تهدید پناهندگان نمی تواند فرار

جهانی اردوگاه های پناهندگان از جمله کسانی که در بنگلادش هستند tinderbox برای گسترش coronavirus. Rohin

توسط NEWS-SINGLE در 14 فروردین 1399
Rohingya پناهندگان رفع سرپناه موقت را در یک اردوگاه در کخس بازار.(Turjoy Chowdhury / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

یادداشت سردبیر: این اطلس در حال ساخت حیاتی پوشش coronavirus در دسترس همه خوانندگان. پیدا کردن مجموعه ای در اینجا.


برای هفته Robbi شده است ساخت راه خود را به بالا و پایین تپه خاک مسیرهای که crisscross یک اردوگاه پناهندگان در بنگلادش سقز با او یک جعبه پر شده با عرضه کیت شامل دستکش و صابون و مطابق با اصول بهداشتی مایع به کمک به خانواده ها است. او دست از فولاد ماسک برای سفت چسبیده مردان, کنجکاو کودکان و زنان رنگ روشن روسری, نشان دادن آنها چگونه به درستی آنها بیش از بینی خود را. در طول راه او مکث به اطلاعیه ها از طریق یک بلند گو حرف زدن در مورد بهداشت مناسب و اجتماعی فاصله گرفته است. همراه با یک تعداد انگشت شماری از دیگران Robbi است که کار او به من گفت: "بلوک به بلوک درب به درب کلبه به کلبه سعی کنید به آموزش مردم در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس پاره شدن در سراسر جهان است.

صدها هزار نفر از پناهندگان در بنگلادش بسیاری از آنها Rohingya مسلمانان که فرار کرد یک نظامی سرکوب در کشور همسایه میانمار زندگی می کنند در اردوگاه هایی مانند این یکی اما مقامات در سال گذشته قطع دسترسی به اینترنت در اردوگاه ها و محدودیت های تحمیل شده بر روی گوشی های, اقدامات آنها شرح داده شده در صورت لزوم اقدامات امنیتی. محدودیت هایی که به طور خلاصه کاسته دیروز قبل از اینکه دوباره باید تا حد زیادی محدود به مقدار قابل اعتماد اخبار پناهندگان می توانید دسترسی داشته باشید. "مردم در حال گرفتن اطلاعات زیادی اما آنها در حال گرفتن شایعات گفت:" Robbi یک Rohingya پناهندگان خواست که برای شناسایی یک نام مستعار به دلیل کمک رسانی او در حال انجام است unsanctioned. برای کسانی که مانند Robbi که موفق به فرار از این ارتباط محدودیت های پی در پی اخبار به روز رسانی ساخته شده به صورت ترسناک و شوم خواندن. او تماشا به عنوان کشورهای با قوی سیستم مراقبت های بهداشتی از جمله ایتالیا و ایالات متحده موفق به متوقف کردن گسترش ویروس خود را در بیمارستان و تحت فشار قرار دادند به نقطه شکستن و مرگ عوارض مسابقه رو به بالا روزانه. اگر این مکان قادر به مهار شیوع او تعجب آنچه اتفاق می افتد در بنگلادش وجود دارد ؟ فکر او گفت: وحشت زده او را. "این ویروس بسیار قوی است," او گفت:. اگر آن را می سازد آن را به اردوگاه او معتقد است که "هیچ کس نمی تواند آن را متوقف کند. بسیاری از مردم خواهد مرد."

با تنگ و شرایط زندگی بهداشت ضعیف زیرساخت ها و عدم مراقبت های بهداشتی و امکانات این اردوگاه در کخس بازار در سواحل خلیج بنگال در جنوب شرقی بنگلادش دارای کیفیت است که آنها را به یک tinderbox برای گسترش ویروس. اما آن است که نه فقط وجود دارد که زنگ خطر در حال رشد است و بیش شیوع فوران در میان پناهندگان و آواره جوامع است. از حدود 25.9 میلیون پناهنده در سطح جهان بیش از سه چهارم زندگی در کشورهای در حال توسعه که در آن سیستم مراقبت های بهداشتی در حال حاضر ضعیف و در برخی از موارد که در آن انسان دوستانه بحران ادامه دارد ترکیب بیشتر از خطرات آن است. در کنیا و جزایر یونانی در شمال غربی سوریه و در امتداد مرز ایالات متحده و مکزیک برخی از ترس که شیوع یک بیماری حتی در کشورهای ثروتمند شده اند قادر به متوقف خواهد ثابت کند فاجعه بار است.

پناهندگان "را از دست داده اند تمام آنچه که مورد نیاز است برای دفاع از خود در برابر ویروس" Jan Egeland دبیر نروژی پناهندگان شورا به من گفت. "آواره از دست داده اند خانه های خود و جوامع خود را در فضای بیمارستان است." Egeland هشدار داد در ماه مارس که این ویروس می تواند "تلفات" گروه های پناهنده اگر اقدامات پیشگیرانه گرفته است. (ماه گذشته سازمان ملل متحد درخواست کرد برای صدها میلیون دلار برای کاهش خطر ابتلا به کروناویروس گسترش در میان مردم آواره.) رانده از خانه خود را با جنگ و خشونت و یا بلایای طبیعی گفت: مردم آواره شده اند مجبور به پناه در مناطق آنها اعتقاد به راه خطر است. "آنها شلوغ این مکان که آنها فکر امن" گفت: "در حال حاضر البته این مکان است که می تواند نا امن ترین مکان ممکن است."

در کخس بازار یک درهم آمیخته از 34 اردوگاه های پناهندگان خانه مورد 855,000 پناهندگان و بیش از 400 ، 000 بنگلادشی زندگی در نزدیکی اردوگاه. خطر در گزارش امکان گسترش coronavirus در کخس بازار اردوگاه های تولید شده در مارس توسط ACAPS نروژی انسانی-تجزیه و تحلیل گروه نشان داد که تراکم جمعیت در اردوگاه ها به طور متوسط 40 ، 000 نفر در هر کیلومتر مربع, اما افزایش به 70,000 در اکثر مناطق تنگ. مقایسه ACAPS گفت: به طور کلی تراکم جمعیت در ووهان چین, کانون شیوع کروناویروس است از 6000 نفر در هر کیلومتر مربع. پس از اینکه با عجله بنا در سال 2017 کاکس Bazar اردوگاه را precariously جان سالم به در با وجود تقریبا ثابت تهدید از باران های موسمی سیل و طوفان و فیل وحشی اما گسترش این ویروس خواهد بود "بدترین کابوس می پیوندند" Egeland گفت.

اردوگاه' تراکم همراه با زیرساخت های ضعیف باعث می شود آن را سخت به دنبال بسیاری از مشاوره آمدن از کارشناسان در مورد چگونه به سرعت گسترش ویروس مانند حفظ فاصله از یک دیگر. "این اقدامات است که همه کارشناسان بهداشت و درمان در سطح جهان در حال قرار دادن به جلو هستند و اجتماعی فاصله و انزوا که به سادگی یک گزینه نیست" می گوید: Deepmala Mahla آسیا مدیر برای مراقبت از یک بشردوستانه سازمان با بیش از 1 ، 000 کارکنان در بنگلادش از جمله برخی از 450 در کخس بازار اردوگاه. Mahla به من گفت که بسیاری از مردم در اردوگاه ها رنج می برند از تغذیه نامناسب و باید زمینه مسائل مربوط به سلامت. شستشو مناطق و توالت های عمومی اغلب شلوغ با زنان به ویژه در ایستادن در صف های طولانی. "وضعیت بسیار خطرناک من دچار به فکر می کنم آنچه می تواند رخ دهد" Mahla گفت.

مشکلات درون اردوگاه مرکب واکنش جهانی به بحران است که در زمان های مختل انسانی کار Egeland گفت. محدودیت در حرکت و منع رفت و آمد اعمال شده توسط دولت نگه داشته اند کمک کارگران را از انجام شغل خود مجبور سازمان های غیر دولتی به تقلا برای پیدا کردن کار افزودنیها. سقوط سفر هوایی, هر دو در داخل کشور و در درون کشورها و در سطح بین المللی ایجاد کرده است لجستیکی موانع در حال حرکت در اطراف کارکنان بیش از حد. "اگر ما نمی تواند انجام دهد که" Egeland گفت: "ما نمی توانیم حفظ عملیات."

بنگلادش یک کشور فقیر بیش از 160 میلیون نفر است که مانند بسیاری از جاهای دیگر با پناهندگان جمعیت به شدت آمادگی برای شیوع گسترده تر. مقامات تحمیل نزدیک به کل مستند تعطیل حمل و نقل عمومی و جاده ها و تا کنون در کشور به ثبت 54 مورد از این ویروس و شش مرگ و میر. اما کمتر از 2000 نفر آزمایش شده است برای ویروس, مقامات بهداشت گفت: یکشنبه این کشور و سیستم مراقبت های بهداشتی در وضعیت وخیم. یک پاسخ طرح شده توسط سازمان بهداشت جهانی به دست آمده و توسط Netra اخبار بنگلادش, اخبار, خروجی, تخمین زده است که بدون مداخلات 500,000 تا 2 میلیون نفر در کشور می میرند و از COVID-19. "این آمار و ارقام تعجب آور نیست زمانی که در نظر گرفته شده در مقابل مدل سازی در کشورهای دیگر اما آنها حیرت انگیز هستند و باید به عنوان یک تماس به عمل" این یادداشت می گوید.

در این سند که چه کسی را تایید کرد در یک بیانیه را معتبر می کند که حدود 9 میلیون نفر منتقل شده به خارج از داکا پایتخت کشور قبل از دولت اعلام کرد این مستند در 26 مارس احتمالا تسریع گسترش ویروس. که همچنین هشدار داده بود که "اشباع کامل" این کشور در حال حاضر ضعیف سیستم مراقبت های بهداشتی و "شایع" قرار گرفتن در معرض از مراقبت های بهداشتی کارگران به این ویروس به دلیل کمبود تجهیزات حفاظت شخصی و بسیار بالا تراکم بیمار در بیمارستان.

هفته گذشته اولین مورد از این ویروس شناسایی شد در کخس بازار و بنگلادش از پناهندگان امداد و بازگشت کمیسر شروع به تحمیل اقدامات جدید در داخل اردوگاه. مقامات بسته آموزش مراکز و مدارس و دستور داد چای مغازه ها و فروشگاه های غیر ضروری را تعطیل. آنها همچنین دسترسی محدود به اردوگاه ها تنها به خدمات ضروری در تلاش برای محدود کردن تعداد زیادی از مردم و از آنها است. روز سه شنبه نخست وزیر شیخ حسینه خواستند گفت: این محدودیت ها باید بیشتر و سخت تر. اما با مردم متکی دستی-کار و شغل و ماندن در منزل است و نه قابل دوام طولانی مدت گزینه است. Khin Maung بنیانگذار Rohingya انجمن جوانان می گوید او نگران شیوع کروناویروس اما همچنین اشاره می کند که این محدودیت در حال حاضر نگه داشتن مردم از کار و کسب درآمد پول آنها را ترک "درد و رنج برای وعده های غذایی خود را," او در مصاحبه ای گفت:.

لوئیس Donovan یک سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در کخس بازار می گوید: این سازمان آماده شده است برای ورود این ویروس در اردوگاه ها برای چند هفته گذشته اجرای کمپین های آموزش و کار برای افزایش تعداد جداسازی تخت از 400 تا 1500. مراقبت نیز ramped تا کار خود را در اردوگاه های نصب بیشتر دست شویی ایستگاه در تلاش برای نگه داشتن تعدادی از تجمع مردم در مناطق عمومی به حداقل و ارتباط با خصوصی آمبولانس خدمات پیشگیرانه اندازه گیری در مورد خدمات دولت ضعف دارد. اما Mahla گفت: چشم انداز دلهره آور است در برابر ویروس. "هر چند ما آن را نمی خواهد به اندازه کافی" او گفت:. "این قطعا نمی تواند به اندازه کافی."


کیپ الماس کمک گزارش.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن