ایالات متحده-هند ارتباط است بزرگتر از مغلوب ساختن پیشی جستن و مودی

ایده های آیا استراتژیک شرط می بندم که امریکا و هند ساخته شده در هر یک از دیگر با ارائه آن پتانسیل کامل است

توسط NEWS-SINGLE در 3 اسفند 1398
Carlos Barria / ایسنا

به محض سیاسی عینک برخوردهای بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و نارندرا سخت به بالا. در پاییز گذشته در هوستون هر دو رهبران قرار دادن در یک نمایش به صورت خشن جمعیت 50000. آنها را در آغوش گرفت دست قبل از بسیاری و lavished ستایش در هر یک از دیگر. خود را در encore عملکرد مودی در ایالت گجرات هند در اواخر این ماه خواهد بود به ارزش قیمت پذیرش با جمعیت به عنوان آستین ، به عنوان جاه طلبی های دو headliners.

رئیس جمهور تهمت مراسم تحلیف سفر به هند می آید پس از دو دهه تلاش توسط دولت از هر دو حزب سیاسی اصلی در هر دو کشور به شکل یک همکاری بین بزرگترین و قدیمی ترین دموکراسی. رابطه متولد شد و از یک حس مشترک از ارزش های مشترک اقتصادی سهام در هند نوسازی مشترک (اگر معمولا ناگفته) نگرانی در مورد افزایش چین و مشترک تحقق است که آمریکایی ها و سرخپوستان نیاز به کار با هم برای مقابله با, بزرگ, فراگیر چالش های مانند تغییر آب و هوا و فراملی و تروریسم است.

در عین حال در زیر نمایش عمومی از محبت و ملموس نشانه هایی از پیشرفت دروغ یک جفت از سوالات بسیار مهم: آیا استراتژیک شرط می بندم که امریکا و هند ساخته شده در هر یک از دیگر با ارائه آن پتانسیل کامل است ؟ خواهد شد و یا تبدیل به باریک معاملاتي دیپلماسی و خوردگی از آرمان های دموکراتیک در جوامع کاهش بازگشت سرمایه گذاری ؟ پاسخ پیامدهای عظیمی برای هر دو کشور در آینده از اقیانوس هند و آرام و جغرافیای سیاسی قرن اتفاق می افتند قبل از ما.

برای دهه هند از برنامه هسته ای که ایستاده بود در خارج از معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) و فراتر از پادمان های بین المللی ثابت یک غیر منقول عملی و نمادین موانع برای گسترش روابط با ایالات متحده است.

رئیس جمهور جورج دبلیو بوش یک تصمیم تاریخی در دوره دوم خود به قطع از طریق این سخت ترین گره در روابط ما. شناخت هند پتانسیل عظیم به عنوان یک شریک طولانی مدت در یک منطقه که به مقصد برای تبدیل شدن به مرکز جهانی گرانش در قرن 21 بوش معتقد است که آوردن هند از ایران سرد خواهد بود net plus برای استراتژی آمریکا. اگر دهلی نو به توافق پایبند کلیدی هسته ای پادمان و تعهدات ایالات متحده خواهد ناب در جامعه بین المللی به خم شدن منع گسترش قوانین و قبول هند از برنامه هسته ای.

من این دیپلمات متهم با تکمیل ایالات متحده-هند مدنی-ایران در تابستان و پاییز 2008. فروش توافق در مجامع بین المللی بود و بیشتر ورزش در blunt-نیروی دیپلماسی با کمی از تمرین ظرافت که اغلب مصرف این حرفه است. من ترسو خاطرات بیداری ارشد مقامات اروپایی در وسط شب برای به دست آوردن یک استثنا برای هند از ایران تامین کنندگان گروه. من نمی belabor فنی استدلال نه من واقعا سعی کنید برای انجام این کار بسیار قانع کننده باشد. این بود که در مورد قدرت بودند و ما اعمال آن—به سختی یابم خودمان را به تلو تلو خورنده شرکای اما تحت تاثیر قرار دادن ما همتایان هندی با قدرت از تعهد آمریکا برای دریافت این انجام می شود.

کل ابتکار تماس آسان نیست—نه برای سرمایه های خارجی و نه برای کنگره ایالات متحده است. سوالات باقی مانده در مورد چگونه تراز هند خواهد بود با ما چه قابل توجهی در هزینه های هند استثنا خواهد بود به دیپلماسی هسته ای و گسترده تر هسته ای-رژیم منع گسترش و اینکه آیا منافع اقتصادی برای صنعت هسته ای آمریکا خواهد تا کنون زندگی می کنند تا اعتیاد به مواد مخدره. طرفداران عمران-توافق هسته ای تمایل به غلو وعده و درک خطر است. منتقدان را مخالف شدند و پس از آن مورد توسط مقامات به عنوان "هسته ای سوریه" که منع گسترش تعصب کور آنها به امکانات گسترده تر. بوش تصمیم این بود که جسورانه و هوشمند است.

باراک اوباما توافق شد و به همان اندازه سرمایه گذاری در آنچه که او به نام "یک تعریف مشارکت برای قرن 21 است." و در حالی که آن را ثابت کرد غیر ممکن است به تکرار دستیابی به موفقیت چشمگیر از ایران و در حالی که شعارهای هر دو طرف اغلب پیشی گرفته و تحویل ما پیشرفتهای چشمگیری به خصوص در همکاری نظامی, روش سوارکاری, حرکت از همیشه بیشتر همگرا منافع و ارزش ها.

که حرکت شتاب زمانی که مودی برای اولین بار انتخاب نخست وزیر در بهار سال 2014. او در آغوش یک اعتماد به نفس بیشتر نقش هند در صحنه جهانی و تجدید حیات آن داخلی نوسازی—متقاعد شده است که یک تعمیق همکاری با ایالات متحده خدمت می کنند کسانی که دوقلو اهداف است.

من اول ارشد آمریکایی رسمی به دیدار مودی در دهلی نو در مدت کوتاهی پس از مراسم تحلیف خود. مودی اذعان خود پیچیده تاریخچه ایالات متحده آمریکا (به او ویزا برای یک دهه بیش از نگرانی در مورد دخالت خود را در ضد اسلام خشونت زمانی که او وزیر در گجرات) اما او به دنبال به جلو خود مطمئن در مورد رهبری خود را از هند و امکانات ایالات متحده-هند روابط. او و اوباما در یک رابطه دوستانه و صمیمی. همکاری های امنیتی رشد چشمگیری; تجارت و سرمایه گذاری نه چندان زیاد. افزایش چین تأکید آرام منطق همکاری بین واشنگتن و دهلی نو است.

اگر چه "آرام منطق" است لبه تیز شمشیر خود را بر روی هر موضوع رئیس جمهور تهمت است ادامه داد: سرمایه گذاری در آمریکا در روابط با هند به طور قابل توجهی گسترش دفاع مشارکت و حتی rebranded اوباما-دوران توازن به منطقه آسیا و اقیانوس آرام با جدید "Indo-Pacific" استراتژی. او pugnacious رویکرد به تجارت و مسائل مربوط به مهاجرت موجب تحریک سرخپوستان اما نه قطع گسترده مثبت قوس از رابطه.

مغلوب ساختن پیشی جستن و مودی باید به تدریج خود را توسعه تفاهم, سطحی مشابه خود را درک سیاسی تجاری و قدرتمند عادات. هر دو ماهر در کسب و کار سیاسی نمایشگری با چشم مشتاق برای آسیب پذیری از تاسیس نخبگان و تاریک هنر stoking nativist آتش سوزی.

در زیر این سطح شباهت آنها بسیار افراد مختلف منجر به دو بسیار متفاوت جوامع است. مودی در رشد متوسط اقتصادی شرایط کمک به پدر خود فروش چای در راه آهن پلت فرم در گجرات. مغلوب ساختن پیشی جستن بودم اقتصادی امتیاز اولیه خود را کسب و کار حرفه ای رو با پدرش ثروت و اتصالات. مودی افزایش از طریق صفوف Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) که سرچشمه از هند, هندو اکثریت اخلاق و بعد سیاسی آن بازو, Bharatiya Janata Party (BJP) در حال توسعه یک خودی ایدئولوژیک و اعتقادات. تهمت و هجوم به حزب جمهوری خواه از خارج کمتر متصل به اصل سیاسی و یا ایدئولوژی نسبت به rawer سیاست از شکایت و خشم.

در تاثیر آنها در جوامع خود و در جهت آینده ایالات متحده-هند مشارکت تهمت و مودی در حال جمع آوری برخی از فریزر سوالات. پس از توجهی گشتند بهار گذشته مودی تلاش کرده است با هند به شدیدترین رکود اقتصادی در سه دهه. فاقد یک استراتژی فوتی و فوری برای اقتصاد او دو برابر شده است را در یک مجموعه ای از مسائل که BJP بسیار روشن و چشم انداز واحد و یکپارچه: هندو majoritarianism. با نیروی سرکوبگر و اندک توجه به قانون اساسی محدودیت های دولت مودی خود را قرار داده است هندو شوونیسم بر روی صفحه نمایش کامل.

به زودی پس از انتخاب مجدد مودی لغو قانون اساسی محافظت استقلال جامو و کشمیر هند تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان و بالای آن رهبری سیاسی همچنان تحت بازداشت خانگی بیش از شش ماه بعد. دولت خود را تحت فشار قرار دادند تا جدید قانون تابعیت که تبعیض علیه مسلمانان به دنبال پناه در هند و تغذیه تنش ها بر سر مناقشه های مذهبی سایت. در برابر فشارهای انتقادی روزنامه نگاران و دانشگاهیان افزایش یافته است. بی جی پی به مشکلات سیاسی در دولت و انتخابات محلی اما ملی آن مخالفت حزب کنگره است یک پوسته از گذشته خود و دادگاه ها و جامعه مدنی در موضع دفاعی است. آشفتگی های سیاسی تنها اضافه شده به هند مشکلات اقتصادی—و قرار دادن فشار بر این کشور رابطه با آمریکا

نبرد برای ایده هند در راه است, بین تحمل قانون اساسی اعتقادات از بنیانگذاران آن و شدیدتر هندو majoritarianism است که کمین در زیر سطح. این تنش predates مودی خواهد شد و عمر خود را, رهبری, تست هند دموکراتیک guardrails در بسیار به همان شیوه که مغلوب ساختن پیشی جستن عصر توسط تست در امریکا. نه مبارزه حل و فصل خواهد شد توسط بیگانگان—اما هر دو را, شکل, طبیعت, هندی-آمریکایی مشارکت در سال آینده.

رهبران این دو کشور بدون شک با تکیه تلفظ کردن مثبت در طول مغلوب ساختن پیشی جستن را ببینید. افزایش دفاع و همکاری های اطلاعاتی است که یک دارایی برای هر دو کشور. برخی از اسمی پیشرفت مداوم مشکلات در تجارت و دسترسی به بازار است که به احتمال زیاد اما بدون تحولات ساختاری که نه طرف خواهد شد و یا دهانه توجه به انجام در حال حاضر است. هر دو مغلوب ساختن پیشی جستن و مودی را ستایش یکدیگر را رهبری و سلامت مشارکت خود را در سازمان دیده بان.

عمیق تر مسئله این است که چه نوع از ارتباط ما در حال ساختمان است.

به عنوان عدم تحمل و تقسیم در هر دو جوامع خود را تضعیف دموکراسی من از ترس است که رهبران ممکن است یکدیگر را تقویت بدترین غرایز. مغلوب ساختن پیشی جستن را تثبیت در مویرگ ها از تجارت تعادل ممکن است تنها قادر مودی برای جلوگیری از شریانی اصلاحات و رئیس جمهور نامنظم unilateralism تنها خوراک هندی نگرانی در مورد قضاوت خود را در مهم ترین معضلات منطقه ای مانند افغانستان و چین رو به رشد ابراز وجود است.

من همچنان به این باور به شدت در حکمت سرمایه گذاری استراتژیک است که امریکا و هند ساخته شده در هر یک از دیگر موفقیت بیش از دو دهه گذشته. اما در میان این منظره از بازدید این مهم است که به خودمان یادآوری کنیم که رابطه بزرگتر از این دو رهبر. هند و ایالات متحده برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه گذاری خود را, ما باید یک نمایش طولانی نگه داشتن در ذهن که چرا این استراتژیک بت ساخته شده بود در وهله اول: مشترک ما ارزش های دموکراتیک یک چشم انداز بلند مدت باز بودن اقتصاد و رشد اعتماد به نفس در هر یک از دیگر و قابلیت اطمینان.

در حال حاضر هر دو در واشنگتن و دهلی نو در راه خود را بخشی از مشکل در یک جهان که در آن دموکراسی مشغول هستند و ناکارآمدی خود ناسیونالیسم اقتصادی است که لجام گسیخته و ژئوپولیتیک رقابت بیکران با قوانین و یا قابل پیش بینی. هر چه زودتر هر دو کشور پیمان خود مشارکت به عنوان بخشی از راه حل بهتر است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب