حقیقت در مورد اسحاق نیوتن تولیدی طاعون

Facebookتوییترایمیلنسخه قابل چاپصرفه جویی در داستانصرفه جویی در این داستان برای بعد.این ایده که طاعون بیدار در

توسط NEWS-SINGLE در 18 فروردین 1399
این ایده که طاعون بیدار درخشش در آیزاک نیوتن است که هر دو اشتباه و گمراه کننده است.تصویر از آکسفورد علم بایگانی / گتی

در جولای 25, 1665 پنج ساله اش به نام جان مورلی از محله مقدس ترینیتی در کمبریج انگلستان بود که مرده در خانه اش. زمانی که مقامات شهر خود را مورد بررسی قرار جسد آنها اشاره لکه های سیاه روی سینه اش بی تردید از طاعون. مورلی اولین مورد شناخته شده و مرگ و میر ناشی از این بیماری در کمبریج که در سال: سیگنال که در لندن شیوع است که بهار پیشرفته بود به شهر. تقریبا در یک بار مردم شهر شتافت به منزوی کردن خود در حومه شهر. در میان کسانی که در اجرا: یک جوان محقق در کالج ترینیتی به نام اسحاق نیوتن است. نیوتن خانه مزرعه ای به نام Woolsthorpe وضع حدود شصت مایلی شمال دانشگاه. مناسب دور از نزدیکترین شهر این بود که در کل نزدیک تنهایی او را به ابداع حساب دیفرانسیل و انتگرال, ایجاد, علم, حرکت, باز کردن گرانش و بیشتر. طاعون ایجاد شرایط که در آن علم مدرن می تواند ایجاد شود. و یا پس داستان می رود.

در حال حاضر با گسترش coronavirus اعمال خود را در انزوا نیوتن معجزه سال است که در حال تبلیغ به عنوان یک مدل. این قطعه شاد در واشنگتن پست نمونه ای از بسیاری از مقالات در گردش در حال حاضر: "بنابراین اگر شما در حال کار یا تحصیل از خانه بیش از چند هفته آینده شاید به یاد داشته باشید به عنوان مثال نیوتن تنظیم شده است." رسانه های اجتماعی به طور طبیعی شده است ، دریافت که رمان نوشته شده یا این که فیلمنامه و اگر شما لازم نیست شما حداقل باید تمرکز خود را در زندگی و پیدا کردن هدف خود را. اگر نه, شما شکست خورده به خانه بیماری همه گیر ، نیوتن می تواند تغییر جهان است. ما باید قادر به سازماندهی پستو?

هیچ. تا حدودی به دلیل هیچ یک از ما همراه با تقریبا هر کس در تاریخ بشر هرگز رویکرد سطح خود را از موفقیت. اما عمیق تر این ایده که طاعون بیدار درخشش در نیوتن است که هر دو اشتباه و گمراه کننده به عنوان یک اندازه گیری که چگونه به خوبی ما درخواست خودمان را در طول خود ما طاعون بهار. اپل در حال سقوط بر روی سر عنصر بخشی از مشکل است. واقعا وجود دارد یک درخت سیب در سراسر خط از نیوتن درب جلو; یک باغ کوچک رشد می کند هنوز هم وجود دارد. نیوتن بسیار دیر در زندگی, داستان. او نظر خود را در درخت یک روز هنگامی که او متوجه شد که ماه در مدار خود و اپل در آن تنه درخت بودند موضوع را به همان نیروها در طبیعت است. آن را آسان برای جهش از آن پیر مرد حافظه به این مفهوم است که آرام از روستا موجب تولد کل جدید استان از دانش است. این است محبوب افسانه نابغه: ایده های بزرگ نیازی به این کار خسته کننده پایدار توجه و تفکر سخت; آنها می رسند در رعد و برق پیچ و مهره الهام بخش است که به نوبه خود می آیند و تنها در شرایط مناسب مانند اجرا انزوا در طول یک بیماری همه گیر.

این بسیار درست است: در طول نزدیک به دو سال در مزرعه نیوتن تولید باور نکردنی تعداد نتایج استثنایی. او عمده ایجاد بینش جدید در سراسر مناطق حیاتی ریاضیات—چه شد حساب دیفرانسیل و انتگرال, ریاضیات و هندسه تحلیلی ، او ایجاد شده جدید فیزیک به عنوان او با استفاده از خود را از اکتشافات ریاضی برای تجزیه و تحلیل حرکت را از طریق فضا و زمان است. او آزمایش های انجام شده برای اندازه گیری گرانش را بکشد و سپس شروع به شکل گیری معروف ترین ایده: جهانی گرانش نیوتون, نظریه خواهد بود که اتصال هر شیء در جهان هستی به پرواز که معروف اپل از تنه درخت به زمین. او همچنین گیر کردن یک سوزن در چشم خود به عنوان بخشی از تلاش خود را به درک که چگونه نور و لنز کار می کنند. همه در حالی که منزوی در یک کنترل از راه دور پچ خاک در Lincolnshire.

اما چه فریبنده است این ایده که نیوتن انداخته ذهن خود را بر روی این مشکلات هنگامی که طاعون به او داده بود هدیه ای از تنهایی. به عنوان خود را قطعی شرح حال ریچارد Westfall دقت در مستند "زندگی اسحاق نیوتن" نیوتن آغاز شده بود به فکر می کنم در مورد ترین پرسش ها در علم, در حالی که هنوز مطالعه برای امتحانات خود را در اتاق خود را در کالج ترینیتی در طول سال قبل از طاعون زده. یک سند نوشته شده در نیوتن دست لیست مشکلاتی که او در تلاش بود را حل کند. در میان آنها به عنوان Westfall می نویسد: "در موضوع زمان و مکان و حرکت و...نظم کیهانی و سپس..., نور رنگ بینایی,", و این فهرست ادامه داد: از طریق پرسش که به دنبال او برای دو دهه آینده است. سال قبل از طاعون 1664 شد و همچنین زمانی که نیوتن برای اولین بار شروع به فکر می کنم عمیقا در مورد ریاضیات و کشف در خود استعداد استثنایی برای استدلال انتزاعی است که شکوفا می شوند زمانی که او خود رسیده خانه رعیتی. او پنجه کلید مشکلات است که می تواند به سمت حساب دیفرانسیل و انتگرال در پاییز و زمستان در حالی که رفتن برخی از راه دور به سمت ابداع یک روش جدید برای هندسه همه ماه قبل از او را ترک کمبریج.

به طور مشابه هنگامی که این بیماری همه گیر در نهایت سوخته خود را در سال 1666 نیوتن نگه داشته و در انجام همان نوع کار هنگامی که او بازگشت به اتاق خود را فقط به سمت راست از تثلیث را دروازه. او بسیار مهم آزمایش با منشور نشان داد که چگونه "سفید" نور خورشید است که در واقع تشکیل شده از رنگ های مجزا از رنگین کمان آغاز کرد و در اواخر شانزده-دهه شصت. او ادامه داد: به انقلابی هندسه; او خود را توسعه تئوری جاذبه در متناسب و شروع می شود برای سال های قبل به طور کامل تحقق آن تنها در شانزده-دهه هشتاد. هر آنچه که ممکن است فعال نیوتن به تولید حماسه آثار نبوغ در طول قبل و بعد از اجرا انزوا و عقب نشینی به کشور خود شده نمی تواند تعیین کننده تفاوت. نیوتن گفت: به همان اندازه است. وقتی پرسید که چگونه کار می کرد جاذبه او پاسخ داد: "با تفکر در آن به طور مستمر."

انجام این کار چیزی بود که اهمیت و نیوتن آن را به عنوان یک دانش آموز در کمبریج قبل از طاعون; او در ادامه در Woolsthorpe; و او قصد نگه داشته پس از بازگشت به دانشگاه. او خیلی بعدا نوشت: با اشاره به طاعون سال است که او تا به حال شده است "در نخست از سن و سال من برای اختراع & فکر Mathematicks و فلسفه بیش از هر زمان." که نخست به طول انجامید به صورت نیمی از یک دهه حداقل. نیوتن قادر به انجام آنچه او نه به دلیل آن که در او اتفاق افتاده است برای پیدا کردن خود را در طاعون اما از آنجا که او بود—یکی از تعداد انگشت شماری از بزرگترین ریاضیدانان و فیلسوفان طبیعی از همه وقت که برای چندین سال قادر به انجام تقریبا هیچ چیز دیگری با زمان خود بود اما فکر می کنم دلیل و محاسبه. برابر است که سابقه گفتن به خودتان که شما پناهگاه در محل که در حال حاضر زمان به تقلید نیوتن جاه طلبی است و نه مفید. نه به این دلیل که او یک غیر استاندارد (هر چند از آن است) اما از آنجا که درس واقعی است به یاد داشته باشید هر جنبه ای از زندگی خود را که اخراج شور و شوق خود را قبل از این ظروف سرباز یا مسافر—و برای حفظ stoking آن را در حال حاضر.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب