راز زندگی قارچ ها

به ظاهر بی مخ ارگانیسم قارچ است یک مدل از coöperative انعطاف پذیری است.تصویر توسط Anders NilsenFacebookتوییترا

توسط NEWS-SINGLE در 23 اردیبهشت 1399
mushrooms
به ظاهر بی مخ ارگانیسم قارچ است یک مدل از coöperative انعطاف پذیری است.تصویر توسط Anders Nilsen

در سال 1957 یک مرد از نیویورک به نام Gordon R. Wasson چاپ مقاله در زندگی در مورد دو سفر او تا به حال گرفته شده از سه دهه از هم جدا. برای اولین بار بود که به Catskills در نیویورک که در آن همسر خود را والنتینا در زمان درهم و برهم پیاده روی در جنگل و شیفته برخی از قارچ های وحشی. "او را نوازش می کند," Wasson به یاد می آورد, "چشیده خود را خاکی عطر." او به ارمغان آورد و آنها را به خانه به طبخ و به زودی او هم مسحور شد. آنها صرف بعد از سی سال مطالعه و فهرستنویسی مختلف گونه های جستجو ادبی و هنری آثار در مورد قارچ.

با توجه به Wasson, جهان تقسیم شده است mycophiles و mycophobes. احترام ممکن است انواع فرم—فکر می کنم از شرق اروپا و یا روسیه که در آن جستجوگری است که یک تفریح و سرگرمی. وجود دارد یک صحنه معروف در "آنا کارنینا" که در آن یک جوانه زدن عاشقانه جدوگاه در طول یک قارچ شکار. Wasson بود به خصوص علاقه مند در جوامعی که تکریم قارچ معنوی دلایل. در مکزیک, قارچ های وحشی بودند فکر داشتن "فوقالعاده هاله."

وجود دارد هر تعداد از دلایل که یکی ممکن است mycophobic. برخی از مردم قرار داده و با قارچ' طعم یا بافت—انعطاف پذیر با یک گوشتی مقاومت—و این واقعیت که آنها به نوعی شبیه به گیاه و حیوان است. دیگران creeped کردن راه آنها تا موسیقی پاپ یک شبه حساس به تغییرات جوی. به عنوان قارچ, خوراک آنها بر روی مواد آلی و می تواند به عنوان وسایل نقلیه از پوسیدگی. در Wasson نظر آمریکایی ها و Anglo-Saxons به عنوان یک کل بودند mycophobic و "نادان قارچی جهان است."

در هجوم علیه این جهل Wasson آموخته و به اصطلاح "الهی قارچ" مصرف در گوشه های از راه دور از جهان است. در سال 1955 او بالاخره یکی از این جوامع یک شهر کوچک در کوه های جنوب مکزیک است. در خانه محلی شمن Wasson مصرف شکلات و سپس صرف سی دقیقه جویدن "تند خو" قارچ. "من نمی تواند شادتر بوده است: این بود که در اوج سال پیگیری" Wasson نوشت. برای چند ساعت بعد او با تجربه چشم انداز—درخشنده نقوش و الگوهای جانوران افسانه ای و بزرگ از مناظر جریانهای درخشان رنگ به طور مداوم در شکلگیری و تراوش آیا چشمان او باز است یا بسته و او احساس متصل به همه چیز او را دیدم. "این بود که اگر دیوارهای خانه ما تا به حال حل شده," او نوشت و روح خود را افزایش بودند از طریق کوه ها.

این واقعیت است که Wasson شد در غیر این صورت شکمبند سیاسی محافظه کار بانک اجرایی در J. P. Morgan لنت این ماجرا جدی و قابل احترام هوا. او شروع به تعجب اگر او تا به حال قفل رمز و راز متحد همه بشریت: "آن نیست احتمالی که مدتها پیش زمانی قبل از آغاز تاریخ مکتوب اجداد ما تا به حال پرستش الهی قارچ?" Wasson کشف شده به طور خلاصه به یک جنبش. Timothy Leary بخوانید درباره Wassons و رفت به تجربه قارچ خود را شروع هاروارد Psilocybin پروژه. موجب در انجیل مانند Leary جوان آمریکایی ها تبدیل به مواد مخدر (LSD, بیش از حد, مشتق شده از قارچ ها) همراه با روش های جایگزین برای کشاورزی, رژیم غذایی و زندگی پایدار. در عرض چند سال, واکنش در برابر داروهای روانگردان بود در نوسان کامل macrobiotic خوردن سپرده شد به حاشیه و به نظر می رسید که امریکا تا به حال بازگشت به آن به طور کلی mycophobic راه.

اما نگرش ما نسبت به قارچ پادشاهی ممکن است در حال تحول با توجه به فارماکولوژی و به مواد غذایی است. در ماه نوامبر ساکنان اورگان در حال برنامه ریزی برای رای گیری در مورد اینکه آیا قانونی psilocybin روانگردان ترکیب موجود در به اصطلاح قارچ سحر و جادو برای استفاده در کنترل تنظیمات. تلاش شده است با حمایت محققان و دانشمندان و عاشقانه پشتیبانی شده توسط David Bronner های C. E. O.—در این مورد کیهانی نامزدی افسر—دکتر Bronner سحر و جادو صابون. رای گیری ابتکار شرح زیر است آزمایش های بالینی انجام شده در دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه نیویورک و U. C. L. A. در استفاده از قارچ برای درمان اعتیاد و افسردگی است. Psilocybin شده است جرمزدایی در سانتا کروز, اوکلند و دنور.

در ضمن رژیم غذایی آمریکایی شامل قارچ بیشتر از آن استفاده می شود به حدود چهار پوند برای هر نفر در سال افزایش تدریجی از فقط یک در دهه شصت. سنگین portobello برگر است که در همه جا و حتی قبل از زمان همه گیر وجود دارد علاقه رو به رشد در زندگی روزمره نقش قارچ ها در زندگی ما در یک میکروبی سطح: "خانه تخمیر" (چه به صورت خمیر ترش kombucha, kimchee یا چیزهای سخت تر) تبدیل به یک جریان اصلی سرگرمی. تازه mycology شکوفا شده است را بر روی اینترنت. وجود دارد ویدئوها در مورد جستجوگری و چگونه برای وادار کردن هر گونه قارچ به انتشار اسپور آن را بر روی یک ورق کاغذ می روم زیبا چاپ آن آبشش. من به تازگی یک صفحه وب اختصاص داده شده به تصاویری از قارچ هایی که متقاعد کننده ای شبیه انسان ته.

قارچ به عنوان مرلین شلدریک می نویسد "گرفتار زندگی: چگونه قارچ را ما جهان تغییر ذهن ما و در ما شکل آتی" (Random House) است در همه جا و در عین حال آسان به دست. قارچ پر زرق و برق ترین اما احتمالا حداقل جالب اعضای این پادشاهی است. اکثر قارچها به شکل کوچک استوانه موضوعات که از آن hyphal راهنمایی شعبه در تمام جهات ایجاد meandering, لطیف-مانند شبکه شناخته شده به عنوان میسلیوم. قارچ ها شده شکستن مواد آلی برای میلیون ها سال تبدیل آن به خاک. یک تعداد انگشت شماری از خاک سالم ممکن است مایل mycelia نامرئی برای چشم انسان. تخمین زده می شود که وجود یک و نیم میلیون گونه از قارچ هر چند نزدیک به نود درصد از آنها مستند نشده باقی می ماند. قبل از هر گونه گیاهان بلندتر از سه فوت و قبل از هر گونه حیوانات با ستون فقرات ساخته شده بود آن را از آب بیرون زمین بود نقطه چین با دو طبقه-بلند, سیلو-مانند قارچ به نام prototaxites. بزرگترین موجود زنده بر روی زمین امروز یک قارچ در اورگان فقط در زیر زمین پوشش حدود 3.7 کیلومتر مربع و برآورد وزن به میزان سی و پنج هزار تن است. اگر قارچ ها می تواند الهام بخش ترس آن نیز می تواند یک مزاحم یا بدتر از مرض به زنگ ساقه که رنجور گندم در نظر گرفته است و یک تهدید عمده برای امنیت غذایی جهانی است. در سال گذشته C. D. C. شناسایی کاندیدا auris به عنوان یک نوظهور بهداشت عمومی نگرانی است و گاهی اوقات کشنده مواد مخدر-مقاوم در برابر پاتوژن که پدید آمده در بیمارستان ها و خانه های سالمندان در سراسر جهان است. بیشتر ما یاد بگیرند که در مورد قارچ شلدریک مشاهده کمتر از جهان طبیعی را حس می کند و بدون آنها.

شلدریک کشیده شد به قارچ هستند زیرا فروتن و در عین حال به طرز حیرت انگیزی متنوع موجودات "خوردن سنگ, ساخت, خاک, موجب, آلاینده, تغذیه و کشتن گیاهان زنده ماندن در فضا القا سند چشم انداز, تولید مواد غذایی, داروهای, دستکاری حیوانات, رفتار, و موثر در ترکیب جو زمین." گیاهان مواد غذایی خود را تبدیل جهان اطراف آنها را به مواد مغذی است. حیوانات باید در پیدا کردن مواد غذایی خود را. اما قارچ ها اساسا به دست آوردن آنها با ترشح آنزیم های گوارشی به محیط خود و جذب هر چه نزدیک است: فاسد اپل یک تنه درخت یک لاشه حیوانات. اگر شما تا کنون نگاه از نزدیک در یک تکه نان کپک زده—قالب مانند مخمر بودن یک نوع قارچ—آنچه به نظر می رسد یک لایه از ریش ریش شدن است که در واقع میلیون ها نفر از کوچک hyphal راهنمایی شدت شکستن توجه به مواد مغذی است.

قارچ پادشاهی اسپرد از طریق اسپور. این است که در آن قارچ از قارچ است که باعث می شود آن را بالاتر از زمین نشان می دهد همچنین قابلیت های خود را. کرک شده inkcap قارچ—نرم و زمانی که پخته شده—می تواند از طریق شکستن آسفالت و بتن پیاده رو. هر سال, قارچ, تولید بیش از پنجاه megatons از اسپور. برخی از قارچ ها قادر به زمانی خیلی دیر است که در آن اسپور در حال پرتاب از طریق هوا در سرعت از پنجاه و پنج مایل در ساعت. اما سهم است که قارچ ها را به بزرگتر بوم شناسی اساسی است: با تبدیل زیست توده به خاک آنها بازیافت مواد آلی مرده دوباره به زندگی آلی.

شلدریک است در اوایل سی سالگی یک زیست شناس که دارای مدرک دکترا از دانشگاه کمبریج است. اما او انجیلی غیرت قارچی جهان باعث می شود آن ساده است که او را کشیده به عجیب و غریب بودن از آن همه است. (پدر روپرت سابق تحقیقات زیست شناس که شناخته شده برای اعتقاد خود را در "morphic رزونانس" که فرض یک نوع درک مشترک در طبیعت است.) کتاب خود بازگو لازم قصه قهرمان ترافل شکارچیان روانگردان ماجراجویان عشق خود را از صفحه اصلی-brewing beer. یکی از قهرمانان "گرفتار زندگی" پل است Stamets یک چوب تبدیل شده ویژه گر قارچشناسی و کارآفرین که زندگی در واشنگتن است. (Stamets نیز دزد نشان می دهد در "فوق العاده قارچ" یک 2019 مستند کارگردان Louie Schwartzberg و نقل تا حدودی creepily توسط بازیگر Brie Larson.) در سال 2005 Stamets منتشر شده "میسلیوم در حال اجرا: چگونه قارچ ها می تواند به صرفه جویی در جهان" یک کار تاثیر گذار است که در نظر گرفته شد توسط همکار قارچی علاقه مندان به عنوان یک نوع مانیفست. یک TED talk گرفته شده از کتاب مشاهده شده است میلیون ها بار.

Stamets شیفتگی با قارچ شروع با یک جهان در حال تغییر لحظه ای از خود: یک psilocybin سفر درمان او را مادام العمر لکنت. متقاعد شده از قارچ ویژه قدرت—او می تواند صحبت کردن با دختران در حال حاضر!—او شروع برداشت گونه های عجیب و غریب ساختمان سودآور سفارش پستی کسب و کار است که مبادرت به فروش رشد کیت عصاره کشت دنده حتی قارچی سگ رفتار (Mutt-اتاق). او به طور خلاصه کار با وزارت دفاع به مطالعه اثرات ضد باکتری و ضد ویروس ترکیبات که قارچ در حال توسعه برای حفاظت از خود در این دوره از میلیون ها سال. پنی سیلین بود معروف منزوی شده توسط حادثه در سال 1928 زمانی که الکساندر فلمینگ متوجه شد که خود را در پتری دیش کلنی باکتری استافيلوکوکوس شده بود ویران شده توسط یک اتفاقی رشد کپک. شاید ما-رشد جنگل پر از mycelia بود که اقتباس به منظور دفع تهاجم باکتری برگزار کلیدی برای جلوگیری از آینده بیماری های همه گیر. خود را حفظ Stamets اعتقاد بر این بود که موضوع امنیت ملی است.

Stamets مدافع است از آنچه که او خواستار mycoremediation—استفاده از قارچ ها به حذف مواد سمی از محیط زیست است. قارچ ها کمک کرده اند تمیز کردن دیزل-خاک آلوده; آنها شکسته شده و باقیمانده آفت کش ها و نفت خام و پلاستیک. پوشک یکبار مصرف معطل می تواند در محل های دفن زباله برای صدها سال اما در سال 2014 دانشمندان گزارش کردند که رشد قارچ صدف در یک ماده ساخته شده از استفاده از پوشک, کاهش وزن و حجم هشتاد درصد است. (و قارچ بودند سالم به غذا خوردن.) میسلیوم است و حتی قادر به فیلتر باکتری E. coli و یا فلزات سنگین از آب آلوده. شلدریک توصیف یک شرکت در فنلاند است که به تصویب رسید این mycofiltration تکنیک های برای پس گرفتن طلا از زباله های الکترونیکی. شرکت Ecovative طرح های توسعه میسلیوم های مبتنی بر بسته بندی که شبیه پلی استایرن اما biodegrades ظرف سی روز. آن را نیز کمک تدبیر میسلیوم مبتنی بر جایگزین برای چرم که در یک نمونه اولیه از یک استلا مک کارتنی کیف دستی.

Stamets سرسخت وکالت الهام گرفته از مردی به نام پیتر McCoy برای کمک به شروع یک سازمان به نام رادیکال قارچ شناسی. McCoy, که همچنین یک آنارشیست و هیپ-هاپ هنرمند اختصاص داده شده است که زندگی خود را به یک ریشه decentered قارچ-الهام گرفته از روش اشتراک گذاری اطلاعات. او تاسیس یک آنلاین قارچ شناسی مدرسه و موعظه "آزادی قارچ شناسی." "که در آن یک رادیکال ویژه گر قارچشناسی قطار ده" McCoy می گوید: "این ده می توانید آموزش یک صد و از آنها هزار—پس از آن است که میسلیوم گسترش می یابد."

برای Wasson, قارچ, مربوط به, افضل عرصه عبادت و احترام; برای Stamets قارچ یک ابزار برای محیط زیست پذیری و ترمیم. اما می توانید قارچ در نهایت ارائه یک چشم انداز سیاسی? آنچه ممکن است ما را یاد بگیرند شلدریک می پرسد از "mutualism" و coöperation از به ظاهر بی مخ زنده ؟

شلدریک اشاره می کند که hyphal راهنمایی از میسلیوم به نظر می رسد برای برقراری ارتباط با یکدیگر تصمیم گیری بدون یک مرکز واقعی. او توصیف یک آزمایش انجام یک زن و شوهر از سال پیش توسط یک دانشمند کامپیوتر, اندرو Adamatzky که شناسایی امواج فعالیت الکتریکی در قارچ صدف که مشخصی به شدت زمانی که قارچ به معرض شعله. Adamatzky فرض که این قارچ ممکن است یک نوع از "زندگی تخته مدار." نقطه ای نیست که قارچ را جایگزین تراشه های سیلیکون. اما اگر قارچ در حال حاضر به عنوان سنسور پردازش و انتقال اطلاعات از طریق شبکه های خود را پس از آن چه آنها می تواند به طور بالقوه بگویید (یا هشدار) ما در مورد وضعیت اکوسیستم ما شد و ما قادر به تفسیر سیگنال های خود را?

شلدریک همچنین به ما می گوید در مورد توبی Kiers یک زیست شناس تکاملی که گرفته شد با Thomas Piketty "سرمایه در قرن بیست و یکم" و آن بینش در نابرابری است. او تعجب که چگونه میکوریزا شبکه های به هم پیچیده همزیستی گیاه و سیستم های میسلیوم مقابله با خود را طبیعی و برخورد با بی عدالتی. Kiers در معرض یک قارچ به طور نابرابر توزیع شده تامین فسفر است. نوعی قارچ "هماهنگ آن رفتار معاملاتی در سراسر شبکه" شلدریک می نویسد: اساسا رفت فسفر به بخش هایی از mycelial شبکه برای تجارت با گیاه سیستم با توجه به "فروش بالا" منطق است.

این انسان شناس آنا Lowenhaupt دانشگاه به کاوش در داستان سرمایه داری جهانی از طریق قارچ. در سال 2015 او منتشر شده "قارچ در پایان جهان: در امکان زندگی در ویرانه های سرمایه داری" که به دنبال تجارت در باارزش matsutake قارچ از یک جامعه جنوب شرقی آسیا پناهندگان که در میان بالا foragers در شمال غربی اقیانوس آرام به حراج بازارهای ژاپن که در آن matsutake واکشی یک هزار دلار و یک کیلوگرم و به سرآشپزها و تبعیض آمیز diners در جهان ترین شهرهای جهان وطنی.

وجود دارد دو معنی به دانشگاه را به عنوان. این قارچ است که در پایان جهان شناخته شده به دلیل آن را سخت برای پیدا کردن یک راز جمع در اعماق جنگل. اما او همچنین با اشاره به پایان جهان به عنوان ما آن را می دانم, داده غریزه ما برای استخراج به همان اندازه از زمین به عنوان ما می توانیم. بشریت هرگز به نظر می رسید تا ریز کالیبره شده و توجیه: بدون درز سفر بسیار گران قیمت قارچ از طبیعت به یک بشقاب شام می گوید این داستان. اما چیزهایی که هرگز به نظر می رسید بسیار مخاطره آمیز است ، در طول زمان همه گیر تصاویر منتشر شده که نشان می دهد که زمین در حال بهتر است با بسیاری از ما در خانه ماندن. شده اند وجود دارد, خارق العاده, داستان دلفین ها در کانال ونیز پنگوئن sauntering از طریق خالی آکواریوم. و به عنوان صنعت idled و وسایل نقلیه رفت و undriven وجود دارد چشم نادر از پاک کردن آسمان در پکن و لس آنجلس. پس از انفجار هسته ای در چرنوبیل ، کوشا ارتجاعی, قارچ ها در میان قدیمیترین موجودات زنده به نظر می رسد. آنها به نظر می رسید به رشد در راکتور دیوار را به خود جلب رادیواکتیو "داغ" ذرات. در واقع آنها به نظر می رسد قادر به مهار تابش به عنوان یک منبع انرژی به عنوان گیاهان با نور خورشید است. اولین چیزی که به رشد از خاک پس از بمب اتمی نابود هیروشیما بود, گزارش, یک matsutake قارچ.

دانشمندان هنوز نمی فهمم چگونه قارچ coördinate کنترل و یادگیری از چنین رفتارهای درست است که آنها انجام می دهند. "چگونه به فکر می کنم در مورد به اشتراک گذاشته میکوریزا شبکه?" شلدریک عجایب. "ما در برخورد با یک superorganism? یک کلانشهر ؟ زندگی اینترنت ؟ مهد کودک برای درختان است ؟ سوسیالیسم در خاک ؟ مقرراتزدایی بازار از اواخر سرمایهداری با قارچ jostling در طبقه تجاری از یک جنگل بورس? یا شاید قارچی فئودالیسم با میکوریزا اربابان ریاست بیش از زندگی خود را در کارخانه کارگران خود را برای نهایی بهره مند شوند." هیچ یک از این تلاش ها به تناسب قارچ به منطق جهان ما کاملا قانع کننده است. شاید راه دیگری در اطراف ما کسانی هستیم که باید سعی کنید برای جا به قارچ مدل. یک ترافل را بد بو عطر تکامل یافته برای جذب حشرات و جوندگان کوچک که جشن اسپور و سپس گسترش آن در سراسر جنگل از طریق مدفوع. برای بسیاری از لذت بردن از psilocybin است در دادن خود به پود جهان متصل و صلح با کوچکی.

شاید این چشم انداز است که متحد ما mycophiles از Wasson به Stamets و شلدریک نیست به طوری عجیب و غریب, بعد از همه. الهی راز سحر و جادو از دنیوی و نیاز به پرواز بیش از حد بالا شاهد آن است. آهنگساز جان کیج بود مشتاق forager که تکمیل درآمد خود را با فروش باارزش قارچ به رستوران مجلل. او پس از متقاعد مدیران در مدرسه جدید به او اجازه می دهد برای تدریس یک دوره در قارچ شناسی در کنار خود کلاس های موسیقی. "من اغلب در جنگل تفکر بعد از این همه سال من باید در نهایت خسته می شود با قارچ" قفس جلب اعتماد در خاطرات خود را. اما او حس الهامی لذت هرگز شک و تردید عمل. "عالی بخت خوب," او نوشت: به عنوان او برگزار شد یک نمونه خوب در دست خود را. "ما هر دو زنده!" ♦tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب