جهان جان لوییس کمک به ایجاد

سیاست رهبران سیاه و سفید مکث به تأمل در حقوق مدنی نماد و نماینده از گرجستان که صرف چند دهه خواستار فعالیت

توسط NEWS-SINGLE در 29 تیر 1399
بیل کلارک / CQ رول تماس / گتی

J -ohn لوئیس معتقد بودند در آمریکا پروژه و می خواستم به آن را کامل.

در تاریخ 28 اوت سال 1963 لوئیس ایستاده بر روی پله های بنای یادبود آبراهام لینکلن قبل از اینکه صدها هزار نفر از مردم اما ذهن او بر کسانی که نمی تواند وجود داشته باشد. او از مردم سیاه و سفید در دان ویل ویرجینیا زندگی تحت سنگین باتوم از دولت پلیس; از sharecroppers در می سی سی پی دلتا کار برای دستمزد گرسنگی; از سه مرد جوان محکوم به اعدام در گرجستان برای اعتراض. "ما را به زندان برود اگر این قیمت ما باید به پرداخت برای عشق برادری و صلح واقعی," لوییس گفت: جمعیت است. "من به تمام درخواست تجدید نظر از شما برای رسیدن به این انقلاب بزرگ است که فراگیر در این کشور است. در خیابان ها و ماندن در خیابان های هر شهر و هر روستا و هملت از این ملت تا زمانی که آزادی واقعی می آید تا زمانی که انقلاب 1776 کامل است." لوئیس بود فقط 23 سال. مدت کوتاهی پس از او گفت: کسانی که کلمات مارتین لوتر کینگ جونیور به او تحویل داده "من یک رویا دارم" سخنرانی.

لوئیس که مرگ و میر ناشی از سرطان لوزالمعده در سن 80 اعلام شد اواخر شب گذشته زندگی یک انقلابی زندگی به عنوان یک فعال سازمان و نماینده شد که به بسیاری از شناخته شده به عنوان "روح" از کنگره است. "لحظاتی وجود دارد که ما تا به حال رای [به تصویب قانون] در شرایط مطلق دموکراتیک اکثریت, اما خواهد شد وجود ندارد به انجام کارها" جیمی هریسون که مشغول به کار با لوئیس به عنوان اکثریت طبقه کارگردان در خانه به من گفت با تلفن بود ، "این همیشه John Lewis که گام تا. و زمانی که John Lewis کردم تا به صحبت می کنند همه گوش." هریسون در حال حاضر در حال اجرا به سرنگون کارولینای جنوبی " لیندزی گراهام در سنا بر روی پلت فرم از ثبت نام محروم سیاه رای دهندگان در سراسر کشور.

این "اخلاقی وضوح" است که با لوئیس زندگی می کردند زندگی خود را در خدمت به عنوان یک منبع الهام و یک مدل برای این نسل از رهبران که آمد پس از او. او نشان داد آنچه میهن پرستی شبیه کشیش جسی جکسون در بیانیه ای گفت. او قرار داده شده حق رای در مرکز ماموریت خود را—یک علت برداشت توسط رهبران مانند استیسی آبرامز که در انتخابات-اصلاحات سازمان مبارزه عادلانه حمایت لابی و شکایت برای دسترسی به رای گیری. لوئیس زندگی می کردند به دیدن تاریخی رای گیری قانون—قانون حق رای سال 1965—امضا و به قانون است. او نیز زندگی می کردند به دیدن آن سوخته.

"این بود تا خسته کننده برای او به معنای واقعی کلمه بود درگیر در این فعالیت که منجر به قانون حق رای و پس از آن دیدن یک نسل بود که مراقب باشند در حفظ دستاوردهای است که او ساخته شده" سناتور کوری بوکر از نیوجرسی به من گفت با این گوشی بعد از ظهر. "من کمی عصبانی از آنجا که من می دانم این خواهد بود که یک دوره که در آن مردم را ستایش او را با ستایش" اما نمی خواهد "عضویت در هدف خود را." سناتور میچ مک کانل که افتخار لوئیس در بیانیه ای تا به حال یک لایحه که نوسازی قانون حق رای نشستن در میز خود را برای بیش از 200 روز است.

لوئیس اقتدار اخلاقی گسترده بود و او خطاب تکرار بی عدالتی به عنوان آنها خود را ارائه شده است: از خشونت پلیس به فقر به محدودیت در ازدواج هم جنس گرایان. او به چالش کشیده نه تنها دشمنان خود را, اما همچنین متحدان خود را—کسانی که به طور گسترده به حمایت از جنبش برای حقوق و برابری اما نه به اندازه کافی دور در از بین بردن بی عدالتی. "ما باید جسورانه شجاع, شجاع, و فشار و کشش تا زمانی که ما از گرو در اوردن روح از امریکا و حرکت و نزدیک به یک جامعه در صلح با خود که در آن هیچ کس را به خاطر نژاد و رنگ و یا ملیت" لوئیس گفت: در ماه گذشته طی یک میزگرد مجازی با باراک اوباما صحبت از این تابستان در سراسر کشور تظاهرات علیه خشونت پلیس.

"امروز باید یک روز عزای عمومی نه فقط برای John Lewis اما برای ملت ایران است که واقعا گوش دادن به او" کشیش ویلیام باربر دوم عمران-فعال حقوق بشر و یک شرکت صندلی از مردم فقیر کمپین گفت: "من با گوشی این بعد از ظهر. "تصور کنید اگر ما تا به حال واقعا به گوش جان لوییس?" اگر چه به جای به سادگی عزاداری سلمانی افزود: مردم تصمیم به زندگی می کنند زندگی که او زندگی می کردند ؟ "آن زمان ما شروع به تقلید از زندگی خود را نه فقط در برخی از یادبود مد اما در واقعی سیاست و سیاسی تکامل و تحول است."

امریکا بهره مند خواهد بود اگر آن را نشان داد, شجاعت در مواجهه با بی عدالتی لوئیس نوشت: در این اطلس در سال 2014. شش سال بعد او ابراز غرور و افتخار به عنوان او را تماشا میراث او در عمل: نسل جدیدی از فعالان مبارزه برای برابری. "آنها آموخته بود از او به عنوان مثال حتی اگر آنها آن را نمی دانند. آنها را درک کرده بود از طریق او آنچه را که تابعیت آمریکایی نیاز دارد حتی اگر آنها به حال شنیده شجاعت خود را تنها از طریق کتاب های تاریخ" رئیس جمهور اوباما در بیانیه ای گفت امروز. اوباما خود بود ذینفع که میراث. در روزی که رئیس جمهور سابق در زمان ادای سوگند در دفتر لوئیس خواسته او را به نشانه یادبود عکس. "از آنجا که از شما جان" اوباما نوشت.

برای آمریکایی ها به افتخار Lewis—Harrison, آرایشگر, و دیگران با من صحبت کرد به من گفت—خواهد بود که به تصویب رای گیری-حقوق قانون به مبارزه برای دستمزد عادلانه و به ریشه کن کردن نابرابری پخته شده را به سیستم آمریکایی. "وجود دارد مقدار زیادی از راه را به افتخار او. و من خواهد بود بسیار نا امید اگر ما آن را متوقف کند با کلمات و با قانونی عمل" بوکر گفت.

لوئیس بود بیش از یک فعال سیاسی یا یک دولتمرد Sherrilyn Ifill رئیس NAACP دفاع حقوقی و آموزشی صندوق به من گفت. "من فکر می کنم او را به عنوان پدر و بنیانگذار."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب