خشم وحدت Boomers و Gen Z

سیاست اختلاف بسیار زیاد جداگانه امروز جنبشهای اعتراضی از کسانی که از دهه 1960 است. اما آنها ممکن است در نه

توسط NEWS-SINGLE در 30 خرداد 1399
یک جمعیت عظیم مونتاژ در بازار ملی در طول ماه مارس در واشنگتن است.Robert W. کلی / زندگی مجموعه عکس / گتی

تیاو 1960 به دست آورد تقریبا اسطوره ای وضعیت به عنوان یک لولا نقطه در تاریخ آمریکا است. هر دو کسانی که مورد استقبال و کسانی که می ترسید تشنج تغییرات دهه آورده می تواند در یک چیز توافق دارند: اجتماعی, فرهنگی و سیاسی ملت بود بسیار متفاوت که در '60s به پایان رسید از زمانی که آنها شروع شد.

این می تواند یکی دیگر از چنین لحظه ای.

'60s آبخيز لحظات—مدنی-حقوق مبارزات در بیرمنگام و سلما در آلاباما; مارتین لوتر کینگ جونیور مارس در واشنگتن و ضد جنگ مارس در پنتاگون; غلیان احساسات تظاهرات پس از تیراندازی در ایالت کنت—به نظر می رسد در نگاه به گذشته مانند قوی قله تحول فعالیت فراتر از هر معاصر تجربه. اما تاریخ ممکن است نگاه کردن به این دوره به عنوان یک مقایسه گذار ملت در عرصه سیاست و فرهنگ محور در درجه اول بزرگترین نسل جوان آمریکایی پس از جمعیتی که آب گرفتگی خیابان ها در دهه پیش.

اختلاف بسیار زیاد جداگانه دو دوره. اما آنها ممکن است در نهایت به اثبات متحد قدر از تغییر آنها تحمیل کند.

دهه 1960 شاهد ظهور جنبش های اجتماعی در اطراف حقوق مدنی مخالفت با جنگ ویتنام, فمینیسم, مکزیکی آمریکایی فعالیت و محیط زیست و همچنین به عنوان اولین جنبشها را برای رسیدن از حقوق همجنسگرایان. دهه گذشته دیده می شود جوانان-رهبری جنبش در اطراف تغییر آب و هوا, کنترل اسلحه, مهاجرت و نابرابری جنسیتی (#MeToo) و نژاد (Black Lives Matter).

دیده می شود به عنوان یک موج تغییر, مدرن, فعالیت "است که رفت و برگشت از '60s می گوید:" تاد Gitlin, یک مورخ (کهنه) از کسانی که جنبشهای اعتراضی و یک جامعه شناس در دانشگاه کلمبیا. و فقط به عنوان دهه 1960 باعث تغییرات بزرگ در آمریکا نگرش در مورد مسائل از رابطه جنسی قبل از ازدواج به اعتماد به اقتدار چند سال گذشته نیز شاهد تغییر بزرگ نسبت به حمایت بیشتر برای حقوق همجنس; تر توافق است که فعالیت های انسانی باعث تغییر آب و هوا; و به رسمیت شناختن است که نژادپرستی نظاممند باقی مانده تعبیه شده در آمریکا زندگی یک اجماع است که به سرعت به حالت جامد در میآید پس از مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس. افراد جوان شده اند در خط مقدم هر یک از این تغییرات است.

امروز موج بلند اعتراض سهام یکی دیگر کیفیت با سلف خود: این تغییر فرهنگ عامه و خطوط افکار عمومی با سرعت بیشتری نسبت به این سیاست های عمومی و یا ملت را در انتخابات چشم انداز است. در حال حاضر به عنوان یک نظام انتخاباتی که به نفع نسل های قدیمی تر—از طریق تعادل ساختاری است که به نفع روستایی متحده با مسن تر و کمتر متنوع رای دهندگان—در پاسخ به آرامی به تماس برای تغییر از جوان آمریکایی است.

و در عین حال فقط به عنوان با متولدین قبل از آنها Millennials, Gen Z و نسل بعد از آنها خواهد شد و در نهایت تعریف جدید آمریکا جریان اصلی از طریق خود اولویت ها و دیدگاه های که در طول زمان تبدیل شدن آنها به یک اکثریت ملت جمعیت. در این راه تعداد زیادی از مردم در خیابان های آمریکا در شهرستانها عمده در این ماه ممکن است ارائه یک پیش نمایش از چگونه عمیقا این نسل جوان ممکن است تغییر شکل سیاست های این کشور پس از رای آنها در اعداد است که بیشتر از نزدیک تقریبی رو به رشد خود را با حضور در جمعیت کلی است. "این انتقال اجتناب ناپذیر است می گوید:" بن Wessel مدیر اجرایی NextGen امریکا یک گروه است که سازماندهی افراد جوان به صورت تدریجی باعث می شود. "سوال این است: چگونه به سرعت آن را دریافت در اینجا؟"

تیاو تفاوت بین افراد متعلق به نسل کودک و جوان امروز مردم به اندازه کافی آسان است برای دیدن. نسل جوان در حال حاضر به مراتب بیشتر و متنوع: سفید مردم ساخته شده تا چهار پنجم از رونق کودک (تعریف شده به عنوان کسانی که متولد شده بین سال های 1946 و 1964) اما نشان دهنده تنها سه پنجم از نسل وای (متولد 1981 از طریق 1996) و تنها کمی بیش از نیمی از Gen Z (آزمایشی تعریف شده به عنوان کسانی که متولد شده از سال 1997 از طریق 2014).

آلن Matusow نویسنده از کشف آمریکایک seminal تاریخ این کشور در طول دهه 1960 با اشاره به یکی دیگر از تفاوت های کلیدی در یک ایمیل: در آن زمان بسیاری از تظاهرات رشد از یک فرض فراوانی پس از دو دهه از این کشور پس از جنگ جهانی دوم رونق; افراد جوان امروز چهره بیشتر متزلزل چشم انداز. در حالی که سفید, کالج-حضور جزء از '60s نسل "فرض بی پایان رشد فراوان مصرف و شغل خوب زمانی که آنها آماده بودند تا آنها را" افراد جوان در حال حاضر به صورت "تخریب محیط زیست و افزایش سطح دریا [و] غلظت ثروت که تهدیدی برای دموکراسی" در میان چالش های دیگر گفت: Matusow که همچنین یک همکار در بیکر موسسه سیاست عمومی در دانشگاه رایس است. قرار دادن یکی دیگر از راه: یک جنبش است که یک انقلاب از افزایش انتظارات دیگر مبارزه برای به دست آوردن جای پایی.

و در حالی که بزرگ جنبش های اجتماعی دهه 1960 و اوایل دهه 1970 تا به حال به وضوح شناسایی رهبران که یاد شد آمار و ارقام—کینگ و مالکوم ایکس برای حقوق مدنی; ابی هافمن, جری روبین و تام هایدن برای ضد جنگ و جنبش های دانشجویی; Cesar Chavez برای farmworkers; بتی فریدن و گلوریا استاینم برای جنبش فمینیستی—امروز فعالیت است که تا حد زیادی به رهبر, یادداشت کیرستن جان Foy, بنیانگذار بروکلین بر اساس گروه فعال قوس از عدالت است. به خصوص در Black Lives Matter شبکه و گسترده تر قیام علیه تبعیض آمیز پلیس Foy می گوید: "ما باید فراتر از این مفهوم مسیحایی رهبری حتی در جامعه است. آن اتحاد دموکراتیک این جنبش و این reenergized جنبش است."

در دو دهه تکیه گاه تغییر بود و ظهور گسترده نسل جدید مصمم به سوال قوانین و اولویت های است که آن را به ارث برده است. افراد جوان به سختی و تنها صداهای مهیج برای تغییر در طول 1960s فقط به عنوان آنها نه تنها منبع فعالیت در حال حاضر. اما در هر صورت مطلق عمده ای از افزایش نسل ارائه یک توده مهم برای جنبش های اجتماعی.

در اوج خود در سال 1964 اعضای رونق کودک به نمایندگی از 37 درصد از کل جمعیت, با توجه به آمار و ارقام ارائه شده توسط متخصص ویلیام فری. فری محاسبه که در اوج خود در سال 2015 وای تشکیل یک کمی کمتر از یک چهارم از جمعیت است. اما فری پروژه های که در ترکیب Millennials و Gen Z خواهد شد بیش از دو پنجم از جمعیت از سال 2013 تا 2035. آنها را تنها به کمی در زیر سطح است که از طریق 2050. (جای تعجب وجود دارد حدود 11 میلیون تولد در طول Gen Z سال از طول هزاره سال است.)

در '60s بزرگ, استخر, متولدین پذیرای تغییر ارائه شده پیاده نظام برای جانشینی جنبشهای اعتراضی. "ظهور سازماندهی جنبش قبلا در میان گروه های به حاشیه رانده شده بود و در واقع مسری در این سال" نوشته مورخ James T. پترسون در گرند انتظاراتخود را گسترده آمریکا در اولین دهه پس از جنگ جهانی دوم است. دید و تاثیر اوایل حرکات—کسانی که در حمایت از حقوق مدنی و علیه جنگ—تشویق توسعه از کسانی که بعد از آن: برای حفاظت از محیط زیست و حقوق برای زنان Chicanos و farmworkers و در نهایت گی جامعه است. هر کمک به روشن شدن مسیر برای آینده.

اگر چه امروز جنبش های اجتماعی تا حد زیادی مشاهده شده است به عنوان مستقل و حتی جدا از تلاش های مشابه پیشرفت قابل مشاهده است بیش از حدود دهه گذشته است.

  • سیاه و سفید زندگی مهم جنبش coalesced در سال 2013 پس از جورج زیمرمن بود تبرئه برای عکسبرداری آفریقایی آمریکایی Trayvon مارتین و حرکت در زمان یک جهش بزرگ رو به جلو در آگاهی عمومی زیر کشنده تیراندازی پلیس مایکل براون در فرگوسن میسوری در سال 2014.
  • جوان مردم را به این کشور به طور غیر قانونی توسط پدر و مادر خود را—به اصطلاح خیال—نگه داشته اند تا بنوازند اعتراض در سراسر دهه برای رسیدن به, و سپس محافظت از خود را از وضعیت حقوقی.
  • زنان راهپیمایی علیه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ژانویه 2017 آورده عظیم جمعیت در شهرستانها در سراسر کشور.
  • این #MeToo جنبش که به سرعت در حال رشد در پاییز سال 2017 پس از exposés در روابط جنسی-آزار و اذیت و حمله به اتهامات علیه Harvey Weinstein و دیگر مردان قدرتمند مجبور است تغییرات گسترده در هالیوود, رستوران و مد, صنایع و موسسات دیگر است.
  • دانش آموزانی که جان سالم به جرم تیراندازی در Marjory Stoneman داگلاس دبیرستان در پارک فلوریدا سازماندهی توده راهپیمایی برای کنترل اسلحه در واشنگتن دی سی و صدها نفر از دیگر شهرستانها در ماه مارس سال 2018 است.
  • معترضان نیز معلوم شد که در ماه ژوئن در واشنگتن و شهرهای سراسر کشور به مخالفت با مغلوب ساختن پیشی جستن خانواده-جدایی سیاست در مرز جنوبی.

گسترده در سراسر کشور تظاهرات فلوید پس از مرگ در مینیاپولیس را در ارائه یک نوع از اوج برای این نامتجانس رشته فعالیت. تظاهرات شده اند قابل توجه برای تنوع نژادی خود را از جمعیت. یک نظرسنجی منتشر شد پنج شنبه توسط حزبی قیصر بنیاد خانواده متوجه شد که در حالی که افراد جوان در سنین 18 تا 29 حساب برای 52 درصد از تمام بزرگسالان که اعتراض کرده اند—بیش از دو برابر سهم خود را از کل جمعیت شرکت کنندگان از نزدیک دنبال ملت کلی نژادی شکست. "همه آن چیزهایی هستند که با هم در این لحظه" Foy پنطیکاستی کشیش به من گفت. "شما باید نه فقط مردم سیاه و سفید در خیابان ... شما باید تمام متنوع امریکا در خیابان."

Despite افسانه ای وضعیت از '60s, تظاهرات, تظاهرات اخیر به احتمال زیاد درگیر بیشتر مردم است. پادشاه مارس در واشنگتن جذب 200,000 تا 300,000 مردم به یادبود لینکلن در ماه اوت سال 1963; ضد جنگ مارس در پنتاگون آورده احتمالا 50,000 تا 100,000 نفر در اکتبر سال 1967. اگر چه تعداد دقیق نیست در دسترس میلیون ها نفر از آمریکایی ها ممکن است شرکت در تظاهرات پس از فلوید مرگ است. در قیصر, نظرسنجی 10 درصد از بزرگسالان آمریکایی می گویند آنها پیوست و در تظاهرات یک نتیجه است که ترجمه به 25 میلیون نفر است.

زنان راهپیمایی روز پس از مغلوب ساختن پیشی جستن در مراسم تحلیف نیز آورده میلیون اما فقط برای یک روز. ادامه فلوید تظاهرات ممکن است نشان دهنده ترین آمریکایی که اعتراض در خیابان های پایدار اساس پس از تظاهرات که به دنبال کشته شدن چهار ضد جنگ معترض در دانشگاه ایالتی کنت در مارس سال 1970 زمانی که حدود نیمی از ملت دانشگاه فوران در نارضایتی.

و نه باید زمان تظاهرات نشان داده شده است هر گونه نشانه ای از مثل نور سوسو ، هرناندس گروه مثلا سازماندهی موتور کاروان در 33 شهرستانها در Juneteenth به تقاضای مستقل تحقیقات به افرادی که فوت کرده اند در دست اجرای قانون و تماس برای اصلاحات فراگیر در روش های پلیس. یک عنصر مشخص از این پروژه این است که گروه های محلی را نیز تشویق شرکت کنندگان به ثبت نام برای رای دادن.

که دومی تمرکز نشان دهنده یکی از بزرگترین ابهامات در مورد زمان موجی از اعتراض. '60s حرکات تصادفی بین کسانی که می خواستند برای نفوذ در انتخابات و تعامل با انتخاب رهبران (یک غریزه قوی ترین در بسیاری از حقوق مدنی جنبش را رهبری) و کسانی که خوار و سنتی سیاست به عنوان بعید است که تولید تغییر اساسی (یک تمایل قوی در سال های اولیه ضد جنگ و جنبش های دانشجویی). "تعداد بسیار کمی وجود دارد افرادی که بیرون آمد از چپ جدید که آماده برای شیرجه رفتن به سیاست های انتخاباتی می گوید:" Gitlin, که در خدمت به عنوان رئیس جمهور از دانش آموزان برای یک جامعه دموکراتیک در طول دهه 60 و بعد از آن نوشت: کلاسیک تاریخ این دوره, سال, امید, روز خشم.

خبرنگاران پس از زمان تظاهرات کرده هیچ کمبود محلی فعال رهبران به همان اندازه مشکوک از جریان اصلی انتخابات سازماندهی. یکی از محوری پرسش از سیاست آمریکا در دهه آینده ممکن است چگونه به سرعت اگر در همه افراد جوان در حال حاضر معترض در خیابان توسعه انتخاباتی نفوذ قابل مقایسه با تعداد آنها. در حالی که جمعیتی تغییر نگرش های اجتماعی و فرهنگ عامه نسبتا به سرعت آنها را نه یک انتخاب خود به عنوان رئیس جمهور تا زمانی که بیل کلینتون در سال 1992. در واقع تنها یکی از چهار سال وقفه (جیمی کارتر) جمهوری خواه رئیس جمهور که تا حد زیادی موقعیت خود را در برابر این تغییرات فرهنگی که در دهه 60 انداخته اشغال کاخ سفید از سال 1968 تا زمانی که کلینتون پیروزی.

در حالی که '60s حرکات منجر به تغییرات مهم در قانون در مورد مسائل از حقوق مدنی و حقوق رای دادن به محیط زیست و decriminalizing خصوصی, رفتار طرفداران خود را شکست به پیروزی پس از آن انتخابات ریاست جمهوری است و به همین دلیل Gitlin خلاصه تاثیر آنها این است: آنها "یک شکست سیاسی و فرهنگی موفقیت است. این که چگونه ما به پایان رسید تا با چپ راهپیمایی در انگلیسی گروه در حالی که درست در زمان واشنگتن است."

دهه آینده می تواند تولید به طور مشابه باز نتیجه برای Millennials, Gen Z و حتی جوانتر (و متنوع تر) همگروهی زیر آنها را. تنظیمات خود را در حال حاضر تسلط بر فرهنگ عامه و تحمل خود را از تنوع روشن راه را برای تغییرات گسترده تر در نگرش های اجتماعی مانند حمایت عمومی از ازدواج همجنسگرایان.

اما انتخاباتی خود تاثیر باقی می ماند کمتر تعریف شده است. وجود گسترده توافق میان فعالان و ناظران به طور یکسان که در انتخابات از مغلوب ساختن پیشی جستن—یک نامزد که کاملا تعریف شده خود را در مخالفت نژادی و فرهنگی تغییر کرده است ایجاد یک حس embattlement که موجب گسترش اعتراض. "ما در حال دیدن کسانی که دستاوردهای چیزهایی که مردم برای درگذشت, مارتین لوتر کینگ و مالکوم ایکس درگذشت, برای, به معنای واقعی کلمه محروم بودن از ما" Foy گفت.

اما با وجود دشمنی خود را نسبت به مغلوب ساختن پیشی جستن تنها حدود نیمی از افراد واجد شرایط Millennials و ژنرال Zers رای دادند و در سال 2016. و در حالی که میزان مشارکت در میان رای دهندگان جوان بسیار بالاتر بود در سال 2018 نسبت به قبلی دورۀ انتخابات در سال 2014 بسیاری از نظرسنجی ها پیدا کرده اند تنها متواضع شور و شوق در میان آنها برای presumptive دموکراتیک نامزد جو بایدن. تعداد قابل توجهی از رای دهندگان جوان می گویند آنها با توجه به هر دو رای گیری برای یک شخص ثالث نامزد یا رای گیری نیست در همه.

انرژی coursing از طریق جریان تظاهرات—و همچنین تهمت تصمیم به موقعیت خود را در برابر آنها—ممکن است پیشنهاد بایدن یک فرصت جدید برای تعامل جوانتر رای دهندگان که سرد به او تا کنون. نتیجه نهایی بسیار زیاد خواهد بود اگر او می تواند: Frey محاسبه که Millennials و Gen Z را تشکیل می دهند تقریبا دقیقا به عنوان بزرگ یک سهم از رای دهندگان واجد شرایط در ماه نوامبر به عنوان جمعیتی و بزرگان خود را در حال حاضر (فقط کمتر از دو پنجم در هر مورد). تا سال 2024 که تعادل را نکته به سمت نسل جوان و شکاف را گسترش پیوسته پس از آن.

"وای یک پل بین سفید-baby-boom-تحت سلطه فرهنگ گذشته و متنوع امریکا است که تعریف ملت در قرن 21" فری به من گفت. "من فکر می کنم این تظاهرات از چند قومی Millennials و ژنرال Zers حال نقطه اوج این تغییر."

در حالی که دهه گذشته را در جنبش های اجتماعی تمرکز بر مسائل گسسته همه از آنها به عنوان Wessel یادداشت ها در حال نقاشی بر روی "همان سرخوردگی: ما نابرابر جامعه است که منافع چند—قدیمی سفید—بیش از بسیاری از: جوان مردم از رنگ. این معما از تمام این مکالمات." مغلوب ساختن پیشی جستن استراتژی سیاسی متکی بر بسیج آمریکایی ها در طرف برنده است که کنتراست. مانند متولدین در طول 1960s نسل جوان نسبت به کسانی که ترتیبات نشان داده اند سال پس از سال است که آنها می توانند با پر کردن خیابان ها در اعتراض. خود را در آزمون بعدی این است که به چه رونق کودک نمی تواند: نکته نتیجه انتخابات ملی در حالی که آنها هنوز جوان هستند.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب