افرادی که در معرض خطر مرگ برای ایمنی

علم زمانی که تب زرد در نوردید قرن 19, New Orleans, ایمنی شد تا با ارزش مردم مایل به رفتن به طول های شدید ب

توسط NEWS-SINGLE در 29 فروردین 1399
مردم در حال فرار با پای پیاده از زرد-تب شیوعBettmann / گتی

هنگامی که یک مرد جوان به نام اسحاق H. چارلز وارد زرد-تب زده نیواورلئان در سال 1847 او به عنوان یکی ممکن است انتظار می رود سعی کنید برای جلوگیری از این بیماری مرگبار که به کشته شدن به عنوان بسیاری از نیمی از قربانیان خود را در زمان. او استقبال تب زرد—و از همه مهمتر این مصونیت مادام العمر او را اگر او جان سالم به در برد. خوشبختانه او. "آن را با لذت بزرگ," او نوشت: به پسر عموی خود "که من قادر به به شما بگویم با یقین است که هر دو [برادرم] دیک و من سازگار."

برای مردان مانند چارلز "همهوایی" به استفاده از این زبان از زمان بسیار بود نه یک انتخاب. این به اصطلاح "غسل تعمید شهروندی" کلید ورود به نیواورلئان جامعه است. بدون ایمنی به تب زرد تازه واردان را مشکل پیدا کردن یک محل برای زندگی, شغل, وام بانکی ، کارفرمایان بودند میلی به قطار یک کارمند که ممکن است تسلیم به شیوع. پدران تردید برای ازدواج با دختران خود را به شوهر که ممکن است بمیرد. این بیماری ناشی از یک ویروس از طریق گزش پشه و باعث لرز درد, استفراغ و گاهی اوقات زردی که به تب زرد نام آن است. مردم قرن 19 نیواورلئان را به طور کامل درک زیست شناسی بیماری, البته, اما آنها متوجه شده است که خود را همکار ساکنان به نظر می رسید برای تبدیل شدن به ایمنی پس از یک جلسه. حتی رئیس جمهور جدید Orlean مدیره بهداشت یک بار اعلام کرد در یک سخنرانی "ارزش عادت است که ارزش در معرض خطر!"

زمانی که تب زرد در نوردید نیواورلئان دو قرن قبل از ما در زمان همه گیری آن ساخته شده ایمنی یک فرم امتیاز—یک تا ارزش آن را به ارزش خطر مرگ برای به دست آوردن.

شیوع تشدید اشکال موجود نابرابری بیش از حد. مهاجران جدید به شهر نامتناسب با مته سوراخ کردن خطرات ناشی از عادت به تب زرد مشتاق به آنها برای پیدا کردن شغل. (ثروتمند و در عین حال خالی از شهرستان در طول تابستان زرد-تب فصل است.) به بردگی گرفته شده بودند تا مردم سازگار شدند و به ارزش 25 درصد بیشتر—درد و رنج خود را تبدیل به سود مالی برای صاحبان آنها. "بیماری lay bare که متعلق به جامعه و که نمی کند می گوید:" کاترین Olivarius یک استنفورد مورخ است که مطالعات تب زرد در antebellum جنوبی.

این روزها Olivarius به من گفت: "من احساس می کنم نوشتن در مورد تب زرد در روز و نگرانی در مورد کوروناویروس شب." بیماری کامل نیست آنالوگ بلکه در جهان طرح میتوانست با یک بیماری همه گیر است که بیش از کشته 137,000, مردم, ایمنی ممکن است یک بار دیگر تبدیل به یک خط. بریتانیا, وزیر بهداشت پیشنهاد کرده است "ایمنی گواهینامه"—مچبند, شاید—برای شناسایی افراد از بهبود COVID-19 که می تواند بازگشت به زندگی عادی است. آلمان شناور است "ایمنی گذرنامه" برای به دست آوردن ایمنی بدن به کار می کنند. Anthony Fauci, رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت: در هفته گذشته که ایالات متحده در نظر دارد یک ایده مشابه.

آن است که هنوز مشخص نیست چگونه این برنامه کار می کنند—حداقل به این خاطر که مشخص نیست چه مدت ایمنی به کروناویروس حتی طول می کشد. و به عنوان همکار من اد یونگ می نویسد: ایمنی آزمون هستند و نه کاملا دقیق است که می تواند برخی از داوطلبان از امنیت کاذب. این ویروس و بیماری باعث می شود هر دو بسیار جدید برای بشریت است که دانشمندان هنوز در تلاش برای پاسخ به پرسش های اساسی در مورد آنها.

فنی مانع از زیست شناسی کنار یک سیستم برای پیگیری ایمنی بدن نیاز به یک جدید لجستیکی درک. "این خیلی پیچیده به فکر می کنم در مورد چگونه برای مدیریت تمام این چیزهایی که می گوید:" جفری کان یک bioethicist در دانشگاه جانز هاپکینز. برای مثال کان می گوید: در نظر بگیرید که چگونه مطبوع رایگان جنبش و یا اشتغال در ایمنی می تواند بسیار خوب مردم منجر به تحریف مصونیت گواهی.

اگر دولت اجازه می دهد تا سیستم ایمنی بدن به بازگشت تنها به مشاغل خاص و یا اگر کارفرمایان ترجیح می دهند به استخدام کسانی که سیستم ایمنی هستند که همچنین می تواند ایجاد یک مجموعه ای از منحرف مشوق به عمد آلوده با COVID-19 به خصوص برای جوان و سالم در غیر این صورت که ممکن است فکر می کنم آن را به ارزش خطر برای یک کار. بیکاری به ضرب گلوله به تعداد رکورد در طول pandemic, بعد از همه, و بسیاری از افرادی که شغل خود را از دست کسانی هستند که حداقل می توانیم. آنها ممکن است ایمنی به عنوان یک راه خروج از بیکاری با وجود این خطرات است.

"مردم در حال حاضر از لحاظ اقتصادی و اجتماعی با موقعیت های مخاطره آمیز را مجبور به انتخاب است که آنها هرگز نباید به" Olivarius گفت. و متاسفانه این موضوع آشنا است به او به عنوان یک مورخ تب زرد. چارلز یکی از آنهایی که خوش شانس برای بهبود یافتن از این بیماری در نیواورلئان; تب زرد شد مسئول 75 تا 90 درصد از مرگ و میر مهاجران مانند او.

اخیر همه گیر Olivarius گفت: او ساخته شده بیشتر احساس viscerally چگونه او در قرن 19 افراد باید احساس با نامرئی بیماری قابل توجه پایین عزیزان خود. عدم اطمینان نزدیکی به مرگ وسواس با مستندسازی و سلامت خود را در پایان نامه ها—آن را تبدیل به ما در قرن 21 زندگی بیش از حد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب