همه گیر ساخته شده در امریکا انحصار مشکل بدتر

ایده های حتی اگر دولت آمریکا را شکست Facebook و گوگل و بسیاری از صنایع دیگر تحت سلطه کوچک تعدادی از شرکت ه

توسط NEWS-SINGLE در 7 مرداد 1399
گتی / اطلس

فردا خانه ضد تراست فرعی را بشنود شهادت از مدیران عامل چهار شرکت فنی: Amazon, Apple, Facebook و گوگل. گذشته از احتمالا با گرد هم آوردن ثروت بیشتر از همیشه قبل از مونتاژ در کنگره شنوایی این رویداد نشانه یک پیروزی برای جنبش نوپای ضد تراست دانشمندان که دوباره بحث در مورد متمرکز قدرت اقتصادی در ایالات متحده است. اعضای کنگره قادر خواهد بود به جزئیات چگونه بزرگ با تکنولوژی سیستم عامل سوء استفاده از موقعیت خود برای حمله به حریم خصوصی کاربر عضله و یا خرید کردن رقبا و gouge تامین کنندگان و شرکای تجاری—رفتارهایی که در نهایت آسیب نوآوری و تشدید نابرابری است.

این مشکلات تنها رشد بدتر با این بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان کسب و کارهای کوچک تسلیم به آسیب های اقتصادی و تغییر الگوهای در teleworking و خرده فروشی تسریع در راه است که آمریکایی ها بیشتر متکی به فن آوری تولید شده توسط چند شرکت. سهام در, چهار, همراه, مایکروسافت, Netflix و تسلا اضافه شده $291 میلیارد دلار ارزش بازار در فقط یک روز در هفته گذشته. خطرات ناشی از فناوری بزرگ, سلطه, در حال عمیق تر در حال حاضر از آنها حتی چند ماه پیش.

اما در این جلسه همچنین ممکن است پیامد ناخواسته مرتبط با مشکل اقتصادی غلظت با تکنولوژی به تنهایی. حقیقت این است که حتی اگر کنگره به نحوی مقرر فروپاشی هر چهار غول تکنولوژی آمریکا هنوز هم تعداد حیرت انگیز از صنایع کنترل کوچک تعدادی از شرکت های. چرا که ساختار سرمایه داری مدرن به نفع شرکت هایی که کار در یک بار-در مقیاس غیر قابل تصور در غیاب یک دولت را برای جلوگیری از انحصارات از تشکیل.

قانونگذاران و عموم مردم باید در مورد نظارت شبکه که توسط Facebook و گوگل—که تسلط دیجیتال-تبلیغات بازار—ردیابی کاربران, ساخت اطلاعات پروفایل ها بر روی آنها و آنها را در خدمت تبلیغات سفارشی. اما میلیون ها روستایی آمریکایی ها نمی تواند دسترسی به اینترنت را در بخشی به دلیل شرکت های مخابراتی آزار و اذیت و القاء قانونگذاران ایالتی به تصویب قوانین محدود شهرداری پهنای باند. در سراسر امریکا مردم فرستادن بچه های خود را به استارباکس پارکینگ به کول وای فای و کامل مشق شب خود را.

آمازون به سرعت در حال گسترش e-commerce empire—و عواقب بالقوه برای خیابان های اصلی و شهرداری مالیات پایگاه در سراسر کشور است که قطعا ارزش نگرانی در مورد. اما در میان دیگر نیروهای فشردن کوچک خرده فروشان فروشگاههای دلار یک بخش بازار توسط دو شرکت که با هم حدود شش برابر بیشتر رسانه ها در آمریکا از خارج شده است. تابستان گذشته در Marlinton, West Virginia, من تو را دیدم یک دلار به طور کلی راست درب بعدی را به یک خانواده دلار. با وجود این همه گیر دلار به طور کلی هنوز برنامه ای برای باز کردن از 1000 فروشگاه جدید در سال 2020 است.

نرم افزار توسعه دهندگان که می خواهند به فروش نرمافزار به کاربران آی فون باید انجام دهید تا از طریق فروشگاه برنامه اپل است که جادوها قوانین است که آنها باید به دنبال کار و جمع آوری تا 30 درصد از فروش. این است که کمی متفاوت از وضعیت کشاورزان کوچک که باید بالا بردن دام به سخت مشخصات بسته بندی گوشت می آمد غول و می توانید از دست دادن معیشت خود در آن شرکت هوی و هوس. و فقط به عنوان آمازون گاهی اوقات به رهبری کوچکتر فروشندگان شخص ثالث است که با استفاده از آن پلت فرم بزرگ کشاورزی در رقابت مستقیم با کوچکتر تامین کنندگان; چهار گراز شرکت که کنترل حدود دو سوم از بازار به طور معمول خود مزارع کشتارگاه انبارها و توزیع کامیون ها در هر مرحله از خوک طریق به میز شام.

این که آیا شما در حال خرید برای ضربان ساز, بهداشتی, دستمال یا عمده فروشی لوازم اداری شما را پیدا خواهد کرد بسیار کمی از فروشندگان. شما فکر می کنم شما باید در انتخاب مواد غذایی راهرو و یا در ماشین-اجاره شمارنده اما اکثر محصولات مصرفی آمده از یک تعداد انگشت شماری از شرکت های. رقابت سختی و سفت که حتی بسیاری از فروشگاه های مارک هستند و فقط تغییر نام نسخه بازار-محصولات پیشرو در Costco باتری آمده از Duracell و قهوه از استارباکس.

به تمرکز بحث از انحصار در بخش فن آوری است که برای به حداقل رساندن دامنه یک مشکل طولانی در ساخت. چهل سال پیش دولت اساسا متوقف پلیس تمرکز در صنعت. محافظه کار قانونی نظریه پرداز رابرت بورک—بعد از یک شکست خورده دیوان عالی کشور نامزد—و متحدان خود را در قانون و اقتصاد جنبش استدلال کرد که هر گونه ادغام ساخت کسب و کار کارآمد تر باید تایید شود و یک مقیاس بزرگتر به طور کلی افزایش بهره وری. Bork و تحلیل به دست آورد قدرت بسیار زیادی در دادگاه ها و دولت ریگان. وکلا و بانکداران که به کار گرفته مالکیت و ادغام و آن را دوست داشتم.

همه آمریکایی ها رنج می برند از موج از شرکت تحکیم است که به دنبال. کارگران کمتر مناقصه برای کار خود و نمی تواند امن دستمزد مناسب و معقول. تعداد کسب و کار راه اندازی کرد از اواخر 1970s. محصولات و خدمات رشد بدتر و شرکت ها با رقابت کمی هیچ انگیزه ای برای بهبود آنها. متمرکز زنجیره تامین هستند بیشتر در معرض خطر اختلال به عنوان coronavirus بحران نشان داده است. کمتر شرکت بیل بیشتر از دستاوردهای اقتصادی به گروه های کوچکتر از مدیران. سیاست می شود نامتعادل به عنوان انحصارطلبان خم قانونگذاران و تنظیم کننده خود را. در صنایع مختلف از این بیماری همه گیر است به اضافه بار بر روی شرکت های کوچک در حالی که تشدید این مزیت برخوردار از رقبای خود بزرگتر است که می تواند به استطاعت صبر کنید فاجعه است.

چالش های منحصر به فرد ارائه شده توسط فن آوری حداقل دریافت سخاوتمندانه پوشش رسانه ای. اما اخبار مربوط به آسیب غیر tech عظیم انجام داده اند در حال انتظار نوشته شود. سناتور الیزابت وارن و کوری بوکر در حال بررسی یک جوجه رسوایی بزرگ meatpackers با استفاده از coronavirus بحران به ادعای کمبود در خانه در حالی که حمل و نقل سطح رکورد از گوشت خوک به چین است. دهه های طولانی تحکیم صنعت بانکداری شد و به طور معمول در توجیه این نام از مصرف کننده رفاه, اما میلیون ها نفر از آمریکایی ها هنوز هم unserved—یک مشکل است که آشکار شد میان امریکا بی مهارت تحویل محرک پرداخت به شهروندان است. تمرکز بازار یک جنبهی عامل در تخریب و سیاه متعلق به کسب و کار.

منع ادغام و شکستن شرکت است که منجر به چنین اثرات منفی خواهد اجازه می دهد امریکا به حکومت دموکراتیک و نه توسط شرکت های بزرگ شهرستان. کنگره باید مورد مداقه قرار دادن تمرکز در جستجو در اینترنت و رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیک و مخابرات و سخت افزار. اما به سرنگونی انحصارات قانونگذاران نیاز به بدبختانه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب