خطرات "مردم رنگ"

رد واژه "مردم رنگ" ممکن است نتیجه کمی اما رد همبستگی آن پیداست می توانید در نتیجه نادرست و بی جهت محدود کردن ج

توسط NEWS-SINGLE در 8 مرداد 1399
A protesters holding a sign that highlights a group of Black people
رد واژه "مردم رنگ" ممکن است نتیجه کمی اما رد همبستگی آن پیداست می توانید در نتیجه نادرست و بی جهت محدود کردن جهان.تصویر توسط Derek Abella

جدید ترین زمان من اشتباه بود برای سفید بود چند هفته پیش که فرومایه ترین رسانه زوم. این بار مجازی برگزاری جلسه برای یک مستاجر-گروه حقوق در نیویورک است. تعداد انگشت شماری از مردم در تماس بودند همه دوستان از ما در مورد حفاظت از همسایگان از اخراج به خصوص در طول بیماری همه گیر. به عنوان ما در مورد رفاه دیرین مستاجرها و به عنوان سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات فوران چند بلوک دور جدید عضو این گروه سعی در متفکرانه به نوبه خود لنز.

"ما در حال صحبت کردن در gentrification اما هر کس در این تماس سفید است," او گفت:.

"در واقع من سفید نیست" من پاسخ داد.

"من فقط به این معنی است که ما هیچ مردم رنگ," او گفت:. "هیچ سیاه و سفید و یا قهوه ای مردم است."

من راننده سرشونو تکون دادن برای پاک کردن هوا و از آنجا که من در بر داشت بورس جذاب تر از discomfiting. هر چند ما سازماندهی گروه شامل مردم از همه نژادها درست شد که خاص این جلسه اکثریت سفید. این زن تا به حال در نتیجه استناد "رنگ" و "سیاه و قهوه ای" به معنی مستاجرها که سیاه یا Latinx و کاهش درآمد. من تعجب اگر او را گفت: همان چیزی که اگر جوان ثروتمند تازه واردان اتفاق افتاده است که به پوست تیره شده بود در تماس است. آیا آنها واجد شرایط به عنوان "مردم رنگ"?

من می خواهم برای روشن است که من نمی نگاه سفید. من کره ای-آمریکایی و به نظر می رسد بسیار بخش. بنابراین زن اشتباه بود و نه محور در قشر بینایی, اما, نه, در هر ارگان های عقل و بر ما بگویید که یک چیز است که نمی خواهم دیگر. آن را کوتاه دنیوی برخورد از نوع من تا به حال چند بار قبل از اینکه با هر دو سیاه و سفید مردم است. در دهه های آمریکایی ها را مورد بحث محل آسیایی, اعراب, Latinx مردم بومی و دیگر اقلیت های بینابینی و هر جامعه برپا کرده خود را در جنگ بر سر زبان: به عنوان مثال مردم با بومی ریشه در مکزیک و آمریکای مرکزی و جنوبی به طور فزاینده ای رد توصیف "Latinx" و "اسپانیایی." اما در طول این خطر ناک ماه از COVID-19 و در حال حاضر قیام برای زندگی تحت اللفظی و مجازی از نظر کراس مسابقه همبستگی را به شدید شار. هر دو آنلاین و در فرد میان معترضان و همچنین قروچه کلاس وجود دارد اضطراب صحبت از سفیدی و غیر سفیدی که شمارش به عنوان یک "فرد از رنگ" و یا متناسب با "سیاه و قهوه ای" و اینکه آیا neologism از BIPOC—سیاه بومی و مردم رنگ—آیا کافی کار می کنند. (مشابه بحث آشکار در بریتانیا بیش از مدت بام—سیاه, اسیایی, و اقلیت های قومی است.) در واقع بسیار سرمایه گذاری از "سیاه" در این مقاله به تازگی موفق به کسب پیروزی چاپی شناخت.

عبارت "مردم رنگ" می یابد و ریشه های آن در قرن هجدهم "gens de couleur," یک طراحی برای مخلوط نژاد استعماری مطالب خود را قلب و تحریف شده است و مورد استفاده در آفریقای جنوبی به نام چند نژادی هویت از همه نوع ("coloureds"). در قرن بیستم ایالات متحده "مردم رنگی" بود و هر دو را مترادف و معروف در جهان سوم جبهه آزادی از اواخر نوزده-شصت Bay منطقه پسااستعماری چتر. در یک کنفرانس ملی زنان در سال 1977 با توجه به ضد سرمایه داری فمینیستی سازمان Loretta راس "زنان از رنگ" مذاکره شد که به عنوان یک "همبستگی تعریف" نه بیولوژیکی یکی زمانی که زنان بودند که نه سیاه و نه سفید خواسته می شود در یک "سیاه و سفید زنان در دستور کار است." "مردم از رنگ" بود و پس از آن در محبوبیت به عنوان یک رادیکال تر بلکه بیشتر مودب جایگزین برای "اقلیت است."

این بود که چگونه در این مدت به من آمد و آمد به ساختار بسیار ایالات متحده مبتنی بر فعالیت های من شده است با درگیر از اواخر نوزده-نود. در سازماندهی و همچنین به عنوان مهاجر-حقوق کار مسکن مبارزات و جنبش کارگری "مردم از رنگ" و انقلابی تر "زنان از رنگ" کمک تعریف یک جبهه متحد در برابر کسانی که در قدرت بودند که تقریبا همواره سفید و نر اعم از رئیس یا صاحبخانه شهردار یا فرماندار. این دسته بودند مفید "در بیش از حد فضاهای سفید که در آن شما نیست دیده می شود که افراد, بنابراین شما باید به مانند یک اتحادیه" هند-آمریکا در لس آنجلس مشاهده شده است. "P. O. C." و "W. O. C." عمل به عنوان یک نوع الجزایر: به عنوان فیلیپینی و یا سیاه و سفید Ecuadorians به عنوان Navajos یا نسل دوم Ghanaians یکی خود جزیره معمول بود قاب مرجع, اما آن را نیز ممکن است برای زوم کردن و شناسایی به عنوان بخشی از یک چیز بزرگتر.

اما شکل گیری این زبان بود برای برخی از تعداد فزاینده ای از فعالان و مفسران می گویند که "مردم رنگ" دیگر کار می کند. نقطه مرکزی Black Lives Matter, بعد از همه, شده است را محکوم فانی تهدید ضد, سیاه نژادپرستی و نام تجربه خاص از جامعه است. "مردم از رنگ" توسط گروه غیر سفید پوستان در ایالات متحده اگر جهان نتواند به تصرف نامتناسب سرانه آسیب به سیاه پوستان در دست دولت است. استفاده عملی از "رنگ" نیز تفویض به "تنوع" شعارهای استناد توسط یک سفید مدیریتی کلاس که ممکن است مایل به استخدام عادلانه Latinx یا آسیایی شرح اما نه مردم سیاه و سفید; یا غیر اقلیت های سیاه که تکیه بر اصطلاح تنها زمانی که آن را مناسب است. می گویند سیاه و سفید اگر شما چیست ، S. Neyooxet Greymorning استاد انسان شناسی و مادری آمریکایی مطالعات در دانشگاه مونتانا به من گفت که "مردم رنگ" تمایل به محو این نگرانی نه تنها مردم سیاه و سفید اما کسانی که ادعا می کنند "سیاسی" غیر نژادی دسته از بومی. "مشکل این است که حتی زمانی که شما این نوع از اتحاد به طور معمول یک گروه به بالا و تسلط بر دیگر گروه ها," او گفت:.

برای روشن Greymorning این معنی نیست که به مسابقه در حال حاضر تمرکز بر روی سیاه و سفید زندگی می کند. او تحسین آن و اشاره کرد که هر بسیج نیاز به تعریف هدف; پایان دادن به همه تبعیض آمیز و خشونت خواهد بود بیش از حد بزرگ و تار یک هدف به ساختار یک جنبش است. اما آن را نیز در مورد آن—پس از ظهور سیاه و سفید زندگی مهم جنبش در سال 2013—برخی از روشنفکران و فعالان سیاسی باید معتقد بود که ضد سیاهی به تنهایی می تواند توضیح دهد که تاریخ ایالات متحده و دیگر مبارزات به صورت نژادی و عدالت اجتماعی هستند و شاخه های فرعی از آزادی مبارزه است. رد واژه "مردم رنگ" ممکن است نتیجه کمی اما رد همبستگی آن پیداست می توانید در نتیجه نادرست و بی جهت محدود کردن جهان.

به عنوان مارگو Okazawa-Rey استاد emerita در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو که به شرکت در سیاه فمینیستی Combahee رودخانه جمعی از نوزده-دهه هفتاد قرار داده و آن را "تاریخ این کشور است گفت: از سواحل شرق" در نتیجه privileging سیاه-سفید دودویی. این لنز بنیادی و مرکزی به ما نژادی خیالی اما نباید آن را تنها یکی است. بردگی سیاه مردم در این قاره و سیستم طبقه ابداع به حفظ آن نمی تواند به طور کامل توضیح اقدام به قتل عام مردم بومی یک دهه ممنوعیت چینی, مهاجرت جرم اخراج و مجازات مکزیکی کارگران مهاجر سرکوب عرب و جوامع مسلمان پس از 9/11 یا ما جنگ در فیلیپین و عراق است. ثروت ایالات متحده را مدیون نه تنها به برده داری بلکه بهره کشی از کارگران مهاجر و سفید پوستان فقیر و سرقت از زمین و منابع طبیعی در اینجا و خارج از کشور. و اگر چه در آن است در حال حاضر مشترک به ویژگی عبور از قانون مهاجرت و ملیت از سال 1965 تنها به حقوق مدنی جنبش خود را بیشتر تقریبی باعث شد این حکم ضد کمونیستی در سیاست خارجی.

شناخت رشته های مختلف در تار و پود تاریخ ما کنار برده داری و آزادی باید ممکن باشد بدون ریشه تمام به "تمام زندگی مهم است." این پیچیده تر گفتن شامل کسانی که سرپیچی از کلیشه های از رنگ و نژاد: سیاه پناهندگان Samoans, سیاه و سفید, اعراب, آسیایی, adoptees و Latinx "مهاجران" که خانواده شده اند در آمریکا برای قرن ها. دانشگاه کانکتیکات فیلسوف لوئیس گوردون نویسنده کتاب "ایمان بد و Antiblack نژادپرستی" به من گفت که آن را بسیار مهم به "دقیق در مورد چگونه آمریکا نژاد پرستی آشکار" در حالی که درک "است که وجود دارد اردوگاه های اقامت اجباری ژاپنی-آمریکایی است که وجود دارد رزرو برای مردم بومی که در واقع الهام بخش برای آفریقای جنوبی Bantustans." به عبارت دیگر آنچه در نگاه تجربی حقایق می گویند—در مورد کسی که تحت تاثیر قرار است توسط پلیس, خشونت, حبس, مدرسه تفکیک اخراج و یا شغلی و تبعیض در بخش داده شده و سپس سازماندهی بر این اساس است. "سریع ترین راه برای از بین بردن ائتلاف است گفت: برخی از مردم از رنگ' زیر چتر ضد سیاه نژادپرستی و پاسخ من است 'که اخبار قدیمی. من نمی باید در ائتلاف با پرستاران,' " گوردون گفت.

مشکل با مرتب سازی بر اساس غالب نژادی دودویی با توجه به فیلسوف لیندا مارتین Alcoff از کالج هانتر است که آن را ایجاد یک defeatist پارادایم "است که در آن بسیار بزرگ سفید اکثریت مواجه نسبتا کوچک سیاه و سفید اقلیت"—که در واقع سفید پوستان در ایالات متحده به زودی تعدادشان کمتر توسط مردم از رنگ. با استفاده از گوردون کار بر ضد سیاهی, Alcoff نوشته است که نژاد پرستی در عمل همراه چندین محور از جمله رنگ پوست و دیگر ویژگی های فیزیکی و همچنین فرهنگی منشاء و درک شهروندی است. یک دومینیکن و یا شمال آفریقا مهاجر است که در نتیجه کلیشه ای متفاوت از چگونه من در عین حال ما کافی زمین که در آن به مبارزه با یکدیگر.

اگر ما قبول این درست است که ما می تواند به دور از تمایل به رتبه ظلم و ستم—با مردم تلقی می شود "اجتماعی مرده" در اصطلاح فقها Afropessimism—و ایجاد پربارتر اشکال پشتیبانی می کند. برای مثال گسترش "سکس 4 سیاه و سفید زندگی می کند." از یک طرف نشانه ها و اظهارات تحمل این عبارت به نظر می رسد شواهد گسترده همبستگی; دیگر آنها را بیان توبه خودآگاهی است که خطرات نقشه کشی توجه بیشتر به امضاكننده از علت: به عنوان اگر می گویند من نمی معمول ضد سیاه و سفید نوع آسیایی. آن را در حال حاضر مشترک به شنیدن شرق آسیا و جنوب آسیا آمریکایی اعلام کرد که رفع ضد سیاه نژادپرستی در جوامع خود یک پیش شرط برای شرکت در زندگی مهم است. از بین بردن نژاد پرستی و colorism است که البته شایسته پیگیری است, اما آن را نیز غیر ممکن است برای انجام این کار در انتزاعی است. بهتر نشان می دهد و حاضر باشد.

میلیون ها نفر از سفید و سیاه و سفید غیر مردم رنگ را به عنوان قبل از هرگز برای حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند مهم است. در حال رادیکال تظاهرات در اکثریت سفید شهرستانها مانند پورتلند و سیاتل یک مورد از سزارین یا علاقه همگرایی در مقیاس بی سابقه ای? من فکر کردم در مورد این در اوایل ماه جولای به عنوان من با حضور سه تظاهرات در طی یک هفته در تاکوما واشنگتن است که حدود شصت درصد سفید. اولین راهپیمایی برای L. G. B. T. Q.+ سیاه و سفید زندگی می کند; دوم یک تظاهرات سازماندهی شده توسط عمومی مدافعان در مقابل مقر پلیس; سوم, مهاجر-حقوق اقدام خارج از شمال غربی مرکز بازداشت خصوصی قرارداد یخ تسهیلات. همه این حوادث بودند به رهبری, سیاه, Latinx یا مردم بومی کشید و مشخصه مخلوط, اگر, بیشتر, سفید, جمعیت. وجود دارد برخی خبري با این واقعیت منعکس شده در بحث امتیاز و یک سرشماری شرکت کنندگان: چگونه بسیاری از سفید پوستان و سیاه پوستان در مقابل در مقابل افراد دیگر از رنگ. در عین حال برخی از سازمان در زمان توجه داشته باشید و از با هم تداخل دارند بی عدالتی و امکانات. در اول مارس, سیاه, ترانس و عجیب و غریب جوانان توضیح داد که به اشتراک گذاشته شده زمین از Stonewall و سیاه زندگی مهم نیست; در بازداشتگاه از سخنرانان مرتبط با خشونت پلیس به این کشور اخراج ماشین. به تقاضای لغو اجرای قانون محلی بود به تقاضای پایان دادن به یخ و مجتمع نظامی-صنعتی و لینک سلما به ایستاده سنگ.

این پژواک "فیوژن سیاست" از مردم فقیر را در مبارزات انتخاباتی به رهبری کشیش دکتر William J. باربر دوم یا چه طرفدار الغای برده داری محقق Ruth Wilson گیلمور به تازگی بیان شده به عنوان "جهانی":

تمایل که من رو نگران است که در آن مردم اصرار دارد که تنها برخی از جمعیتی از افراد مجاز به صحبت در مورد صحبت می کنند و یا صحبت می کنند و در برابر انواع خاصی از وحشت و افراد دیگر در حال حاضر موجود و تخصیص مشاغل بر اساس جمعیت خود را—اجازه دهید آن را به یک سیستم طبقه—که آنها قرار است انجام دهد بنابراین افرادی قرار است برای رفع سفید برتری و غیره و غیره. این مسیر است که در واقع بسیار قوی مسیر اختصاص مرا تحریک نمی کند. من هفتاد سال پیر من با آن انجام می شود. من شده است با آن انجام می شود یک زمان بسیار طولانی است. راه این است که برخی از جوان سیاه زندگی توجه مردم به نام پنج سال پیش در دوران قیام در ایالات متحده پس از مرگ مایک براون و آمریکا و غیره که در آن آنها گفت: کاملا به سادگی, وقتی, سیاه, زندگی, ماده, همه زندگی بهتر " این مسیر است که مورد علاقه من است. من برای یک, می خواهم خیلی من را حمایت کردهاند به طور کامل reinvigorating مفهوم جهانی است.

بسیاری از فعالان جوان من مصاحبه برای این داستان به نظر می رسید به خوبی همراه گیلمور در مسیر مورد نظر و تنها تا حدودی علاقه مند به پرسش از نقش و یا طبقه بندی. برای سرنوشت هریس در هوارد و یک سازمان با ضد نظامی گری گروه مخالفان سیاه زندگی می کند, ماده به معنی قرار دادن محلی پلیس و آمریکا جنگ در همان گفتگو است. برای بالا معلم مدرسه ابتدایی عشا حسین (ع) در تاکوما واشنگتن, و فارغ التحصیلان اخیر Fateemah Boykin و Qmarr آلن در لس آنجلس در آن به معنی یک احساس توانمندی از دیدن مردم از نژادهای مختلف حمایت از یک علت است. و برای Kayla هیگز که به زودی وارد کالج در نیویورک به این معنی که ساختمان متمرکز است اما فراگیر زیرساخت ها است. "این جنبش که در حال حاضر میخوام جرقه تغییر در راه های بسیاری. آن را به مبارزه با بیگانه ستیزی چه اتفاقاتی یخ و فرزندان مهاجرین" هیگز به من گفت. "'چوب با ما در, و ما در حال رفتن به محل کار. ما در حال رفتن به مطمئن شوید که خود را مردم خطاب می شوند.' "

هیچ یک از این گفتگوها حل و فصل این سوال که چه چیزی را با "رنگ" یا quelled من که نگران از دست دادن یک نام می تواند به معنای از دست دادن ائتلاف. اما در زمینه دور از توییتر و کثیف تنظیمات از خیابان های من کمتر احساس نگرانی. وجود دارد, "رنگ" را می توان با استفاده نکنید و همان می رود برای "سیاه و قهوه ای" و "BIPOC"; کار از تغییر اجتماعی نیازمند دقت بیشتر و عمیق تر ارتباط کمتر لازم از جمله شرایط تبدیل شده است. در میان confidantes و در ضخامت از یک سازماندهی کمپین افراد شناسایی به عنوان خود را در ترکیبات پیچیده ای از جنس و نژاد و طبقه و نه مفهومی گروه بندی. و آن را در برخورد با این جزئیات که آنها تعیین علت شایع. Black Lives Matter تا به حال عقل به ترجمه ويژگی به یک جنبش. در آن روشن بیان, سیاه, مبارزه, آن را ارائه کرده است و یک مسیر برای جهانی آزادی در سراسر نژاد و طبقه در برابر سفید برتری ایالات متحده و امپراتوری.


مسابقه پلیس و زندگی ماده تظاهرات

  • مرگ جورج فلوید در زمینه.
  • مدنی-وکیل حقوق برایان استیونسون بررسی سرخوردگی و ناامیدی در پشت تظاهرات.
  • که دیوید Remnick می پرسد که درست همزن پشت نژادی ناآرامی ؟
  • یک جامعه شناس به بررسی اصطلاح ستون های سفیدی که جلوگیری از سفید آمریکایی ها از مقابله با نژادپرستی است.
  • سیاه و سفید زندگی می کند ماده بنیانگذار شرکت عقیق Tometi در آنچه در آن به معنی به پال خواستار قطع بودجه دولت ادارات پلیس و چه می آید بعدی.
  • تلاش برای تبدیل ایالات متحده نمی تواند محدود به چالش کشیدن خود را وحشیانه پلیس.


tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de