این واکمن چهل سال در

Walkman débuted در ژاپن در سال 1979 به نزدیکی سکوت. اما در عرض یک سال و نیم سونی تولید و فروش دو میلیون نفر از

توسط NEWS-SINGLE در 9 تیر 1399
The Walkman TPSL2 model
Walkman débuted در ژاپن در سال 1979 به نزدیکی سکوت. اما در عرض یک سال و نیم سونی تولید و فروش دو میلیون نفر از آنها.عکس از Alamy

حتی قبل از تمدید قرنطينه, مستندات, و خود, انزوا, آن را سخت به تصور کنید که زندگی بدون الکترونیکی فرار از سر و صدا لغو earbuds گوشی های هوشمند و قرص است. امروز به نظر می رسد غیر ممکن است. البته قطعا قبل و بعد از یک نقطه که در اطراف فرهنگی جاذبه ما متصل-در-حال-تنظیم کردن در زندگی مدرن منتقل شده است. نام آن Walkman و آن را اختراع در ژاپن و در سال 1979. پس از واکمن وارد سواحل آمریکا در ماه ژوئن سال 1980 تحت موقت نام Soundabout ما روز را هرگز همان خواهد بود.

تا به این نقطه موسیقی در درجه اول یک تجربه مشترک: خانواده ازدحام اطراف مبلمان-اندازه Philcos; گی انفجار آهنگ از خودرو و یا sock-رقص به رادیو ترانزیستور; نوار-اتاق juke; break-رقصنده ظاهر و قفل به صوتی پس زمینه از یک جعبه بوم. پس از واکمن موسیقی می تواند در سکوت به همه اما شنونده cocooned شده شده در شخصی soundscape که spooled در آنالوگ نوار کاست. اثر تکان دهنده بود حتی به سازندگان آن است. "هر کس می داند چه هدفون صدا مانند امروز" اواخر Sony طراح Yasuo Kuroki نوشت: در زبان ژاپنی خاطرات از سال 1990. "اما در آن زمان شما حتی نمی تواند آن را تصور کنید و سپس به طور ناگهانی بتهوون پنجم است چکش بین گوش خود را."

اولیه تجسم واکمن TPS-L2 شد و پیش بینی به عنوان یک اسباب بازی برای دبیرستان و دانشجویان به استفاده از آنها مورد بررسی قرار گرفت. (Sharp-eyed طرفداران را به رسمیت شناخته و متمایز نقره ای و آبی TPS-L2 به عنوان مدل انجام شده توسط Peter Quill در مارول "نگهبانان کهکشان" فیلم است.) سونی با رئیس وقت خوش مشرب آکیو موریتا شد بنابراین مطمئن نیستید از دستگاه چشم انداز است که او دستور ساخت اجرا تنها سی هزار نفر یک قطره در سطل نسبت به چنین تاسیس خطوط به عنوان Kdl تلویزیون. در ابتدا او به نظر می رسید حق محتاط. Walkman débuted در ژاپن به نزدیکی سکوت. اما کلمه به سرعت گسترش در میان جوانان از توکیو در مورد عجیب و غریب یک دستگاه جدید است که به شما اجازه حمل یک موسیقی متن فیلم به خارج از اتاق خواب خود را بر روی رفت و آمد قطار و به خیابان های شهرستان. ظرف یک سال و نیم از ظاهر واکمن سونی تولید و فروش دو میلیون نفر از آنها.

در حالی که واکمن به مراتب کوچکتر و سبک تر از هر کاست که آمده بود قبل از آن باقی مانده سرسختانه بزرگ است. تکنولوژی روز مانع سونی مهندسین که مشهور بودند با عنوان جادوگران کوچک سازی از کم خود را قابل حمل استریو را به هر چیزی کوچکتر از اندازه یک کتاب جیبی. اندازه برای یک جیب Walkman موظف کاربر به حمل آن با دست یا زنجیر های آن شامل کمربند و جلد چرمی قرار دادن. حتی غریبه با زمان portable-گوش دادن استانداردهای بودند Walkman هدفون پورت—جمع—و میکروفون ساخته شده است. Walkman در ابتدا طراحی شده برای استفاده در پشت سر هم: "خط داغ" دکمه مکث موسیقی و فعال میکروفون اجازه دو کاربران چت حتی با هدفون. این خصوصیات آمده بود با اصرار از موریتا که تا به حال تحریک همسر خود را با بودن قادر به انجام یک مکالمه در حالی که آزمایش های اولیه نمونه های اولیه در خانه.

این canny موریتا معمار سونی براق تصویر هر دو در داخل ژاپن و خارج از کشور بود حق را به ترس از منزوی طبیعت واکمن. آنچه که او در اشتباه بود در مورد چگونه برای Walkman رو به رشد تعداد کاربران انزوا بود, نقطه تمام. "با ظهور Sony Walkman آمد پایان دیدار مردم" سوزان بور, معاون رئیس جمهور در CBS پرونده گفت واشنگتن پست در سال 1981. "آن را مانند یک دارو: شما با قرار دادن Walkman و شما محو بقیه جهان است." آن را نمیگیرد طولانی برای دانشگاهیان به سکه یک اصطلاح برای این پدیده است. این musicologist Shuhei Hosokawa آن را به نام "واکمن اثر است."

Hosokawa اشاره کرد که چگونه شنوندگان با استفاده از دستگاه های اهلی غیر قابل پیش بینی فضاهای شهری با همه غیر منتظره خود را رسوخ و صداهای بلند است. استفاده از هدفون عمل هر دو به عنوان یک شخصی "مزاحم نشوید" ورود به سیستم و یک جایگزین موسیقی متن به صدای ناهنجار و خشن از شهرستان. این بود که شکل جدیدی از تجربه انسانی درگیر متارکه یک فن آوری سپر از جهان و پادزهر به ملالت. هر زمان که اعصاب ساییده شده و یا خستگی رخنه کرد در یکی فقط می تواند آمار بازی و سریع به جلو در زندگی. یکی از اولین غربی به درک واردات از این ظرفیت انسان بود نویسنده ویلیام گیبسون یکی از پیشگامان این ژانر از داستان های علمی تخیلی به نام cyberpunk نوشت که سال بعد که "Sony Walkman انجام داده است و بیشتر به تغییر درک انسان از هر واقعیت مجازی ابزار."

Walkman فورا تثبیت شده خود را در زندگی روزمره به عنوان یک مناسب موسیقی شخصی-تحویل دستگاه در عرض چند سال از آن عرضه جهانی آن به عنوان یک نماد وضعیت و بیانیه مد در خود و برای خود. "ما فقط بازگشت از پاریس و همه را با پوشیدن آنها" اندی وارهول شاداب به پست. بوتیک مانند Bloomingdale تا به حال ماه-لیست انتظار طولانی از مشتریان مشتاق. Paul Simon ostentatiously عینک خود را روی صحنه در سال 1981 جایزه گرمی; توسط کریسمس آنها د-اجباری افراد مشهور, هدیه با چراغ های پیشرو مانند Donna Summer توزیع آنها توسط ده. وجود داشته است محبوب ابزارهای الکترونیکی مانند جیب به اندازه ترانزیستور رادیو از دهه پنجاه و شصت و هفتاد. اما واکمن بود و در یکی دیگر از لیگ. تا این مرحله گوشی تا به حال شده است در ارتباط با شنوايي نخبه تکنسین منینگ سونار ایستگاه یا زیرزمین خانه hi-fi متعصب. به نوعی یک شرکت ژاپنی ساخته شده بود با تکنولوژی بالا پوشش سر سرد.

استیو جابز پس از آن جوان C. E. O. یک نوپای دره سیلیکون راه اندازی به نام کامپیوتر اپل تا به حال شخصا دریافت Walkman از موریتا در یک سفر کسب و کار به ژاپن که در آن شغل رفت و در جستجوی دیسک-درایو کنندگان در اوایل نوزده-دهه هشتاد. زمانی که شغل او حتی نمی زحمت گوش دادن به یک نوار کاست بر روی Walkman; در عوض, او باز و جدا ماشین آلات قطعه قطعه خواندن کوچک چرخ دنده درایو تسمه و capstans مانند برگ های چای به الهی چگونه ممکن است او روزی را کاری بسیار epically جهان در حال تغییر خود است. "استیو نقطه مرجع بود که سونی در آن زمان" جانشین او در اپل John Sculley به یاد می آورد. "او واقعا می خواستم به سونی. او نمی خواست به آی بی ام است. او نمی خواست به مایکروسافت. او می خواست به سونی."

شغل خود را آرزو می کنم با اولین آی پاد در سال 2001. این اولین بار نیست digital-موزیک پلیر—کره جنوبی شرکت معرفی کرده بود یکی در سال 1998. (که سونی موفق به بهره برداری از تو رفتگی در دیوار به رغم داشتن ایجاد شده گوش دادن-on-the-go و حتی داشتن خود و ضبط شد عهد چگونه موریتا غیر منتظره بازنشستگی پس از یک سکته مغزی در سال 1993 hobbled شرکت.) اما اپل ترین شیک به تاریخ بیبهره از پیچیده و دکمه festooned رابط از رقبای خود به پایان رسید در براق صدفی پلاستیکی و با رضایت بلند اشاره کرد که در فن آوری های قدرتمند تان شدیدا در داخل. اپل نیز معرفی وسوسه انگیزی روش جدید در خدمت موسیقی: مختلط که اجازه شنوندگان remix کل موسیقی کتابخانه ها به never-ending, صوتی, پس زمینه برای زندگی خود را. یک بار دیگر خیابان های شهر بودند زمین آزمایش و اثبات برای این تکامل قابل حمل گوش دادن فن آوری است. "من در مدیسون [خیابان]," شغل گفت: نیوزویکدر سال 2004 "و آن را مانند در هر بلوک وجود دارد کسی که با سفید, هدفون, و من فکر کردم:" آه خدای من آن شروع به اتفاق می افتد.' "

که اتفاق می افتد واقعا هرگز متوقف شد و حتی پس از ظهور در سال 2007 از آی فون—از نوادگان مستقیم iPod و واکمن ساخته شده stand-alone قابل حمل پخش موسیقی منسوخ شده است. آیفون اضافه شده داخل چشمی قطره از همیشه در دسترس اینترنت یک راه جدید برای فرار از cacophonies که ما را احاطه کرده. اما هدفون بودند در اینجا به ماندن بگیرید. آی پاد فروش کاهش یافته اند به نقطه ای که اپل متوقف گزارش آنها را در سال 2014, اما, که همان سال این شرکت خریداری هدفون شرکت Beats by Dre برای بیش از سه میلیارد دلار است. در آن زمان این علامت تنها بزرگترین خرید در تاریخ اپل—اثبات سونی prescience در کشف و stoking لامپ های رشته ای گرسنگی برای شنوایی فرار در زندگی روزانه ما است. واکمن نیست پایان ملاقات با افراد, اما آن را هموار راه را برای زنده ماندن غیر قابل تصور دوران که در آن ما را در پیدا کردن خودمان قادر به پاسخگویی در همه.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب