند خیلی بیشتر مراقب باشند در مورد بهبود شرایط بهداشتی و تنظیم دام در این نوع از بازار که در آن شیوع بیماری به احتمال زیاد به رخ می دهد. کافی و قابل اعتماد در آزمون برای افرادی که ممکن است در معرض باید به آسانی در دسترس است. وجود دارد نمرات از ویروس های مشابه در بر داشت در میزبان مخازن—مهمترین خفاش ها. بسیاری از کسانی که ویروس ها دارای شباهت ژنتیکی به این coronavirus و همچنین به سارس و MERS. زمان آن رسیده است تا با استفاده از ابزار مدرن مولکولی و زیست شناسی مصنوعی برای ساخت دارو و واکسن برای محافظت از ما از آنها. ما می توانیم واکسن DNA در آزمایشگاه ها و ذخیره آنها به عنوان قطعات یدکی فقط به عنوان ما را با قطعات یک تلفن و یا یک لپ تاپ. چرا کار بر روی ساخت واکسن که حمایت گسترده علیه این کلاس از کل ویروس به جای انتظار برای هر یک برای حمله به آمریکا و سپس سعی کنید به مبارزه با به عقب ؟ امروز با سالانه آنفولانزا ما رشد بسیاری از ما واکسن در تخم مرغ فقط به عنوان ما برای چند دهه. از آن زمان به حرکت می کند.

در برخی از نقطه, نمی, سال های بسیاری از ما خواهد شد که ظرفیت فورا به توالی ویروس ها و برای ایجاد و راه اندازی تست های تشخیصی در هر نقطه و نه فقط در یک آزمایشگاه. زیست شناسی در حال تبدیل شدن به اطلاعات دیجیتال و آن نیاز به ذخیره می شود تنها در کمبریج یا پالو آلتو یا پاریس. آن را در حال حاضر امکان انتقال و چاپ یک توالی DNA با استفاده از مولکولی معادل 3-D پرینتر—یک فرایند است که می تواند فعال دانشمندان تقریبا در هر نقطه برای ساخت واکسن. ساخت این تکنیک به راحتی در دسترس باید ملی و حتی بین المللی در اولویت است. وجود دارد راه حل های احتمالی دیگر مانند ویرایش ژن خوک (و خفاش) به دفع ویروس است که می تواند انتقال به انسان است. این نوع از محیط زیست مداخله خواهد بود علمی دشوار و اخلاقی مشکوک. اما آن را به ناچار به بحث گذاشته شود بنابراین اجازه دهید آن را عقلانی.

حتی اگر این بیماری همه گیر به سرعت مي گذرد وجود خواهد داشت یکی دیگر احتمالا به مراتب بیشتر فاجعه بار بعدی سال یا ده سال یا بیست. همه ما می توانیم با اطمینان می دانیم این است که اگر ما هر گونه امید حاوی آن زمان برای آماده سازی در حال حاضر.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن