اعتماد باعث می شود تفاوت در برابر Coronavirus

Coronavirus: COVID-19 عمده تقسیم خط موثر در بحران پاسخ نخواهد محل autocracies در یک طرف و دموکراسی از سوی

توسط NEWS-SINGLE در 11 فروردین 1399
الکساندر Drago / ایسنا

Wمرغ coronavirus بیماری همه گیر در حال حاضر جهان گسترده بود موضعی در چین در ماه ژانویه بسیاری از مردم استدلال کرد که چین استبدادی سیستم مسدود کردن جریان اطلاعات در مورد جدی بودن این وضعیت است. مورد Li Wenliang یک پزشک برای دمیدن سوت در اوایل و که پس از آن درگذشت از این بیماری دیده می شد به عنوان سمبل استبدادی اختلال.

وضعیت در حال حاضر به نظر می رسد کمتر گلگون به دولت دموکراتیک. اروپا در حال حاضر چهره بزرگتر بیماری بار از چین با ایتالیا به تنهایی بیش از تعداد مرگ و میر گزارش رسمی در چین با وجود داشتن یک بیستم جمعیت است. معلوم می شود که رهبران بسیاری از دموکراسی های مشابه احساس فشار به تطهیر خطرات ناشی از این بیماری همه گیر که آیا برای جلوگیری از مجروح شدن اقتصاد و یا برای محافظت از منافع شخصی خود. این درست نیست که فقط از برزیل Bolsanaro یا مکزیک لوپز Obrador بلکه از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که تا اواسط ماه مارس نگه داشته و اصرار دارد که ایالات متحده تا به حال این بیماری تحت کنترل است و این بیماری همه گیر خواهد ناپدید می شوند و در مدت کوتاهی. این توضیح می دهد که چرا آمریکا از دست داده و دو ماه در حال آماده شدن برای یورش ایجاد مداوم کمبود تست کیت و تجهیزات پزشکی. چین در همین حال گزارش تراز کردن موارد جدید. دانش آموزان چینی در بریتانیا گزارش شده است شگفت زده در lax رویکرد های گرفته شده توسط بوریس جانسون دولت است.

زمانی که این بیماری همه گیر فروکش من شک دارم که ما باید به دور انداختن ساده تناقضات. عمده تقسیم خط موثر در بحران پاسخ نخواهد محل autocracies در یک طرف و دموکراسی از سوی دیگر است. و نه وجود خواهد داشت برخی از بالا انجام autocracies و برخی با نتایج فاجعه آمیز. وجود خواهد داشت یک شبیه هر چند به احتمال زیاد کوچکتر از واريانس نتایج میان دموکراسی. مهم و تعیین کننده در عملکرد نمی خواهد در این نوع رژیم اما دولت ظرفیت و بالاتر از همه اعتماد به دولت است.

همه سیستم های سیاسی نیاز به تفویض اختیاری قدرت اجرایی شعب به خصوص در طول زمان بحران. هیچ مجموعه ای از قوانین موجود و یا قوانین همیشه می توانید پیش بینی همه از رمان و به سرعت در حال تغییر شرایط است که کشورها روبرو خواهد شد. ظرفیت مردم و قضاوت خود را تعیین اینکه آیا نتایج خوب هستند یا بد.

و در ساخت این هیئت از قدرت به اجرایی, اعتماد, مهم ترین واحد کالا است که در تعیین سرنوشت یک جامعه است. در یک دموکراسی در کمتر از یک دیکتاتوری شهروندان به این باور است که اجرایی می داند آنچه در آن در حال انجام است. و اعتماد و متاسفانه دقیقا همان چیزی است که گم شده در آمریکای امروز است.

منt محبوب تصور غلط است که لیبرال دموکراسی لزوما باید دولت های ضعیف چرا که آنها باید به احترام انتخاب محبوب و روش قانونی است. همه مدرن دولت های توسعه یافته و قدرتمند مجریه چرا که هیچ جامعه ای می تواند زنده ماندن بدون. آنها نیاز به یک قوی, موثر, دولت مدرن است که می تواند تمرکز و استقرار قدرت زمانی که لازم است برای حفاظت از جامعه و حفظ نظم عمومی و ارائه خدمات عمومی ضروری.

وجه تمایز یک لیبرال دموکراسی از یک رژیم استبدادی است که در آن توازن قدرت دولتی با موسسات محدودیت—است که حاکمیت قانون و پاسخگویی دموکراتیک. دقیق نقطه تعادل بین اصل نهاد قدرت اجرایی و اولیه محدود موسسات (دادگاه ها و قوه مقننه) متفاوت از یک دموکراسی به دیگری و همچنین متفاوت در طول زمان است.

این است که کمتر واقعی از ایالات متحده بیش از هر دیگر لیبرال دموکراسی با وجود آن داشتن یک فرهنگ سیاسی است که نژاد شدید بی اعتمادی متمرکز قدرت دولتی و sacralized قانون و دموکراسی است. قانون اساسی ایالات متحده نوشته شده بود در برابر پس زمینه از ضعف مقالات کنفدراسیون. الکساندر همیلتون سرسخت مدافع از آنچه در "Federalist شماره 70" او به نام "انرژی در اجرایی" درک کاملا خوبی نیاز برای قوی حقوقی و دموکراتیک محدودیت در قدرت اجرایی. اما همیلتون همچنین استدلال کرد که نه دادگاه و نه کنگره قادر خواهد بود به عمل قاطعانه در زمان ملی در خطر است. این خطرات به وجود می آیند در زمان جنگ و یا داخلی قیام, اما آنها همچنین می تواند بوجود می آیند از رمان علل مانند همه گیر جهانی است که ما در حال حاضر مواجه. انواع قدرت اعطا شده به اجرایی متفاوت خواهد بود بسته به شرایط; آنچه مناسب در زمان صلح و نه لزوما آنچه که غالب در زمان جنگ یا بحران است.

و به این ترتیب قانون اساسی تاسیس شده در مقاله دوم اجرایی شعبه است که در قدرت و اقتدار در این قرن پس از تاسیس. این رشد شده است رو با شرایط اضطراری که نیاز قوی اقدام اجرایی از جمله جنگ داخلی دو جنگ جهانی و بحران های مالی که صورت گرفت در سال 1908 سال 1929 و 2008. در طول جنگ داخلی, آبراهام لینکلن, بسیج ارتش از یک میلیون مرد اگر چه اتحادیه موجود کمتر از 20 میلیون نفر است. زمانی که آمریکا خطوط راه آهن مورد نیاز برای عرضه به تلاش های جنگ در اروپا شد ناامیدانه snarled وودرو ویلسون ملی آنها تبدیل آنها به شرکت های دولتی. فرانکلین D. روزولت marshaled حتی بزرگتر تلاش های جنگی در طول جنگ جهانی دوم و در کنار کنگره در مذاکره قرض و اجاره. در طول سال 2008 بحران مالی فدرال رزرو بود واگذار بی سابقه قدرت funneling صدها میلیارد دلار برای سرپا نگه داشتن سیستمیک مهم موسسات مالی (از جمله چند خارجی) با کمی کنگره نظارت.

ایالات متحده آمریکا تا به این ترتیب قادر به تولید مقدار بسیار عظیمی از قدرت دولتی در صورت لزوم. در آمریکای لاتین قانونگذاران بارها عطا اورژانس قدرت در جمهوری که پس از آن آنها را نگه داشته و به دیکتاتور تبدیل می شوند. مشابه قدرت منازعه در مجارستان و فیلیپین امروز. در مقابل ایالات متحده تمایل به بازگشت به قدرت به جامعه پس اضطراری را تصویب کرده است. ارتش به سرعت در حال مرخص در سال 1865, 1918 و 1945; ویلسون, بازگشت راه آهن به مالکیت خصوصی پس از چند سال. قدرت اعطا شده به قوه مجریه تحت قانون پاتریوت پس از 9/11 شده اند به تدریج چیتی بازگشت.

بنابراین در حالی که امریکا ممکن است به کندی عمل در ابتدا یک بار آن را تا به سرعت آن را احتمالا می تواند مطابقت با قابلیت های بسیاری از دولت های اقتدارگرا از جمله چین است. یکی می تواند استدلال می کنند که چون قدرت در ایالات متحده است دموکراتیک legitimated آن را با دوام تر است در دراز مدت از اقتدار یک دیکتاتوری. علاوه بر این دولت می تواند در قرعه کشی ایده ها و اطلاعات از شهروندان و جامعه مدنی در راه است که چین نمی تواند. و برای همه است که آمریکا فدرالیسم شکستگی قدرت آن را نیز ایجاد 50-دولت آزمایشگاهی برای ایده های جدید است. فرمانداران از نیویورک و کالیفرنیا بوده است مایل به حرکت بسیار سریع تر و قاطعانه در این بیماری همه گیر از گرفتار پایین دولت فدرال است.

یک دموکراسی نمایندگان اضطراری قدرت اجرایی آن برای مقابله با حرکت سریع تهدیدات. اما تمایل به تفویض قدرت و استفاده موثر بستگی دارد یک چیز بالاتر از همه آن اعتماد است که اجرایی خواهد شد و استفاده از قدرت آن عاقلانه و به طور موثر. و این جایی است که ایالات متحده به یک مشکل بزرگ در حال حاضر.

Tزنگ ساخته شده است در دو پایه است. برای اولین بار شهروندان باید بر این باورند که دولت خود تخصص و دانش فنی ظرفیت و بی طرفی را به بهترین در دسترس قضاوت. ظرفیت به سادگی با دولت داشتن تعداد کافی از مردم با حق آموزش و مهارت های لازم برای انجام وظایف آنها اختصاص داده شده از محلی آتش نشانی پلیس و سلامت کارگران به مدیران دولتی ساخت سطح بالاتر تصمیم گیری در مورد مسائل مانند قرنطينه و کمک مالی. اعتماد چیزی است که ایالات متحده فدرال رزرو در پیک در سال 2008: رئیس آن بن برنانکه بود سابق علمی که تا به حال مورد مطالعه قرار رکود بزرگ در عمق; فدرال رزرو است که کارکنان با اقتصاددانان حرفه ای به جای سیاسی منصوب به احتمال زیاد به نفع دوستان و cronies.

دوم پایه اعتماد است در پایان بالا از سلسله مراتب که بدان معنی است که در این سیستم در ایالات متحده رئیس جمهور. لینکلن ویلسون و روزولت لذت می برد و سطح بالایی از اعتماد مربوطه خود را در طول بحران. به عنوان زمان جنگ روسای جمهور این سه نفر موفق به طرف خود افراد ملی مبارزه است. جورج دبلیو بوش که در ابتدا پس از 11 سپتامبر اما خود را به عنوان حمله به عراق soured شهروندان شروع به پرسش نمایندگان از قدرت آنها تا به حال ساخته شده به او را از طریق قانون مانند قانون پاتریوت.

ایالات متحده امروز چهره یک بحران سیاسی اعتماد. مغلوب ساختن پیشی جستن—پایگاه 35-40 درصد از جمعیت خواهد شد که از او حمایت مهم نیست که چه شده است تغذیه یک رژیم غذایی از توطئه داستان را برای چهار سال گذشته در مورد "دولت عمیق" و تدریس به بی اعتمادی تخصص می کند که به طور فعال در حمایت از رئیس جمهور.

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در ادامه به لکه دار کردن و تضعیف سازمان های او احساس می کند در حال خصمانه: جامعه اطلاعاتی وزارت دادگستری وزارت امور خارجه شورای امنیت ملی حتی ملی اقیانوس شناسی و جوی اداره. بسیاری از سازمان های اداری دیده می شود ثابت تخلیه شغلی کارمندان دولت در سال های اخیر با موقعیت مسئولیت بالا رفتن یا به اقدام آژانس و دفتر سر و یا دیگری به سیاسی از رئیس جمهور مانند اقدام مدیر اطلاعات ملی ریچارد Grenell. با 29 سال حزبی انجام یک پاکسازی از آژانس های فدرال دولت قرار داده وفاداری شخصی به مراتب بالاتر از شایستگی. مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد به خوبی در راه خود را به sidelining بسیار قابل اعتماد Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی برای مخالفت با او publicly.

که همه بر میزان چالش دوم پایه: اعتماد به رئیس جمهور و دایره فوری. دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هرگز در طول سه سال و نیم به عنوان رئیس جمهور به دنبال رسیدن به بیش از نیمی از کشور که برای رای دادن نیست او را. او را گرفته هر یک از مراحل ساده او می تواند به ایجاد اعتماد. که اخیرا پرسیده شده توسط یک روزنامه نگار چه او می گفت به ترس آمریکایی ها—سافتبال سوال دیگر رهبر را ضربه به بیرون از پارک—او به جای رفت و در یک سخنرانی دراز وشدیداللحن در برابر سوال و روزنامه نگار.

چون از مغلوب ساختن پیشی جستن تردید به COVID-19 همه گیر به طور جدی بسیاری از محافظه کاران آمده اند به انکار است که ما در یک بحران در همه اصرار دارند که وحشت اطراف این ویروس است در نتیجه دموکراتیک طرح را مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری. مغلوب ساختن پیشی جستن خود را پس از به طور خلاصه pivoting برای به تصویر کشیدن خود را به عنوان یک "زمان جنگ" رئیس جمهور اعلام کرد که او می خواست برای بازگشایی این کشور با عید پاک. او اذعان کرده است که این تاریخ انتخاب شد نه در هر اپیدمیولوژیک زمینه, اما به دلیل آن خواهد بود "زیبا" تاریخ برای کلیساها به طور کامل. شاید او فکر, ملی, منظره شکرگزاری او می تواند مرحله در اطراف خود بازگشایی شد تظاهرات و چگونه آن را تحت تاثیر قرار خود را از انتخاب مجدد شانس.

شدید بی اعتمادی که تهمت و دولت او را تحریک و بی اعتمادی نسبت به دولت است که آنها را القا حامیان آنها خواهد شد که عواقب وحشتناک برای سیاست. دموکرات ها بودند مصر از جمله شفافیت مورد نیاز برای استفاده از شرکت های بزرگ-صندوق نجات شامل 2 تریلیون دلار امداد لایحه به تصویب رسید در روز جمعه. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در امضای آن اظهار داشت که آن را نمی خواهد محدود می شود این ماده فقط به عنوان آن خودداری کنگره نظارت در طول استیضاح. این تضمین می کند که هر آینده ورزش قدرت اضطراری برای کمک به مضطرب کسب و کار و یا سخت-آمار مناطق خواهد بود دوم حدس زده و موضوع را به اتهام cronyism در بخشی از دولت که تا به حال شده است که بسیار خوشحال به پاداش cronies.

در پایان, من باور نمی کنم که ما قادر خواهد بود برای رسیدن به گسترده نتیجه گیری در مورد اینکه آیا دیکتاتوری یا دموکراسی بهتر قادر به زنده ماندن یک بیماری همه گیر. دموکراسی مانند کره جنوبی و آلمان شده اند نسبتا موفق که تا کنون در برخورد با بحران حتی اگر ایالات متحده در حال انجام است کمتر هست. آنچه که در پایان مهم است نه نوع رژیم اما آیا شهروندان اعتماد خود را به رهبران و اینکه آیا این رهبران ریاست صالح و موثر دولت است. و در این نمره امریکا تعمیق قبیله گرایی برگ چند دلیل برای خوش بینی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب