مبارزه برای دریافت پرداخت می شود, مرخصی استعلاجی در آمازون

قانون مهاجرت و ملیت Fassbender/خبرگزاری گتی ایماژ

Loress برک یک کارگر در آمازون انبار در نیویورک بود و سرفه در طول مصاحبه ما هنگامی که ما صحبت شده است. او سعی به گرفتن تست شده برای COVID-19 اما پزشکان او به جای آن گفت: او را به ماندن در خانه به مدت دو هفته. در خط با آمازون سیاست جدید این شرکت گفت: این امر پرداخت خود را برای طول قرنطینه. اما گرفتن وجود دارد: او گفت که او نمی خواهد پرداخت تا پس از او به سر کار بازگشت. که مشکل او گفت: چون او مراقبت برای او غیر فعال خواهر و نیاز به پول در حال حاضر. “من فکر کردم که آنها مطمئن نبودند که چگونه این کار به دلیل این است که عنوان جدید آنها را به عنوان آن است که به ما” برک به من گفت.

برک مصیبت برجسته مبارزه برخی از کارگران روبرو هستند در گرفتن پرداخت برای بیمار خود را روز حتی به عنوان شرکت های خود را به رول کردن سیاست های جدید ارائه پرداخت مرخصی به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. بسیاری از کارمندان بدون شک خوش شانس به کار در شرکت های خدمات که هنوز هم در تقاضا. با این وجود شرکت های بزرگ مانند وال مارت و آمازون تلاش برای انطباق و توضیح خود را بیمار-ترک سیاست در میان حرکت سریع همه گیر.

که در آن خرده فروشی کارگران یک بار ممکن است با دریافت یک شماره از مجموعه ای از ساعت خاموش بحران مطرح است پیچیده سوال جدید در مورد کارمند غیبت. آنچه باید اتفاق می افتد به کارگران که ضعف سيستم ايمنی ، یا به کسانی که احساس بیمار اما قادر به دریافت coronavirus آزمون ؟ بر خلاف کارگران یقه سفید بسیاری از آنها لذت ببرید لیبرال بیمار-ترک سیاست های آبی-کارگران یقه نمی تواند همیشه اعتماد به نفس آنها را برای پرداخت خود را در زمان دور. در حالی که آسم کارگر دفتر به راحتی می توانید از خانه کار می کنند, بسیاری از خرده فروشی و تحویل کارگران با شرایط بهداشتی اساسی را دردناک محاسبات در مورد اینکه آیا سلامت خود را به خطر و یا درآمد خود را.

این به نظر نمی رسد به یک موضوع قصور عمدی توسط شرکت بلکه عدم سازگاری با شدت و فرکانس COVID-19 موارد و برای آشتی دادن سیاست های شرکت با سرعت در حال تغییر دولت و فدرال راهنمایی که بر زندگی کارگران و خانواده های آنان است.

هنوز حتی غیر عمدی تاخیر آمار کارگران سخت است. مصاحبه با آمازون خارج شده و غذاهای کل کارکنان نقاشی یک تصویر از سردرگمی در مورد سیاست های جدید و کسی که واجد شرایط است. (اقیانوس اطلس رسیده به این شرکت ها برای اظهار نظر است و هنوز برای شنیدن در اکثر ما نمایش داده شد.)

کارگران ممکن است به عنوان مثال بیمار قبل از یک سیاست جدید به اثر می رود. و یا آنها ممکن است در کشتی سوار در یک فرایند طولانی از تلاش برای اثبات آنها واقعا بیمار و هفته صبر کنید برای دریافت پرداخت می شود—بیش از بسیاری از آنها می توانید به استطاعت بدون پول است.

راه رفتن از فرودگاه o’hare در 18 مارس پس از سفر به اسپانیا مسیحی Zamarron یک آمازون انبار و کارمند در شیکاگو متوقف شد توسط یک مقام رسمی که به او گفت که از آنجا که او به تازگی بازدید یک کشور با شیوع کروناویروس او باید در خانه بمانند از کار برای 14 روز. Zamarron گفت که او فکر آن را نمی خواهد یک مشکل چرا که آمازون به تازگی اعطا دو هفته از پرداخت مرخصی استعلاجی به کارگران که تست مثبت برای COVID-19 یا که قرار داده شده به قرنطینه. اما چند آمازون کارکنان از جمله Zamarron به من گفت این روند به دریافت پرداخت برای زمان خود را در قرنطینه شده است بیزانس و در برخی موارد ناموفق به طور کامل.

به عنوان به زودی به عنوان او متوجه شد که می تواند از دست رفته کار Zamarron گفت: او به نام آمازون کارمند مرکز منابع شرکت HR معادل آن را به مطمئن شوید که او می خواهم پرداخت. پس از یک ساعت در تلفن او در نهایت از طریق به کسی و توضیح داد که خود را در مخمصه. کسی به او گفت که او واجد شرایط دریافت مرخصی بدون حقوق نبود.

او پرسید که آیا او می تواند دریافت و پرداخت را ترک و به جای آن با توجه به آمازون سیاست شد و گفت: یک مدیر مورد خواهد به او برسد و در عرض چند روز. اما او را نمی شنوند و از هر کسی که برای بیش از یک هفته و نبود او پرداخت می شود. زمانی که یک مدیر مورد در نهایت در لمس آن را به او را با ارائه مرخصی بدون حقوق-از-عدم وجود اشکال. Zamarron که تا به حال در سفر به اسپانیا با یکی دیگر از آمازون, co-worker, دست و پنجه نرم چه باید بکنید. “در هر صورت ما ضربه و ما نمی توانید چک به مدت دو هفته” او به من گفت: “یا ما رفتن به محل کار و آلوده ما همکاران.”

ساعت پس از من فرستاده آمازون در مورد خود را در مورد Zamarron یک تماس از یک منابع انسانی نماینده که گفت Zamarron و همکار خود را می تواند عطف به ماسبق پرداخت خود را برای زمان دور از کار. (آمازون را تکذیب کرد که ایمیل من را وادار پرداخت.)

یکی دیگر از آمازون کارمند که منجر رسمی اتحادیه کارگران گفت: من او را می دانم از موارد که در آن پرداخت می شود-ترک سیاست به درستی اجرا شود. اما آن دسته از کارگران هر دو آزمایش مثبت برای COVID-19 یا آمازون خود دستور داد آنها را قرنطینه.

آمازون کارگران که نمی تواند ثابت کند آنها COVID-19 در ضمن پیدا کردن خود را در یک وضعیت دشوار تر است. نیکول جکسون, که با این نسخهها کار در شیکاگو تسهیلات با Zamarron, نبوده است, بازگشت به کار خود را از ماه مارس 9, هنگامی که او آمد با تب و سرفه و شروع به تجربه تنگی نفس—ثبتشده علائم کروناویروس. او به من گفت که دکتر نمی خواهد آزمون خود را برای COVID-19 دلیل آزمون در تامین کوتاه مدت هستند. اما او بگویید جکسون در خانه بمانند بنابراین او فرستاده آمازون کارمند مرکز منابع به سعی کنید به قرنطینه پرداخت. او ناموفق بود و از دست رفته هفته پرداخت. روز بعد از من فرستاده آمازون او شنیده از یک مسئول پرونده که شروع به کار بر روی پردازش خود را دوباره چک.

مانند بسیاری دیگر از شرکت آمازون است که اجازه می دهد انبار کارگران را نامحدود پرداخت نشده زمان از طریق پایان ماه مارس. اما کارگران می گویند که آنها نمی توانیم بدون حقوق خود را حتی در حالی که آنها از ترس بازگشت به کار. تونیا Fondren که همچنین شاغل در آمازون شیکاگو انبار شده است وجود ندارد و از محل کار به مدت دو هفته به دلیل لوپوس. او از ترس به بازگشت به کار به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن باعث می شود او بیشتر مستعد ابتلا به کوروناویروس. اما Fondren به من گفت که او به زودی بازگشت به هر حال به این خاطر که او از پول است. هر چند شیکاگو محلی پرداخت می شود بیمار-ترک فرمان او می گوید: آمازون سیستم را نشان می دهد او انباشته شده تنها 22 دقیقه از بیمار پرداخت می شود زمان.

برخی از کارگران در تمام مواد غذایی است که متعلق به شرکت آمازون, گزارش مشکلات مشابه گرفتن بیمار پرداخت. یک کارمند در منطقه نیویورک که خواست ناشناس باقی می ماند برای جلوگیری از پتانسیل تلافی به من گفت که او شروع به داشتن علائم شبه آنفولانزا در مارس 14. دکتر به او گفت که او نمی تواند آزمایش می شود برای COVID-19 چون تست هایی که جیره بندی اما او باید بماند خانه از محل کار تا 48 ساعت پس از علائم خود را تا به حال کاهش خواهد یافت. خود را در منطقه ای دفتر منابع انسانی به او گفت که او نمی واجد شرایط برای شرکت در دو هفته قرنطینه پرداخت چرا که او نمی باید مثبت COVID-19 آزمون و یا یک شهرستان قرنطینه سفارش.

خیلی از تمرکز در هفته های اخیر, است, به درستی, شده است در ایمنی بهداشت و درمان کارگران و دیگر اولین پاسخ دهندگان. اما مردم اجازه می دهد که آمریکایی ها در مستند به مواد غذایی و تحویل در بسیاری از جهات نیز آسیب پذیر و ضروری است. و آنها در حال رشد نا امید که آنها چنین رفتار شود.

“ما یکی از چند ضروری کسب و کار است که نمی باید ارزش گذاری در این فرهنگ به عنوان اولین پاسخ قهرمانان گفت:” یکی دیگر از غذاهای کل کارگران در شیکاگو که نخواست نامش فاش شود زیرا او می ترسید او را اخراج می شود. او مبتلا به آسم که بیمار پرداخت وضعیت هنوز مشخص نیست. “ما همیشه به عنوان یکبار مصرف, و در حال حاضر ما باید برای رفتن به محل کار.”

برای برخی از کارگران خود را در حال حاضر خیلی دیر است. ویلیام Elmore, Walmart یک کارمند در اسپوکن منطقه پایین آمد با آنچه او فکر کرد که ممکن است COVID-19 فوریه 20. او به من گفت که او در تماس با شرکت خود را مدیریت پرسنل و درخواست مرخصی که تصویب شد به طوری که او از سر کار باقی ماند برای دو روز آینده. هنگامی که او پشت در محل کار در فوریه 23, او گفت:, رئیس خود را به او گفت که او تا به حال بیش از حد بسیاری از حضور “امتیاز” و او می تواند اجازه رفتن. چند هفته بعد خارج شده و اعلام کرد این امر می تواند ارائه پرداخت مرخصی استعلاجی به کارمندان با COVID-19. Elmore می گوید او نمی خواهد واجد شرایط به rehired تا ماه اوت زمانی که امتیاز خود را تنظیم مجدد.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>