مبارزه برای شهری Soundscape

ویدئوها توسط ارین Brethauer و تیم Hussinمن به یاد داشته باشید یک شب بی خوابی چند هفته پس از همه گیری آغاز شد.

توسط NEWS-SINGLE در 25 تیر 1399

ویدئوها توسط ارین Brethauer و تیم Hussin

من به یاد داشته باشید یک شب بی خوابی چند هفته پس از همه گیری آغاز شد. به عنوان من در رختخواب دراز اوایل که مه صبح ذهن من مسابقه robins شروع به آواز خواندن یک پوشش نقره ای در زیر یک فقیر ، به عنوان خورشید گل رز من منتظر اجتناب ناپذیر برای تلفن های موبایل از روز: موتورهای خودرو از مردم در واشنگتن آپارتمان رهبری را به کار سر و صدا از landscapers با برگ دمنده های din ساخت و ساز خدمه اسلحه ناخن, همه غرق کردن پرندگان تا سپیده دم.

اما من تعجب به بعد معمول سر و صدا هرگز وارد شده است. این robins در ادامه به خواندن پیوست, با گروه کر سفید-بویژه گنجشکها کاردینالز و کارولینای wrens. پیاده روی سگ من دیدم چرا. سایت ساخت و ساز رها شده بود, تمام تجهیزات از بین رفته اند. این landscapers که فرود هر چهارشنبه در هیچ جایی یافت می شود یا نه. پارکینگ ما معمولا خالی 8 صبح پر بود از اتومبیل. تا بعد از ظهر آرامش, هنگام چرت زدن و یا به دنبال پناهگاه تا غروب پرندگان سنگ در.

دیگران متوجه این تازه کشف شده سکون بیش از حد. دوستان آنلاین پرسید: اگر جهان تا به حال بدست ساکت تر. من شهری-کوهپیمایی لیست پستی بود مملو بیش از کیفیت ضبط جدید. دانشمندان به زودی تایید کرد پدیده. اولین بار, هلندی, زلزله شناسان نشان داد که عدم سفر در طول مستند باعث شده بود سطح زمین به ارتعاش کمتر است. بعد نیویورک تایمز جمع محیط زیست-سر و صدا از مطالعات در سراسر جهان نشان می دهد که شهرستانها بود و در واقع بدست, بسیار, بسیار ساکت تر در طول بیماری همه گیر.

با استفاده از آموزش من در آکوستیک, من در زمان خود من ابتدایی اندازه گیری و مقایسه آنها را با آنهایی که من را گرفته بود در حالی که راه رفتن در اطراف محله من زمانی که شکار آپارتمان یک سال پیش. متوجه شدم به طور متوسط کاهش شش دسی بل است. که صدا نمی مانند اما آن متناوب تغییر به soundscape—تقریبا تفاوت بین شهر و خیابان در ساعت شلوغی و 2 صبح تحت هیچ شرایطی دیگر چنین سریع و چشمگیر در کاهش سطح سر و صدا غیر قابل تصور است. خوان پابلو Bello سر و صدا پژوهشگر در دانشگاه نیویورک دستگیر و اخلال و تنش میان این سکوت و ترسناک شرایط اجتماعی مسئول آن است: "این یک سالم صدا در ذهن من است. حتی اگر من بوده ام به امید آرام در راه های بسیاری برای این همه سال فکر کردن در مورد سر و صدا بودن با وسواس سر و صدا به نحوی این است که نه کاملا آنچه که من به امید."

ماه پس از صبح robins خواند, من یک تجربه متفاوت اما به همان اندازه قدرتمند صوتی تجربه. در اولین هفته از زندگی ماده تظاهرات در ماه ژوئن, من و همسرم سفر به کاخ سفید به تاریخ مارس. به عنوان مقررات منع رفت و آمد loomed پلیس آماده به دور تا عقب مانده از معترضان. هرج و مرج به حال فوران در مقابل کاخ سفید گیتس—مردم فریاد می زدند و با عجله از بلوک به بلوک عود سوزش در وسط خیابان, پلیس ضد شورش با سپر و باتوم در دست گرفتن معترضان بوی طولانی اسپری فلفل. پلیس انداخت flashbangs در تظاهرات که بلافاصله پراکنده است. گوش من زنگ زد برای سه روز پس از آن.

تظاهرات ادامه داد: برای هفته همراه با بی ناله از آژیر و ثابت whirring از پایین پرواز هلیکوپتر. آنچه پس از یک نمای صوتی تکان دهنده اگر لذت بخش و آرام در حال تبدیل شدن به یک صدای ناهنجار و خشن خشن اما صالح سر و صدا.

این دو صداهای محفظهای قرار دادن یک نبرد قدیمی بین صدا و سکوت است که واقعا یک مبارزه برای کنترل بر شهر زندگی است. همزمان همه گیر و سیاسی قیام ارائه یک فرصت برای تفسیر مجدد است که مبارزه. محققان urbanists و شهروندان باید همه بدست سر و صدا و سکوت اشتباه ارائه راه حل است که اخلاقی در بهترین و غیر دموکراتیک در بدترین حالت. سکوت و سر و صدا ممکن است به نظر می رسد مانند زیبایی مهم است. اما حل و فصل درگیری بین آنها خواسته رو گسترده تر مسائل زیست محیطی و اجتماعی و قدرت سیاسی است.

عظیم جمعیت در سن فرانسیسکو در جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس در ماه مه و ژوئن

تیاو مدت soundscape نکردم بود توسط آهنگساز و صدا-مطالعات پیشگام R. Murray Schafer در سال 1977 کتاب Soundscape: ما صوتی محیط و تنظیم از جهان. اختصار قرار دادن یک نمای صوتی است آکوستیک محیط زیست به عنوان درک و تجزیه و تحلیل توسط انسان است. این تجزیه و تحلیل شامل زمینه ضبط قوم و مشاهده نوشته به عنوان به خوبی به عنوان مطالعه تاریخی حساب چگونه یک محل صدا در گذشته است.

Schafer توصیف سه تم از یک نمای صوتی: keynotes, سیگنال و soundmarks. Keynotes هستند, پس زمینه برای تلفن های موبایل است که ایجاد یک محل منحصر به فرد صوتی هویت مانند نادر موضعی پرندگان و یا سر و صدا از سانتا آنا باد. سیگنال های پیش زمینه برای تلفن های موبایل به معنای چنگ زدن به توجه اغلب برای برقراری ارتباط یک پیام مانند آلارم سوت و شاخ و آژیر و.... Schafer تماس سوم موضوع "soundmark" (مشتق از برجسته): صدا منحصر به فرد است که به یک جامعه است. "هنگامی که یک soundmark شناخته شده است" Schafer استدلال می کند: "این سزاوار محافظت می شود برای soundmarks را acoustic زندگی یک جامعه منحصر به فرد است."

گرفتن یک نمای صوتی از سی امروز را شامل گرفتن های متعدد اندازه گیری و زمینه های ضبط شده از coronavirus-آرام خیابان ها و پارک ها و همچنین مرکز شهر تظاهرات; انجام مصاحبه با شهروندان و مطالعه قبلی ethnographies و صوتی و یا صوتی مطالعات از شهرستان. شاید چنین مطالعه را پیدا کنید که این شهر کلیدی برای تلفن های موبایل خواهد بود به تازگی برجسته birdsongs و burbling راک کریک; آن سیگنال ممکن است شامل کم پرواز هلیکوپتر و صدای پلیس در مرکز شهر به تظاهرات ادامه خواهد داد; و آن soundmarks ممکن است محلی در اعتراض به شعارهای یا مردم صحبت کردن در مورد سیاست خارجی در مواد غذایی پرداخت.

Schafer نفوذ کتاب مستحکم باور رایج است که برای تلفن های موبایل از طبیعت نسبت به صدای انسان و به خصوص نسبت به تلفن های موبایل از ماشین آلات. آن را نیز تثبیت این ایده که آرام و طبیعی است و در نتیجه نسبت به سر و صدا که غیر طبیعی است. Schafer فکر می کردم که برای تلفن های موبایل ساخته شده توسط "بدوی" انسان ذاتا با کیفیت بالاتر و معنی دار تر از تلفن های موبایل ساخته شده توسط مدرن آنهایی که, برای مثال. نوشتن در ارتفاع محیط زیست, عصر جدید, عرفان, و back-to-the-land حرکات Schafer vaunted pastoralism و تاسف صنعتی. او تلقی مداخله بشر اختراع یک نوع "صوتی امپریالیسم."

Schäfer به سختی برای اولین بار به ادعا می کنند که شهرها و صنعت خراب soundscape. این ایده در حال حاضر گسترده در سحر از عصر صنعتی به عنوان کتاب مانند والدن نشان می دهد. همانطور که من قبلا نوشتم برای این اطلساوایل مبارزه برای سکوت در این شهرستان در نظر گرفته شد تا ثروتمند شهرنشینان خسته از کشتی بخار سوت اوایل renditions منطقه بندی و ضد صدا قوانینی که هدفمند رفتار شهری شهروندان به جای سیستمیک مشکلات زیست محیطی به خصوص ماشین. حق سکوت است که یک نوع زیبایی شناسی moralism گره خورده است تا با تجدید نظر به رفاه و عدالت و دموکراسی و اخیرا پایداری.

صوتی زیبایی moralism گرفته شده توسط NIMBYs مخالف مقرون به صرفه و توسعه و حومه پیدا کرده اند در دفاع از تصمیم خود برای زندگی به دور از شهر هسته برنامه ریزان شهری محوری در اطراف عابر پیاده-دوستانه خیابان طراحی عمومی-مقامات بهداشت با اشاره به اثرات فیزیولوژیکی از سر و صدا و محیط زیست دفاع پایدار شیوه های ساخت و ساز—تمام های این نظر است که ارامش بهتر است برای شهرستانها جوامع و انسان خوب بودن از سر و صدا. این اعتقاد است که تکرار در جشن از اثرات مثبت این بیماری همه گیر کوروناویروس در شهر صدا. "طبیعت درمانی" را به عنوان COVID-19 الگوهای رفتاری بخوانید.

آلودگی صوتی می تواند یک اثر مضر بر سلامت انسان: این می تواند منجر به استرس و از دست دادن شنوایی و فشار خون بالا و فقیر خواب. سر و صدا نیز به طور نامتناسبی تحت تاثیر جوامع فقیر از رنگ. اما شهری-کنترل سر و صدا نیز استفاده شده است برای افزایش پلیس و سرعت بخشیدن به gentrification. از لحاظ تاریخی به منظور رسیدن به همه گیر صوتی برخی از پیدا کردن مطلوب—آواز خواندن پرندگان, خیابان های خالی—جامعه سرکوب soundscape اعتراض. آن را به عنوان اگر این بهار و تابستان را در صحنه نهایی سنگین وزن مسابقه از رقابت صداهای.

کایوتی بررسی تاج ارتفاعات پارک قبل از 7 بعد از ظهر کوبیدن گلدان و تابه در حمایت از کارگران خط مقدم مبارزه با COVID-19 در سان فرانسیسکو.

Tخود مسابقه را برندهبه دلیل سر و صدا نیست ذاتا "خوب" یا "بد است." آن است که یک پدیده فیزیکی یکی باز سیاسی و زیبایی تفسیر است. سر و صدا کسانی تعریف اگر چه یکی از شایع ترین است "ناخواسته و یا غیر عمدی و صدا."

اما ناخواسته به چه کسی ؟ برخی از آنچه در نظر سر و صدا از موسیقی زنده در یک باشگاه است که به دیگران بخشی از درخواست تجدید نظر از شب زنده داری. سر و صدا می تواند یک وسیله مهم ارتباطی—آژیر آمبولانس سیگنالینگ اضطراری تند ماشین خواستار تعمیر و یا گریه نوزاد نیاز به مراقبت. مردم به ویژه کسانی که مبتلا به اختلال بینایی تکیه می کنند سر و صدا به قاضی نزدیکی اشیاء و وسایل نقلیه و دیگر مردم است. برای برخی از تلفن های موبایل از ترافیک و یا یک کافه در حال آرامش و فعال کردن تمرکز می کنند. گاهی اوقات یکی به ایجاد سر و صدا به آن را کاهش دهد مانند سنگ فرش خیابان در نهایت کاهش تایر سر و صدا. اغلب مردم تحمل سر و صدا به دلیل آنچه که آن را به تولید مزایای آنها مانند راحتی زندگی نزدیک به یک بالا ایستگاه قطار یا پارس یک سگ مورد علاقه. در مورد اعتراضات و سر و صدا بخشی از استراتژی خود را: باعث اختلال در نظم برای جلب توجه به یک موضوع و تقاضا تغییر دهید. به طور مشابه از پرخوری جلوگیری کنیم ؟ از سر و صدا توسط پلیس از طریق دوربرد دستگاه های صوتی و flashbangs امید به سرکوب است که درخواست تجدید نظر را تغییر دهید. این یک کلیشه است اما سر و صدا است که در گوش بیننده است.

این نکات دقیق وظریف—این واقعیت است که سر و صدا را نمی توان به راحتی تعریف شده—belies یک حقیقت: مبارزه برای سکوت است که اغلب در یک مبارزه برای قدرت و کنترل است. در کتاب فراتر از ناخواسته صدا: سر و صدا تاثیر می گذارد و زیبایی Moralismصدا-مطالعات محقق ماری تامپسون معتقد است که سکوت لوکس تنها برای کسانی که استطاعت آن را. یک بار دیده می شود به عنوان چیزی خریداری و در نتیجه متعلق به سکوت می شود یک شی صاحب آن حق دارد برای دفاع و محافظت می کند.

که توضیح می دهد که چرا این حق سکوت است بنابراین اغلب شده است به مالکیت خانه به خصوص که از یک خانواده جدا خانه در حومه. مستاجرها و شهری فقیر که دارای حداقل کنترل بیش از که در آن زندگی می کنند تامپسون معتقد هستند آنهایی که در برخورد بزرگترین صوتی اختلال. در مقابل ثروتمند حومه پیدا کرده اند می تواند به جلوگیری از نامطلوب سر و صدا و عدم اطمینان آن را به ارمغان می آورد. "که در آن شهر در قاب به عنوان یک clamorous فضای, تغییر, جنگ, تفاوت و ناآرامی" تامپسون می نویسد: "آرام حومه به طور مشخص به عنوان مکان از هر دری سخنی, قابل پیش بینی و ثبات است."

هر دو بلندی از زندگی ماده تظاهرات و آرام شهری منعکس کننده این مستند نبرد برای کنترل. به عنوان به زودی به عنوان coronavirus همه گیر شروع به تغییر شهر شرایط برخی از urbanists راه اندازی کمپین برای ایجاد چنین تغییر دائمی با انحلال یا کاهش ترافیک شهری در خیابان و یا اضافه کردن حفاظت مسیرهای دوچرخه سواری. نیکلاس د Monchaux یک معماری استاد در دانشگاه MIT سرزنش شهری نابرابری در فقیر و خیابان و حمل و نقل طراحی و ستایش از این فرصت برای طراحی مجدد خیابان در طول مستند. در پیشتر, Alissa واکر مورد تجدید نظر مانند ده Monchaux است. "به جای شهادت به جرم مرگ به عنوان یک لحظه تامل," او نوشت: "شهری بسیاری از طرفداران در حال استفاده از coronavirus به عنوان یک فرصت به شتاب خود را قبل از همه گیر برنامه—برنامه است که چشم پوشی از این مسائل ساخته شده است که COVID-19 فاجعه بار تر از آن شده اند."

به واکر د Monchaux و دیگران چشم پوشی صریح و روشن از تاریخچه نژاد پرستی ذاتی به طراحی و بهره برداری از فضاهای عمومی یک مشکل طراحی به تنهایی نمی تواند حل کند. به عنوان سیاه و سفید و قهوه ای urbanists مانند سرنوشت توماس, نائومی Doerner و Sahra سليمان مشاهده کرده اند تجلیل از بسته شدن خیابان به طوری که پیاده و دوچرخه سواران می توانید تمرین های اجتماعی فاصله راحتی نادیده واقعیت است که از جمله اقدامات آن را سخت تر برای کارگران ضروری سفر از طریق حمل و نقل عمومی و یا خودرو برای رسیدن به شغل خود. نیز ستایش رستوران' گسترش به خیابان است که در تقابل با فقر و racialized آزار و اذیت از فروشندگان خیابانی که کار در حال حاضر صورت می گیرد وجود دارد. پل تظاهرات و سرکوب توسط دولت تنها این discordances حلقه بلندتر.

تماس به خیابان های شهر امن تر نیز restage نبرد سر و صدا و کنترل است. برخی از urbanists می خواهید برای کاهش سر و صدا از اتومبیل به طوری که بیشتر مردم می توانند زندگی سالم و پایدار. برخی از معترضان می خواهید به سیل کسانی که در خیابان ها با سر و صدا به طوری که بیشتر مردم می توانند با شرکت در زندگی عمومی وجود ندارد racialized خشونت است. و در عین حال شهری soundscape که حذف مکانیکی و صدای ماشین ها و کامیون ها هنوز هم ممکن است هر دو از لحاظ اقتصادی دور از دسترس برای بسیاری به عنوان به خوبی به عنوان ای اداره به شدت. طراحی مجدد این شهر به حفظ آرامش birdsong-لادن مستند soundscape ممکن است ناسازگار با همان اندازه معتبر برای تلفن های موبایل دموکراتیک اعتراض.

بالا-پایین تکنوکرات به روش صوتی مداخله داشته اند پیامدهای پیش بینی نشده قبل از. سر و صدا قوانین قرن 19 که اجازه پلیس برای ضربه فروشندگان خاموش خیابان, کمک های اتاق را برای اتومبیل. به همین ترتیب آن را آسان تر برای تنظیم برای تلفن های موبایل فردی مردم در مکان های خاص مانند بستن جاده ها به ترافیک پیاده و دوچرخه سواران از آن است که به مدیریت بیشتر و مضر برای تلفن های موبایل مانند صنعتی سر و صدا است که به طور نامتناسبی تحت تاثیر جوامع کم درآمد از رنگ.

پل تظاهرات و coronavirus مستند کشیده اند با توجه به شهری soundscape و چگونه آن را ممکن است برای بهتر را تغییر دهید. این تغییرات ناگهانی ممکن است دوباره تعریف محیط زیست شهری و سیاست های, آیا با پیشرفت تلفن های موبایل از طبیعت با از بین بردن ماشین آلات و یا با پیشرفت تلفن های موبایل از شهری دموکراسی با حذف سر و صدا از پلیس برای بهبود امنیت عمومی برای مردم رنگ. در برخی موارد این تغییرات ممکن است ناسازگار: آهسته - و یا باز کردن خیابان های نیویورک و شیکاگو ماشین از خیابان ها و باز آنها را به بیشتر حضور عابر پیاده اما در هزینه های افزایش یافته پلیس به اجرای آن قوانین جدید. مهم نیست که در مورد زمانی که سر و صدا می شود مکانیسم های شهری تغییر می خواهید برای ارامش تمایل به ماسک میل به کنترل. سوال این است که هرگز تنها که می شود به ایجاد سر و صدا?, بلکه کسانی را که به ایجاد سر و صدا در مورد که می شود به سر و صدا ؟tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب